Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    adrion yeni cbr125 gelmişye honda bayine gittim arkadaşta dedi bizim ps yi versek üstüne ne istiyon diye sordu boş boğazlık (daha uzerinde çizim yok motorumun ) ötv düştü 6 bin lira oldu piyasası 4.750 dedi bi sinirim bozuldu varya anlatamam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:37 ----------

bu arada netten aparatlı jant reflektörü aldım kapıdan ödeme ile 30 tlye patladı ve ne hikmetse o aparat hiç bir işe yaramadı sinirden kırdım attım kendi ellerimle çektim nasıl olmuş acaba:

Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    activa beat fln kalktı ama daha yıl olmadı kalkalı o ikisiniz yerine spacy 110 geldi tipi dışında güzel motor activadan az yakıyo çok kaçıyo ama activa kadar gaddar değil altı yere yakın ve sac değil plastik.
    Üzüldüm, benim ilk motorumdu. Onunla öğrenmiştim kullanmayı.
    Teşekkürler.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    kardeşim neyi kırdın attın jant şeritlerin muhteşem duruyo ve dediğin gibi fiyatlar öle sana 4750 dmş bnde çizik var 4400 fln dedi binicisine 4750 diyo adam aradı geçen defa birileri 5000e satabilirsem iyi olr.

Motosikleti
    Sürekli Değiştiriyorum :)
    Arkadaşlar bu aralar ps 150 i almayı düşünüyorum. Motorunu satmak isteyen var mı acaba??
    Mobylette->Peugeot 103->Agility 125->Ybr 125->Cbr 125 R->Ybr Esd 125->?

Motosikleti

işte bu aparatı kırdım hiç beceremedim kullanmasını, yaptığımdada yamuk yumuk çıktı dolayısıyla aparatı kırdım iş başa düştü oğlum dedim

x treme adrion motoru satabilir öyle düşünüyo
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    İlan no: #41630086 ilanı koymuştum buda numarası.

Motosikleti
    adrion motorunun ilanına baktım valla benım motor gibi kız bi şekilde duruyo
    bu arada güzel açıklamışsın motoru da benım motor genelde 100 km de kalıyo
    bayiye sordum kayışından filan da ses geliyoya 5000 bakımında açıcaz kapagı sökücez
    o zmn hız artışı olucak dedi sence olur mu ya:D dunde gts250 ile kapıştırdık kalkışta atak
    yapıyo ps de sonra ata yiyo:DD cussesıne göre çok iyi ama
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Sürekli Değiştiriyorum :)
    Adrion #44752357 numaralı ilandaki cbr ile takas düşünür müsün?
    Mobylette->Peugeot 103->Agility 125->Ybr 125->Cbr 125 R->Ybr Esd 125->?

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Teşekkür ederim. Düşünmüyorum.

Motosikleti
    Honda PS150i
    Arkadaşlar konuya sonradan gelenler ilk sayfaları okumadan "bu motor nasıl, şu şöylemi böylemi,..." hep aynı şeyler dönüp duruyo. Sizden ricam önceki sayfaları üşenmeden okursanız aradığınız soruların cevaplarının hepsi önceden var. Bu arada ben İlk ps'i 1000km de alıp 19bin km de satmıştım. sonra Xciting 250i ye geçtikten sonra PS sattığıma değmemiş. satıp tekrar ps aldım. Ancak şimdide askere gideceğimden PS imi satmak durumundayım. İlan No: 45263638.

Benim Ps ile 1300 km lik yaptığım turun fotoğrafları önceki sayfalarda mevcut. Kesinlikle vede şiddetle tavsiye ettiğim sağlam bir scooter dır. Eğer ps'i birgün 250cc lik bir scooter a geçmek için satacaksanız hiç satmayın. ama daha büyük cc li yada vitesliye geçcekseniz tercih sizin. Herkese saygı ve sevgilerimle

Motosikleti
    arkadaşlar benım ps yavaştan şahlanmaya başladı allaha şükürşuanda 110 u zorlanmadan göruyo daha bugun denedimdexD daha yol olsa basıcamda ahahah yol yetmedii....bu motor acılıcak galiba 3600 lerdede
    Mustafa Kemal Atatürk

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Arkadaşlar merhaba.. Forumu uzun bir süredir takip ediyorum.Ps150 gerçekten çok güzel bir makine.. Daha önceden Xciting250 maxi scooterim vardı fakat düşüp kaza yaptıktan sonra malum sebeblerden satmak zorunda kaldım.Aradan yaklaşık 4 sene geçti ve sular duruldu.. Her bahar olduğu gibi bu baharda içimde kelebekler uçuşmaya başladı Kymco Agility City 125 düşündüm fiyat 3900. Diyorum ki o kadar para vermişken al Honda ps'yi olayı bitir Lakin sıkıntım şu ben Kdz Ereğlideyim en yakın honda servisi bana sakarya 130 km çok uzak.. Garanti kapsamından yararlanmak için de mecbur servise gitmemiz lazım.. Ha bide bu Honda PS'nin parçalarını bulmak problrm olurmuşşşş öle diyolar italyan olduğu için.. Parça sorunu yaşayan varmı..? Ben forumu okudum baştan sona ama hiç rastlamadım.. Yada acaba Agility City 125 mi alsam.. kredi kartına 12 taksit de yapıyolar sıfır faiz.. Ne diyosunuz yorumlarınızı bekliyorum..
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Motosikleti
    benim motorumun herhangibi bir parçası değişmedi ama honda butun motorlarının parca stoklarını elinde bulunduruyo biz ailecek hondacıyızda birsürü motorumuz oldu daha hiç sıkıntı çekmedik hala kınetix in bile parçası var yani o kadar diyeyim ancak aklıma gelmişken cbf150 yle kaza yapmıştım maşası yamulmuştu sadece bi onun için 2 ay beklemiştim şimdi yalan olmasın:D bana kalırsa agility cıty de güzl motor yuksek ve buyuk tekelrlekli ...ps de her işimi görüyo özellikle mugla marmaris arası gidip gelmek harika zevk veriyo ben çok memnunum sözgelimi bütceye bağlı ps de olur agilityde olur.keşke benmde xcıtıngım olsa
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Teşekkürler yorumun için.. Ama hala kararsızım. Xcitin250 gerçekten çok güzel ama şehiriçi kullanıyor isen bence fazla gelir.Çünki 150ps den sonra malum yakıt artmaya başlıyo ve motosikletin hiçbir espirisi kalmıyor bana göre.. Ama ps150 hem bg olarak 15.8 olduğundan ve su soğutmalı olduğundan uzun yoldada çok rahat kullanılır.. Bence Honda gönlüm onda.. :D
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Motosikleti
    insallah motoru aldığındada yorum yazarsın buraya bu topic çok hareketsiz allah gönlüne göre versin
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS150i
    gençler 2. PS mi askerlik nedeniyle cuma günü yalova'ya sattım:( Çok seviodum keratayı:( Bu arada elimde bi çift sıfır michelin city grip lastik var. İhtiyacı olan varsa özelden görüşelim.

aposentr "et" hotmail "nokta" com :D

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insallah motoru aldığındada yorum yazarsın buraya bu topic çok hareketsiz allah gönlüne göre versin
    Aminn

Hocam biz eski motorculardanız.. Bu motosiklet aşkı birkere bulaştımı insana yaşı ne olursa olsun,zaman ne kadar geçmiş olursa olsun çıkmıyor işte bir daha insanın içinden..
    Bakınız Zonguldak MT sayfalarına benim resimlerimi göreceksiniz :D

Saygılar..

K-max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K12000 RS, K1200S, Honda Today, PS150i

PS150 günlüğü

11700 km de ilk PS150'mi çok yakın bir arkadaşıma geçen hafta satıp iki gün önce yenisini bayii den teslim aldım. Yaklaşık 2 yıllık izlenimlerimi paylaşmak isterim.
    Motoru kullandığım süre içerisinde hiç arıza yapmadı. Normal periyodik bakımlar haricinde hiç servise gitmedi. Şehir içi kullanımda kesinlikle 10 üzerinden 10 veririm. Şehirlerarası (otoban hariç) yine 10 puanlık bir makina. Sadece 105-110'u geçemediği için otobanda biraz yavaş kalıyor ama orada da önemli bir sorun yok aslında.
    İlk 6-7 bin km den sonra biraz yavaşlamaya başlıyor. Varyatör kayışının genişliği azaldıkça bu durumun oluşması kaçınılmaz zaten. Yinede 11700 de olamsına rağmen orijinal kayış hala kullanılır vaziyette. Ancak maksimum sürat 100km ye kadar düştü. Hızlanmada da farkedilir bir yavaşlama mevcut.
    Kombine fren sistemi ilk birkaç bin den sonra hemen hemen hiç düzgün çalışmadı. Periyodik bakımlarda fren manetleri arasındaki teli ayarlayıp bir süre daha çalışmasını sağladılar ancak bu da uzun soluklu bir çözüm olmuyor.
    Pirelli lastikleri kesinlikle tavsiye etmiyorum. 10 bin km de kauçukta çatlaklar oluşmaya başladı. Yol tutuşu da son derece kötüleşti.
    Süspansiyon sistemi ilk birkaç bin km den sosra biraz zayıflıyor ama daha fazla bir kötüleşme olmuyor.
    2 yıl kullanımdan sonra makina hala taş gibi diyebilirim. Şase ve kaporta hala ilk günkü gibi sıkı ve sessiz. Sadece güneşte bırakırsanız plastiklerde solamalar oluyor.
    Bence piayasada bu özelliklere ve kaliteye sahip başka makina yok, bu sebepten de yine aynı motordan aldım zaten.

Motosikleti
    Alıntı K-max adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11700 km de ilk PS150'mi çok yakın bir arkadaşıma geçen hafta satıp iki gün önce yenisini bayii den teslim aldım. Yaklaşık 2 yıllık izlenimlerimi paylaşmak isterim.
    Motoru kullandığım süre içerisinde hiç arıza yapmadı. Normal periyodik bakımlar haricinde hiç servise gitmedi. Şehir içi kullanımda kesinlikle 10 üzerinden 10 veririm. Şehirlerarası (otoban hariç) yine 10 puanlık bir makina. Sadece 105-110'u geçemediği için otobanda biraz yavaş kalıyor ama orada da önemli bir sorun yok aslında.
    İlk 6-7 bin km den sonra biraz yavaşlamaya başlıyor. Varyatör kayışının genişliği azaldıkça bu durumun oluşması kaçınılmaz zaten. Yinede 11700 de olamsına rağmen orijinal kayış hala kullanılır vaziyette. Ancak maksimum sürat 100km ye kadar düştü. Hızlanmada da farkedilir bir yavaşlama mevcut.
    Kombine fren sistemi ilk birkaç bin den sonra hemen hemen hiç düzgün çalışmadı. Periyodik bakımlarda fren manetleri arasındaki teli ayarlayıp bir süre daha çalışmasını sağladılar ancak bu da uzun soluklu bir çözüm olmuyor.
    Pirelli lastikleri kesinlikle tavsiye etmiyorum. 10 bin km de kauçukta çatlaklar oluşmaya başladı. Yol tutuşu da son derece kötüleşti.
    Süspansiyon sistemi ilk birkaç bin km den sosra biraz zayıflıyor ama daha fazla bir kötüleşme olmuyor.
    2 yıl kullanımdan sonra makina hala taş gibi diyebilirim. Şase ve kaporta hala ilk günkü gibi sıkı ve sessiz. Sadece güneşte bırakırsanız plastiklerde solamalar oluyor.
    Bence piayasada bu özelliklere ve kaliteye sahip başka makina yok, bu sebepten de yine aynı motordan aldım zaten.
    dobra dobra bir yorum olmuş yalnız benim çok başarılı bulduğum lastik ve combine fren demekki bi zaman sonra zayıf kalıcak ve de son hız konusunda 110 u suanda şehir içi düzlükte zorlanmadan görüyorum bende bi zaman sonra motor açılcak bi hız artışı olucak diye bekliyorum bu konuda eğer böyleyse uzuldum
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Satılık PS150'si olan yokmu Ama adrese teslim olacak..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)