Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    serdar o aynaları bence sök bana gönder çünki senin motora nazar değsin istemem
    maşallah arkadan bakınca battal gazinin palasını andırdı bana
    ancak camı henüz takmamışın onuda monte edince daha güzel olacak

navigasyon çalışman güzel uygun ve pratik bir çözum ancak navigasyon takılı foto yok park ettiğinde navigasyonu çalmasınlar diye pratik çıkartılıyormu seyir halınde kullanımı tuşlara kumandası kolaymı
    çakmaklık soketi sote bir yere koymuşun hemde montajı pratik seyir halinde tak çıkar olmaz ama .

bu arada led farlar için zevkine ve teknik danışmanlıgana güveniyor haber bekliyorum.

kazasız sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Arkadaşlar öyle bedavaya bilgi yok Serden Tantuni ısmarlamadan, Uzay da Levent'e benimle beraber gelmeden söylemem

Aynaları, Amerika'dan getirttim. Highway Hawk Blade modeli. Ebaydan almıştım. Sadece ayna değil, bir sürü değişik aksesuarları var. Siteye girip inceleyin, çok orjinal şeyler var ; Ben denk getirdim 40 €'ya kargo dahil seti aldım Normalde seti 100$ civarında...

Benim aldığı site ;

http://cgi.ebay.com/CUSTOM-CHROME-BL...item3a4740edb3

Firmanın resmi sitesi;

http://www.highwayhawk.com/

GPS'si de Hong kong'dan kargo dahil 100 dolara aldım. Süper bi alet.. 5" ekran, FM Transmitter, Bluetooth, Video oynatma, Kamera girişi, MP3 çalma, E-book Reader gibi bi dünya özelliği var. Muadili Türkiye'de 800 lira filan... Üzerinde en kullanışlı bulduğum iGO8 yazılımı var. Haritasını da Türkiye'den temin edebilirsiniz. Başarsoft'un haritası gayet başarılı...Çin sitesini aşağıda veriyorum. Sadece GPS değil, envai çeşit malzeme satıyorlar. Girin araştırın, bedavaya gönderiyorlar. Ödemeler PAYPAL üzerinden yapılıyor. Kredi kartı olan herkes alışveriş yapabilir. Aşağıdaki GPS benim modelin bir üstü, herkese tavsiye ederim;

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.33738

Yok yok bu çok bilgi oldu, tantuninin yanında cezerye de mi istesem
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öyle bedavaya bilgi yok Serden Tantuni ısmarlamadan, Uzay da Levent'e benimle beraber gelmeden söylemem
    1. Levent'ten 4. Levent'e kadar hepsi senin köpeğin olsun kardeş
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serdar o aynaları bence sök bana gönder çünki senin motora nazar değsin istemem
    maşallah arkadan bakınca battal gazinin palasını andırdı bana
    ancak camı henüz takmamışın onuda monte edince daha güzel olacak

navigasyon çalışman güzel uygun ve pratik bir çözum ancak navigasyon takılı foto yok park ettiğinde navigasyonu çalmasınlar diye pratik çıkartılıyormu seyir halınde kullanımı tuşlara kumandası kolaymı
    çakmaklık soketi sote bir yere koymuşun hemde montajı pratik seyir halinde tak çıkar olmaz ama .

bu arada led farlar için zevkine ve teknik danışmanlıgana güveniyor haber bekliyorum.

kazasız sürüşler
    Halidun Abi resimde gördüğün gibi sol gidon kolunda gayet rahat okunur durumda duruyor alet. Acelem olduğu için onun resmini çekmedim. Seyir halinde navigasyonla oynamayı pek tavsiye etmem, malum motorsiklette dikkatsizlik ciddi sonuçlar doğuruyor. GPS'de adresi önceden yazarsın alet sana bi güzel tarif eder. Yanlış yola girsen bile hemen alternatif rotayı kendisi otomatik çiziyor. Çakmaklığı da tak çıkar yapmana gerek yok, bu aletlerin pili hemen bittiğinden (1 saat civarı)uzun yolda devamlı takılı kullanmak zorundasın.

Led olayı için arkadaşın forumunu okudum. Gayet iyi aydınlatma yapıyor, 3'lü led sistemi hem ışık hem de az yer kaplama açısından en uygun çözüm gibi. Fiyat/performans olarak onu seçerdim. Gidip görecektim ama arkadaş zaten çok detaylı fotoğraflar çekmiş. Oradan bir sonuca gidebilirsin. Ama ben led kasasını açıkçası pek beğenmedim. Bizim motora yakışmıyor, bana sorarsan fonksiyonel olarak uygun ama tip olarak kötü..Bence bizim ön fara kasa olarak benzeyen LED li lamba bulabilirsen harika olur. O arkadaşa kasayı göndersen içine elektronik montajını yapar diye düşünüyorum. Bi yerden şöyle bir kasa bulmaya çalış derim;

Ön camı sadece uzun yolda takmayı düşünüyorum. Çıplak daha güzel buluyorum görüntüyü.. Hem camı takarsam daha hızlı giderim, rüzgar beni yavaş gitmeye itiyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:25 ----------

GPS demontajı da yaklaşık 1 saniye. Resimde gördüğüm çatallı eklemin diğer ucundaki düz plaka da 4 tane tırnak var, GPS Tutucuya giriyor o ayaklar. GPS si hemen alıp yanına gidebilirsin...

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Etin değişen fiyatı Fenerbahçe gibi şaşırtıyor. Kilosu 20 euro olmadan tantuniyi yemek lazım.
    Şaka biryana aynalar uygun denk gelmiş o da şans işi. Paylaşım için çok teşekkürler. Dostları memnun görmek keyif veriyor. Saygılar.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650

Aynaları, Amerika'dan getirttim. Highway Hawk Blade modeli. Ebaydan almıştım. Sadece ayna değil, bir sürü değişik aksesuarları var. Siteye girip inceleyin, çok orjinal şeyler var ; Ben denk getirdim 40 €'ya kargo dahil seti aldım Normalde seti 100$ civarında...

Benim aldığı site ;

http://cgi.ebay.com/CUSTOM-CHROME-BL...item3a4740edb3

Firmanın resmi sitesi;

http://www.highwayhawk.com/

GPS'si de Hong kong'dan kargo dahil 100 dolara aldım. Süper bi alet.. 5" ekran, FM Transmitter, Bluetooth, Video oynatma, Kamera girişi, MP3 çalma, E-book Reader gibi bi dünya özelliği var. Muadili Türkiye'de 800 lira filan... Üzerinde en kullanışlı bulduğum iGO8 yazılımı var. Haritasını da Türkiye'den temin edebilirsiniz. Başarsoft'un haritası gayet başarılı...Çin sitesini aşağıda veriyorum. Sadece GPS değil, envai çeşit malzeme satıyorlar. Girin araştırın, bedavaya gönderiyorlar. Ödemeler PAYPAL üzerinden yapılıyor. Kredi kartı olan herkes alışveriş yapabilir. Aşağıdaki GPS benim modelin bir üstü, herkese tavsiye ederim;

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.33738

Yok yok bu çok bilgi oldu, tantuninin yanında cezerye de mi istesem
    Aynı gpsten bende aldım, ama sd kart bozuldu yedeklememiştim, eğer boyutu küçükse bana gönderebilir misiniz? Bu arada hemen al yapmışsınız galiba ben 60 $ a almıştım
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Halidun Abi resimde gördüğün gibi sol gidon kolunda gayet rahat okunur durumda duruyor alet. Acelem olduğu için onun resmini çekmedim. Seyir halinde navigasyonla oynamayı pek tavsiye etmem, malum motorsiklette dikkatsizlik ciddi sonuçlar doğuruyor. GPS'de adresi önceden yazarsın alet sana bi güzel tarif eder. Yanlış yola girsen bile hemen alternatif rotayı kendisi otomatik çiziyor. Çakmaklığı da tak çıkar yapmana gerek yok, bu aletlerin pili hemen bittiğinden (1 saat civarı)uzun yolda devamlı takılı kullanmak zorundasın.

Led olayı için arkadaşın forumunu okudum. Gayet iyi aydınlatma yapıyor, 3'lü led sistemi hem ışık hem de az yer kaplama açısından en uygun çözüm gibi. Fiyat/performans olarak onu seçerdim. Gidip görecektim ama arkadaş zaten çok detaylı fotoğraflar çekmiş. Oradan bir sonuca gidebilirsin. Ama ben led kasasını açıkçası pek beğenmedim. Bizim motora yakışmıyor, bana sorarsan fonksiyonel olarak uygun ama tip olarak kötü..Bence bizim ön fara kasa olarak benzeyen LED li lamba bulabilirsen harika olur. O arkadaşa kasayı göndersen içine elektronik montajını yapar diye düşünüyorum. Bi yerden şöyle bir kasa bulmaya çalış derim;

serdar aynaların gösterişi güzel göstermesi nasıl ölü noktaları görme imkanı varmı navigasyonda güzel seyir halinde kullanmayışın daha güzel emniyet önemli
    buldugun sis farı kasası bizim motorlara daha uygun olur ancak mesut beyin yaptıkları kendi motoru bmw sitili ona yazmıştım ledleri bizim kasaya monte edelim diye oda basit değil sogutucuları filan baya bir iş dedi fırsatın olurda tanışıp canlısını görebilirsen daha iyi olur bu led lambalar çok önemli bu sıralarda motorların önüne u dönüşü başladı çok kaza oluyor allah koruya bir an önce takmak lazım cam işinide sen bilirsin bence cam daha bir hava veriyor zaten kafaya gelen rüzgarıda kesmiyor fazla hız yapamazsın bu taraflara gelecek olursan ara görüşelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:24 ----------

SERDEN kardeşim altarnötörün iyi galiba bir değişiklikoldumu eski altarnatörün voltaj çıkışları ile yenisini sormuştum ancak bir ceevap alamadım depğerler olarak biliyorsan onları yazarmısın

Motosikleti
    Eskisinde; altörnatör çıkışı 10 volt. Rölantide akü başı doğru akımı 13.5 volt,gaz verince değer 11 volt civarına düşüyordu yanlış aklımda kalmadıysa. Malum bu değerler tutarsız olunca motosiklet ayak sıwıcı takılmışcasına viteste hareket halinde susuyordu. Akü kendini şarj etme fırsatını bulamıyor ve güç kaybediyordu.(Bu arada aküm yeni) İşlem sonrası hiç sıkıntı yaşamadım 500km kullanım sürecinde.
    Aşağıdaki adreste olması gereken değerler verilmiş.
    http://www.alternativecruisers.com/i...topic=12300.20
    Alıntı yaparsak;
    I started the bike and it ran, whoopee! I got the multi meter out and checked the voltage at idle. 14.26 volts, I raised the idle to about 2500 rpm and I am getting 14.46 volts. I brought it down to idle and turned on the High beam, put on the brake light and the flashers. It reads 14.26 volts with everything on.
    Sonuçta bu değerleri yakalayınca derdim bitmiş oldu.

Motosikleti
    Serden,

10 V hakkaten berbat birşey !! Eğer öyleyse zaten bırak şarjı, deşarj etmeye başlar alternatör Halidun Abi bi genel bakım için geleceğim istanbul'a. Sana da uğrarım, vaktin olursa benim alternatör çıkışını da ölçeriz, sende multimetre vardı diye hatırlıyorum.

Aynalar bayağı küçük, görüş orjinalleri kadar rahat değil. Ama motorla çok uyum sağladılar, özellikle yan plastik kromlarla... Bi süre kullanınca alışacağım herhalde

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Aynalar bayağı küçük, görüş orjinalleri kadar rahat değil. Ama motorla çok uyum sağladılar, özellikle yan plastik kromlarla... Bi süre kullanınca alışacağım herhalde
    Aynalar konusunda yorum yapmak istemiyordum ama yazının altını çizdiğim kısmını görünce dayanamadım.

Umarım hiç bir zaman alışamazsın ve zevkini aldıktan sonra çıkartırsın.
    Daha az ve dar bir alanı görmeye alışmak mı olurmuş ?

Bu tür aynalar kısa mesafe ve cadde kullanımı olan gösteriş motorları içindir.

Evet çok güzel duruyor, motora da uyum sağlıyor ama asli görevini yerine getiremiyor.

Ben de ayna değiştirdim. Hem de 3 defa...
    Her biri bir öncekinden daha geniş bir alanı daha iyi görmemi sağladığı için geldi, bir önceki gitti.

Motorlar için en büyük tehlikeler arkadan gelir !

Aynalar ise arkadan gelen tehlikeler için en önemli uyarı araçlarıdır.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Yatayda taradığı genişlik iyi, ama dikeyde dar bir alanı tarıyor. Bu da ayna yükseklik açısını oturuş konumuna göre çok iyi ayarlamanı gerektiriyor. Uzun yolda bir sıkıntı hissetmedim, ama şehir içinde eski aynaları aramadım desem yalan olur. Çok kötü değil, çok iyi de değil.. Aynaları sevdim. O yüzden hemen elemek istemedim. Biraz daha kullanıp karar vereceğim. Elbette her aksesuar minimum güvenliği sağlamalı, mümkünse sizin de yaptığınız gibi maksimuma kadar da çıkmalı..Bu aynalar şu an minimumu sağlıyor. Maksimuma giden yolda işte bazen de tutku işe karışıyor...Hepsi onun yüzünden...O yüzden araba kullanmanın bile acaip tehlikeli olduğu ülkemizde binmiyor muyuz motorsiklete ?

Sizin aynalar nedir?

Motosikleti
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uzay söz güvenlikten açılmışken senin arkalık cidden tehlikeli. Duran araca dik çarpmalarda sürücü fırladıktan sonra motor genelde havada dönerek adamı takip eder. O sivri ucun o hızla sana geldiğini düşünmek dahi istemem. Bu videoda tam dik çarpma yok ama ona rağmen motorun nasıl takip edeceğini görebilirsin : http://www.break.com/index/motorcycl...-with-car.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aynalar gösterişi güzel ama önemli olan işlevdir her zaman benim için ikisi bir arada olunca güzel oluyor serdar levent arkadaşın dediğine katılıyorum bizim orjinal aynalar 120 km den sonra titresimden pek işe yaramıyor
    levet arkadaşım senin begendiğin aynalar hangisi foto veya link yayınlarsan iyi olur bu arada yakınız ama bir türlü tanışamadık müsait bir zamanında beklerim
    serden bilgi için teşekkür slternetif akım 10 v olması arıza demek bizimkinde 19 v şu anda ancak rölantide akü başı 13 v civarında gaz verince artması gerekirken voltaj düşüyor bu akünün dolu olmasından kaynaklanıyor sanırım henüz biz akülerde bir sıkınrı yok .sana başka bir soru soracagım aktarma kayışından yedek almıştın kayış üstünde yön işareti varmı olmaması lazım diye düşünüyorum iki yöndede takılabilir heralde,
    motoru elle hareket etiririken sanzumandan sanki bilya sesi gibi bir ses gelmişti araştırdım kayış ön kasnagı gevşemiş 10000 km bakımını yapıyorum buraların kontrol edilmesi gerekiyor hazır sökmüşken kayışıda diger yönde takarsam daha iyi olur aşınmadan dolayı dişler in atlama riskini azaltmış olur diye düşünüyorum sizinde bir fikrini alayım yagmursuz kuru sürüşler dilerim

Motosikleti
    Kayışın orjinalinde veya yedeğinde lastikte olduğu gibi yön olayı yok. Yabancı sitelerde millet dişli takımlarıda değiştiriyor kayış değişiminde. Ama maliyet yüksek. Eski kayışı ters-düz etmek konusunda fikrim ve tecrübem yok, bir ilk olur heralde.
    Uzay sisibar hakikaten tehlikeli duruyor.

Motosikleti
    NC 700 X
    Merhabalar,

Ben de bugüne kadar gelen bu 4. ve 5. sisibar için aldığım uyarıyı daha fazla dikkate almaya çalışacağım. Ucuna bişey taksam yine kar etmez sanırım... Uzun yol için zaten orjinal bir sisibara ihtiyacım var. Uyarılarınız için teşekkür ediyorum.

Bu arada az önce Çanakkale Akçakoyun Motofest'ten geldik. Gayet güzel bir organizasyon olmuş. Raptorriders ekibi olarak gittik. Herkesin poposu ağrıyor 8-9 çeşit motor ile gittik. Demek ki ne olursa olsun yetmiyor motosiklet koltukları konfor için. Suzuki C800, M800, VStrom, Hyosung GV650, 250, RR, Fazer.

Belki Honda Shadow biraz daha rahat ettirebilir popocukları

Motosikleti
    Regal Raptor
    bu motora hayranım su an regal kullanıyorum borcu bitsin satıcam biraz daha borclanıp alıcam bu makinayıinnnşallllllah

Motosikleti
    NC 700 X
    Aminnnnnnnnnnnnnnnn

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı _uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar,

ben de bugüne kadar gelen bu 4. Ve 5. Sisibar için aldığım uyarıyı daha fazla dikkate almaya çalışacağım. Ucuna bişey taksam yine kar etmez sanırım... Uzun yol için zaten orjinal bir sisibara ihtiyacım var. Uyarılarınız için teşekkür ediyorum.

Bu arada az önce çanakkale akçakoyun motofest'ten geldik. Gayet güzel bir organizasyon olmuş. Raptorriders ekibi olarak gittik. Herkesin poposu ağrıyor 8-9 çeşit motor ile gittik. Demek ki ne olursa olsun yetmiyor motosiklet koltukları konfor için. Suzuki c800, m800, vstrom, hyosung gv650, 250, rr, fazer.

Belki honda shadow biraz daha rahat ettirebilir popocukları
    güzel bir gezi olmuş biraz önce bülentlede yazıştım detayları regal sitesinden okurum motor koltukları ne olursa olsun 2 saatde bir mola verip popolara kollara bacaklara omuz aralarına bir masaj yapılmasa agrı yapar araba ilede gitsen zevk için gidiyorsan 2 saate bir güzel bir yerde mola vermek lazım uzay baya bir tercübe olmuştur senin için 15-20 temmuzda karadeniz turu için hazırlan bu teklif sitedeki bütün arkadaşlar için geçerli

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:01 ----------

Alıntı nevizadeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motora hayranım su an regal kullanıyorum borcu bitsin satıcam biraz daha borclanıp alıcam bu makinayıinnnşallllllah
    inşallah kardeşim genelde regalciler gv 650 tercih ederler bu motorda ne istersen var hız güç konfor ve gösteriş ekonomi tavsiye ederim yılların motorcusu olarak çok motor denedim regalde kullandım sanzıman sıkıntısı olmasa 250 likler arasında çin malı olarak çok kalite bir motor bazı parçalrı gv 650 den bile kalite diyebilirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:06 ----------

[sıze="3"]bu arada motorumun 10.000 lik bakımını yaparken kayıştan başladım kasnakları inceledim kayış ve kasnaklarda hafif aşınma var kayışın ters tarafını taktım kasnaklarda çift yönlü olsaydı onlarıda değiştirmek iyi olurdu ancak bu şekilde deniyecegim .ön kasnak somunu kontra olduga halde gevşemiş eger ses geliyorsa kontrol edin.ters takınca tekeride biraz ileri almak gerekti 0.5 mm kadar buda aşınma payı demekki
    şimdi sıra hava filitresi ve bujilerde onları da değiştirip butun vida ve somunları elden geçireceğim.
    Yag filitrelerini ve hava filitresini kaç tl alıyorsunuz bana yazarsanız uygun temin etmeyi planlıyorum arkadaşlar bilginiz olsun [/sıze]

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzay baya bir tercübe olmuştur senin için 15-20 temmuzda karadeniz turu için hazırlan bu teklif sitedeki bütün arkadaşlar için geçerli[COLOR="Silver"]
    Git gel 630 km. Düz, patika gibi virajlı, karanlık, aydınlık, yağmurlu, güneşli... Çeşit çeşit yol ve durumlar vardı gezide. Bu motor gerçekten de çok tatmin edici.

Karadeniz turu için zaman ne gösterir bilmem. Şu anda çok yorgun olduğum için canım hiçbir yere gitmek istemiyor Dün dönerken feribota yetişelim diye toplamda 8 dakika falan mola verdik Belki de 7 :D Feribot biz geldiğimizde kapılarını yeni kapatmıştı, açtıramadık. Neyse, sağlık olsun

Motosikleti
    315 km yol yaparak sadece 8 dakika dinlendiyseniz bravo. Tamamen kas gücü ve gençlik olsa gerek. Aksi durumda bel ve kolları yoracağı tartışılmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler