Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Arkadaşlar Merhaba

YBR 125 de boş vitese geçmede biraz sorun yaşıyorum. Boş ışığı da bazen yanmıyor. Gerçi henüz 30km de motor. Ayrıca sabahları ilk çalıştırıken ilk seferde pek çalışmıyor ikinci veya üçüncü seferde çalışıyor. Bunlar normal midir ?

Selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar,kazasız belasız hayırlı bayramlar...Bu gün arkadaşımın birini daha ybr ci yaptım,2 aydır kendim ve arkadaşım için aradığım fakat bulamayıp 2011-sym alarak motor arayışımı noktaladığım bir anda yeğenimin arkadaşında 2006 ybr olduğunu öğrendik...gittim baktım bindim motora,2006 olup bir motordan bu kadarmı kusursuz bir ses çıkar,çalışırken saat gibi sessiz ve içten tık tık başka ses yok,gaz verince egzos sesinden başka yabancı hiçbir ses gelmiyor kulağa,boyalı aksamdaki ufak tefek çizikler ve aksesuar vs. hariç kusursuz diyebilirim.arkadaşıma söz vermeseydim kendi motorumu hemen elimden çıkartıp ben bile almayı düşündüm,kendi motorumla teknik olarak konfor olarak diğer herkonuda kıyasladığımda japon farkı ve kalitesi herşeyiyle benburadayım diyor... fiyatınıda söyleyeyim:1950 tl ye aldık...boya,ayna,fren ayarı,hava filtresi değişimi,yağ değişimi gibi teferruatlar halledildikten sonra mükemmel bir makina olacak...deneme turunda farkı gördüm ve kendi motorumu gözden çıkardım,15 günlük kendi motorumu satmayı düşünüyorum,ya temiz 2. el bir ybr bulacağım,bulmazsam da motor maceramı noktalayıp araba alacağım....
    merhaba arkadaşlar...mahalleden bir arkadaşım için düşündüğüm bu ybr yi mt üyesi KORAY arkadaşımada gösterdim,makinada problem olmamasına ragmen ön takımda,ve diğer aksamlarındaki genel masraflarla toplam 500 tl lik masraf olduğunu tespit ettik.ve motosikletten vazgeçtik....Benim ybr takıntımı gören Koray arkadaşım şuanki motosikletim sym yi denedi vibrasyon hariç genel anlamda çok iyi bulduğunu söyledi...bilmiyorum artık benim 2. el kötü bir ybr ye kafayı takıp satınalmamı ve zarar etmemi istemediği içinmi yaptı bunu bunu sonra tekrar sorcağım ona velhasıl bu gece beni ybr ekibine katılmaktan vazgeçirdi.ama eninde sonunda elimdeki motorun ekmeğini biraz yedikten sonra 0 km de olsa bir ybr nin selesine oturacağım....

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı btyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba

YBR 125 de boş vitese geçmede biraz sorun yaşıyorum. Boş ışığı da bazen yanmıyor. Gerçi henüz 30km de motor. Ayrıca sabahları ilk çalıştırıken ilk seferde pek çalışmıyor ikinci veya üçüncü seferde çalışıyor. Bunlar normal midir ?

Selamlar.
    tamamen motorun yeni olması ve sizin motora adapte olamamış olmanızdan aynı sorunları bende yaşadım diyebilirim zamanla geçiyor

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    arkadaslar tam 1 sene oldu motoru alali. 60.000 ( atmisbin) km cevirdi masallah. degisen parcalara gelirsek;

2 defa arka lastik, 1 defa ön lastik, 1 defa debriyaj balatasi, 3 defa ön fren balatasi, 2 defa arka fren balatasi, 1 defa arka disli takozlari, 2 defa hava filtresi, 1 defa ön disli.2 defa ön far ampul, 1 defa arka stop ampul, 1 defa gösterge ampülü. yani rutin degisecek parcalar disinda cok sükür orjinal. belki inanmayacaksiniz ama orjinal zincir ve arka disli daha duruyor ve sanirim ayni sekilde bakimini yaparsam 100.000 km'de degisirim . sanirim bu bir dünya rekoru olacak. orjinal arka disli ve zincirle 100.000 km ( yüz bin). ybr125 sinifinin lideri. bu arada bu km'yi kuryelikte yapiyorum, yoksa imkansiz.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Resmen limon gibi sıkmışşınız aleti )

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    selam millet nasılsınız....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar tam 1 sene oldu motoru alali. 60.000 ( atmisbin) km cevirdi masallah. degisen parcalara gelirsek;

2 defa arka lastik, 1 defa ön lastik, 1 defa debriyaj balatasi, 3 defa ön fren balatasi, 2 defa arka fren balatasi, 1 defa arka disli takozlari, 2 defa hava filtresi, 1 defa ön disli.2 defa ön far ampul, 1 defa arka stop ampul, 1 defa gösterge ampülü. yani rutin degisecek parcalar disinda cok sükür orjinal. belki inanmayacaksiniz ama orjinal zincir ve arka disli daha duruyor ve sanirim ayni sekilde bakimini yaparsam 100.000 km'de degisirim . sanirim bu bir dünya rekoru olacak. orjinal arka disli ve zincirle 100.000 km ( yüz bin). ybr125 sinifinin lideri. bu arada bu km'yi kuryelikte yapiyorum, yoksa imkansiz.
    maşallaha diyelimde nazar değmesin.... arkadaş bunları sakın başka yerde yazma sana inanmazlar haberin olsun orj dişli zincir 100000 km hee kimse inanmaz birkaç tane foto koyda o km yapmış ybr görelim fizik durumu nasıl bu km de
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    110 000 km yapmış ve sadece buji ve yağı değişmiş ybr kullanmış biri olarak ybr bu bakarsan sana yaşattıklarına sen bile inanamazsın....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 000 km yapmış ve sadece buji ve yağı değişmiş ybr kullanmış biri olarak ybr bu bakarsan sana yaşattıklarına sen bile inanamazsın....
    ramazan abi maşallah neymiş bu ybr
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan abi maşallah neymiş bu ybr
    kurye motoru ağa...şirket para kazanmak için motora hiç masraf etmezdi.. jantlar yamuk ön amartisörler patlak sağı solu kırık döküktü.. ama halen iş yapıyordu... bir çevirmede bağladı polisler....

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    baksana inanmayanlar çıktı bile arkadaş biraz mok atalımda nazar olmasın tüü kaka bu ybr beş para etmez

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostlar selamlar.. Bu ybr125 esd modelleri de bir onceki duz ybr'lerle ayni saglamlikta mi? daha genel soracak olursam goruntu disinda fark var mi?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baksana inanmayanlar çıktı bile arkadaş biraz mok atalımda nazar olmasın tüü kaka bu ybr beş para etmez
    ben takılıyorum ybr ye inanmadığımdan değil
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar selamlar.. Bu ybr125 esd modelleri de bir onceki duz ybr'lerle ayni saglamlikta mi? daha genel soracak olursam goruntu disinda fark var mi?
    aynı aynı ...

Motosikleti
    km göstergesine bakanlar ilk basta 5900 okuyorlar, yeni aldim sanip hayirli olsun diyenler bile var, yani kasa olarak ta 5-6 bin km ayarinda. fotograflari eklemeye calisacagim simdi.
    53 000 km hali;

http://imageshack.us/f/853/img1037s.jpg/
    http://imageshack.us/f/560/img1033qw.jpg/

Motosikleti
    km göstergesine bakanlar ilk basta 5900 okuyorlar, yeni aldim sanip hayirli olsun diyenler bile var, yani kasa olarak ta 5-6 bin km ayarinda. fotograflari eklemeye calisacagim simdi.
    53 000 km hali;

resimlerdeki yer bana pendik sahil gibi geldi....

Motosikleti
    dogru, pendik sahil dostum.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    53 000 km hali;

demekki bu yeni kasalara da krom egsoz taksalar daha iyi olacakmış sadece o paslanmış başka kusur yok görünürde tabi ben kıl bi kullanıcı olduğum için o gözüme battı hemen yoksa sorun yok gayet diri duruyor

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demekki bu yeni kasalara da krom egsoz taksalar daha iyi olacakmış sadece o paslanmış başka kusur yok görünürde tabi ben kıl bi kullanıcı olduğum için o gözüme battı hemen yoksa sorun yok gayet diri duruyor
    egsoztaki renk pas degil dostum, 5-10 bin km den sonra hemen her motorun bogaz kismi o renk olur.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    egsoztaki renk pas degil dostum, 5-10 bin km den sonra hemen her motorun bogaz kismi o renk olur.
    ama görüntü bozuk ben ayar olurum böyle şeylere

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler