Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bonzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 750 C4
    Alıntı emr550m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide arkadaşlar yakıt konusunda ne konuşuldu bilmiyorum ama full depo ile tam olarak kaç km yapıyorsunuz hiç ölçtünüzmü? Ben 300 km de felan ibre dibe dayıyor. Bu azmı çokmu bilmiyorum. Bide hiç dibine kadar beklemedim hep 1-2 litre varkene gidip fulledim. Tam bir depo ile kaç km yaptınız? Eğer 300 civarı az ise bu değeri artırmak için neler yapabilirim? Motor daha 2 aylık 1400km civarlarında.

valla ben daha dün fulledim depoyu bitmesine daha vardı yani göstergedeki kırmızı kısma çok yakındı 35 YTL'lik benzin aldı 360 km yol yapmışım seninki biraz düşük gibi ama tabi bu kulladığın yola senin kullanımına göre falanda değişir, hatta benim karakaçan bu aralar biraz fazla yakmaya başladı gibi, geçen sene eylül ekim gibi 30-32 YTL'ye 380km yapıyordum, gerçi hiç dikkat etmedim ama bu yükselme benzine gelmiş olan zamlardanda oluşmuş olabilir
    34 EID 02

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    bir depo ile ful dolu ağzına burnuna kadar 1 gram kalmayıncaya kadar ilk denediğimde 520 yaptı son denememde 526 çoğuda trafikte

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    merak ettiğim bişi var bizim motorlar düştüğü zaman depodan benzin akıyo neresinden akıyo bilmiyorum ama bu sakınca oluşturmazmı yani bi açıklık varsa benzin uçar oradan sizde de varmı böle bi problem ne tur çözüm geliştirdiniz_????

madmagic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv250
    benim motor da temiz peşin para 2 bine bırakıcam sisy bar falan da var çantaların içine de saç döşettim sarkasın diye tugla koysan sarkmıyo

http://www.motosikletpazari.com/prod...w.jsp?PID=2971

Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    bugün iki tane sl li ile karşılaştım biri kağıthane karakolunun girişinde bir memurla görüşüyordu diğeride tam çağlayan meydanında krem rengiydi acaba bizim foruma takılan biri mi bir sorayım dedim... bu arada 460 km'deyim bakalım sanırım 1-2 güne kadar ilk bakıma giriyoruz ya arkadaşlar buluşalım yaaa

Motosikleti
    sl 150 siyah
    yaklaşık 15 gündür şehir dışındaydım forumu takip edememiştim.elimden geldiği kadar bütün mesajları okumaya çalışıyorum bir saattir okudum gözler kıpkırmızı oldu evin neresine baksam bizim topici görüyorum

yeni motor ve ehliyet alan herkese hayırlı olsun..

şehir dışında olduğum için motoru 15 gündür çalıştıramadım bugün korkarak anahtarı çevirdim ışık yanmadı yedik aküyü diye tam dövünmeye başlayacakken vitesi kontrol etmek aklıma geldi bir baktım viteste kalmış bastım marşa ilk seferde çalıştı .

beyler ben 2 seferdir bostancı emniyetine ehliyeti almaya gidiyom ama herseferinde sıra bitmiş oluyo sonra öğrendim millet sabah 5 te gidiyomu. ehliyeti alan arkadaşlar nasıl aldı?

müdür sen bilirsin bu sorunun cevabını ben yurt dışına çıkıp 6 ay felan gelmicem motoru geri geldimde kullanmak için ne yapmam gerek. bi cevap sallasana.

Motosikleti
    Afganistan da scooter takılıyor...
    Alıntı tunc_83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagol kardeşim sordum hakan abiye cevap bekliyom. abi iyi gitmişin bende hatunla gitmeyi düşünüyom çeker götürür bizi heralde ama durmadan nasıl gittin benim 1 saati geçince belim felan ağrıyo.
    Dostum bellik kullan inan hiç binmemiş gibi motordan ineceksin. Bellik kullandığımdan beri iki üç saat gezebiliyorum...
    Hız tutku olmamalı...

bocurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

herkese merhaba!

Herkese merhaba ,

Sonunda ben de Keeway SL150 ' me kavustum ve artık aranizdayim Motorumu almadan once de platformu takip ederek , birçok konuda bilgi sahibi oldum sayenizde
    Benim 2 sorum olacak , 1. Koltuktaki yazıyı silmek istiyorum , bazı arkadaslar solvent ' ile siliniyor demişler ama bu solvent denilen seyin bir markası vs. varmıdır , nerden bulabilirim

2. sorum ise , motorun arkasından acaip zıngırtı, tıngırtı gibi bir ses geliyor, camurluk yada plakadan gibi - vibrasyondan kaynaklanıyo tabiki ama cok sinir bozucu , bütün vidaları mı sıkmak lazım , ne tavsiye edersiniz??
    şimdiden cok tesekkurler

yada bu işlerde en yardımcı olan servis ,usta neresidir?

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    bir depo ile uzun yolda 380-400 şehir içi 320-350 arası yapıyo
    swort bende devirmiştim benzin akıyo nereden geldiğini bulamadım
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Alıntı bocurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba ,

Sonunda ben de Keeway SL150 ' me kavustum ve artık aranizdayim Motorumu almadan once de platformu takip ederek , birçok konuda bilgi sahibi oldum sayenizde
    Benim 2 sorum olacak , 1. Koltuktaki yazıyı silmek istiyorum , bazı arkadaslar solvent ' ile siliniyor demişler ama bu solvent denilen seyin bir markası vs. varmıdır , nerden bulabilirim

2. sorum ise , motorun arkasından acaip zıngırtı, tıngırtı gibi bir ses geliyor, çamurluk yada plakadan gibi - vibrasyondan kaynaklanıyo tabiki ama cok sinir bozucu , bütün vidaları mı sıkmak lazım , ne tavsiye edersiniz??
    şimdiden cok tesekkurler

şimdiden hayırlı olsun abicim bende 1.5 haftalıkım sana söylim sol çanta demiri var ya ya da sağ çanta demiri onlar titriyor çamurluktan gibi geliyor sisy bar takınca ortadan kalkıyor içini rahat tut bir de zincir çok bol olabiliyor şıngır şıngır die nerden aldın...

bocurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok tesekkurler canta demirlerine bakacagım yarın , belki cantaları tamamen cıkartmayı bile dusunuyorum ama sissy bar taktırmayacagım , vidaları da bi daha gözden gecirelim umarım ses kesilir

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri

Yakıt meselesi

Ben yakıt konusunu 4-5 kez denedim çıkan sonuç 35 ytl ile şehir içi çok yoğun trafikte 360 km gördüm az trafikte ise 35 ytl ile 400 gidebiliyorum egzosumun her ikisininde en dıştaki bölümleri açık sanırım bu durumda yakıtı artırıyor.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir depo ile ful dolu ağzına burnuna kadar 1 gram kalmayıncaya kadar ilk denediğimde 520 yaptı son denememde 526 çoğuda trafikte
    ne diyosun abi sen ya :D bende bi arıza var o zaman benimki taş patlasa 320 felan yapar yapmaz gibime geliyor eğer gösterge yanlış deilse.

Alıntı bocurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2. sorum ise , motorun arkasından acaip zıngırtı, tıngırtı gibi bir ses geliyor, camurluk yada plakadan gibi - vibrasyondan kaynaklanıyo tabiki ama cok sinir bozucu , bütün vidaları mı sıkmak lazım , ne tavsiye edersiniz??
    şimdiden cok tesekkurler

dostum zıngırtı plakadan geliyor olabilir. Plakaya 4 vida takmayıp sadece üstteki 2 vidayı vidaladılarsa plaka vibrasyon ile titreyip alt vidasız kısımdan ses üretiyor. Bu benim başıma gelen bişeydi onu bi kontrol et. O Vidasız kısıma varsa plastik bi paça gibi bişe koy sesi keser sanırım.

Alıntı balayyusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yakıt konusunu 4-5 kez denedim çıkan sonuç 35 ytl ile şehir içi çok yoğun trafikte 360 km gördüm az trafikte ise 35 ytl ile 400 gidebiliyorum egzosumun her ikisininde en dıştaki bölümleri açık sanırım bu durumda yakıtı artırıyor.
    Benim anladığım kadarı ile full depo 350-400 en az yapılıyor. Bu durumda bende sanki 50-100 km kayıp var gibi. Motor 1400 km de bunun bi etkisi olabilirmi? Yada filtreyi felan temizlememmi gerekiyor. Benzin tüketimini azaltmam için ne yapmalıyım? Ha şunuda unutmayalım sürekli şehir içindeyim sürekli dur kalk kırmızı ışık ondanda olabilir heralde. Uzun yola gitsem o zaman anlaşılacak sanırım.

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    dostum benzin tüketimi birazda senin kullanmanla alakalı. aragazı falan benim gibi sık sık aragazı veriyo yüksek devir kullanıyosan 50 km falan farketmesi normal birde artçı alıyosan arkana oda etkiliyo
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Motosikleti
    Keeway SL 150
    Arkadaşlar aranızda hiç aynı sorunu yaşayan varmı bilmiyorum ama benim motorda soğukken arka frene bastığımda belediye otobüslerinde çıkan ses gibi bir ses çıkıyor.Birkaç kez sert fren yaptıktan sonra düzeliyor ancak motor soğukken ve yağmurlu havalarda bekledikten sonra sürekli yapıyor. Sanırım içine su giriyor ve pas yapmasından kaynaklanıyor.Çözümde yardımcı olabilecek kimse varmı?

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Alıntı meoden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranızda hiç aynı sorunu yaşayan varmı bilmiyorum ama benim motorda soğukken arka frene bastığımda belediye otobüslerinde çıkan ses gibi bir ses çıkıyor.Birkaç kez sert fren yaptıktan sonra düzeliyor ancak motor soğukken ve yağmurlu havalarda bekledikten sonra sürekli yapıyor. Sanırım içine su giriyor ve pas yapmasından kaynaklanıyor.Çözümde yardımcı olabilecek kimse varmı?
    Hepimizin motorlarında o ses yapıordu .. Motorun kaç km'de ? Arka fren balataların çıkartıp temizletmen kısa süreli bir çözüm olabilir .. Dikkat et fren'e çok sert basma SL'in kronik hastalığıdır, sert frenlerde arka kampana kapağı ikiye bölünüyor. Frensiz kalırsın aman .. Aynı şeyi ben yaşadım fren'e bastım pat diye ikiye ayrıldı .Ben 3000 km dir yeni bir balata kullanıyorum ondan şu güne kadar öle bir ses çıkmadı. Bir de balata temizleyici spreyler var ondan kulanmaya başladım ..

Motosikleti
    Keeway SL 150
    Alıntı giotine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepimizin motorlarında o ses yapıordu .. Motorun kaç km'de ? Arka fren balataların çıkartıp temizletmen kısa süreli bir çözüm olabilir .. Dikkat et fren'e çok sert basma SL'in kronik hastalığıdır, sert frenlerde arka kampana kapağı ikiye bölünüyor. Frensiz kalırsın aman .. Aynı şeyi ben yaşadım fren'e bastım pat diye ikiye ayrıldı .Ben 3000 km dir yeni bir balata kullanıyorum ondan şu güne kadar öle bir ses çıkmadı. Bir de balata temizleyici spreyler var ondan kulanmaya başladım ..
    Motorum 4000 kilometreye yakın.Dediklerine dikkat ederim.Teşekkürler

Alıntı dr.i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bellik kullan inan hiç binmemiş gibi motordan ineceksin. Bellik kullandığımdan beri iki üç saat gezebiliyorum...
    hangisinden kullanıyon komple omurga boyunda olan var bide sadece bel için var 50 cm felan?...

Alıntı meoden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim balatadan olabilir. balata kötü olunca balata sertleşir ve ses çıkarır ama daha iyi bilenler vardır benim ki tahmin sadece...

Forumdan Uzaklaştırıldı İRON HORSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150cc super l.
    aynı motordan bendede var arkadaşım ben ilk olarak yakıttan bahsedeyim 25 ytl benzinle 370 km gördüm şehir dışında şehir içinde obkavi arkadaşımızın dediği gibi ara gaz ve artı yük almak vb nedenler diyebiliriz arka frendeki ses disk fren olmadığı için içine su kaçtığında nemlendiğinde bu sesi yapıyor kafana fazla takma zincir boşluğu ise yeni motorlar için normal bir durum diye öğrendim motora sisi bar taktırırsan çok hoş bir görüntü olur diye düşünüyorum bu arada bocurt arkadaşım motorun hayırlı olsun daha yeni bir seyahatten geldim erdek gezisinden ve motorda tık yok yanlış seçim yapmamışsın .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler