Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Xt 600 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Yamaha Xt 600 Kullanıcıları Ve Bilgi Paylaşım Topiği Hayırlı olsun...

Yamaha XT600 modeli hakkında, görüşlerinizi, Bildiklerinizi , karşılaştığınız sorunları, benzin sarfiyatını , güzel yanlarını paylaşırsanız sevinirim.

Gelecek zamanda Bu motor yada Falcon almayı düşünüyorum... Ben ve Benim Gibi Arkadaşlara Yararlı bilgiler olacağı kanısındayım...

Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    konunun takipçisiyim...

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    ben motoru bilmem ama teknik veriler çok iyi. buyrun

Make Model
    Yamaha XT 600E
    Year
    1999
    Engine
    Air cooled, four stroke, single cylinder, 4 valves per cylinder.

Capacity
    595
    Bore x Stroke 95 x 84 mm
    Compression Ratio 8.5:1
    Induction
    28mm Y26PV carb
    Ignition / Starting
    T.C.I. digital / electric
    Max Power
    45 hp 32.8 KW @ 6500 rpm (rear tyre 38.1 hp @ 6300 rpm)
    Max Torque
    48.1 Nm @ 5500 rpm
    Transmission / Drive
    5 Speed / chain
    Front Suspension
    41mm Telescopic forks, oil damped
    Rear Suspension
    Rising rate monoshock
    Front Brakes
    Single 282mm discs 4 piston calipers
    Rear Brakes
    Single 220mm disc 2 piston caliper
    Front Tyre
    90/90-21
    Rear Tyre
    120/90-17
    Dry-Weight / Wet-Weight
    156 kg / 170 kg
    Fuel Capacity
    15 Litres
    Consumption average
    18.0 km/lit (yani 100 km'de 5,5 lt)
    Braking 60 - 0 / 100 - 0
    14.7 m / 41.8 m
    Standing ¼ Mile
    14.3 sec / 138.4 km/h
    Top Speed
    160.3 km/h
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @airman Teşekkürler Bilgileri aramıstımda yabancı sitelere bakmak aklıma gelmemişti ellerine saglık Teşekkür...

DuRo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YMH ViraGo 250
    Merhaba arkadaşlar bilgi paylaşım platformunuz hayırlı uğurlu olsun inşallah..
    Benim dayımda bir tane xt 600 var ve satmayı düşünüyor, eğer düşünen olursa bana özle mesaj atması yeterli, şu anda motor hakkında pek bir bilgiye sahip değilim ama özel mesaj atanlara dayımın telefonunu verebilirim ayrıntıları ondan öğrenebilirsiniz, bildiğim kadarıyla motor 95-99 arası bişey ve Mersin'de..
    Düşünewn arkadaşlar özel mesaj atarlarsa sevinirim, iyi geceler, tekrar başlığınızı tebrik ederim..

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Evet myheart bir XT660 hayranı olarak bende XT600 başlığının takipcisiyim artık
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    evet bende buradayım düşünürsen 2000 model sahibinden.com da 4500 ytl ye var bi bak derim

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ben almısken 2003 model siyah renk bişey alıım diye düşünüyorum yaz sonuna doğru bakalım hayırlısı ya...

Motosikleti
    R1200GS
    Peki arkadaşlar bu motorların ömrü kaç km.dir alplionun söylediği ilana baktım 34.600km. Mesela bu makine rektefiye vb. gibi büyük bir masraf çıkarmadan kaç km. daha gider acaba?? Birde yakıt meselesi var. Bu yaş ve km.de iken kaç lt. yakar..

Motosikleti
    YAMAHA XT 600E SATILMIŞTIR ARTIK MOTORU YOK
    haşşaöyle yaww yaw arkadaşlar nerelerdesiniz siz ya .bende xt 600e kullanıyorum harika bir makine.söylenen tek şey var yamahanın bu katagoride 600 cc tek silindirlerin arasında en mükemmeli.az masraflı yakıt durumuda ideal.harika ivmelenmeye sahip.bi resim koyayım kendi resmimi.zatgen avatarım kendi resimim...bugun yağı değişti.filteleri de.ben gazlamadım ama ustam gazlamış 162 km yaptığını söylüyor...

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    hız oldukca yeterli bi alet.. Zaten enduro cok iyi ve yeterli bi hız ama Yakıt konusunda Biraz Bilgisizliklerimiz var.. Normal satlarda 100 km de kaç litre yaktıgını bi olcebilirsen arkadasım cok mutlu oluruz...

Xt lerde parça sıkıntısı cekmezsiniz.. Biraz pahalı olabilir ama aldıgınızda da sorun cıkartmaz kolay kolay... Cünkü Efsaneleşmiş motorlardı Xt ler... 86 Model motorların halen daha tıkır tıkır calıstıgını biliyorum XT ler için...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Evet ben de bir tane var 86 model XT 600 Tenere.Tıkır tıkır değil ama takır takır çalışıyor serttir biraz XT.Ayrıca 91 modeli bir tane de XT 600 E.16 yıl sonra ilk kez rektefiye yapıldı.Motor ömrü hakkında bi bilgi verir sanırım sana buTransalp sağlam falan derler ya...onlar XT'den habersiz kişilerdir kanımca
    XT 600 hayatımda kullandığım en ... motor.Bu noktalara o kadar çok şey yazılabilir ki.Farklı birşey, acayip birşey, sert birşey, heyecanlı birşey, hızlı ve güçlü birşey, patapatapata diye ses çıkaran birşey.Falcon vesaire ile karşılaştırmanın mümkün olmayacağı birşey.KLR,DR,XT üçlüsünün en tepesinde bulunan birşey.''Gittiğin yol, yol değil XT 600'' dedirten birşey.

Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız oldukca yeterli bi alet.. Zaten enduro cok iyi ve yeterli bi hız ama Yakıt konusunda Biraz Bilgisizliklerimiz var.. Normal satlarda 100 km de kaç litre yaktıgını bi olcebilirsen arkadasım cok mutlu oluruz...

Xt lerde parça sıkıntısı cekmezsiniz.. Biraz pahalı olabilir ama aldıgınızda da sorun cıkartmaz kolay kolay... Cünkü Efsaneleşmiş motorlardı Xt ler... 86 Model motorların halen daha tıkır tıkır calıstıgını biliyorum XT ler için...
    Yakıt konusuna gelince şöyle diyebilirim.20 YTL benzin ile şehir içinde(istanbul'da) 80-110 km arası gidebiliyorum.Neden 30 km fark var?Şöyle:XT 600 kullanan biri basmadan, abartmadan duramaz bence.Ben duramıyorum yada.İvmelenmesi çok keyif veren bir motor olduğundan bir süre sonra alışkanlık yapıyor.Bastıkça da yakıyor işte...
    Ama şehirlerarası 20 YTL benzinle 130-140 km kadar gidilebiliyor.

Bu arada konuyu yanlış yere açmışsın.Motosiklet modellerine taşınması iyi olur bence.

Motosikleti
    R1200GS
    Evet arkadaşlar Motosiklet Modelleri başlığı altına taşınsa iyi olur bencede. Çünkü daha çok yazan olur orada.

Yakıta gelince değerler yüksek geldi bana. O ne öyle yaa 25 kuruş yakıyo 1 km.de Çok yaaa. Acaba eski makinalardamı böyle. Belki 2000'li modellerde motor teknolojisi değişmiştir. Daha az yakıyordur. Bilgisi olan varmı arkadaşlar :silent Kayınço geçen sene kullandı birkaç ay boyunca. O zamanki benzin fiyatlarına göre 14-15 kuruş yakıyordu. Tabii o sıfırdı ve de XT660R idi

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    arkadaslar ben konuyu doğru yere acmıstım ama birisi elleşmiş sanırım.. olcay abime rica ettim hemen düzeltiveriyo... Farketmemiştim ben..

Xt600 Lerde Yakıt gercekten cok fazla..
    Xt660 Larda ise full enjeksiyon olması nedeniyle o civarlarda yakıyo.. 600 lere gore biraz az yakması normal...

Motosikleti
    buell 1125R
    dediğim ilan uzun süreden beri nette neden dir bilemiyorum ama yazana göre motoru sorunsuz diyo ama bi konuşmak lazım. nekadar girderini bilmiyorum ama baktıktan sonra motora pek bi sorun çıkmaz heralde

Motosikleti
    Kim Diyo Yaa Xt 600 Fazla Yakiyormuş Diye Motor.sacmalamayin Ya.tek Silindir Bir Makine Ben Kullaniyorum Yaa.javadan Mz Den Az Yakiyor Bu Bir.4 Subab Bir Makine Kolay Kolay Yakmaz.zaten Her Aracta Aynidir 90 N Gecin Yakar Yaaw.bu Pazar 400 Km Yol Yaoruk Yağmur Ve Dağ Yolunda Camurda 2 Saat Yol Aldik Yağmur Altinda. Yaktiğim Benzini Söylimm
    50ytl Civari Falan..

Motosikleti
    R1200GS
    Hesaplayınca 12,5 kuruş/km eder ki çok iyi bir rakam. Eğer 90km/h üstüne çıkmayınca bu kadar az yakıyorsa sadece eğlence için yada otobandayken çok yakacaksın demektir ve bu senin kontrolünde birşey. Oldcityboy teşekkürler... Kullanıpda yorum yapabilecek başka arkadaşlar da yokmu forumda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    XT'ye laf yok!
    Ya çok yakması az yakması göreceli birşey.150cc,200cc,250cc,350cc motorlarla karşılaştırırsanız tabii ki çok yakıyor.Ama XT'yi zaten onlarla karşılaştırmak saçmalık.Çok yakıyor onlara göre ama çok gidiyor.Transalp, F650 gibi motorlarla karşılaştırın bir de o zaman çokluk kavramınız değişebilir.

Motosikleti
    buell 1125R
    çinli scoterların 0,10 ytl yaktıgını düşünürsek çok iyi hemde bu 600 cc
    beni tek korkutan bu motorda hani kros çok üzülür ikinci ele düşüncede alan kişiye çok masraf çıkarır mı veya ufak bakımları çok tutuyo mu?

Motosikleti
    çinli scoterların 0,10 ytl yaktıgını düşünürsek çok iyi hemde bu 600 cc
    beni tek korkutan bu motorda hani kros çok üzülür ikinci ele düşüncede alan kişiye çok masraf çıkarır mı veya ufak bakımları çok tutuyo mu?

aplion.kardeşim sakın yamaha xt 600 hakkında sağdan soldan duyduğun laflara bakma.gerçek söylüyorum.ister arızası olsun ister yapımı olsun.ister yedek parcası olsun.600 cclerin içinde en masraflı tek motordur xt600.cok teferruatlı bir motor demek cok işçilik demek.xt lerde bu yok.düş kalk sana bişi olmasın kadır bin git.iddia ediyorum yapımı ve masrafı az olan tewk 600 lüklerden dir.ben cok memnunum.tek karpüratör ve çift boğaz cıkış.sen gazlarsan o motor yakar.kütür kütür bir bakina.4 cü viteste dağa cıkarsın kütür kütür götürür.herkese benim xt den nasip etsin....motorumu görmek isteyen arkadaşlar olursa eskişehit mt kuzu cevirmeye gitti adı altında topiğimiz var.görebilirsiniz...has japon..şimdikilerde karışık firmalarda var uzak doğu firmaları.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler