Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    ön lastik patlak veya havası inik olabilir.. başka bir yerinden sorun çıkacağını zannetmem.. ayağınla vurarak lastik havasını anlayamazsın.. patlak lastikle bile gider o motor.. benzinliğe git ölçmesini biliyorsan önce hava değerine bak.. sonra lastiğin üzerinde yazan değere göre hava basarsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bunu ilk 6 gün önce artçıyı aldığımda yaşadım.Dünkü binmemde de yine aynen devam etti.20km/h hızı geçtikten sonra hiç birşey anlaşılmıyor.Elimle lastiği bayağı yokladım ama arkadakinin aynısı gibi.Bu arada o ölçme olaylarını hiç bilmiyorum
    Ayrıcana bizim motorların lastik değeri kaçtır arkadaşlar??

Motosikleti
    Honda pcx125
    arkadaşım git o dandik irc lastikleri söktür, pirelli al.. 150 lira paraya kıyacan..
    yolunun üstünde d&b motor var, izzettin bey sokakta.. namazgahtan çamlıcaya yönüne giderken, köprüye gitmeden ışıklardan sola sap, ilerde solda.. ölçsünler onlar.. motorun garantili olduğu gibi lastiklerde garantili..
    burda benim arkadaşım honda müşteri hizmetlerini arayıp fırçaladı:
    ne biçim lastik takıyorsunuz lastik balon yaptı
    bunun üzerine honda, kendisini konşuk motora göndertti ve bedava lastik takıldı garantiden.. bunu unutma! honda çok hassas tır, her soruna çözüm bulur

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abi şurda Eylüle kadar bineceğim ondan sonra zaten motoru satacağım diye lastik değiştirme olayına girmek istemiyorum.Yoksa çoktan değiştireceğim inan.Bana çok zorluk çıkarıyor.Bu arada lastik garantiden mi takılıyor?Benim motor da daha 1.5 ay önce çıkışlı.Garantiden dolayı takma parası mı almıyorlar yoksa ayrıcana lastiklerin parasını da mı?
    Neyden şikayet ederekten onları başvurabilirim?

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    evet "PS150I" gece cekilen gosterge paneli...

yeni motorun hayırlı olsun pocemonmutlu kazaszı belasız kullanmak nasip olur inşallah

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    herkeze cok teşekkur ederim herkezede kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    motor çok güzel hayırlı olsun kazasız sürüşler ayrıca gösterge paneli benim hoşuma gitti

saviola83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı saviola83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim burdaki servise sordum telefonla , dijital göstergedeki rakamlar silik çıkıyo diye. adam aküden değildir, getir bi bakalım dedi. daha önce kimsede böyle bi sorun olmadı mı acaba ? bizim burdaki servise pek güvenmiyorum da.
    benim soru arada kaynamış

bugün izmir yükseliş hondaya gittim 2 tane gelmiş ps 150 den kimse yanlış anlamsın ama tipi çok çirkin bu tabiki benim fikrim ..izmire 1 siyaah 1 kırmızı gelmiş biliginize

Motosikleti
    Yamaha FZ-6n Honda VFR 800a
    arkadaşlar bizim bu dylanlarda far ayarı varmı şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün izmir yükseliş hondaya gittim 2 tane gelmiş ps 150 den kimse yanlış anlamsın ama tipi çok çirkin bu tabiki benim fikrim ..izmire 1 siyaah 1 kırmızı gelmiş biliginize
    Ben nedense farı kafa grenajında olan modelleri hiç sevmiyorum.Bu modeli de ilk gördüğümde direk eledim.Kimse alınmasın ama Honda Beat'in yanında Activa görünüm olarak neyse(Activa'da farlar kafada, beat'te büyük şekilde), Dylan ile bu ps modelleri arasında büyük fark vardır.Ayrıca km saati çok kötü, bana göre güçlendirilmiş activa'dır
    Dylan'ı daha getirmiyorlar ya Allah bunlara akıl fikir versin

Motosikleti
    Honda pcx125
    arayan bulur.. 0 216 441 2929 buraya bir sor bakalım.. dylan hatta foresight bile bulur.. servetle görüş

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    pocemonmutlu
    senin aletin neden yavaş kalktığını buldum enjeksiyonlu olduğundan yakıt tasarrufunu sağlamak için bence başka bi açıklaması yok
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Alıntı GökhanYENİCELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far yükseklik ayarı evrak çantası içindeki vidadan yapılıyor....
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

Motosikleti
    Yamaha FZ-6n Honda VFR 800a
    Alıntı TYP-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far yükseklik ayarı evrak çantası içindeki vidadan yapılıyor....
    teşekkür ederim ama bugüne kadar orada vida olduğunu bile bilmiyordum hemen şimdi garaja inip bakıcam

Ayarladım teşekkür ederim h4 bixenon 8000k hepinize tavsiye ederim çok değiştiriyor

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pocemonmutlu
    senin aletin neden yavaş kalktığını buldum enjeksiyonlu olduğundan yakıt tasarrufunu sağlamak için bence başka bi açıklaması yok
    peki eger oyle bir şeyse, 1000km ye gelince servise soylesem, kalkışın hızlı olması icin enjeksiyonla oynarlarmı, yada boyle birşeyi kabul ederlermi? cunki ben motoru alırken motorun performansında sorun hissediyorsan bize ilet demişlerdi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar istanbulda honda dylan bulamadıgım icin, ps150i model kırmızı motor aldım bu sabah. allah bana ve başkalarına kaza bela vermesin. burası dylan motorcuların topigi ama buraya yazmak istedim cunki aldıgım motor enjeksiyon haric bire bir dylan ile aynı motoru kullanıyor. şimdi sormak istedigim birkac soru var. ben motoru kullanmaya başladım ama rodajı temiz yapmak icin 75km'yi gecmiyorum. 1. 0-20km tam gaz versemde seri kalkmıyor ama 20 den sonra serileşiyor sızce bu normalmi sizdede aynımı oluyor. 2. bir onceki motorum kanuni bobcat 11 hp lik motordu ve 0-20 cok cok seri kalkıyordu "bobcat 11hp sp150i 15.7hp" arada 4.5hp lik fark oldugu halde bobcat'ten daha gucsuz geldi. acaba varyator yada kayış gibi sorunlarımı var, yoksa motor sıfır rodajı dolmadıgı icin'mi boyle bilgilendirirseniz cok sevinirim...
    Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan.
    Elbetteki buraya yazp paylaşackasın hem bizim tecrüblerimizden yararlanmak için hemde sen bize kullandığın motor tecrüblerini aktarmak için. neticede burada PS150ie yi anlayabilecek yegane insanlar var.

Rodaj süresi olayına fazla kafa yorma 500 e kadar motoru zorlama yeter mesela yokuş aşağı iniyorsun gaza biraz dokunsan 80-90 a zorlanmadan çıkar bunda bi sakınca yok ancak yokuş çıkarken iki kişi gidiyorsundur ve gazı baya açmana karşılık motor 60-70 le gidecektir. Motoru dinle ve zorlanma sesi çıkıyorsa hemen gazı gevşet bu şekilde 500ü geçtikten sonra biraz zorlayabilirsin. 1000km yi geçtikten sonra sınır tanıma

Bir önceki moturun sanırım teker çapı PS den daha küçüktü küçük çaptaki tekerler her zaman daha seri kalkar. Benim eski motor Beat 7 beygir ama minicik tekerleri var ilk kalkışta Dylan'ı geçiyor sonra hemen Dylan toparlıyor tabi. Bunu hiç dert etme çünki şuan ülkemizde scooter olarak CC ve BEygir karşılaştırmasında en yüksek oran Honda Dylan ve PS 150 de

Dylan fazlaca scooter kullanıcısının bir çok açıdan beğenisini kazanmış bir motosiklet oldu. Scooterından zevk alacağını bilmeni isterim ancak...

..PS150 yi geçenlerde kullanma imkanım oldu. Ve izlenimlerimi aktarmak isterim.
    İlk bidiğimde direksiyonun alçakta kaldığını gördüm bu bana kontrolu zorlaştıracak ve yoracak gibi geldi. Heran üzerinden atılacakmışım gibi bir hisse kapıldı. Motosikletin sesi temiz gidişi akıcı diyecek bir sözüm yok. Ayak koyma kısmı bizimkilere göre daha dar geldi. Sanki biraz dahada ağır gibi. Yada direksiyonu biraz daha sert ve zor dönüyordu.

Elbetteki sen dylan kullanmadın ve bu kıyaslamaları anlayamıyorsun. Ve belkide kullandıkça bu şeyler sana normal gelecek ama dylan'a alışmış biri olarak ben PS150 ye üzerine para alsamda geçmezdim. Ama dediğim gibi ilk kez bir scooter kullanıyor olsaydım ve daha önceden dylan'a binmemiş tecrübe etmemiş olsaydım beğenirdim.

netice itibari ile 6 küsür 1000 ytl mi daha farklı harcardım. Belki 2.el temiz bir Dylan + full aksesuar alırdım. Yada 2.El beverly 250 lilere bakardım.

Hoşça-Dostça

Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, benim son 1-2 binişimde benim dylan'da bir problem var gibi gelmeye başladı.Arkaya artçı alıyorum.Hani yavaş hızlarda veya olduğum yerde dönerken o kadar eziyet geliyor ki.Bazen motor düşecekmiş gibi oluyor, bazen iyice yavaşladığımda direksiyonu zaptetmek çok zorlaşıyor.Artçım da 50 kilo civarı ama ilk aldığım zamanda da bindirmiştim.Hiç böyle zorlanmıyordum.Lastiklere bakıyorum pek havası da inik gibi gelmiyor ama şaşırdım kaldım.Yardımcı olacak var mı?
    ..ben sana hemen şunu sormak isterim. Son zamanlarda kol kaslarını ne kadar çalıştırıyorsun ve kilo kaybı yaşadın mı

Şimdi ne alaka diyebilirsin ancak amaliyatımdan sonra sağ kolumla ancak gaza basabiliyorum ve sağ tarafım oldukça güçsüzleşti. Kaza yaptıktan sonra motor kullanırken bir seferinde tek başıma iken virajı dönerken bir seferinde de arkamda artçı varken motoru hafif yan yatırdım. ( hızım çok çok yavaş olduğunda özellikle )

çünki kol kasklarımda güç yok ve denge kurmakta zorlanıyordum.

şimdi sen dengeni neden kaybettin diğer olası sebebleri ne olnlara bakalım

1-Dylan'ın selesi yerden biraz yüksek ve eğer birazda arkaya doğru oturdu ise biraz yavaşladığında ayaklarında yere tam değmeyeceği için yada belki parmak uçlarınla değdiği için ve tamda o sırada virajı dönecekken motor hakimiyeti kollarında güçsüzlüğünden hafif yan yatar gibi oluyıor. arkada artçı varsa yada arkada çanta varsa yan yatma ihtimalin daha da artıyor birazda havanın etkisiyle denge kaybı yaşıyorsun..
    ( birde bu şartlara hafif yokuş yukarı posizyonda viraj dönüşünü ekle )

Söylediklerimi kendi üzerinde düşün kafanda canlandırmaya çalış sebebini eminim sende göreceksin..

umarım faydalı olmuştur.

Ben nedense farı kafa grenajında olan modelleri hiç sevmiyorum.Bu modeli de ilk gördüğümde direk eledim.Kimse alınmasın ama Honda Beat'in yanında Activa görünüm olarak neyse(Activa'da farlar kafada, beat'te büyük şekilde), Dylan ile bu ps modelleri arasında büyük fark vardır.Ayrıca km saati çok kötü, bana göre güçlendirilmiş activa'dır
    Dylan'ı daha getirmiyorlar ya Allah bunlara akıl fikir versin
    Dylan bu modelde çuvalladı evet ancak bu model yeni değil. Sadece ülkemizde yeni. Avrupada satılmayan ya da zor satılan modelleri TR 'ye yollayıveriyorlar ne de olsa ülkemizde fazlaca araştırıp alan yok. Bilinçsizliğimizden faydalanıyorlar.

Alıntı GökhanYENİCELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet far ayarı var ama sorsan servis bile bilmiyor. Kitapçıcığında okudum ve sonra yerini gördüm ama ayarlama yapmadım.

Öndeki kontak anahtarı ile açılan küçük evrak bölmesini aç orada ilerde ayar vidalarını göreceksin.

Kitapçıkta yazdığına göre 2 kademe olarak ayar yapılıyor. İster kitaı incele istersen bi kurcala sonucu bizede yaz

Alıntı saviola83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim soru arada kaynamış
    ben Aküden kaynaklandığını sanmıyorum. Çünki çok küçük bir akımla çalışıyor gösterge panelimiz.

Bence kesin bir sorun var elektonik devresindeki dirençlerden bir kaçı yanmış yada zarar görmüş olabilir. Servise göster olmadı değiştirsinler.

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son hızınız kaç,? 100 km de kaç litre yakıyor? ona göre alıcam bu motoru
    ben 1000km yi doldurur doldurmaz hiç zorlanmadan 135 bastım sonrada kaza yaptım artık 100 ü geçmiyorum
    Bence son hızı değilde performansı önemli. mesela 80 le giderken bi araba sollamak istediğinde sana
    " yol senin ey sahibim " diyor ve zorlamadan şahlanıyor kerata.

benzine çok zam geldi ama zaman geçtikçe motor daha az yakmaya başladı.

En sonki zamlardan sonra benim motor 105 - 110 ykr yakıyor..

Arkadaşlar motor saklama işini çözdüm gibi.Bugün bizim mahallede gezmediğim yer kalmadı.Hiçbir yerde kapalı otoparklı güvenlikli yer yok.Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksinin kapalı otoparkına bakayım dedim.Orası aylık 30 ytl alıyormuş ki çok şaşırdım.Şimdiye kadar gezdiğim otoparklar aylık 80 ytl'nin altına inmiyorlardı.Sorun bir tek şu ki bu yer benim eve biraz uzak.Otobüsle 5-10 dakika, yürüme 25-30 dakikalık bir mesafede.Motoru satmamak pahasına sanırım bunu göze alacağım.Zaten aylık akbil kullanıyordum yine buna devam ederim.Motoru da ulaşım aracı olmaktan çok zevk aracı olarak kullanırım.Havanın güzel olduğu zamanlarda gider alırım, kötü olduğu zamanlarda yine otobüsle devam.Anneyi de biraz alıştırdım gibi.Bak dedim eve getirmem ama ara ara kullanacağım yalan yok dedim.Dikkatli ol beni merakta bırakmam dedi
    Hani ilanı vermiştim ama motor bir parçam gibi oldu resmen.Sanki çocuğumu satıyormuşum gibi hissetim inanın
    ..Dostum gerçekten azmini tebrik ediyorum. Ben aparmanın direk önene bırakıyrdudum yönetimden yasak geldi şimdi 20 mt uzaktaki araba parkına bırakıyorum ancak öyle bi alıştımki evin dibinde olmasına şimdi o 20 mt bile fazla geliyor

Benimde annem ilk moturu aldığımda ( beat ) evine gittiğimde almamıştı beni ama sonra alıştı. 2. motorumu aldım ( dylan ) yine aıştı. Kaza geçirdim atadan 1 ay geçti motora bindiğimi gördü yine alıştı.
    Ameliyat oldum ve kolumda hala tel var. Geçen memlekete motorla gittim ( 400 km ) beni karşısında görünce ne hissettiğini ve söylediğini tahmin et ama yine alıştı..

Allah annelere yardım etsin ne zor durum ya ama alışıyorlar... Olay sende bende bizde bitiyor. Her gazı açışında sadece kendini değil aileni ve sevdiklerinide muhakkak tekrar tekrar düşün...

sağlıcakla...
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

..ben sana hemen şunu sormak isterim. Son zamanlarda kol kaslarını ne kadar çalıştırıyorsun ve kilo kaybı yaşadın mı

Şimdi ne alaka diyebilirsin ancak amaliyatımdan sonra sağ kolumla ancak gaza basabiliyorum ve sağ tarafım oldukça güçsüzleşti. Kaza yaptıktan sonra motor kullanırken bir seferinde tek başıma iken virajı dönerken bir seferinde de arkamda artçı varken motoru hafif yan yatırdım. ( hızım çok çok yavaş olduğunda özellikle )

çünki kol kasklarımda güç yok ve denge kurmakta zorlanıyordum.

şimdi sen dengeni neden kaybettin diğer olası sebebleri ne olnlara bakalım

1-Dylan'ın selesi yerden biraz yüksek ve eğer birazda arkaya doğru oturdu ise biraz yavaşladığında ayaklarında yere tam değmeyeceği için yada belki parmak uçlarınla değdiği için ve tamda o sırada virajı dönecekken motor hakimiyeti kollarında güçsüzlüğünden hafif yan yatar gibi oluyıor. arkada artçı varsa yada arkada çanta varsa yan yatma ihtimalin daha da artıyor birazda havanın etkisiyle denge kaybı yaşıyorsun..
    ( birde bu şartlara hafif yokuş yukarı posizyonda viraj dönüşünü ekle )

Söylediklerimi kendi üzerinde düşün kafanda canlandırmaya çalış sebebini eminim sende göreceksin..

umarım faydalı olmuştur.
    Bünye olarak zaten zayıfım ben.176 boya 54 kiloya sahibimAma motoru ilk aldığımda hiç bu tarz problemler yaşamıyordum.Ne olduysa şu son bir haftada oldu.
    Bugün D&B motora gittim ilkin.Yapılan ölçümlerde lastiklerin havasının yetersiz olduğunu gördük ve hava basıldı.Daha sonra artçıyı yine aldım arkama.Biraz rahatlamış gibiydi motor ama düşük hızlarda ve de şehiriçi trafiğinde düşecekmişiz gibi yapıyordu.Ardından Kadıköy'de gezerken Kızıltoprak Honda'ya gitmeye karar verdim.Buradaki usta motoru aldı inceledi ve arkadaki çantada yük olup olmadığını sordu.Böylece bu sorun da bir nebze halledilmiş oldu
    Nasıl mı?
    Beni arkadaki Shad 46 çantamda neler yok ki?Motosiklet brandası, dizlik, 9/10 almış masterlock ağır-kaba halat kilit,yine onun ağırlığına yakın çelik kilit,evrak-dosya,...
    Kısacası içerisinde bir ben yokum yani.Ağırlık yapan kilitleri alıp motorun kendi sele altı bagajına koydum.Şu anda nazar değmesin çok güzel oldu.Artık öyle pek korkum yok.Düşecekmişiz gibi de olmuyoruz
    İmkanım olsa, motor hep bende evimin önünde dursa o çantayı hepten çıkarırım ama malesef olmuyor

Dylan bu modelde çuvalladı evet ancak bu model yeni değil. Sadece ülkemizde yeni. Avrupada satılmayan ya da zor satılan modelleri TR 'ye yollayıveriyorlar ne de olsa ülkemizde fazlaca araştırıp alan yok. Bilinçsizliğimizden faydalanıyorlar.

Bana göre bu ps bizim bildiğimiz activa'nın abisi.Şekil olarak ona benziyor.Dylan ile uzaktan yakından alakası yok.Bugün kızıltoprak'ta gittiğim serviste usta ile yaptığım Dylan-ps muhakemesinden zaferle çıkmam bizim Dylanların ps'lerin canına okuduğunun işaretidir

..Dostum gerçekten azmini tebrik ediyorum. Ben aparmanın direk önene bırakıyrdudum yönetimden yasak geldi şimdi 20 mt uzaktaki araba parkına bırakıyorum ancak öyle bi alıştımki evin dibinde olmasına şimdi o 20 mt bile fazla geliyor

Benimde annem ilk moturu aldığımda ( beat ) evine gittiğimde almamıştı beni ama sonra alıştı. 2. motorumu aldım ( dylan ) yine aıştı. Kaza geçirdim atadan 1 ay geçti motora bindiğimi gördü yine alıştı.
    Ameliyat oldum ve kolumda hala tel var. Geçen memlekete motorla gittim ( 400 km ) beni karşısında görünce ne hissettiğini ve söylediğini tahmin et ama yine alıştı..

Allah annelere yardım etsin ne zor durum ya ama alışıyorlar... Olay sende bende bizde bitiyor. Her gazı açışında sadece kendini değil aileni ve sevdiklerinide muhakkak tekrar tekrar düşün...

sağlıcakla...
    Valla abi malesef bizim anneyi öyle kolay kandıracakmışız gibi durmuyor.Onu evin önüne getirme de naparsan yap dedi.Ben zaten arkadaşımın demiştim.Benim desem annem iyice sinir krizleri geçirebilirdiHaftada 3-4 gün iyice zevk alarak biniyorum.Bu da bana yetiyor şimdilik
    Zaten motoru özleyerekten binmek inanın çok daha güzel bir zevk

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Ps150'de neden bu var çözemedim,test ettiğimde 25-30 km'ye kadar yavaş kalkıyor 30'dan sonra uçmaya başlıyor,yanlız gerçekten tipi kötü

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler