Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Xt 600 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    hee eminim ama istersen sorabilirsin

Buarada yüklediğim resimler niye direkt bu sayfada açılmıyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hee eminim ama istersen sorabilirsin

Buarada yüklediğim resimler niye direkt bu sayfada açılmıyor?
    resim için şuna bi bak;

http://www.motosiklet.net/forum/mt-h...f-eklemek.html

castrol 20/50 tamamdır
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    iş çıkışı biraz gezinti yaptım her vites büyütüşte her gaza yüklenişte iyiki almışım diyorum resmen aşık oldum XT nin sürüş karakteristiğine ne motosiklet ama

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    şehiriçinde süper gazlanıyo harbiden, karbüratör benzin-hava değil aksiyon-tutku gönderiyor silindirin içine
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehiriçinde süper gazlanıyo harbiden, karbüratör benzin-hava değil aksiyon-tutku gönderiyor silindirin içine
    Hafif gaz veriyom başlıyor caddedeki otoların alarmları ötmeye bendeki egzost rhino trafikle takışmayız inşallah.

Motor geceleri dışarda kalıyor epey ağır alet olduğu için sadece disk kilidi kullanıyorum yeterli olurmu acaba

Motosikleti

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    slm xt 600 kullanıcıları
    bu motor hakkında az çok şey biliyorum:kalitesi sağlamlığı tartışılmaz,yedek parçada sıkıntı yaratmaz yakıttan dert yananlar olmuş ama sonuçta 600cc ye biniyorsun,belli bir hızdan sonra vibrasyon yapar (sonuçta race makina değil yuksek hız yapması beklenemez)peki gelelim asıl mevzuya 1996 model motorun arka amortisöründe yükseklik ayarı varmıdır?30.000kmde olduğu söyleniyor kmde oynama ihtimali olsada ben üstünde durmuyorum...bana ne gibi sorun açar bir fikir verirmisiniz...
    xt125 x e hayrandım ama yakınımda satılık bulduğum bir xt600 var sonuçta tecrübem var er5 almayı hayal ederken xt600 denk geldi cıbırı satmaya değer mi sizce?
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    Kullandığın motorla kıyaslanmaz bile...bahsettiin modelde km orjinal değildir ama hiç önemli değil motor temizse hiç durma al.Benim xt 99 mod. 62 binde... bakımlarını yap motor açılmaksızın 200_300 bin kmleri rahat görecek bir motosiklet.

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığın motorla kıyaslanmaz bile...bahsettiin modelde km orjinal değildir ama hiç önemli değil motor temizse hiç durma al.Benim xt 99 mod. 62 binde... bakımlarını yap motor açılmaksızın 200_300 bin kmleri rahat görecek bir motosiklet.
    yok yanlış anlaşılmasın ben kıyaslamıyorum zaten sadece modeli düşük olduğu için teknolojik olarak eksileri varmıdır acaba ondan tereddüt ediyorum,makinanın sağlamlığı efsane olmuş zaten ona lafım yok kolay sistemli olduğuda aşikar tabi km bana oynanmamış gibi geldi temiz ve diri duruyor...bir kaç yıl öncesine kadar xt125x hastasıydım arkadaşa uyduk kanımıza girdi spor olsun dedi o hoysung aldı 1 senede sattı ben cbr aldım gayet memnunum ama açıkçası artık büyüdük altımda sırıtıyor ve güçlü bişeyler arıyorum...ilan yakında olduğu için değerlendirmeye aldım...
    peki amortisör için ne diyeceksiniz ayarlanabiliyor mu?bir kaç foto aradım fena kalın asvalt lastikleri,kalkık kuyruklar,performans egzozları beni bu motora çekti 6-7 bin arası motor ararken 5bine bulup arta kalan parayla ona istediğim gibi şekil vermek beni cevzetti

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yanlış anlaşılmasın ben kıyaslamıyorum zaten sadece modeli düşük olduğu için teknolojik olarak eksileri varmıdır acaba ondan tereddüt ediyorum,makinanın sağlamlığı efsane olmuş zaten ona lafım yok kolay sistemli olduğuda aşikar tabi km bana oynanmamış gibi geldi temiz ve diri duruyor...bir kaç yıl öncesine kadar xt125x hastasıydım arkadaşa uyduk kanımıza girdi spor olsun dedi o hoysung aldı 1 senede sattı ben cbr aldım gayet memnunum ama açıkçası artık büyüdük altımda sırıtıyor ve güçlü bişeyler arıyorum...ilan yakında olduğu için değerlendirmeye aldım...
    peki amortisör için ne diyeceksiniz ayarlanabiliyor mu?bir kaç foto aradım fena kalın asvalt lastikleri,kalkık kuyruklar,performans egzozları beni bu motora çekti 6-7 bin arası motor ararken 5bine bulup arta kalan parayla ona istediğim gibi şekil vermek beni cevzetti
    bahsettiğim motor bu ve alta ekleyeceğim motorlar gibi yapmak münkün mü?

__________________________________________________ ___________

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:02 ----------

alttakileri biraz abartmışlar sanki...bu kadar değilde biraz havalı durması yakışıyor

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    fikir verebilecek kimse yok mu

Motosikleti
    fikir verebilecek kimse yok mu
    XT660 larda süpermoto olayı fena durmuyor fakat 600 lere pek yakışmıyor bana göre.

İsterseniz tabi yaptırmak mümkün ama maliyeti ne olur bilmiyorum.XT nin enduro hali daha çok hoşuma gidiyor.

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    CıBıRı sattık şimdi sıra geldi xt600 e bakmaya...bugün 96 model 30.000? kmdeki motora bakmayı düşünüyorum fiyatıda 4.900 den 4.100 çekmiş aslında benim için iyide oldu tamda motorumu satmıştım fakat hala tereddütlerim var bu motor bana ağır masraf açar mı yaşına göre elbette bakım ister ama beni yolda bırakmasın o bana yeter son sahibi olmayı göze alıyorum...

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    CıBıRı sattık şimdi sıra geldi xt600 e bakmaya...bugün 96 model 30.000? kmdeki motora bakmayı düşünüyorum fiyatıda 4.900 den 4.100 çekmiş aslında benim için iyide oldu tamda motorumu satmıştım fakat hala tereddütlerim var bu motor bana ağır masraf açar mı yaşına göre elbette bakım ister ama beni yolda bırakmasın o bana yeter son sahibi olmayı göze alıyorum...
    help me....

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    xt600 hakkında çok bilgim yok Onur ama sanki ilgilendiğin motorlar başkaydı senin
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    help me....
    yasli bir motor almak icin ya kendin usta olmalisin yada iyi bir ustan olmali ki temiz mi degil mi anlayabilesin. onun otesi sansina kalmis.
    "yorgunum cok yorgun"

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı n61l adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasli bir motor almak icin ya kendin usta olmalisin yada iyi bir ustan olmali ki temiz mi degil mi anlayabilesin. onun otesi sansina kalmis.
    yaklaşık 10kusur yıldır motor kullanıyorum fazlası var eksiği yok...tabi ki kullandıklarım aman aman profosyonel kullanım gerektiren motorlar değildi..geçen bunca zamanda elbette elimiz anahtar tutmayı ve parçaları tanımamı sağladı...tamir işinden korkmuyorum aksine yağa bulanmak o günlük zevkli oluyor(tabi yağlı ellerle gezmek hiç değil) ama masraf olarak beni yorsun istemem zaten alınca genel bir bakıma tabi tutucam tanıdığım iyi bir usta var ilk onun ellerine teslim edicem...ben sadece bu xt600lerin genelinden bilgi almak istedim yani motorun zaten fotosuna bakıp alınıp alınmayacağına pek sağlıklı fikir yürütemeyiz...
    ilgilendiğin için saol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:17 ----------

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xt600 hakkında çok bilgim yok Onur ama sanki ilgilendiğin motorlar başkaydı senin
    ne kullanacağıma karar vermiş değilim ama şuanda bana en mantıklı gelen ilana yöneldim yakınımda ve uygun fiyata oluşu beni cezbetti ayrıca fiziğime uygun bir kalıpta motor olduğunu düşünüyorum...yoksa hepimizin olduğu gibi benimde gönlümde 4silindirli bir ss var ama oraya gelene kadar daha öğreneceklerim var ve bence bu seçimim bana yardımcı olacaktır

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    [QUOTE=onur35;2187155]yaklaşık 10kusur yıldır motor kullanıyorum fazlası var eksiği yok...tabi ki kullandıklarım aman aman profosyonel kullanım gerektiren motorlar değildi..geçen bunca zamanda elbette elimiz anahtar tutmayı ve parçaları tanımamı sağladı...tamir işinden korkmuyorum aksine yağa bulanmak o günlük zevkli oluyor(tabi yağlı ellerle gezmek hiç değil) ama masraf olarak beni yorsun istemem zaten alınca genel bir bakıma tabi tutucam tanıdığım iyi bir usta var ilk onun ellerine teslim edicem...ben sadece bu xt600lerin genelinden bilgi almak istedim yani motorun zaten fotosuna bakıp alınıp alınmayacağına pek sağlıklı fikir yürütemeyiz...
    ilgilendiğin için saol[COLOR="Silver"]

o zaman yasli bir xt'de en cok dikkat etmen gereken yeri soylim: ust kapak. yataklidir ve yataklari asinirsa yenisini almak gerekir ve pahalidir. 1000 avro diye hatirliyorum ama sen yine de bir arastir.
    "yorgunum cok yorgun"

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı n61l adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman yasli bir xt'de en cok dikkat etmen gereken yeri soylim: ust kapak. yataklidir ve yataklari asinirsa yenisini almak gerekir ve pahalidir. 1000 avro diye hatirliyorum ama sen yine de bir arastir.
    750tl ye sıfırını buldum...tabi baya bi yedek parça ağı varmış bunuda öğrenmiş oldum

Motosikleti
    CBF250
    Arkadaslar merhaba, apache den vazgeçerek xt600 e karar verdim. Bu gün 2.el 94 model bir motor buldum gerçekten temiz idi, kısmetse bayram sonrası almayı düşünüyorum, bir kaç sorun olucak baktığım motor da devir saati yoktu sonra dan takılabilirmi?
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler