Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    -BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    servet abi valla ne desem bilemiyorum . İşe yarama olarak kesinlikle süper zaten hondanın orjinalinde bu motora mp3 hazırlığı koyması lazımdı ama sen işi bitirmişsin fikrim çok masraflı olmadığı için birde küçük bir delik harici geri dönüşümüde olduğu için bence güzel. küçük deliğin olduğu kapak olurda ilerde değiştirmek istersen yo bu böyle olmadı diye asya motordan alabilirsin. sonuç olarak ne şekil olursa olsun müzik dinleyebileceğimiz için güzel ama görsel olarak dylana pek yakışmamış bence. ama geri dönüşü kolay, masrafı az. ha ben yaparmıyım çakarın beyni o boşlukta olmasaydı senin ilerdeki memnuniyetine göre belki deneyebilirdim tabi asya motora o parça için önce gider bakar rengi bizim plastikle tutuyosa...
    Neyse bugün başıma gelenleri anlatayım. Şu tarz bir önlem alarak motoru yıkamaya başladım.

Yıkadıktan sonra ön taraftan başlayarak hemen kuruladım. Bölmeyi açtım iyi güzel içi kupkuru 1 damla su yok. Neyse kontağı çevirdim motoru çalıştırdım çakarın anahtarını açtım tık yok. Valla ne yalan söliim dedim aha şimdi yandık. 10 dakika bekledimki kurusun. çalıştırdım ııh yine yanmıyo. Neyse ön tarafı çıkarttım. oradada bir damla su yok. dedim acaba anahtarmı bozuldu sudan. gidonu tamamen söktüm. ahtara lehimlediğim iki ucu tornavidayla değdirdim ıııh hala yok. dedim neyse artık bu benim yapacağım iş değil aynen götürüp gösterecez aldığımız yere. babamda yanımdaydı . geldi far anahtarına bi dokunda çakarlar başladı çakmaya üzerine birde hava yaptı 2 saattir uğraşıyorsun beceremedin bir dokundum hallettim diye. çakara gücü aldığımız uçlar kısa farlardan olduğu için bende nasıl yaptıysam uzunlara aldığım için çakara güç gitmiyormuş. herhalde kurularken bezle anahtarı uzuna getirdim farketmeden. ohhh bee dedim. bir ter attımki 1 litre su kaybetmişimdir.
    Bu arada bende çakar çakmaz çakan çakar dediyimdenmidir bilmiyorum sonuç olarak bugün 45 dakika uğraştım.. Son olarak anahtrında bir fotoğrafını çektim yukardaki fotoğreafı çektikten sonra. bu tarz ekstra anahtar takmak gerektiren birşey düşünenler için fikir olur

Fotoğraflarıda ıslakken çektimki gerçekçi olsun
    Saygılar....
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    -BSI- abisi bu sistemi tamamen Honda Servisine mi yaptırdın, yani yeni anahtarı koymak için plastiğin delinmesi, elektrik tesisatı vb...

Motosikleti
    SH 300
    valla delme işlemi yok orada arabalarda da anahtar koymak için boş olan ama üzerinde görselliği bozmasın diye kapak olan yerler olur. onun gibi biryer var. Dikkatini çekmemiştir. ilk beneceğin zaman bak göürürsün. yani boşluk ta orjinal takma işini servise yaptırdım önceden dediğim gibi garanti dışı kalmayayım diye. ama çok rahat kendimde takabilirim. kolay birşey.

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    arkadaşlar,
    kısa farım çalışmıyor, uzun farım çalışıyor. tek ampulde böle sorun olabilir mi sizce?
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

Motosikleti
    SH 300
    arkadaşlar,
    kısa farım çalışmıyor, uzun farım çalışıyor. tek ampulde böle sorun olabilir mi sizce?
    Bugünkü deneyimden sonra cevap veriyorum: evet olur izel abi ampulü değiştirirsen büyük ihtimalle düzelir. tabi başka bir sorunda olabilir.

az önce havanın hafif kararmasıyla beraber çakarlarında bir videosunu çektim. çok acayip birşey; kaliteli görüntüde flashların patlaması görünüyor ama kaliteyi düşürünce flashlar yok oluyor sadece yansımaları görünüyor. mutlaka mantıklı bir açıklaması vardır ama ben çözemedim. bende uzun uğraşlar sonucu 10 saniyelikde olsa kaliteli görüntüden koydum buyrun

http://www.youtube.com/watch?v=9QijTkiQ94E

7 kere izledim ama çakarın kaynağını bulamadım nereye baksam farklı bir yerden çıkıyo gibi gördüm. farlar neydi ya daha önce sormuştum da unuttum, geri dönüp bakmaya üşendim philips miydi? ben crystal vision almayı düşünüyorum diamond vision dan daha beyazmış xenona en yakın renk onda. yakında piyasa araştırması yaparım. bizimkiler H4 tü di mi?

Motosikleti
    SH 300
    7 kere izledim ama çakarın kaynağını bulamadım nereye baksam farklı bir yerden çıkıyo gibi gördüm
    kaynak sinyal lambalarının içi. ama dedim ya sebebini bilmiyorum video ile flash patlaması çekince bir acayip gösteriyor. flashı yakalayamıyo makina herhalde. saniyede 60 kare olunca yakalıyorda 30a düşürünce görünmüyor. videolarda görüntü birsürü karenin arka arkaya oynatılmasıyla oluştuğu için düşük kalitede flashın bir anlık patlaması, kareyi çekmediği ana denk geliyor olsa gerek. bu kalitede bile videonun biryerinde 3.flash çakmıyormuş gibi görünüyor. birde lenste parladığı için bir çok yerde görünüyor patlamalar. aynı farın ışığının boydan boya çizgi çıkartması gibi.
    Farlarda mtech arkadaşım. 4300k die geçiyor. h4

ilerde bende çakar taktırmayı düşünebilirim ama far anahtarını hondadan alırım orjinalliği bozulmasın işte benim jant şeritlerim umarım beğenirsiniz

bu da gece resmi sadece cep telefonunun flaşıyla

Motosikleti
    Honda Dylan
    ben gene orjinal farı taktırıcam herhalde, sürekli uzun farla gitmek olmuyo.

Limp,
    şeritler güzel olmuş.
    34 BC 8561

wes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ilk dylancılardan ama şimdi Piaggio beverly 500
    Arkadaşlar ben bugün itibarıyla dylanımı sattım.sabah kısmetse piaggio beverly 500 ümü kavuşacam, sakınha dışlamak yok ama)))

eyvalla
    erhan(wes)

Motosikleti
    SH 300
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle...

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    sersin kardeş, valla ne şimdi sana şirin görünmek adına müzik sistemini çok sevdim diyemiyeceğim
    Bu söze kesinlikle katılıyorum Servet bari o kutunun içine saklasaydın, amfili olduğu için ordan da güçlü ses verirdi, dışında olmamış Zaten bu kolonlar piknik, kamp kolonu motorda ön konsolun oraya uygun biçimde olmadıktan sonra yakışmazdı... Ancak hafta sonu yazıcıoğlunda başka bir model gördüm bizimkilerin rengine de uygun gümüşü, siyahı, kırmızısı var yuvarlak biçimli hoş ve bizim motorlarda göze batmayacak bir sey tek sorunu enerjiyi usb kablo ile alıyor ona bi adaptör yapılıp aküden alması sağlanırsa şık olabilir bi fotosunu bulursam koyarım.. ya da uygun çok şık ve ince yapılı bizim camın altına

Bu arkadaş bunu nasıl yapıyor acaba? öndeki cama rağmen?

Erhan yeni motorun hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifli sürüşler olur inşallah. İnşallah o aletle bize yetişirsin arkada kalırsan durup beklemeyiz ona göre..
    Hayatonda

Motosikleti
    REGALRAPTOR DD250E-9
    Kardeşim merhaba
    Bu hareketi nasıl yaptıgına değil onu yapabilmek için kaçkere kafagöz yardıgına ve motoru kaçkere yeniden topladığına bakmak lazım.Bide buna değip değmediğini tartmak lazım gibi geliyo bana.Bunlar aşmış belki 18 yaşında başlasaydım denerdim ama bu yaştan sonra zor
    [B][COLOR="black"][COLOR="Red"]GERÇEKLERİ[/COLOR][/COLOR] [COLOR="Yellow"]TARİH[/COLOR] [COLOR="Red"]YAZAR[/COLOR] [COLOR="yellow"]TARİHİDE[/COLOR] [COLOR="red"]GALATASARAY[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    Alıntı wes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bugün itibarıyla dylanımı sattım.sabah kısmetse piaggio beverly 500 ümü kavuşacam, sakınha dışlamak yok ama)))

eyvalla
    erhan(wes)
    Erhan, yeni motorun hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullan inşallah.

Birde bu arada, bir arkadaşıma cumartesi günü Custom VTX1300S aldık. Sıfır güzel alet. sizlerede tavsiye ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    ERHAN yeni motorun hayırlı olsun güle güle kullan kazasız belasız kullanmalar.senin motoruda alamadık kusura bakma umarım seni cok zora sokmadık

DYLAN'CILAR ,BEVERLY CİLER DİĞER KULLANICILAR 20 mayısa bir gezi düzenlesek yine birşeyler yapsak ne dersiniz ama erhan yavaş gitmek şartıyla

Motosikleti
    arkadaşlar suzuki burgman 400 üm oldu. beverly den caydım.

sevgiler

Motosikleti
    Dylan
    selamlar herkeze,hayırdır erhan bacakların beverly e sığmadımı?

Motosikleti
    Honda Dylan
    hayırlı olsun erhan.
    kazasız sürüşler.
    2 sene sonra fln bizde 2. motoru alırız inş.

Erdoğan abey,
    ben bu hareketi 1 kere yaptım 20-30mt gittim bidaha denemem yaw.
    kafayı gözü yarmanın alemi yok
    34 BC 8561

Motosikleti
    Coşkun sığdı sığmasınada beverly çok güzel motor olmasına karşın,2. el i zor,burgman da gözüm kalacaktı die düşündüm.alıverdim fazlada düşünmeden,ilk izlenimlerim,rahatça sığdığım bir motor olduğu için memnunum.

Rügzar yüz hizzasında baya gelio,dylan cam kadar korumasını beklememek lazım.
    çekiş bence gayet iyi 33 hp 190 kg olmasına karşın.
    trafikte zorlanmadım şimdilik,dar olduğu ve çok dengeli olduğu için aralara rahat girdim.
    sarfiyata bişi diemecem henüz
    ancak arkadaşlar gerçekten konforlu bu meret

Motosikleti
    Dylan
    hayırlı olsun erhan,kazasız belasız keyifle binersin inşallah bizde bir gün terfi ederiz
    böle güzel makinalara.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler