Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Xt 600 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı emredvm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin fiyatlara XT 600'ler var zaten 2000 model falan.Ama temizliği tartışılır, genelde rent çıkışlı.Bence de söylediğin fiyatlar çok düşük bu arada.XT 660 2007 model anahtar teslim fiyatı Beldeyama internet sitesinde 16000 YTL civarında.2005 model nasıl 8500-9000 oluyor orası bana garip geldi.Bazıları belki mecbur kaldıklarından düşük fiyat istiyorlar ama bence 2000 model temiz(gerçekten) bir XT 600 6500-7000 YTL'den aşağı etmemelidir.Şöyle söyleyeyim sana bende 86 model var ki çok zor durumda kalmadıkça satmayı düşünmüyorum.Bir de 91 model var XT 600 E.Motoru herşeyiyle yeni toplandı..ilk kez rektefiye oldu ve bana 6000 YTL'ye mal onu bugünkü haline getirmek ve ben 4500 YTL istiyorum.Sence çok mu istiyorum?Daha aşağı satmayı düşünemiyorum çünkü harcadığım para bir yana ameleliğini de ben yaptım toplarken.Ama kimisi çok sıkışmıştır, kimisi de ucuza almıştır ucuza satar...sonuçta serbest piyasa ekonomisi

Not: Yanlış biliyormuşum yada yeni yapılmış bir değişiklik..herneyse XT 660 X 15.950 YTL, XT 660 R 14000 YTL. Aralarında 2000 YTL fark olduğunu bilmiyordum.Ama yukarıda makul gördüğümü gördüğüm fiyatlar benim için halen geçerli

kardeş ihtiyaçtan veya başka sebepten sonuçta bu fiyatlarda alınıp satılıyor. bende kasası 90 model motoru 96 model zzr-1100 vardı, 5500 e verdim. Problemsiz masrafsız bir makinaydı. Tarzım olmadığı için sattım. vadeli şartlarda daha fazla fiyat veren de vardı ama, acele ettim bir an evvel enduro alıyım diye. Sonuçta modele göre fiyat veriliyor, ben de üzerine lastik taktım, boya yaptırdım onlar cebimden gitti. Kimse sen şu kadar masraf etmişsin demez. Modele km ye bakar.
    Free Motorcycle Team

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Ne diyeyim ki şimdi sana umarım istediğin motoru istediğin fiyata alırsın..Motora ne kadar masraf etmiş diye bakmayanlar ise motoru aldıktan sonra yapılmamış masrafları, yapmaya başladıklarında da aynı şekilde düşünürler mi acaba...5500 YTLye ZZR 1100 verdiğini görsem almaya çalışırdım herhalde.Ama senin motorunu ucuza satman, alacağın motorun da ucuz olacağı anlamına gelmiyor maalesef, bunu da birkaç defa yaşamışlığım var.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ama gerçekden 2. el satanlar cok yüksek fiyat istiyolar... 9000 ytl ye 2006 model 660x varken gidipde 2003 model xt 600 e 7.500 ytl istemesi biraz fazla bence...
    Arada enjeksiyon farkı var ki bence bu cok onemli... 6500 ytl ye ideal alınabilir xt 600 2003 model...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Geçen gün ankaradaki bi arkadasımla konusurken kıs aylarında 2005 model Xt 660 R motoru adam 7,700 ytl Ye satıyormus... Adam paraya sıkısmıs ama

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Ben kafayı kırdım, gittim kanuni tiger aldım zaten. Az bir titreşim farkı var onun harici gayet güzel, eski chevroletler gibi yayla mubarek. 4 kişi bin 130-140 da sürat yapıyor zorlanmadan. Race, turing, naked, kros motorsiklet kullanan biri olarak hoşuma gitti, bununla da kaldırıma çıkabiliyorum, pati bile çekiyor. Uzun bir süre kullanırım heralde. O arada Yamahanın piyasası da tam oturur.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    hayırlı olsun abicim ne diyelim.. ama keske 10 15 gün daha bekleseydin de temiz bi xt 600 bulsaydık sana...

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    KLR 650 mi Yoksa XT 600 mü??

Ben genel anlamda Sehir içikullanım fazla, cok nadir arazi ve cok nadir de uzun yola cıkabilecegim güvenli bir motor arıyorum... Yakıtı az olması tercihimdir...

Bu iki modelden birisi mi ? Yoksa Farklı bi model tavsiye edebilir misiniz???

Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KLR 650 mi Yoksa XT 600 mü??

Ben genel anlamda Sehir içikullanım fazla, cok nadir arazi ve cok nadir de uzun yola cıkabilecegim güvenli bir motor arıyorum... Yakıtı az olması tercihimdir...

Bu iki modelden birisi mi ? Yoksa Farklı bi model tavsiye edebilir misiniz???
    Arkadaşım Klr650 sana fazla gelir bu XT600 sana hayli hayli fazla gelir. 250 cc işini görür al bi twister işine gücüne bak.

XT660 R ile XT600 arasında teknolojik bir fark olduğu hepimiz biliyoruz. Bu teknoloji arazide ancak başınıza dert açar. XT600 offroad kullanımda XT660 dan daha başarılıdır. XT660 şehiriçinde kaldırımdan hoplamalarda zıplamalarda kullanabilirsiniz. Ama arazide sert koşulların makinası XT600 dür.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    evet fazla gelir biliyorum ama ben naked motor da istemiyorum.. yenı model ikinci el 400 cc civarı bi enduro istiyorum.piyasada da cok az sayıda bu motorlardan var ki yakıtları 600 cc motorlara cok yakın.. xt 600 ile klr 650 arasında kaldım... Yada iki kişi rahat uzun yol yapabilecegim husaberg tipi bi motorda olabilir...

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    xt yedek parça konusunda klr 650 lere gore hem daha ucuz hemde her yerde bulabilecegimizi duydum doğrumu acaba??

Motosikleti
    Üyeliğimin silinmesini istiyorum.SİL.

xt 125?

Selam arkadaşlar.Konu Yamaha XT den açılmışken bir şey sormak istedim.Ben de yeni motora başlayacağım,Enduro motor istiyorum.Yamaha XT 125 R nasıldır,alsam bir süre sonra sıkılırmıyım?Yoksa ikinci el daha yüksek cc li bir Enduro ile başlayıp devam etsem daha mı iyi?Bu arada ,boy 180,86 kg,yaklaşık 6.000 ytl bütçem var motor için.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    o paraya cok harika motor alabilirsin... Bence Xt 125 sana ogrenmen için ideal bi motor ama yedek parçaları pahalı... Birde sıfır makineye heleki 125 cc lik bi makineye o kadar para verilmez ki kimsede vermiyo zaten.. Yamahanın xt 125 modellerinin cogu elinde patladı... Bence senin oğrenmek için baslayacagın en iyi motor ikinci el saglam bi çin malı cross... Bin oğren düş kalk herseyi yap.. 2000 ytl ye cok güzel motorlar bulabilirsin... Sonra iyice piştigine inandıktan sonrada 400 veya 600 cc lik bi enduroya geçiş yaparsın... En mantıklı ve karlısı bu bence...

mrb arkdaslar

arkadslar ben suanda 200 cc cross kullanıyorum ama motorumu deıstırcem allah nasıp ederse agustos basında ama 2 motor arasında gelıp gıdıyorum suzukı gs 500 ve yamaha xt 600. cross kullanan bırısı olarak naked motorda zorlanırmıyım kıyaslamak gerekırse sızce hangısı dersınız yardımlarınıza ıhtıyacım war arkadaslar yardım edersenız sevınırım ha bıde xt 600 35000 km de herhangı bır sorun olurmu 2001 model ne dersınız fıyat 5,500 ytl

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Cayirti bende 200cc. crossumu henüz 1 ay önce aldım. Ama bende ileride, değiştirme aşamasına geldiğimde aynı senin gibi bir ikileme gireceğimden eminim. Ayrıca bende hep Alman yada Japonlarda 30-40bin km.ye gelmiş motorların akibeti nedir? Satın alınıp bi 30-40bin km.daha kullanılabilirmi diye merak etmişimdir. Cevapları bende takip ediyor olacağım
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    moto aslanko da yedek parçalar var xt için bi fiyatlarına bakın hiç yoktan fikir edinirsiniz.

yardım

allah askına yardımcı olacak bı allahın kulu yokmu bı fıkır werın be yaw

Motosikleti
    R1200GS
    cayirti ben nisan ayında üye oldum foruma ama şubattan beri de takip etmekteyim. Sanırım yazın herkes gezmekten foruma yazmaya vakit bulamıyo. Akşam eve pestili çıkmış halde dönmekten hatta bazıları dönmemekten foruma bakamıyolar bile bence.

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    bence tamamen renk ve zevk meselesi:
    kullanım şeklin sürekli asfalt ve düzgün yolsa suzuki gs 500(xt ye göre nazik kullanım gerektirir.)
    ama
    dağa bayıra gitmeyi arasıra yoldan çıkmayı seviyorsanda xt 600(eger çok düşen kalkan biri isen en ideali)

Motosikleti
    R1200GS
    alplion, moto aslankoya baktım XT600 yedek parçaları hakkında gerçekten fikir sahibi oldum. Benim gözüme rakamlar yüksek geldi ama normali bu olabilir onu bilemem tabi. Motosiklet satın almadan önce yedek parça fiyat ve bulunabilirlik araştırması yapmak gerekir tabi aslında önemli bir konu. Özellikle ikinci el alırken motoru oplduğu gibi teslim alıp kabul etmiş oluyosunuz. Aldığınız kişiyi 1 saat sonra dahi arayıp hesap soramazsınız. Dolayısıyla bu motorun en çok nereleri değişmesi gerekebilir? Bunlar kaç para tutar.. gibi ihtimalleri de hesaplasak yararımıza olur mutlaka

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    xt 600 yedek parça mol motor tamiratı kolay... Klr 650 de düşünebilirsin... Gs 500 endurodan geçiş biraz zor olur.. Cünkü arazi seviyorsundur ki enduro motor almıssındır... Gerisinide xt 600 ile devam ettirebilirisin..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler