Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    levet bey krom kapaklar güzel durmuş ancak orda amartisör sertlik ayarları oldugu için kapatmak ayar için zorluk olur diye düşünüyorum

nurettin kardeşim bende bir adet sol ayaklık olacak düzeltemzsen onu takabiliriz ama geniş ayaklık rahat oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol ayaklığın takıldığı yerin vidasını açtığın zaman (Şasenin iç tarafında kalıyor, 14 numara anahtar ile açabilirsin) mekanizmaya baktığında ya öyle takılıyor, ya da 180 derece ters takılabiliyor. Sorununa çözüm olabilir diye düşünüyorum. Bende küçük anahtar olmadığı için oraya erişememiş ve radyatör kapağını söküp yapmıştım
    ilgin için teşekkürler
    mutlaka deneyip,sonucu bildireceğim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:15 ----------

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    levet bey krom kapaklar güzel durmuş ancak orda amartisör sertlik ayarları oldugu için kapatmak ayar için zorluk olur diye düşünüyorum

nurettin kardeşim bende bir adet sol ayaklık olacak düzeltemzsen onu takabiliriz ama geniş ayaklık rahat oluyor
    uzay arkadaşımız bir yol önermiş,deneyip bakacağım olmazsa kapındayım.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

nurettin kardeşim hallolur kolay mesele arkadaşlar bütün çabalarımıza ragmen tata conjoktör temin edemedik 55 amper modelini dışarı satışını durdurmuşlar ancak başka bir 55 amperlik tayvan malı conjoktör bulduk ve test ettik tatadan daha iyi gibi 13.6 volt şarj ediyor ve ısınmıyor tahminimce bu conjoktör bizim motorları götürür tata istiyenler bundan takalım bunu istiyenler parmak kaldırsın %40 daha pahalıya geliyor

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Benim motosiklette elektrik sorunu yok ama mademki uzun vadede birçok parçayı yedekledik bunuda almanın zararı yok gibi Yalnız unuttuğum şu ki tata kaç paraydı,bu %40 fazla olan kaç paraya tekabül edecek? Üstündeki orjinali ile direk değiştirebilecekmiyiz? Yani dişlileri olsun sabitleme şekli olsun birebir tutuyormu yoksa operasyon gerekiyormu? Malum usta sektöründe en büyük sancı motosiklette elektrik ustası ve ince sanat anlayışı. Çukurova bu konularda pek şanslı değil.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosiklette elektrik sorunu yok ama mademki uzun vadede birçok parçayı yedekledik bunuda almanın zararı yok gibi Yalnız unuttuğum şu ki tata kaç paraydı,bu %40 fazla olan kaç paraya tekabül edecek? Üstündeki orjinali ile direk değiştirebilecekmiyiz? Yani dişlileri olsun sabitleme şekli olsun birebir tutuyormu yoksa operasyon gerekiyormu? Malum usta sektöründe en büyük sancı motosiklette elektrik ustası ve ince sanat anlayışı. Çukurova bu konularda pek şanslı değil.
    serden kardeşim bu 140 tl ye geliyor aslında kablolar çıplak geliyor ama ben senin için fişlerini takarım digerin söküp bunu hemen takabilirsin
    çok kolaylaşıyor bu şekilde kendinde takabilirsin istersen adresini ver göndereyim

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Teşekkürler.

Amortisör ayarı sürekli yapılan bir şey değil ki...

Hem zaten o kapaklar çevrilerek girip çıkıyor. 3-5 sn sürer en fazla...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

loader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650
    nurettin kardeşim hallolur kolay mesele arkadaşlar bütün çabalarımıza ragmen tata conjoktör temin edemedik 55 amper modelini dışarı satışını durdurmuşlar ancak başka bir 55 amperlik tayvan malı conjoktör bulduk ve test ettik tatadan daha iyi gibi 13.6 volt şarj ediyor ve ısınmıyor tahminimce bu conjoktör bizim motorları götürür tata istiyenler bundan takalım bunu istiyenler parmak kaldırsın %40 daha pahalıya geliyor
    orjinaliyle aşağı yukarı aynı fiyatlara denk gelse de ben yinede senin önerdiğin conjoktörü denemek istiyorum, umarım bu parça sayesinde korkulu rüyalarım sona erer.. mailine bilgileri attım

Motosikleti
    hyusong gv 650
    merhaba kardeş,abi
    nasılsın,görüşemedik,yakına gelirsen haberim olsun.yolda kalana da bak.
    bu bizim conjektör orjinalinde kaç amperlik ve kaç volt üretiyor ? daha yüksek amper ve voltajın devrelere bir zararı olur mu?

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba kardeş,abi
    nasılsın,görüşemedik,yakına gelirsen haberim olsun.yolda kalana da bak.
    bu bizim conjektör orjinalinde kaç amperlik ve kaç volt üretiyor ? daha yüksek amper ve voltajın devrelere bir zararı olur mu?
    gelirsem arıyacağım bizim startörler 3 fazlı ve 5000 devirde altarnatif olarak 70v üretiyor conjoktörde dogru akıma çevrildiğinde 13 v 5 amper civarında bir güç oluyor conjoktör 3 amperlik alursa ısınıp yanıyor yani conjoktörün amper gücü yüksek oldugunda ömrü uzun olur fazla ısınmadan düzgün çalışır voltajın fazla olamaması gerekir her zaman için 5000 devirde en fazla 15 v olabilir conjoktör bozulup voltajı 20-25 volta çıkarabilir o zaman akü ve gösterge başta olmak üzere bütün elektirik sistemi zarar görür.şarj için 13.6 volt ideal bir voltaj aküyüde fazla zorlamaz nurettin kardeşim

Motosikleti
    hyusong gv 650
    gelirsem arıyacağım bizim startörler 3 fazlı ve 5000 devirde altarnatif olarak 70v üretiyor conjoktörde dogru akıma çevrildiğinde 13 v 5 amper civarında bir güç oluyor conjoktör 3 amperlik alursa ısınıp yanıyor yani conjoktörün amper gücü yüksek oldugunda ömrü uzun olur fazla ısınmadan düzgün çalışır voltajın fazla olamaması gerekir her zaman için 5000 devirde en fazla 15 v olabilir conjoktör bozulup voltajı 20-25 volta çıkarabilir o zaman akü ve gösterge başta olmak üzere bütün elektirik sistemi zarar görür.şarj için 13.6 volt ideal bir voltaj aküyüde fazla zorlamaz nurettin kardeşim
    tama o zaman ,geldiğinde bana' da getirir misin ? gerçi ben yeni taktırdım fakat her hangi bir ölçüm yapılmadı sadece takıldı.zaman zaman giderken gaz kesme(benzin bitmiş gibi) oluyor fakat devri artırınca geçiyor. bundan olabilir mi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:48 ----------

tama o zaman ,geldiğinde bana' da getirir misin ? gerçi ben yeni taktırdım fakat her hangi bir ölçüm yapılmadı sadece takıldı.zaman zaman giderken gaz kesme(benzin bitmiş gibi) oluyor fakat devri artırınca geçiyor. bundan olabilir mi?
    birde Motovirüs forumlarını gezerken sanel diye bir konjektör bahsi geçiyordu , değerleri ' de aşağıdaki gibi.

motor calisiyor soğuk farlar kapalı (2000 RPM): 13.88 V Bu iyiye işaret
    Motor calisiyor soğuk parklar açık (2000 RPM): 14.10 V
    Motor calisiyor soğuk low beam açık (2000 RPM): 14.06 V
    Motor calisiyor soğuk high beam açık (2000 RPM): 14.24 V
    Motor calisiyor soğuk parklar açık (4000 RPM): 14.10 V
    Motor calisiyor soğuk low beam açık (4000 RPM): 14.13 V
    Motor calisiyor soğuk high beam açık (4000 RPM): 14.89 V

bilgin var mı? telefon numarası da vermişler.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

sanel conjoktörüdaha önce tarmirci bir arkadaş denemiş aşırı ısınıyor demişti biiiizim motorlarda pek randıman vermiyormuş zaten 25 amper bizim bu kullandıgımız 55 amper ama yinede kendim bir denemek isterdim bir tane temin edebilirsem diger sitelerdeki araştırmalrın gösteriyorki conjoktör sıkıntısı bizim makinalara mahsus değil genelde yaşanıyor

Motosikleti
    gv 650
    arkadaşlar gv 650 mi aldım çok şok güzel ama havalar çok kötü binemiyorum ama çalıştırıp sesini dinliyorum hastasıyım bu aletin
    sizlere ankarada bu aletin bakımlarını yaptırım olursa arızalarını yaptırabileceğim bir usta tavsiyesi varsa telefono ve adresini istiyorum
    teşekkurler

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Ankara'dakiler cevap dönecektir
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    hayırlı olsun 98..... motorun hoşgeldin gv liler kervanına kazasız arızasız güzel günlerde kulanasın motorun kaç km de sen nerdesin ıspartadamı ankaradamı kendini biraz tanıtsan adın nedir yerine göre usta tavsiye edelim

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Alıntı h983271 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gv 650 mi aldım çok şok güzel ama havalar çok kötü binemiyorum ama çalıştırıp sesini dinliyorum hastasıyım bu aletin
    sizlere ankarada bu aletin bakımlarını yaptırım olursa arızalarını yaptırabileceğim bir usta tavsiyesi varsa telefono ve adresini istiyorum
    teşekkurler
    Bulursan bana da söyle
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    honda cbf 150
    tesekurler gercekten

Motosikleti
    gv 650
    hayırlı olsun 98..... motorun hoşgeldin gv liler kervanına kazasız arızasız güzel günlerde kulanasın motorun kaç km de sen nerdesin ıspartadamı ankaradamı kendini biraz tanıtsan adın nedir yerine göre usta tavsiye edelim
    adım öözcan motoru 9300 km de aldım problemisiz görünüyor şu anda ıspartadayım ama 10 gun içinde hava iyi olduğu bir gun ankaraya geleceğim motorla

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı h983271 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adım öözcan motoru 9300 km de aldım problemisiz görünüyor şu anda ıspartadayım ama 10 gun içinde hava iyi olduğu bir gun ankaraya geleceğim motorla
    özcan hangi şehirde devamlı kalıyorsun motorunun daha önce ne bakımları yapılmış 2007 model galiba motorun genelde dikkat edecegin şeyler conjoktör orjinalmi degişmişmi ,depo sızıntısı ,ön kasnak somunu gevşemesi,gidon baglantı civataları,bazende radyatör sızıntısı bunları kontrol ettir ögrenmek ,istediğin başka bir şey olursa sorarsın

Motosikleti
    hyusong gv 650
    selam arkadaşlar.
    yeni ve önemsice bir sorun: ön rüzgarlık camın üstündeki aquila ve ön farın altındaki hyosung yazılarının üzerindeki parlak kaplama soyuluyor. başına gelen ?çare bilen ?

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

selam arkadaşlar.
    yeni ve önemsice bir sorun: ön rüzgarlık camın üstündeki aquila ve ön farın altındaki hyosung yazılarının üzerindeki parlak kaplama soyuluyor. başına gelen ?çare bilen ?
    nurettin motoru sile sile eskittin sonunda onlara yapacak pek bir şey yok yenisini bulup değiştirmek gerekir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler