Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda İnnova & Piaggio x9 500
    Arkadaşlar sizlere bişey sorumak istiyorum kafama takıldı ybr kullananlar cvp verirse sevinirim;

6 ay önce amcama 2012 model ybr 125 aldık motor sogukken gaz yemiyor ısınıca düzeliyor ne yapmamız lazım bana göre hava ayarı tam deil geldi ama

birde geçenlerde amcam 2 kişi gezmeye gitmiş toplam 140 kg agırlıkla ve dönüşte motor açılsın diye 110 geldim hiç düşmedim diyor pek fazla inanasım gelmedi ama ybr yaparmı 110 km sürati devamlı olarak .

Hepinize iyi sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dişli, piston karburatör, motor parçaları oynamadan düzdeki hızı 10-15 km arttırmak mümkün. Yatmadan ama. Bilenler bilmeyenlere anlatsın ben söylemicem. F54 fatihe sorun bende bu ybr düzde nasıl 120 yle sabit gidiyo diye diye en sonunda buldum sırdır
    F54 den izin çıkdı hadi söyle söyle
    HONDA

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem burda söylesende birşey fark etmez çünkü burdaki arkadaşlarla hiçbir zaman bi ayara gelmiyoruz beni geçmeyeceklerine göre sıkıntı yok yanlız ramazan a söyleme onla senede 1 de olsa görüşme ihtimali var

---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:45 ----------

beyler ben motoru takas etmek istiyorum 2012 tercihim dir hadi 2011 de olabilir motorda kaza bela yatma kalkma yoktur ön cam arka çanta koruma demiri port bagaj mevcuttur lastikler pirelli olup tubeless tir motor bu düşünen olursa görüşelim

http://e1210.hizliresim.com/12/f/dwkz9.jpg
    Hayabusa, cbr 250 ve fatin ybr nin yandan çekilmiş fotolarını iyi inceleyin. Aralarında 1 ortak nokta var. Bulun bulun bakalım
    Twin bunu beğendi.

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    benimki non stop 120 basıyor paralı yolda izmit- istanbul arası .
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adem abi söyle uğraştırma bizi bak birgün işin düşer o zamanda biz süründürürüz :-D

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arka sayfada fatih in ybr fotosu var. Cbr 250 ile aynı bi özellik var. Hatta aynı özellik hayabusada var. Fotoyu inceleyin, görün.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Hayabusa, cbr 250 ve fatin ybr nin yandan çekilmiş fotolarını iyi inceleyin. Aralarında 1 ortak nokta var. Bulun bulun bakalım
    Nerde o resimler bulamadım ben
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arka sayfadaki siyah ybr. 1876 cı sayfada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

şimdi arkadaşlar fatihin motora oturduğunuzu düşünün. Elinde uzun bi çıta olan biri fatiğin uzun ön siperliğe dayadı. Siperlik yüksek ve yatık. Bu çıtanın ucu kask hizanıza denk geldi. İşin sırrı rüzgar direnci. Ben gelen rüzgarı paraşüt gibi vicudumun ön kısmına yerken! Fatihin vicudu hiç rüzgar direnciyle karşılaşmıyor. Yani ön siperlik rüzgar direncini %90 kadar kırıyor. Yanlız dikkat edin o siperliğin eğimine ve uzunluğuna. Düz siperlik hiç bi işe yaramaz. Önemli olan vicudunuza gelen basınç ve direnç i düşürmek. Fatihin motortu onun için üzerine yatmışcasına düzde 120 yle gidebiliyor. Cbr 250 dede aynı cam var yandan ve önden bi bakın göreceksiniz. Bunu 1877 sayfadır kımse yazmamıştır. Bu yöntemle düzdeki hızınızı 10 km kadar arttırabilirsiniz. Gerisi size kalmış. Özelden msj yazan arkadaşlarada gelsin, herkes faydalanabilir. Haksızsam nedeninide yazın. Teşekürler.
    Twin bunu beğendi.

Doğru abi benim motor rüzgarlı havada 105 yapıyor ama rüzgarsız bir günde arkamda 50 kilogramlık artçıyla 115 gördüm rüzgar çok etkili özellikle ybr gibi bg si düşük motorlarda

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet arkadaşlar. Açıkladım sonunda. Rüzgar direnci. Ön siperlik. Bunu fatihin motorla biraz yol yapınca rüzgar yemediğimi fark edince kafama dank dedi

Ama bende yuvarlak farlı ybr olsa siperlik takmam o olmayınca tipi çok güzel oluyor zaten ben uzun yola pek gitmiyorum en fazla 1-2 dakikalığına tam gaz gidebiliyorum

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    taktırıp taktırmamak kendinize kalmış bişey. Fikir benden. yanlız siperlik fatihin siperlik büyüklüğünde olacak. Ufak siperlik pek işe yaramaz. Dik olmayacak. Arkaya yatık olacak. Örnek f54 fatihin motoru. Onu örnek alarak ayarlayın düzde artı 10 km niz olsun.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Arkadaşlar geçen ocak ayında almıştım ybr mi 2000 kmdeyken ve ağustosta 10000 deyken saTTım, ama tekrar aluyorum, motor 2011 ağustos 9000 kmde xenon far var PİRELLİ LASTİK VAR VE LS2 KASK VAR 3750 ye anlaştık , yol parasınıda adam verecek(motor antalyadan burdura gelcek) nasıl fiyat üstadlar ?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    oğlum adem neden söylüyon len
    evet beyler 10hp motorda rüzgar çok önemli bi konudur inkanınız varsa giwi kappa gibi markaların ön camını alın onlarda benim cama göre daha da az rüzgar yersiniz
    he ben o ön camı sadece görüntü için taktım bana görüntüsü daha hoş geliyor ama sonrada baktım ki rüzgar almıyorum bana çarpan rüzgar kaskımın üzerinden uçuğ gidiyor rüzgarı deliyorum yani
    gelelim hayabusa ya -10 da dahi kullanılsa ellerinizden başka yeriniz üşümez sebebi ise grenajları öyle bi tasarlanmış ki kullanan adam rüzgar nedir soğuk nedir haberi yok
    size de tavsiye ederim rüzgar yemeden gitmek gerçekten güzel oluyor eğer ben 1 günde 800 km yi ön camsız yapsam rüzgar beni daha fazla yoracaktı muhtemelen

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar diyorsun takas fiyatı fatih abi benim kırmızıyı vereyim sana
    abicim üste para sen alacağın için senin fiyat vermen lazım orta da buluşuruz ankarada mesela benim motor 28000 km de ve o gördüğün resim daha 20 gün önce çekildi yani daha ilk alındığı fotoğraf çektirip 3 yıl sonra satarken ilana koyacağım resim değil
    kırmızı ise üzerine 600 veririm
    mavi olsaydı 500
    siyah olsaydı 400 verirdim
    sen ne kadar istiyorsun?
    benim için km önemli değil sadece bakımları zamanında yapılmış olsun ve orj olsun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet fatih te açıklamayı yaptı zaten fatih korkma herkes takmaz. Görüntü bozulacak diye benim yeni salcanoda var. Fat280 nin eski, benim yeni motorumda.

bu benim motorun ilani ilgilenen olursa arayabilir benim numara 0536 290 78 81
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2088797/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

fatih abi senin motor benim cok hosuma gidiyor yuvarlak far olmasi aklimi celiyor ama onu alsamda satmam gerek onun icin fiyat benim icin onemli senin motorda temiz oldugu icin hakli olarak fiyat yuksek yani ne yapacagimi sasirdim

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hayırlısı olsun reizzz.fatihin motor çok temiz. Sıfırdan farkı yok. Takasa girebilirsiniz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    reziz sana birde şöyle diyeyim üzerine 700 tl
    ama çanta ve koruma demirlerini vermem tabi çantayı da vermem çünkü kendisi kappa
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    arka sayfadaki siyah ybr. 1876 cı sayfada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

şimdi arkadaşlar fatihin motora oturduğunuzu düşünün. Elinde uzun bi çıta olan biri fatiğin uzun ön siperliğe dayadı. Siperlik yüksek ve yatık. Bu çıtanın ucu kask hizanıza denk geldi. İşin sırrı rüzgar direnci. Ben gelen rüzgarı paraşüt gibi vicudumun ön kısmına yerken! Fatihin vicudu hiç rüzgar direnciyle karşılaşmıyor. Yani ön siperlik rüzgar direncini %90 kadar kırıyor. Yanlız dikkat edin o siperliğin eğimine ve uzunluğuna. Düz siperlik hiç bi işe yaramaz. Önemli olan vicudunuza gelen basınç ve direnç i düşürmek. Fatihin motortu onun için üzerine yatmışcasına düzde 120 yle gidebiliyor. Cbr 250 dede aynı cam var yandan ve önden bi bakın göreceksiniz. Bunu 1877 sayfadır kımse yazmamıştır. Bu yöntemle düzdeki hızınızı 10 km kadar arttırabilirsiniz. Gerisi size kalmış. Özelden msj yazan arkadaşlarada gelsin, herkes faydalanabilir. Haksızsam nedeninide yazın. Teşekürler.
    Tamamdır Adem abi teşekkür ettim

Bu arada motosikletimle gezmeye çıkmıştım yeni geldim. Fakat Apache için motorun titrediğini söylüyorlardı Ybr'de titriyor. Vitesleri 8.000 devirde değiştiriyorum ve titreşim ben burdayım diyor. Birde motor 4. vites 80 km hızdan sonra çok ölüyor. Acaba bir problem mi var
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

fatih abi bak 3800 km de icindeki benzinle yagdan baska hicbirseyi degismedi ampuller bile orjinal pamuk eller cebe

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler