Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Nasıl tek teker? Hadi yaa???
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Uzay sağolsun benim de gözler açıldı sabah sabah

Günaydın herkese

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah abi

Peki tek tekerde koltuk kaydırıyor mu abi? Ben arkada artçı olmasa sisibara kadar kayıyorum
    Onun da çaresi var : sürücü sisi barı

Bizim Larry'nin yaptıkları çok güzel. Bende bi tane duruyor. Hala taktırtmadım.

Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ben tektekeri pek yapmıyorum sadece arkamda güzel bir artcı olunca yapıyorum heycanlı oluyor
    ledonun gösterdiği aramıza kara kedi girmiş gibi olur aslında ben arka çantayı menteşeli yapmıştım bir zamanlar tek oldugumda öne katlıyordum çok rahat sırt dayanabiliyordu

Motosikleti
    Neyse kimsenin foto paylaştığı yok, başlık adı da olmasa kimse GV650 başlığı olduğunu anlamayacak walla...
    Haklısın !

Resimler hem paylaşım kalitesini arttırıyor. Hem de sayfamıza renk katıyor.

Ancak bir konuya dikkat. Arka arkaya yüklenen resimler hepsi tek sayfaya denk gelince, o sayfanın açılmasını çok zorlaştırıyor.
    Ayrıca bazen "chat" havasına giren başlığı da kurtarıyor

Konumuza dönelim

Geçenlerde bahsettiğim ve resmini koyduğum parçaları Lee'den getirttim ve taktım. ( 2 ay falan oldu )

Gri yerine siyahı tercih ettim. Bana göre iyi oldu. Sizlerin de fikirlerini merak ediyorum.

Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    gv-650
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka marka al bence. İlerde GV'yi yine alırsın. Merdivenleri yavaş yavaş çıkmış olursun. Bak ben GV aldım, hayalimdeki honda shadow'a binemiyorum. Hızı az, beygiri az

Ama bir gün Honda Shadow alacağım inşallah. Bütün bu güzelliği bırakıp, artçı rahatı için belki
    vay be uzay sonunda bunuda yazdın yanii..seni kıstıracam olum karanlıkta...motorun dili yok bişi yapamıyor. bu hakareti eşeğe yapsan teper atar valla....

gerçi ters psikoloji yapmışsın anlamdım sanma ama yanlış anlaşlır diye bi düzeltiyim dedim. gv 650 gibi cruiser bulamassınızzz...
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    levent bey güzel olmuş siyahda yakışmış siyahın birözelliği her renkle uyumlu oluşu

Motosikleti
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    levent bey güzel olmuş siyahda yakışmış siyahın birözelliği her renkle uyumlu oluşu
    Teşekkür ederim.

Bu arada koymuş olduğum resimlerde küçük 2 tane daha detay görebilirsiniz.

1) depo ile şasi arasında uygulamasını yaptığım siyah plastik : Hem o bölgedeki tırtıklı çirkin görüntüyü kapatıyor hem de depo ile şase arasında ek bir elastikiyet sağlıyor.

2) Maşaların üstünde sarı pirinçten çirkin gözüken açıklığa tornada çektirttiğim krom kapak

Bu 2 uygulama da belki önemsiz gibi gözüküyor ama motorda defo gibi gözüken en önemli 2 açığı kapatıyor. Tavsiye ederim.

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Oh be fotolar için teşekkürler...

Depodaki plastik conta çok akıllıca olmuş ve şık durmuş, ben de istiyorum. Siyah kapaklar bence yakından bakınca artı veya eksi etki yapmamış. Ama uzaktan bakınca sanki orası boşluk gibi durmuş, eksik parça var gibi...Ayak pegleri de afilli duruyor, onlar nereden?

Sürücü sissy barı kesinlikle acaip konfor sağlar uzun yolda.. Ben hep bel boşluğumda birşey aradım yaptığım yollarda, çareyi de rulo cantamı koyarak buldum. Hem oval olduğu için çok güzel oturuyor. Ama uzun yola 2 kişi giderken öyle bir şansım yok, o durumda çok işe yarar. Görüntüyü biraz bozuyor, sadece uzun yol için takıp çıkarılabilir. Ne kadara mal olmuştu ürün ve kargo?
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Ne güzel herkes birşeyler yazmış.

Tek teker espiri idi ama gülücük koymadığım için kendimi kötü hissediyorum. Nası yediniz ama falan demek için yazmadım yani

Bu arada : Evet sevgili Kemal. Ters psikoloji gibi bişey yaptım. GV 650 gibisini bulamazsın demek istedim ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:56 ----------

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun da çaresi var : sürücü sisi barı

Bizim Larry'nin yaptıkları çok güzel. Bende bi tane duruyor. Hala taktırtmadım.

Bunu ilk defa görüyorum
    Teşekkürler
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Teşekkür ederim.

Bu arada koymuş olduğum resimlerde küçük 2 tane daha detay görebilirsiniz.

1) depo ile şasi arasında uygulamasını yaptığım siyah plastik : Hem o bölgedeki tırtıklı çirkin görüntüyü kapatıyor hem de depo ile şase arasında ek bir elastikiyet sağlıyor.

2) Maşaların üstünde sarı pirinçten çirkin gözüken açıklığa tornada çektirttiğim krom kapak

Bu 2 uygulama da belki önemsiz gibi gözüküyor ama motorda defo gibi gözüken en önemli 2 açığı kapatıyor. Tavsiye ederim.
    depoatını kapatmak görüntü oloarak güzelde hava filitresinin hava alışını iyice zorlaştırması açısından fazla yakıt sarfiyatı olabilir diye düşünüyorum

maşaların ordaki krom kapagı görmedim yakın foto ile gösrerebilirsen iyi olur

ön çamurluk burnundaki şekil güzel olmuş

Motosikleti
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oh be fotolar için teşekkürler...

Depodaki plastik conta çok akıllıca olmuş ve şık durmuş, ben de istiyorum. Siyah kapaklar bence yakından bakınca artı veya eksi etki yapmamış. Ama uzaktan bakınca sanki orası boşluk gibi durmuş, eksik parça var gibi...Ayak pegleri de afilli duruyor, onlar nereden?
    Evet fotonun çekildiği açıdan öyle bir görüntü var ama normalde öyle değil.
    Esas ordaki plastik parçaları siyah yapınca bunların anlamı ortaya çıkacak.
    Pegler Highway Hawk.

Sürücü sissy barı kesinlikle acaip konfor sağlar uzun yolda.. Ben hep bel boşluğumda birşey aradım yaptığım yollarda, çareyi de rulo cantamı koyarak buldum. Hem oval olduğu için çok güzel oturuyor. Ama uzun yola 2 kişi giderken öyle bir şansım yok, o durumda çok işe yarar. Görüntüyü biraz bozuyor, sadece uzun yol için takıp çıkarılabilir. Ne kadara mal olmuştu ürün ve kargo?
    Pek öyle kolayca takılıp çıkarılacak bir şey değil. Esas sıkıntı da motora inip binerken olur. Fiyatı 165 $ ama nakliye ne kadar bilmiyorum. Ben arkadaşlardan birinin egzozu ile getirmiştim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:30 ----------

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoatını kapatmak görüntü oloarak güzelde hava filitresinin hava alışını iyice zorlaştırması açısından fazla yakıt sarfiyatı olabilir diye düşünüyorum
    Öyle bir sorun olacağını hiç sanmıyorum. Fotodan değil de motor üstünden bakarsanız, sanırım aynı fikirde oluruz.

maşaların ordaki krom kapagı görmedim yakın foto ile gösrerebilirsen iyi olur
    ön çamurluk burnundaki şekil güzel olmuş
    Eve gidince oradaki fotolara bakacağım. Eğer uygun bir tane bulamazsam, çeker eklerim buraya...

Motosikleti
    Eve gidince oradaki fotolara bakacağım. Eğer uygun bir tane bulamazsam, çeker eklerim buraya...
    Bir tane buldum.

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Haklısın !

Resimler hem paylaşım kalitesini arttırıyor. Hem de sayfamıza renk katıyor.

Ancak bir konuya dikkat. Arka arkaya yüklenen resimler hepsi tek sayfaya denk gelince, o sayfanın açılmasını çok zorlaştırıyor.
    Ayrıca bazen "chat" havasına giren başlığı da kurtarıyor

Konumuza dönelim

Geçenlerde bahsettiğim ve resmini koyduğum parçaları Lee'den getirttim ve taktım. ( 2 ay falan oldu )

Gri yerine siyahı tercih ettim. Bana göre iyi oldu. Sizlerin de fikirlerini merak ediyorum.

merhaba.
    arkadaşım motorun resmini gördüm harika olmuş.kazasız sürüşler.
    sorularım vardı mümkünse
    1- ayaklıklar sorunsuz uydu mu ? ben sol ayaklığı kırdım,koreden çift (sağ,sol)ayaklık sipariş verdim,geldiğigün sol yine kırıldı(disk kilidi unutkanlığım bunama raddesinde)ve elimde iki adet sağ ayaklık kaldı ,birini sola taktım anvak ters duruyor.sirkecide bu ayaklıklardan görmüştüm ama hem pahalı gelmişti hemde uymazsa değiştirmeyeceğini söylemişti.
    2, ön çamurluktaki nikelaj parçayı nerede taktırdın?
    teşekkürler.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- ... elimde iki adet sağ ayaklık kaldı ,birini sola taktım ancak ters duruyor.
    Sol ayaklığın takıldığı yerin vidasını açtığın zaman (Şasenin iç tarafında kalıyor, 14 numara anahtar ile açabilirsin) mekanizmaya baktığında ya öyle takılıyor, ya da 180 derece ters takılabiliyor. Sorununa çözüm olabilir diye düşünüyorum. Bende küçük anahtar olmadığı için oraya erişememiş ve radyatör kapağını söküp yapmıştım

Motosikleti
    Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba.
    arkadaşım motorun resmini gördüm harika olmuş.kazasız sürüşler.
    sorularım vardı mümkünse
    1- ayaklıklar sorunsuz uydu mu ? ben sol ayaklığı kırdım,koreden çift (sağ,sol)ayaklık sipariş verdim,geldiğigün sol yine kırıldı(disk kilidi unutkanlığım bunama raddesinde)ve elimde iki adet sağ ayaklık kaldı ,birini sola taktım anvak ters duruyor.sirkecide bu ayaklıklardan görmüştüm ama hem pahalı gelmişti hemde uymazsa değiştirmeyeceğini söylemişti.
    2, ön çamurluktaki nikelaj parçayı nerede taktırdın?
    teşekkürler.
    Selam,

1) Hemen hemen sorunsuz uydu diyebilirim. Tabii şöyle de bir durum vardı. Aldığım yer zaten tamir işleri yapan bir yerdi aynı zamanda çeşitli aksesuarlar da satıyorlar. Benim kromdan mamul motor korumayı onlar yaptı. Hamdi Usta.
    (Sorunun diğer kısmına Uzay cevap vermiş. Zaten benim pek anladığım bir konu değil, iyi olmuş )

2) Ben o parçayı Almanya'dan almıştım. Takması ise çok kolay oldu.

Umarım yardımcı olabilmişimdir

Motosikleti
    Bu arada yaptığım önemli bir modifikasyonu söylemeyi unuttum. Eh tabii, yıllar geçti üstünden.

Bu motorlarda aslında orjinal korna için sol tarafta yer var ama oraya koymamışlar.

Hani şu 2 silindirin arasına denk gelen plastik nikelajlı kutu.

Küçük kornayı oraya koyabilirsiniz.

Radyatörün ile depo arasındaki boşlukta da ( içerde ) havalı korna için yer var.
    Ben da oraya havalı kornayı koydum.

Dolayısı ile bende 2 tane korna olmasına rağmen dışardan gözükmez ve sudan çamurdan etkilenmez.

Eğer 2. resmi büyütüp sol elciğe bakarsanız, küçük bir switch göreceksiniz. O da 2 değişik korna arasında seçim yapmayı sağlıyor.

Motosikleti
    gv-650
    Tek teker espiri idi ama gülücük koymadığım için kendimi kötü hissediyorum. Nası yediniz ama falan demek için yazmadım yani

Bu arada : Evet sevgili Kemal. Ters psikoloji gibi bişey yaptım. GV 650 gibisini bulamazsın demek istedim ;)[COLOR="Silver"]

UZİ YA DENESEYDİM TEK TEKERİ...YA BACAĞIMI KIRSAYDIM.....
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada : Evet sevgili Kemal. Ters psikoloji gibi bişey yaptım. GV 650 gibisini bulamazsın demek istedim ;)[COLOR="Silver"]

UZİ YA DENESEYDİM TEK TEKERİ...YA BACAĞIMI KIRSAYDIM.....

Tek tekerden önce alıntı yapma sorununu çöz
    Ayrıca sana bişey olmaz. Sen tek teker yaparsın

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Resimdeki hatunu kıskanmamak elde değil 2010 model gerçekten hoş renk.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler