Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abicim hayırlı satışlar sana umarım istediğin fiyata satarsın
    satılmayacak fiyat değil ama oralarda seninde dediğin gibi zor
    eğer marmara bölgesinde olsa şimdiye çoktan satmıştın istanbul izmit bursa sakarya vs
    ben motoru satışa koydum öylesine 3200 verdiler ama ben vermedim
    benim motor arkadaşın dükkanın önünde dursun her gün bi allahın kulu satılık mı diye soruyor üzerinde birşey yazmadığı halde
    yani buralarda yamaha nın kıymeti bilinir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdır Adem abi teşekkür ettim

Bu arada motosikletimle gezmeye çıkmıştım yeni geldim. Fakat Apache için motorun titrediğini söylüyorlardı Ybr'de titriyor. Vitesleri 8.000 devirde
    ben burdayım diyor. Birde motor 4. vites 80 km hızdan sonra çok ölüyor. Acaba bir problem mi var
    olabilir ben 10500 devre kadar sikistiyorum herhangi bir titreme yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim hayırlı satışlar sana umarım istediğin fiyata satarsın
    satılmayacak fiyat değil ama oralarda seninde dediğin gibi zor
    eğer marmara bölgesinde olsa şimdiye çoktan satmıştın istanbul izmit bursa sakarya vs
    ben motoru satışa koydum öylesine 3200 verdiler ama ben vermedim
    benim motor arkadaşın dükkanın önünde dursun her gün bi allahın kulu satılık mı diye soruyor üzerinde birşey yazmadığı halde
    yani buralarda yamaha nın kıymeti bilinir
    abi sansliniz ya bizim burda olmus esek ariyorlar

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gideyim işe ybr yi bi yıkayayım bi cila çekeyim yarında çekeyim karadeniz sahiline alayım 2 tane de bira deymeyin keyfime

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250

Bu arada motosikletimle gezmeye çıkmıştım yeni geldim. Fakat Apache için motorun titrediğini söylüyorlardı Ybr'de titriyor. Vitesleri 8.000 devirde değiştiriyorum ve titreşim ben burdayım diyor. Birde motor 4. vites 80 km hızdan sonra çok ölüyor. Acaba bir problem mi var
    ben bilindiği üzere salcano wolf aldım. Titremiyor. Bi problem olmasın motorda? standart 100 km ile düzde gidiyosa bence bi problem yoktur.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

Bu arada motosikletimle gezmeye çıkmıştım yeni geldim. Fakat Apache için motorun titrediğini söylüyorlardı Ybr'de titriyor. Vitesleri 8.000 devirde değiştiriyorum ve titreşim ben burdayım diyor. Birde motor 4. vites 80 km hızdan sonra çok ölüyor. Acaba bir problem mi var
    bende ybr ye ilk kez bindiğimde ee bunda titreşim var demiştim..başka motosiklet kullanmadığım için günün birinde seyhan 150 kullanmak nasip oldu heee dedim demekki ybr de titreşim yokmuş..hiç apacheye binmedin galiba..olurda bi gün motorları değişirseniz ozaman dersin ybrde titreşim yok diye..şu an senin 8 bin rpm hissettiğin titreşim değil
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka sayfadaki siyah ybr. 1876 cı sayfada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

şimdi arkadaşlar fatihin motora oturduğunuzu düşünün. Elinde uzun bi çıta olan biri fatiğin uzun ön siperliğe dayadı. Siperlik yüksek ve yatık. Bu çıtanın ucu kask hizanıza denk geldi. İşin sırrı rüzgar direnci. Ben gelen rüzgarı paraşüt gibi vicudumun ön kısmına yerken! Fatihin vicudu hiç rüzgar direnciyle karşılaşmıyor. Yani ön siperlik rüzgar direncini %90 kadar kırıyor. Yanlız dikkat edin o siperliğin eğimine ve uzunluğuna. Düz siperlik hiç bi işe yaramaz. Önemli olan vicudunuza gelen basınç ve direnç i düşürmek. Fatihin motortu onun için üzerine yatmışcasına düzde 120 yle gidebiliyor. Cbr 250 dede aynı cam var yandan ve önden bi bakın göreceksiniz. Bunu 1877 sayfadır kımse yazmamıştır. Bu yöntemle düzdeki hızınızı 10 km kadar arttırabilirsiniz. Gerisi size kalmış. Özelden msj yazan arkadaşlarada gelsin, herkes faydalanabilir. Haksızsam nedeninide yazın. Teşekürler.
    Doğru tahmin etmişim
    Şimdi siperlik satışları patlar
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru tahmin etmişim
    patlasın farketmez. Benim yeni motörde var. he he

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    günaydın millet...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    günaydın ramo..

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bilindiği üzere salcano wolf aldım. Titremiyor. Bi problem olmasın motorda? standart 100 km ile düzde gidiyosa bence bi problem yoktur.
    Adem abi dediğim gibi 8.000 rpm'de vites değiştiriyorum. 2-3 viteslerde çok seri önü kalkıcak gibi oluyor 4 çekiyorum 80 doğru geliyor sonrada motor ölüyor sanki gitmiyor yani. Birde dün dik yokuş vardı öyle böyle değil, dedim çıkar bu burdan yolu uzatmıyım, 1. vitesle vurdum yokuşa yarıya kadar çıkamadan gücü tükendi boğulur gibi oldu istop etti. Mahallede olan insanlarda dik dik bakıp gülüyor. Ne bakıyosunuz lan ayı mı oynuyor derdim ama yaa sabır dedim. Sonra motoru çevirdim aşağıya başka yerden gittim. Bu arada 78 kg 1.78 boyundayım. Birde motorun sesi yüksek devirde bir acayip çıkıyor yani. Aynı 125'lik Mondial Agk'lar gibi onuda kullandım yüksek devirde kalın hiç alakasız bir ses çıkıyor motordan. Ybr'nin sesini vs bilirsiniz ybr başka ybr oluyor sanki. O sesi duyunca bir an mondiale biniyorum sandım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:53 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ybr ye ilk kez bindiğimde ee bunda titreşim var demiştim..başka motosiklet kullanmadığım için günün birinde seyhan 150 kullanmak nasip oldu heee dedim demekki ybr de titreşim yokmuş..hiç apacheye binmedin galiba..olurda bi gün motorları değişirseniz ozaman dersin ybrde titreşim yok diye..şu an senin 8 bin rpm hissettiğin titreşim değil
    Valla Sedat abi bilmiyorum ya, Adem abiye yazdığım mesajda açıkladım durumu.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    korayım nasılsın ne var ne yok hayat nasıl gidiyor..

bende motor bakınıyorum z 750 ile fazer arasında gidiyorum.. acaba ybr yi satsam mı diyoprum sonra ölücüler yüzünden vaz geçiyorum tok satıcıyım galiba yaw...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Adem abi dediğim gibi 8.000 rpm'de vites değiştiriyorum. 2-3 viteslerde çok seri önü kalkıcak gibi oluyor 4 çekiyorum 80 doğru geliyor sonrada motor ölüyor sanki gitmiyor yani. Birde dün dik yokuş vardı öyle böyle değil, dedim çıkar bu burdan yolu uzatmıyım, 1. vitesle vurdum yokuşa yarıya kadar çıkamadan gücü tükendi boğulur gibi oldu istop etti. Mahallede olan insanlarda dik dik bakıp gülüyor. Ne bakıyosunuz lan ayı mı oynuyor derdim ama yaa sabır dedim. Sonra motoru çevirdim aşağıya başka yerden gittim. Bu arada 78 kg 1.78 boyundayım.
    can bu şekilde motorunun canını çıkarma..
    altında 125 cc kahve fincanı kadar silindiri olan bi motor var.. vites değişimleri 8,000 rpm çok fazla..
    hem yakıt açısından hemde motorun ömrü açısından bunu 5,000 rpm e düşür.. bu motor şehir içi yakıt ekonomisi
    ve kıvraklığı sağlayan özelliklerde bi motosiklet.. 20,000 km de sattığım motorda ne süpap vuruntusu ne zincir ayarı yapılmadı...

Motosikleti

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korayım nasılsın ne var ne yok hayat nasıl gidiyor..

bende motor bakınıyorum z 750 ile fazer arasında gidiyorum.. acaba ybr yi satsam mı diyoprum sonra ölücüler yüzünden vaz geçiyorum tok satıcıyım galiba yaw...
    iyiyim ramazanım , motoru sattık sanki insan boşlukta kalıyor...
    söyledin 2 motoru sürdüm test ettim.. Z 750 tip olarak harika bir tasarıma sahip.. çok sinirli duruyor kerata ama sadece caddede sürersin..
    fazerle dünyayı dolaş.. parça sıkıntında olmaz.. şimdi bende er6 n bakınıyorum.. ama fiyatlar uçuk.. fazerde listeye eklendi.. nede olasa 1,5 yıl
    erzincan - antalya arası bana hizmet etti.. sadece yağ yağ filteresi hava filtresi değişti.. aldığımda 14,000 kmde idi satarken 67.. artık sen düşün kaliteyi..

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altında 125 cc kahve fincanı kadar silindiri olan bi motor var.. vites değişimleri 8,000 rpm çok fazla..
    hem yakıt açısından hemde motorun ömrü açısından bunu 5,000 rpm e düşür.. bu motor şehir içi yakıt ekonomisi
    ve kıvraklığı sağlayan özelliklerde bi motosiklet.. 20,000 km de sattığım motorda ne süpap vuruntusu ne zincir ayarı yapılmadı...
    Abi 8.000 Rpm'de vites değiştirmem gerektiği söylendi. Bende öyle kullanıyordum. Bundan sonra 5.000 Rpm
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    iyiyim ramazanım , motoru sattık sanki insan boşlukta kalıyor...
    söyledin 2 motoru sürdüm test ettim.. Z 750 tip olarak harika bir tasarıma sahip.. çok sinirli duruyor kerata ama sadece caddede sürersin..
    fazerle dünyayı dolaş.. parça sıkıntında olmaz.. şimdi bende er6 n bakınıyorum.. ama fiyatlar uçuk.. fazerde listeye eklendi.. nede olasa 1,5 yıl
    erzincan - antalya arası bana hizmet etti.. sadece yağ yağ filteresi hava filtresi değişti.. aldığımda 14,000 kmde idi satarken 67.. artık sen düşün kaliteyi..

fazerle benimde 200 km lik bir maceram oldu.. gerçeklten sürüş zevki veriyor.. yamaha kalitesinden de şüphem yok...
    z 750 ise sadece parça sorunu yaşatacak bir motor bana göre.. bakınıyorum sadece sağa sola doğru zaman doğru mekan denklemini kuruyorum...

Motosikleti
    pulsar 200ns
    slm koray usta bende arkadasın dedıgı gıbı 8000rpm bazen 9000rpm yı buluyo vıtes gecıslerı ama 2 vıtesten sonra yapıyom bunu senın dedıgın gıbı 5000rpm de vıtes degıstırısek motor 5 vıteste 70-80 km hızı gecmezkı oyle dusunuyorum acaba yanlısım mı var bılmıyorum ama herkes 100-120 arası hızlardan bahsedıyo bu hızlara ulasmak ıcın devırı yuksekte vıtes gecısı yapmayacakmıyız ben motor konusunda acemıyım bıraz bu konularda bızlerı aydınlatırsanız sevınırım saolun...

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5. Vıteste hangi devirden başladığın önemli değil motor aynı devire yine ulaşır sadece bi raz uzun sürer ben 50 ile başlıyorum 105 110 yapıyor 5. Vıteste

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru tahmin etmişim
    bende uzay kafa ybr var. 80i geçemiyorum. debriyaj balatası sizlere ömür. ya da motor beklemekten sekmanlar gitmiş.

büyük ön cam takmıştım hatırlarsanız. bugün yarın tekrar takacağım. acayip rüzgar yiyorum. goretex montun içliğini takmadan da idare ediyorum ama rüzgar göğsüme baskı yapıyor. baskıdan sinir oldum.

souk anasını satim... günde 50 km...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Abi 8.000 Rpm'de vites değiştirmem gerektiği söylendi. Bende öyle kullanıyordum. Bundan sonra 5.000 Rpm
    sana onu söyleyen varya bi gram motordan anlamıyor eğer anlıyorsa bende bu işleri hiç bilmiyorum 8000dd vites değişirsen fazla benzin yakar anıra anıra motor bi hal olur yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler