Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı SmileForMe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar 2012 Model 2bin km.de ybr esd aldım.Daha önce cbf 150 vardı.Birkaç sorum olacaktı.Öncelikle hondadaki tork ve gücü ybr de bulamadım.Epey bir fark var sanırım yada benimkinde olan bir sorun mu bilemiyorum.Çevremde ybr si olan biride olmadığı için karşılaştıramıyorum.Ayrıca honda çok sessizde fakt bundan epey ses geliyor ve motordan şakır şakır ses geliyor sorun mu var yoksa genel hepsi aynı mı?
    Bir de 5bin devirden sonra titreşim hissediliyor 8-9 bin devirde normal karşılanır ama bu biraz tuhaf geldi.Bunlar bir sorunmudur yoksa hepsi aynı mı?
    bu bahsettiklerin bence senin motora has sıkıntılar çünkü ybr benim bindiğim en stabil giden motor evet Cbf te Öyle sessiz çalışır titreşim ise sadece 2 vites 5000 ile 6000 arasında var Şakır şukur ise subab ayarı isteyebilir ama o kadar az km yapmış ybr için imkansız gibi bişey
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Cümleten Selamın Aleyküm. Arkadaşlar ben motorumun yağını değiştirmeye düşünüyorum. Sizin kullanıpta memnun kaldığınız yağ varmı?
    Ben Castrol 10-40 düşünüyorum.
    Birde bu Ybr'ler kaç lt yağ alıyor?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    selam arkadaşlar. F54 fatihin motoru 1 gram oynama yokken, %100 orjinal haliyle düzde nasıl sabit 120 gittiğini düşünürken düşünürken bu işi çözdüm fatihle konuştum doğruladı kesinlikle akıllı bi adamın çözebileceği bi iş. Yani ben 1 ayda zor buldum. Şimdi yaktım çıranı fatih bu aramızda bir sır olarak kalacak tabiki. Açıklamıcam ama standart bi ybr yi hiç oynamadan düzdeki max hızını 10-15 km arttırmak mümkün. Yokuşta değil ama. Sadece düzde.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten Selamın Aleyküm. Arkadaşlar ben motorumun yağını değiştirmeye düşünüyorum. Sizin kullanıpta memnun kaldığınız yağ varmı?
    doğru karar 1 litre alıyorsun hepsini boca ediyorsun
    Twin bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Aleykümselam.
    Valla ilk shell aldım pek bir şey anlamadım.
    Sonra serviste Yamalube koydular çekişte bir değişme oldu yağdan mıdır bilemem, castrolü denemedim onuda deneyeceğim ama yamalubeyi beğendim.[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:39 ----------

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:41 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. F54 fatihin motoru 1 gram oynama yokken, %100 orjinal haliyle düzde nasıl sabit 120 gittiğini düşünürken düşünürken bu işi çözdüm fatihle konuştum doğruladı kesinlikle akıllı bi adamın çözebileceği bi iş. Yani ben 1 ayda zor buldum. Şimdi yaktım çıranı fatih bu aramızda bir sır olarak kalacak tabiki. Açıklamıcam ama standart bi ybr yi hiç oynamadan düzdeki max hızını 10-15 km arttırmak mümkün. Yokuşta değil ama. Sadece düzde.
    Ben biliyorum

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:43 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 lt ama biraz fazla gelebilir, hepsini koyduğumda üst çizgiyi geçiyor.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    dişli, piston karburatör, motor parçaları oynamadan düzdeki hızı 10-15 km arttırmak mümkün. Yatmadan ama. Bilenler bilmeyenlere anlatsın ben söylemicem. F54 fatihe sorun bende bu ybr düzde nasıl 120 yle sabit gidiyo diye diye en sonunda buldum sırdır

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    2006 ybr ile antalya turu yaptım ybrye bi daha aşık oldum ne biçim bişey bu bağımlılık yapıyo harbiden ... 2 kişi 90 la rampa çıktık yk böyle bişey YBR başka bişey
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Veee Beklenen gün geldi sINAV SONUCALRIM ACIKLANDI VE ARTIK RESMEN LİSANSLI YATIRIM UZMANIYIM Hyalimdeki motoru alma vakti geldi... ybr ile başlıyoruz ilk maaş ile
    badircik bunu beğendi.
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veee Beklenen gün geldi sINAV SONUCALRIM ACIKLANDI VE ARTIK RESMEN LİSANSLI YATIRIM UZMANIYIM Hyalimdeki motoru alma vakti geldi... ybr ile başlıyoruz ilk maaş ile
    şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyelim. Allah kaza bela göstermesin.
    yesewi bunu beğendi.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle giderse ybr elimde kalacak ilan 1 ay yayında durdu bir kişi gelip bakmadı motora 3700 istiyorum oda çok geliyor :-(
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    artık çinliler çoğaldı. Bana 2009 salcano toplamda 2 bın liraya geldi ama arada malzeme kalitesi var ybr de.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    yav nasıl düzde 120 yapıyor? benimki 80i geçemiyor :(

anlatın valla günde 50 km yol yapıyorum. hız lazım bana. işe her gün geç kalıyorum üniversitedeki dersin bitiş saatiyme mesaim aynı çünkü.

şunu da anlamıyorum; hem 10 litre ile 450 km diyorsunuz hem düzde 120 yapıyor diyorsunuz?

altımızda aynı motor yok mu?

özelden mesajlarınızı bekliyorum valla bana söylemezseniz küserim.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    maxi sen motorunun problemlerini bi çöz bakalım. Standart ybr ler kadar düzde 100-105 gitsin. Ben o km yi düzde 10 km daha arttırmazsam adam değilim. Kafama bugün dank etti bende diyorum düzde ben 110-115 arası giderken bu motor beni nasıl geçer? Bugün salcanoya oturunca farkettim durumu. Salcanoyla 30 km kadar yol yaptım. Tam gaz vermeden 100 km ye rahat çıkıyor.rampada arkamdan kaybolup giden ybr nin düzde beni nasıl rahat geçtiği formulü buldum. Hemde bu olay motorun orjinalliğini %100 koruyarak. Motor karburatör dişli ellenmeden. Bu işin sırrını f54 fatihe söyledım, doğrudur dedi. Ben söylemicem. Söylerse f54 fatih söylesin.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.. her başlangıç bir bitişe eş değerdir..zamanla ybr yetmez...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle giderse ybr elimde kalacak ilan 1 ay yayında durdu bir kişi gelip bakmadı motora 3700 istiyorum oda çok geliyor :-(
    Kaç model, kaç km'de motosikletiniz?

Motosikleti
    günaydın...
    Twin bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın...
    Günaydın Ramazan abi. Nasılsın? İyisindir İnşallah...

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Arkadaşlar bu ESD lerin egsoz tüp girişi yanından çıkan hortumun işlevi nedir bilen var mı neyi ısıtıyor? Bu arada bayi ile konuştum gümüş gri rengi 2013 de de yok...

Motosikleti
    hamdolsun sağolun...

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    oo hortum enjeksiyon biliyorum ben.. Geri dönüsüm..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler