Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    choconut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    evet evet toplam fiyatı..gerçi onlarda çok uzun ömürlü bizim dylanlarda..ben 45binde değiştirmiştim orjinalleri tabi bunlar kullanılmaya bağlı olarak değişebilir..size tavsiyem ilk kalkış anında fazla yüklenmeyin gaza..20kmh olana kadar yumuşak bir biçimde kaldırın sonra gaza yüklenebilirsiniz..bu şekilde debriyaj kısmındaki parçalar yıpranmamış olur..zaten kalkışta tam gaz yaparsanız 20ye kadar pek bi tepki vermediğini görürsünüz..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet evet toplam fiyatı..gerçi onlarda çok uzun ömürlü bizim dylanlarda..ben 45binde değiştirmiştim orjinalleri tabi bunlar kullanılmaya bağlı olarak değişebilir..size tavsiyem ilk kalkış anında fazla yüklenmeyin gaza..20kmh olana kadar yumuşak bir biçimde kaldırın sonra gaza yüklenebilirsiniz..bu şekilde debriyaj kısmındaki parçalar yıpranmamış olur..zaten kalkışta tam gaz yaparsanız 20ye kadar pek bi tepki vermediğini görürsünüz..
    haklısın aslında kalkışta çok yüklenmemek lazım benim herşey halloldu fakat kalkışta balata çok titretiyo 20 kmh ye kadar sonra sarsıntı gidiyo alışırı heralde bide bu arada Almanyada orjinal debriyaj balatası 25 € baktım internetten bizim alt komşu gitcek 1 ay sonra ona getirttircem büyük ihtimal deiştirmiş olurum hem daha iyide olur çok parada değil

Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı hakan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın aslında kalkışta çok yüklenmemek lazım benim herşey halloldu fakat kalkışta balata çok titretiyo 20 kmh ye kadar sonra sarsıntı gidiyo alışırı heralde bide bu arada Almanyada orjinal debriyaj balatası 25 € baktım internetten bizim alt komşu gitcek 1 ay sonra ona getirttircem büyük ihtimal deiştirmiş olurum hem daha iyide olur çok parada değil
    bizim dylanlar kuru tip debriyaj oldukları için kalkıştaki titreme normal..aslında sana fazla geliyosa bide 250cc ve üstü bir scooter kullan derim..onlarda çok daha korkunç boyutlarda bu sesler titremeler vs..daha sonra dylan pamuk gibi gelecektir çokta takılmayın bence..vitesli motorlardada debriyajla vites kutusuyla dişli zincir takımlarıyla ilgili bi dünya sorun oluşabiliyo..scooterin rahatlığınında külfeti bu kalkışlarda ilk anda yaşanan olay..ama dediğim gibi iyi yapılan debriyaj temizliği ve zımparalama sonucu bu sorun geçici olarak çözülüyor..ama sonra tekrar başlıyor yapçak bişey yok..debriyaj batalasını öyle bi fiyata alıcaksan kaçırma al,koyarsın kenara iyice bitince takarsın bence..

kadiRR_delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende daha değiştirmedim ama galiba artık değiştirilmesi gerekiyo debriyaj balatasının.. ufaktan hissettiriyo..

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı kadiRR_delisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende daha değiştirmedim ama galiba artık değiştirilmesi gerekiyo debriyaj balatasının.. ufaktan hissettiriyo..
    65bindesin abi..normaldir sanki başka bi marka olsaydı motor yaptırmıştın şimdiye kadar..

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    artık dylan iyice piyasadan siliniyo anlaşılan..çok aşağılara düşmüş başlık..

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    artık dylan iyice piyasadan siliniyo anlaşılan..çok aşağılara düşmüş başlık..
    dylan efsanesi ölmez !!!

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    yollardada artık seyrekleşmeye başladı sanki..ben bursadayım eskiden çıkıp 1-2 turladığımda illaki dylan görüyordum trafikte..selamlaşırdık filan..ama son dönemde belki 15 gündür hiç dylan görmedim desem yeridir..en son gördüğümde serviste bakıma gelen bi dylandı..

Motosikleti
    Honda PS 150i
    yollardada artık seyrekleşmeye başladı sanki..ben bursadayım eskiden çıkıp 1-2 turladığımda illaki dylan görüyordum trafikte..selamlaşırdık filan..ama son dönemde belki 15 gündür hiç dylan görmedim desem yeridir..en son gördüğümde serviste bakıma gelen bi dylandı..
    hmmm senin şanssızlığına göremiyosun demekki. Ben istanbulda oturuyorum kadıköy taraflarına yolum düştüğünde rahat 5-6 tane dylan görüyorum

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    doğrudur..dylan efsanesi ölmes ölmemeli.. eğer bi sıkıntı bi musubet olmadığı sürece dylanı satmayı düşünmüyorum..benim bütün beklentilerimi karşılıyo açıkçası..sonuna kadar devam edicem inşallah..daha büyük cc bile alsam dylan kalıcak inşallah..50cc ile 500cc arası nerdeyse scooter modellerinin tamamını sürdüm ama dylan kadar keyifli kaliteli,hem ekonomik hem performanslı olanı yok hele hele kendi kategorisinde kral..4.5 yıldır araştırıyorum bakıyorum ama dylandan sonra ne alacağıma karar veremedim hiçbişey dylan gibi içime sinmiyo yahu..

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Selamlar. Herkese iyi bayramlar. Artık bilmediğim pek birşeyi kalmadığı için forumu eskisi kadar takip etmiyorum ancak yinede bakmadan edemiyorum. Dylanlar siliniyormu diye yazıldığını görünce benimde birşeyler yazasım geldi. Artık dylanla öyle bir duruma geldik ki sanki hiç kaza yapmayacakmışım ya da hiç yolda kalmayacakmışım gibi geliyor. Bazen kaptırıp tehlikeli bir şekilde giderken kendime geliyorum ne yapıyorum ben diyorum. Ama hala motoru yıkayıp bir benzinciye gittiğimde hayırlı olsun yenimi sorusuyla karşılaşıyorum. Ben buna "Pompacı Testi" diyorum. Nezaman ki motor yıkanıp benzinciye gittiğimde herhangi bir yorum,soru vs birşey duymadan çıkarsam işte ozaman siliniyormuyuz diye düşünmeye başlarım. Allaha şükür hala bir muhabbet açıyor saolsun pompacı arkadaşlar. Hala bir viraja giripte sonunda kırmızıda durunca yanıma gelen araçlardan düşeceksin zannettik yorumları alıyorum. Yani hala keyifle viraja girebiliyorum. Hala feribota binince "nasıl motordan memnunmusun?" diye soran motorcu arkadaşlara kmsini, gittiğim yerleri, gittiğim hava koşullarını anlattıkça 2.kez busefer alıcı gözle motora bakıyorlar. Hala uzun bir geziye gitmeden evvel motorun ısınması için çalıştırdıktan sonra mutlu birşekilde eldivenlerimi, kaskımı, gözlüğümü takıyorum. Hala yola çıktığımda sağını solunu farklı bir ses geliyormu diye dinliyorum. 4 senedir dylan kullanıyorum ve bugün sabah gördüm 44000km yi geçmişim. İş yerinde kullandığımız dylanlarla yaptığım yoluda üstüne eklersem 75-80000 km gibi bir yol yapmışım sadece dylan ile. Ve şuanda bana ilk başta anlattığım hisleri yaşatıyor. Bence silinmesi biraz zor. Hatta siliniyormu denilince zoruma bile gitti. İlk motorum olması ve bukadar anımın olmasından dolayıdır ki ben satsamda satmasamda unutmam dylanı. Çok acıklı oldu bayram sabahı.

Gelelim dylandan sonra ne alınabilire... Benim şuan için alınabilir olarak gördüğüm tek model Downtown 300 dür. Birde Tr ye gelirse People gti 300 dür. Her iki adayım arasında japon olmaması ise oldukça acıklıdır. Downtownu kullandım, oldukça uzun süre araştırdım ve inceledim. Dylanda olsaydı dediğim herşey (Parça fiyatları,güç,konfor,aksesuar vs) kendilerinde mevcut. Denge olayı dylana en çok benzeyen scoterlardan. Ayrıca far ve gösterge sistemini görmeniz lazım. People ise dylanın sürüş şekli ve kıvraklığı ile 1e1 aynısının tam 2 kat güçlü motorlu hali diye düşünüyorum. Enjeksiyon, büyük teker, led gibi ektralarıda cabası. Öyle ki gelsin diye 4 gözle beklediğimiz SH300 den bile torku ve beygiri daha yüksek. Tr ye gelirse fiyatına bağlı olarak alınabilecek en iyi scoterlar arasına girer. Ama şu an için downtown diyorum ben. Bu iki modelinde dylana benzeyen en büyük özelliği motor hacmine göre elde edilen gücün fazla olması. Kısaca atom karıncalar.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Herkese iyi bayramlar. Artık bilmediğim pek birşeyi kalmadığı için forumu eskisi kadar takip etmiyorum ancak yinede bakmadan edemiyorum. Dylanlar siliniyormu diye yazıldığını görünce benimde birşeyler yazasım geldi. Artık dylanla öyle bir duruma geldik ki sanki hiç kaza yapmayacakmışım ya da hiç yolda kalmayacakmışım gibi geliyor. Bazen kaptırıp tehlikeli bir şekilde giderken kendime geliyorum ne yapıyorum ben diyorum. Ama hala motoru yıkayıp bir benzinciye gittiğimde hayırlı olsun yenimi sorusuyla karşılaşıyorum. Ben buna "Pompacı Testi" diyorum. Nezaman ki motor yıkanıp benzinciye gittiğimde herhangi bir yorum,soru vs birşey duymadan çıkarsam işte ozaman siliniyormuyuz diye düşünmeye başlarım. Allaha şükür hala bir muhabbet açıyor saolsun pompacı arkadaşlar. Hala bir viraja giripte sonunda kırmızıda durunca yanıma gelen araçlardan düşeceksin zannettik yorumları alıyorum. Yani hala keyifle viraja girebiliyorum. Hala feribota binince "nasıl motordan memnunmusun?" diye soran motorcu arkadaşlara kmsini, gittiğim yerleri, gittiğim hava koşullarını anlattıkça 2.kez busefer alıcı gözle motora bakıyorlar. Hala uzun bir geziye gitmeden evvel motorun ısınması için çalıştırdıktan sonra mutlu birşekilde eldivenlerimi, kaskımı, gözlüğümü takıyorum. Hala yola çıktığımda sağını solunu farklı bir ses geliyormu diye dinliyorum. 4 senedir dylan kullanıyorum ve bugün sabah gördüm 44000km yi geçmişim. İş yerinde kullandığımız dylanlarla yaptığım yoluda üstüne eklersem 75-80000 km gibi bir yol yapmışım sadece dylan ile. Ve şuanda bana ilk başta anlattığım hisleri yaşatıyor. Bence silinmesi biraz zor. Hatta siliniyormu denilince zoruma bile gitti. İlk motorum olması ve bukadar anımın olmasından dolayıdır ki ben satsamda satmasamda unutmam dylanı. Çok acıklı oldu bayram sabahı.

Gelelim dylandan sonra ne alınabilire... Benim şuan için alınabilir olarak gördüğüm tek model Downtown 300 dür. Birde Tr ye gelirse People gti 300 dür. Her iki adayım arasında japon olmaması ise oldukça acıklıdır. Downtownu kullandım, oldukça uzun süre araştırdım ve inceledim. Dylanda olsaydı dediğim herşey (Parça fiyatları,güç,konfor,aksesuar vs) kendilerinde mevcut. Denge olayı dylana en çok benzeyen scoterlardan. Ayrıca far ve gösterge sistemini görmeniz lazım. People ise dylanın sürüş şekli ve kıvraklığı ile 1e1 aynısının tam 2 kat güçlü motorlu hali diye düşünüyorum. Enjeksiyon, büyük teker, led gibi ektralarıda cabası. Öyle ki gelsin diye 4 gözle beklediğimiz SH300 den bile torku ve beygiri daha yüksek. Tr ye gelirse fiyatına bağlı olarak alınabilecek en iyi scoterlar arasına girer. Ama şu an için downtown diyorum ben. Bu iki modelinde dylana benzeyen en büyük özelliği motor hacmine göre elde edilen gücün fazla olması. Kısaca atom karıncalar.
    dostum ne kadar güsel anlatmışsın ellerine sağlık..sana katılıyorum kymco markası oldukça iyi bir marka ve people gti300 gerçekten çok süper olmuş..sınıfın lideri sh300den bile kağıt üstünde çok daha iyi..ama türkiyede kymco markasının satış sonrasına pekte önem vermediğini düşünüyorum..servislerde gördüğüm kadarıyla çok iç açıcı değil..benim dylandan sonraki seçeneğim vespa olurdu..şöle yeni nesil 250-300cc olanlardan..ama onlarda alıpta kullanmayı bırak sadece vitrine koyulacak şekilde pahalı..

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    dylan siliniyor artık yerini PS alıyor

BSI güzel anlatmışsın.. aynen katılıyorum. silincek bi motor değil kesinlikle..race alsamda satmıcam bunu..

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    -BSI- elıne sağlık dostum.dylan benım için scootur da son nokta,bundan sonra vıteslı 600-650 cc gecerım.ama dylanımı satmam
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    Honda PS 150i
    aynen bende, ileride yüksek cc li motosiklete geçiş yapsam bile dylan'ımı satmak istemiyorum.

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    dostum ne kadar güsel anlatmışsın ellerine sağlık..sana katılıyorum kymco markası oldukça iyi bir marka ve people gti300 gerçekten çok süper olmuş..sınıfın lideri sh300den bile kağıt üstünde çok daha iyi..ama türkiyede kymco markasının satış sonrasına pekte önem vermediğini düşünüyorum..servislerde gördüğüm kadarıyla çok iç açıcı değil..benim dylandan sonraki seçeneğim vespa olurdu..şöle yeni nesil 250-300cc olanlardan..ama onlarda alıpta kullanmayı bırak sadece vitrine koyulacak şekilde pahalı..
    Valla ne yalan söyleyeyim italyan motorlarına ben bir türlü ısınamıyorum. Çevremde kullanan çok kişi var ama ben bir türlü beğenemiyorum. Beğenmememin sebepleri arasında görsellik kesinlikle yok onuda belirteyim. Bence benim aradığım kadar spor görünümlü olmasalarda gayet şık motorlar. Ayrıca servis konusunda profesyonel gibi görünselerde bir honda kadar kesinlikle olamayacaklarını da biliyorum.

Kymcoyu ise izliyorum şuanda. Kullananlarıyla konuşmaya çalışıyorum. Yine tanıdıklarımdan bir abimiz sıfır downtown alıp 4000 km ye geldi. Bakım konusu servis için bir gösterge değil tabiki ama şuana kadar gayet memnun olduğunu biliyorum. Asıl durum olası bir arızada-kazada belli olur. Şu anda bu 4000 kmdeki kymcoya ben denek gözüyle bakıyorum. Hem motorun kendisi, hem de servisi-yedek parçası açısından. Sonuç olarak dylan gibi sorunsuz bir motorsa, allah göstermesin kaza gibi bişeyle de karşılaşmadıktan sonra servisle pek işimiz olmayacak ise bence sırf servis yüzünden kymco elenmemeli. Şunuda belirtmeliyimki kymco bence çoğu japon, italyan markanın gösteremediği cesareti gösterip farklı modelleri Tr ye getirmeye çalışıyor. Ayrıca Downtown ilk çıktığında test sürüşü için silkara mail attığımda 1 gün sanrasında dönüp test edebileceğimi bildirmeleride bana bu işi önemsediklerini gösteriyor. Sonuç olarak 300 cc üzeri scootera karşı biri olduğum için bu modelleri araştırıyorum ancak tabiki daha güçlü bir motor alabilecek duruma geldiğimde bende en az çift silindirli, vitesli bir motor tercih edeceğim.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Bi kaç parça almam lazım cumartesiyede değiştirmeyi düşünüyoruz.. hondaya sordum fiyatlar şu şekilde..
    debriyaj balatası 130 tl
    kayış : 105 tl
    varyatör ruleleri : 33 tl
    sahibindende göz gezdirdimde..
    kayış 24 tl ye var 45 tl ye var..
    debriyaj balatası ise 60 tl ye var
    siz ne dersiniz.. debriyajı ilk değiştiriyorum.. kayış 35000 lerde değişmişti şimdi 65000 lerdeyim..

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Bi kaç parça almam lazım cumartesiyede değiştirmeyi düşünüyoruz.. hondaya sordum fiyatlar şu şekilde..
    debriyaj balatası 130 tl
    siz ne dersiniz.. debriyajı ilk değiştiriyorum.. kayış 35000 lerde değişmişti şimdi 65000 lerdeyim..
    bildiğim kadarıyla honda orjınal parca sever bende yapıcam kayış ,baga ve ön balata değişecek.gıdıp orjınal alıcam.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    debriyaj balatası 130 tl
    abi bencede orjinal al..belki fazla verirsin ama uzun ömürlü gördüğün kadarıyla..65binde hala orjinal balata diyosun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler