Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herşeyi çok güzelde benzinide biraz az olsa çok iyi olacak
    benzini cokmu dylanımı arıyorum herseyiyle....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    benim motor dylan değil PS yeni çıkan enjeksiyonlu modeli ya bilmiyorum açıkçası bana beatten sonra fazla geldi tamam hakkını veriyor ama öğrenciyim neticesinde) ninjada çok hoşuma giden bi motor 180e vuruyormuş okuduğum kadarıyla o kaç litre benzin yakıyor 100 kmde))

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    benim motor dylan değil PS yeni çıkan enjeksiyonlu modeli ya bilmiyorum açıkçası bana beatten sonra fazla geldi tamam hakkını veriyor ama öğrenciyim neticesinde) ninjada çok hoşuma giden bi motor 180e vuruyormuş okuduğum kadarıyla o kaç litre benzin yakıyor 100 kmde))
    20 tl 120 km gidiyo ben daha 180 lerı göremedim 170 cok rahat sekılde görüyo ama...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:09 ----------

Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 tl 120 km gidiyo ben daha 180 lerı göremedim 170 cok rahat sekılde görüyo ama...
    gecen yıl dylan iki kişi didim altınkum gelmiştim istanbuldan.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    vay be haber verseydin keşke gelmişken) karşılardık seni cbrlarla)
    kaça vurdurdun söke ovasında

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Selam Arkadaşlar bir sorum olacak debriyaj bakımımı 2000 km önce yapmıştım ve debriyajım yeni gibi kayışım sıfır ve bagalarımda yeni leovince bagası taktım egsozla birlikte bugün bi yokuş çıktık iki kişi sanırım biraz fazla zorladım ve bi ses gelmeye başladı kalkışta bağıorıyo motor bi süre sonra kesti fakat kalkışta gitti nerdeyse motor bağrıyo fakat gitmiyo motorumum km si 20 bin daha fikri olan yardımcı olursa sevinirim motor belki soğuyunca geçerde bilemiyorum daha önce vitesliydi motorum scooter pek kullanmadım umarım bi sorun olmaz...
    [COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı hakan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar bir sorum olacak debriyaj bakımımı 2000 km önce yapmıştım ve debriyajım yeni gibi kayışım sıfır ve bagalarımda yeni leovince bagası taktım egsozla birlikte bugün bi yokuş çıktık iki kişi sanırım biraz fazla zorladım ve bi ses gelmeye başladı kalkışta bağıorıyo motor bi süre sonra kesti fakat kalkışta gitti nerdeyse motor bağrıyo fakat gitmiyo motorumum km si 20 bin daha fikri olan yardımcı olursa sevinirim motor belki soğuyunca geçerde bilemiyorum daha önce vitesliydi motorum scooter pek kullanmadım umarım bi sorun olmaz...
    hakan bey sorun olduğunu düşünmüyorum..scooterler yapısı gereği dur-kalk sevmez ki yokuşta ve 2 kişiyse..seninkide biraz fazla zorlanmış anlaşılan..debriyaj balatası ve tası çok ısınmış olabilir..bir süre sonra normale dönecektir..varyatör bagaları yeni takıldı diyosun eğer takılırken gres fazla sürüldüyse kaydırma yapabilir..kuruduktan sonra normale döner..dylanda debriyaj kısmındaki parçalar çok uzun ömürlü diğer scooterlere göre..herhangi bir sıkıntı olmaz..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakan bey sorun olduğunu düşünmüyorum..scooterler yapısı gereği dur-kalk sevmez ki yokuşta ve 2 kişiyse..seninkide biraz fazla zorlanmış anlaşılan..debriyaj balatası ve tası çok ısınmış olabilir..bir süre sonra normale dönecektir..varyatör bagaları yeni takıldı diyosun eğer takılırken gres fazla sürüldüyse kaydırma yapabilir..kuruduktan sonra normale döner..dylanda debriyaj kısmındaki parçalar çok uzun ömürlü diğer scooterlere göre..herhangi bir sıkıntı olmaz..
    Çok sağol Kardeşim iyi oldu bu sizler tecrübelisiniz daha bu motorda ben 4-5 aydır kullanıyorum çok şükür çok memnunum düzelirse yarın umarımki sorun olmaz dediğin gibiyse büyük ihtimalle bende ısındığından olmuştur diye düşündüm bi debriyaj bakımı yapayım ben genede içim rahat olsun teşekkür ederim yardımcı olduğun için kazasız belasız hepimize....
    [COLOR="Cyan"][B]

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    rica ederim..benim motor 50bin oldu tam debriyaj balatası hala orjinal..varyatör orjinal..varyatör bagaları ise 45binde değişti..yani demek istediğim bunlar 4-5 ayda bosulcak şeyler değil..önemli olan temizliği..8binde bir debriyaj kısmını itinalı şekilde temizlettim..başka bir sorun olursa seve seve cevaplarım..

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    rica ederim..benim motor 50bin oldu tam debriyaj balatası hala orjinal..varyatör orjinal..varyatör bagaları ise 45binde değişti..yani demek istediğim bunlar 4-5 ayda bosulcak şeyler değil..önemli olan temizliği..8binde bir debriyaj kısmını itinalı şekilde temizlettim..başka bir sorun olursa seve seve cevaplarım..
    Teşekkürler Bende motoru bursa-inegölden aldım aldığımda 16 bin km deydi işte şu anda 20 binde sorunsuz çok şükür kullanıyorm çok memnunum ilk kez böyle bişeyle karşılaşıyorum çünkü bilemedim 2 hafta önce performans egsozu taktım ve mükemmelliğe kavuştu şu anda bu arada bursanın motorları temiz oluyo nedense bakıyolar helal olsun antalyada çok zor temiz bulmak......
    [COLOR="Cyan"][B]

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Bu arada biraz önce motorumu bi güzel yıkadım parlattım bi deneme sürüşüne çıktım kalkış gene yok neden olabilir acaba bişiler oldu ama :S ?
    [COLOR="Cyan"][B]

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Bu arada biraz önce motorumu bi güzel yıkadım parlattım bi deneme sürüşüne çıktım kalkış gene yok neden olabilir acaba bişiler oldu ama :S ?
    inş düzelir kardeşim
    beyler bizim motorun 2 kişi ön ve arka lastik basınçları kaçtı?

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    evet sonunda beyler açtım debriyajı falan söktüm debriyajın balatası yanmış resmen çok sertleşmiş hala 3 mm falan balata var güzelce zımparaladım genel debriyaj bakımınıda yaptım şu anda canavar çok değişti 1-2 ay sonra balatayı deiştircem şimdilik iş görür teşekkürler herkese yardımlarından dolayı......
    [COLOR="Cyan"][B]

Motosikleti
    Honda forza 250
    adrion 2 kişilik lastik hava basıncı;

ön:25 arka:33

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    evet sonunda beyler açtım debriyajı falan söktüm debriyajın balatası yanmış resmen çok sertleşmiş hala 3 mm falan balata var güzelce zımparaladım genel debriyaj bakımınıda yaptım şu anda canavar çok değişti 1-2 ay sonra balatayı deiştircem şimdilik iş görür teşekkürler herkese yardımlarından dolayı......
    debrıyaj balataları ayrıca satılıyormuş bilgin olsun komple tas 500tl cıvarı,yanı cook paraa
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    sorunu hallolmasına sevindim..balata değişikliğine gerek yok..bi 20bin daha yapar rahatlıkla..sadece 6 ayda 1 temizle işte bu şekilde yeter..

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Alıntı halazula adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adrion 2 kişilik lastik hava basıncı;

ön:25 arka:33
    teşekkürler bilgi için. ben 28 basmıştım öne zararı olurmu ki?

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    teşekkürler bilgi için. ben 28 basmıştım öne zararı olurmu ki?
    sarsıntı yapar..başka bişey olmas..

Motosikleti
    honda dylan
    sorunu hallolmasına sevindim..balata değişikliğine gerek yok..bi 20bin daha yapar rahatlıkla..sadece 6 ayda 1 temizle işte bu şekilde yeter..
    Arkdaşlar balata temizliğinde ne yapılıyor ben hiç bakmadım 14 ay oldu ben alalı hemen hemen .

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    basınçlı hava ile etrafında oluşan toz temizleniyor..balatayada ve tasına ufak bi zımpara atılıyo..canavar gibi oluyo kalkış filan ilk günkü gibi..ne kaçırma ne ses..balatalar çok uzun ömürlü benim motor 50binde hala daha balatada pay var..sakın değiştirme filan kalkmayın..150tl paranız boşa gitmesin..debriyaj açıldığında varyatör bagalarınada baktırın..eğer yenmeye başladıysa değiştirin..30-40 lira civarı bişeydi..performansı çok etkiliyor yeni bagalar..

Motosikleti
    honda dylan
    basınçlı hava ile etrafında oluşan toz temizleniyor..balatayada ve tasına ufak bi zımpara atılıyo..canavar gibi oluyo kalkış filan ilk günkü gibi..ne kaçırma ne ses..balatalar çok uzun ömürlü benim motor 50binde hala daha balatada pay var..sakın değiştirme filan kalkmayın..150tl paranız boşa gitmesin..debriyaj açıldığında varyatör bagalarınada baktırın..eğer yenmeye başladıysa değiştirin..30-40 lira civarı bişeydi..performansı çok etkiliyor yeni bagalar..
    Teşekkürederim choconut .30-40 civarı bagaların toplam fiyatı değilmi .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler