Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    315 km yol yaparak sadece 8 dakika dinlendiyseniz bravo. Tamamen kas gücü ve gençlik olsa gerek. Aksi durumda bel ve kolları yoracağı tartışılmaz.
    Abi sen ne diyorsun? Ben ağlayacaktım yaaa Sol bileğimi çeviriyorum, sonra gaza yükleniyorum ve sol elimle debriyaja basıp motor çok yavaşlamadan sağ bileğimi çeviriyorum. Midem de bulandı. Redbull içtim de kendime geldim

Bu arada yalanım olmasın diye ek açıklama yapmak istiyorum. Yolun belli bir kısmından sonra yetişemeyeceğimizi anladık ve ondan sonra çok az mola vererek devam ettik. Bir benzin molası, bir wc molası ve bir de yağmur bastırdığı için 7-8 dakikalık molamız. Ama hiçbirinde oturmak falan yok. Biri benzin alırken hemen bi sigara yakıyoruz 315 olmasa da yine de 315'ten pek de az sayılmazdı. Bu sene bir daha uzun yol yapmam ben. Ya da 6 sene falan
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git gel 630 km. Düz, patika gibi virajlı, karanlık, aydınlık, yağmurlu, güneşli... Çeşit çeşit yol ve durumlar vardı gezide. Bu motor gerçekten de çok tatmin edici.

Karadeniz turu için zaman ne gösterir bilmem. Şu anda çok yorgun olduğum için canım hiçbir yere gitmek istemiyor Dün dönerken feribota yetişelim diye toplamda 8 dakika falan mola verdik Belki de 7 :D Feribot biz geldiğimizde kapılarını yeni kapatmıştı, açtıramadık. Neyse, sağlık olsun
    iyi bir tecrübe yaşamışın geçen ben artcı ile 200 km yogun trafikte hiç durmadan gittik hasarlı bacakla ama sonra iyi bir masaj hiç bir şey kalmıyor
    sen bu masaj işine önem vermiyorsun gibi
    bir fıkra var kaşınıyor diye burda yazmıyayım ters anlaşılmasın şimdi yol yorgunluğun geçsin düşünürsün bu hafta sonuda bursada varmış ben düşünüyorum ama mezunlar geziside var bir tercih yapmam lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:29 ----------

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    315 km yol yaparak sadece 8 dakika dinlendiyseniz bravo. Tamamen kas gücü ve gençlik olsa gerek. Aksi durumda bel ve kolları yoracağı tartışılmaz.
    seren ,uzay zaten aglıyacakmış bu iş gençlige bakmıyor biraz tercübe gerekiyor sende bilirsin . ben arabayla bile giderken bir taraftan omuzlarıma masaj yaptırırm iyi bir masajcı varsa kolanya ile ense köküne şakaklara motorda bu pek mümkün değil ama yinede bazı şeyler yapılabilir mesala duramıyorsan artcı hafif yumruklarla omuz arasına vurabilir ellerini tek tek yukarı kaldırıp elma toplarsın ayaklarını uygun yerlerde tek tek hareket etirirsin
    başını saga sola esnetirsin gibi ama en iyisi 2 dakikada olsa durmak ve mümkünse sırt üstü yatıp ayakları havaya kaldırıp bisiklet çevirmek bu çok çabuk dinlendirir tavsiye ederim.

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    mümkünse sırt üstü yatıp ayakları havaya kaldırıp bisiklet çevirmek
    Halidun Abi gece gece güldürdün beni Millet sonra deli zannetmesin, hızını alamamış derler walla yoldan geçenler
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halidun Abi gece gece güldürdün beni Millet sonra deli zannetmesin, hızını alamamış derler walla yoldan geçenler
    ya serdar özelikle yazdım güleceginizi tahmin ettim ama gerçek bu 2 saat rotizma makinasında titreşimle bütün hücrelerin poposunda ayak parmaklarına yıgılınca onları yerine getirmenin ve kısa sürde toparlanmanın tek yolu bu
    gülen gülsün arkaş ben uygularım her zaman yeterki güzel bir çimen çayır bulayım. bir seferinde mersine gidiyorum arabayla ama 2 gece uyumadım pozantıyı geçtikten sonra gece yarısı bir istasyonda baktım yer yok yerlerde nemli mescidi buldum kimse yok aynı medodu uygaladım tam bu sırada dini bütün bir kardeşim girmesinmi içeri söyle bir baktı bende estagfurullah ayaklarım çok agrıdıda kardeşim dedim adamda ya hamuda kalkmış namaz oluyormu diye düşünüyordum dedi

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya serdar özelikle yazdım güleceginizi tahmin ettim ama gerçek bu 2 saat rotizma makinasında titreşimle bütün hücrelerin poposunda ayak parmaklarına yıgılınca onları yerine getirmenin ve kısa sürde toparlanmanın tek yolu bu
    gülen gülsün arkaş ben uygularım her zaman yeterki güzel bir çimen çayır bulayım. bir seferinde mersine gidiyorum arabayla ama 2 gece uyumadım pozantıyı geçtikten sonra gece yarısı bir istasyonda baktım yer yok yerlerde nemli mescidi buldum kimse yok aynı medodu uygaladım tam bu sırada dini bütün bir kardeşim girmesinmi içeri söyle bir baktı bende estagfurullah ayaklarım çok agrıdıda kardeşim dedim adamda ya hamuda kalkmış namaz oluyormu diye düşünüyordum dedi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar filitre konusunda yazmıştım kimseden geri bir cevap gelmedi heralde herkez malzemeciler ne fiata veririse razı veya çok zenginlerki hesap yapmıyorlar gv 650 ile gt 250 hava filitresi aynı imiş şimdi şu anda kanunide yok ne zaman gelir allah bilir ben bazı arştırmalar yaptım bunu uygun imal etirmek mümkün ancak sizden ricam eskilerini alın çöpe gitmesin ger,i dönüşümden filitereci arkadaş baya ucuza imal edecek haberiniz olsun eskilerinizi çöpe atmayın gönderin bana

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    GV650 için geçen sene 25 tl ye hava filtresi / 20 Tl ye yağ filtresi vs. almıştım.İstanbulda Tahir ustamız var deniz aşırı yolla hyo parçaları getiriyor.Hatta servisler bile ondan alıyor... Tel:0536 766 10 66.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Yağ filtresi serviste Globalden kalma vardı ve 30 tl den yağ değişiminde değiştirmiştim. Ama hava filtresine gerek duymamıştım. Kazanımlarınız olursa tecrübe ederiz.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV650 için geçen sene 25 tl ye hava filtresi / 20 Tl ye yağ filtresi vs. almıştım.İstanbulda Tahir ustamız var deniz aşırı yolla hyo parçaları getiriyor.Hatta servisler bile ondan alıyor... Tel:0536 766 10 66.
    tahir usatnın teli cevap vermiyor nerdeydi yeri ulaşabilecegimiz başka teli varsa yazarsan memnun olurum sdow nasıl gidiyor görüşmek üzere

Motosikleti
    Arkadaşlar,

Debriyaj pedini ileri konuma almak istiyorum fakat daha uzun olan mili benden önceki sahibi kaybetmiş . Aramızda uzun mili kullanmayan var mıdır? Benim kısayı da değiştirince isteyene verebilirim.

Uzay,

Cumartesi senin servise gidiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa aman istanbul motordan uzak durun

Arkadaşlar,

Debriyaj pedini ileri konuma almak istiyorum fakat daha uzun olan mili benden önceki sahibi kaybetmiş . Aramızda uzun mili kullanmayan var mıdır? Benim kısayı da değiştirince isteyene verebilirim.

Uzay,

cumartesi istanbuldamısın gelince ara beni eger bursa şenliklerine gitmediysen görüşelim zaten burdan geçeksin uzun mil derken telin arasındaki ayar setindenmi bahsediyorsun

Motosikleti
    Halidun Abi,

Hususi motora baktırmaya geliyorum. Aldığımdan beri alet 100 ün üzerine çıkınca bazen boğulmaya başlıyor. Bazen de gazı yüksek devirde bırakıp debriyajı sıkınca stop ediyor.

Bu iki sorun için geliyorum. Cuma iş çıkışı basıp geleceğim, inşallah yolda kalmam Gece Anadolu yakasında bi arkadaşta kalıp erkenden Levent'deki servise gideyim diyorum. Bir de hava filtresi ne durumda bilmiyorum. Aldığım da benden önceki eleman en son yağ değişimi yapmıştı. Aslında tüm bakımlarını yapıp temiz bir sayfa açıp kendim takip edeyim diyorum.

Ama senin bildiğin Anadolu yakasında daha iyi yer varsa orada da baktırabiliriz.

Uzun mil dediğim vites pedalına bağlanan itme çubuğu. İleri konuma alınca kısa çubuk yerine uzun çubuk takıyorsun. Bu aslında motorla birlikte gelen bir parça...

Motosikleti
    NC 700 X
    Arkadaşlar,

Uzay,

Hoşgelirsin inşallah. Benim bildiğim Serdar Usta Cumartesi günleri öğlene kadar çalışıyor. Gitmeden önce bir aramanı tavsiye ederim : 0532 245 79 98
    Bu arada yeri Levent Oto Sanayi'de değil! Maslak Atatürk Oto Sanayi İkinci Kısım Sarıyer Börekçisi üstünde. Kime sorsan gösterir (Sarıyer börekçisini kesin biliyorlar ) Müsait olursam birlikte gideriz

Motosikleti
    Aldığımdan beri alet 100 ün üzerine çıkınca bazen boğulmaya başlıyor. Bazen de gazı yüksek devirde bırakıp debriyajı sıkınca stop ediyor.
    Cuma iş çıkışı basıp geleceğim, inşallah yolda kalmam
    Statörü kontrol ettirmeyi unutma. Benim GV650 deki sorun yeni sarımla sonlanmış oldu.

Motosikleti
    Sağol Serden, şu konu çok canımı sıkıyor Fabrikanın karburator, subap, vs. ayarlarıyla ilgili birşeydir umarım. Ama ne olursa olsun şu stratore de baktıracağım. Benimkisi 2008 model, acaba sonradan stratorü iyileştirmiş olabilirler mi? Pek zannetmiyorum ama Seninkisi kaçtı?

Hala ön camı takmadım, gidip bi el atayım. Otobanda basarım biraz.. Giderse tabii

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Halidun Abi,

Hususi motora baktırmaya geliyorum. Aldığımdan beri alet 100 ün üzerine çıkınca bazen boğulmaya başlıyor. Bazen de gazı yüksek devirde bırakıp debriyajı sıkınca stop ediyor.

Bu iki sorun için geliyorum. Cuma iş çıkışı basıp geleceğim, inşallah yolda kalmam Gece Anadolu yakasında bi arkadaşta kalıp erkenden Levent'deki servise gideyim diyorum. Bir de hava filtresi ne durumda bilmiyorum. Aldığım da benden önceki eleman en son yağ değişimi yapmıştı. Aslında tüm bakımlarını yapıp temiz bir sayfa açıp kendim takip edeyim diyorum.

Ama senin bildiğin Anadolu yakasında daha iyi yer varsa orada da baktırabiliriz.

Uzun mil dediğim vites pedalına bağlanan itme çubuğu. İleri konuma alınca kısa çubuk yerine uzun çubuk takıyorsun. Bu aslında motorla birlikte gelen bir parça...
    serdar senin dediğin vites kolu aktarma çubugu diyelim senin üzengiler geri alınmış sen ileri almak istiyorsun ahmet güneyde geri almak istiyordu ozaman görüşün değiştiriken üzengileri degiştiriken çubukları becayiş edersiniz olur biter debriyajla işin yok bu arada hava filitresi ve balata iridyum buji yag filitresi aldım senin için ayrıca güzel led sinyal varmış begendim numune aldım begenirseniz sizin içinde alacagım erken gelirsen iyi olur ahmet de gelirse benim orada degiştirisiniz olur biter eger startörden yapıyorsa kesikliği ölçeriz çaresine bakarız hayırlısı ile gel basıpta yollrda riske girme geri dönerken basarsın

Motosikleti
    ahmet güneyde geri almak istiyordu ozaman görüşün değiştiriken üzengileri degiştiriken çubukları becayiş edersiniz olur biter
    Abi bu super olur,

Ahmet,

Ben cumartesi saat 10 gibi Halidun abinin dükkanda olmayı planlıyorum. Pazar günü öğlen gibi de Ankara'ya geri döneceğim. 3 Gv650 yanyana olsun diyorsan gel Ama o saatlerde işin varsa pazar öğlene kadar bi ara buluşup değiştirebiliriz. Ne dersin?

Hoşgelirsin inşallah. Benim bildiğim Serdar Usta Cumartesi günleri öğlene kadar çalışıyor. Gitmeden önce bir aramanı tavsiye ederim : 0532 245 79 98
    Bu arada yeri Levent Oto Sanayi'de değil! Maslak Atatürk Oto Sanayi İkinci Kısım Sarıyer Börekçisi üstünde. Kime sorsan gösterir (Sarıyer börekçisini kesin biliyorlar ) Müsait olursam birlikte gideriz
    Uzay çok sağol, görüştüm ustayla. Öğlene kadar çalışıyormuş, zaten o gün içerisinde de veremem motoru dedi. Yani başka bahara kaldı. Ben gelmişken Mecidiyeköy'deki yetkili servisi deneyim diyorum

Motosikleti
    Fabrikanın karburator, subap, vs. ayarlarıyla ilgili birşeydir umarım. Ama ne olursa olsun şu stratore de baktıracağım. Benimkisi 2008 model, acaba sonradan stratorü iyileştirmiş olabilirler mi? Pek zannetmiyorum ama Seninkisi kaçtı?
    Serdar stroke ayarları kolay bozulmuyor ve bozulsada yüksek süratte susma yapmıyor.
    Motosikletin karburatörlüyse Global'den kalmadır ve Global 2007 modelden sonra yasal çekişmeler nedeniyle ithalat yapamadı. Dolayısıyla ürün geç satıldığından 2008 trafik çıkışlıdır veya takipçilerin marifeti ruhsata 2008 yazabiliyorlar. Doğru cevap şasi üzerinde yazar.Hatta lastik üzerinde imalat tarihi ile paraleldir. Bu noktada 2008 modeller bile 2006 şasi taşıyabiliyor.
    Benimki sıfır aldım 2007 model 2008 mayıs trafik çıkışlı. Takipçi uyanık değilmiş ruhsat 2007 yazılı.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Abi bu super olur,

Ahmet,

Ben cumartesi saat 10 gibi Halidun abinin dükkanda olmayı planlıyorum. Pazar günü öğlen gibi de Ankara'ya geri döneceğim. 3 Gv650 yanyana olsun diyorsan gel Ama o saatlerde işin varsa pazar öğlene kadar bi ara buluşup değiştirebiliriz. Ne dersin?

Uzay çok sağol, görüştüm ustayla. Öğlene kadar çalışıyormuş, zaten o gün içerisinde de veremem motoru dedi. Yani başka bahara kaldı. Ben gelmişken Mecidiyeköy'deki yetkili servisi deneyim diyorum
    Serdar Selam,
    Haftasonu açıköğretim sınavları var hem sabah hemde öğleden sonra gireceğim. Kaya abiyle konuştum şimdi değiştirme işini burda yapabiliriz dedi servise gerek yokmuş. Senin içinde uygun olursa ben öğleden sonra 4 gibi Kaya abinin dükkanında olurum. Hemen orda takası yaparız

Motosikleti
    Ahmet,

Uygundur Sana özelden cebimi gönderiyorum...

Serden,

Halidun Abi ile bir voltaj ölçümü yapacağız, ne çıkacak bakalım değerler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler