Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    rockandbeer

Yağ olarak bilindik markalardan SAE 10 W-40 veya SAE 10 W-50 kullanmanı tavsiye ediyorum. Castrol tercihimdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sl 150
    Teşekkürler echtsasori. Castrol 10W-40 aldım ama SAE bulamadım. Aldığım yağ bu :

Ne mutlu [B]insanım[/B] diyene!

Motosikleti
    Tamam okdir. Mal bu.

Motosikleti
    Sl 150
    Çok sağol. Ama arkadaş ne tıpaymış. Daracık yer. Her yere anhtar çarpıyo, Açana kadar iflahım kurudu. Şimi de tam sıkamadım biraz yalandan bi sıkış oldu sürerken vvibrasyondan çıkar o... Ama yoruldum bıraktım. Yarın tekrar deniycem

Motosikleti
    rockandbeer

Sakın öyle kullanim deme.

Evet yeri biraz zorda. Ancak dediğin gibi sökülemicek yada sıkılamicak gibide değil. Orta sehpaya kaldırıp alttan rahatlıkla çalışabilirsin. Neden bukadar zorlandın seni ne engelledi anlamadım ben.

Birde normalde her yağ değişiminde o civatanın pulu değiştirilmeli. Ancak çoğu motorda bakır pul kullanılmasına karşın benimkinde aluminyum pul kullanılmış. Bir kaç yağ değişimi yaptım bir sıkıntı çekmedim ama değişim yapılması gerek. Bilginize.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    keeway sl150, 100km de kaç lt yakıt tüketiyor ?

Motosikleti
    Sl 150
    Alıntı echtsasori adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rockandbeer

Sakın öyle kullanim deme.

Evet yeri biraz zorda. Ancak dediğin gibi sökülemicek yada sıkılamicak gibide değil. Orta sehpaya kaldırıp alttan rahatlıkla çalışabilirsin. Neden bukadar zorlandın seni ne engelledi anlamadım ben.

Birde normalde her yağ değişiminde o civatanın pulu değiştirilmeli. Ancak çoğu motorda bakır pul kullanılmasına karşın benimkinde aluminyum pul kullanılmış. Bir kaç yağ değişimi yaptım bir sıkıntı çekmedim ama değişim yapılması gerek. Bilginize.
    Valla ben de orta sehpaya aldım ama motorun altında civatanın ön tarafında bir çıkıntı var sadece yandan sıkabilirdim. Yandan da düz bir şekilde anahtarı sokamadım. yamuk bi şekilde giriştim olmadı çok sıkıydı.Sıkışmış. Son çare motoru yatırdım öyle gevşettim zar zor. Sonra tekrar orta sehpaya alıp elimle döndürdüm eski yağı akıttım ama ilginç olan şu ki sadece civata düştü pul falan yoktu. Hayır ben mi göremedim diyorum... Bilmiyorum ki ama olsa görürdüm düşer düşmez aldım leğenin içinden... :/

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    uzun zaman sonra aranızdayım valla motorumla 20 gunde 4000 km yol yaptım nerelere gezdın geldın yıne dıyeceksenız sıralayayım

Kayseri - Eskisehir 550 km
    Eskişehir - Kocaeli/Kandıra 320 km
    Kocaeli/Kandıra - Eskişehir 320 km
    Çifteler - Eskişehir 70 km bu yolu yaklasık 15 km gidip geldım oda yaklasık 2100 km :D
    Eskişehir - Kayseri 550 km

ve eskıshırde sehır ııcnde bayagı gezdım :D masallahı varr arkadaslar sıkıntım yok

sadece sol ön amartisor keçesi yırtılmıs yag kacırıyor keçe bulmam lazım yardım edebılecek varmı nerede satılır ozellıkle ıstanbulda kayserıde hıcbıryerde yok ve keçe nuamrası nedır bunun cuneytttt abımmmmm :D

Motosikleti
    Sl 150
    Yahu şu yağ filtresi olayı gerçekten kafamı karıştırdı :(

Şimdi bizim motorda yağ filtresi var mı yok mu? Kitapçıkta yağ filtresini değiştirin diye yazıyor.

Forumda da kısa bi arama yaptım

Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yag fıltresı yok bızım motorlarda yapmayın alahınızı seversenız.
    Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nassı yaaa ben oyle bı fıltre falan gormedım her bı yerını gozumun onunde actılar motorun 2 kere baskı balata degıstırdım ne fıltresı dıyosunuz hava fıltresı dıye gecen ıncecık sunger parcası nı dıyodunuz sanırım yag fıltresı yok bızım motorlarda
    zatoichi yusuf hocamı gaza getırıyon sende

Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ARKADAŞLAR BİZİM MOTORLARDA YAĞ FİLTRESİ YOKKKKKKKKK
    Neden? Bizim motorların yağlaması, çarpmalı/ şıçratmalı tip. Bu ne demek...!

Motor yağının, motorun iç kısmındaki sürtünmeye maruz parça ve aksama ulaştırılması normalde yağ pompasıyla yapılır. Pompayla basınçlı hale getirilen yağ, yağ kanalı ve borularıyla ilgili parçalara ulaştırılır.
    Çalışan parçaları yağlama görevi sonrasında; motor yağı, geri dönüş yolunda, ortamda oluşan kir ve çapaklarıda beraberinde taşır. İşte bu kir ve çapak tabir ettiğimiz istenmeyen artıkların tekrar ilgili parçalara gitmesini önlemek için devreye YAĞ FİLTRESİ KONULUR.
    Gelelim Bizim Motorlara: Keeway superliğht 150'ler daha önce dediğim gibi Çarpmalı/sıçratmalı yağlama sistemine sahiptir. Bu da şu demek; Krank koluna bağlanmış bir kepçe düşünün... ki öyle... Bu kepçe karterde bulunan yağı , alıp alıp motorun iç yüzeyine çarpıyor/sıçratıyor. dolasıyla bir kanal, boru vb. gibi bir hat kullanmıyor bizim motorlar.
    YAĞ POMPASI KULLANMAYAN BİR SİSTEMLE TEÇHİZ EDİLMESİ NEDENİYLE; FİLTRE'DE KULLANILMAMIŞTIR..

ERGESER KARDEŞİM, DİŞLİ İÇİN HAVELE İŞLEMİNİ ÖĞLENLEYİN YAPTIM.
    böyle yorumlarla karşılaştım gerçekten kafam karıştı

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Yağ filtresi var, küçük bir haznenin içinde silindir şeklinde küçük bir yağ filtresi var. Değişmese de arada temizlenmesi faydalı olacaktır.

Sol taraftan peg..vs sökülünce ulaşılan vidalı bir bölme içindeydi yanlış hatırlamıyorsam.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    cosby26 Hoşgeldin.

Şimdi anladığım kadarı ile senin amortisörün en üstündeki lastik kısım yırtılmış, doğrumudur. Şimdi öncelikle asıl sorun bu keçe diye tabir edilen malzemenin içinde alüminyum halkalar var. Sıkıntı onlardan kaynaklanıyor. asıl onnun kaçırmaması gerek. Yani benimkiler değişmişti. Ancak ben yapmamıştım. Motor servisine gitmişti. Eğer öğrenebilirsem buraya yazarım.

Ayrıca eğer yakın yerlerde bulamazsan aşağıdaki linkden alabilirsin. Güvenilir bir sitedir. Tavsiye ederim.

http://www.rialli.com/urunler/motors...31_kece-grubu/

rockandbeer
    Senin soruna gelirsek. Evet bu motorlarda yağ filtresi yok. Yağ süzgeci var diyelim Yani çok iri metal kıymık ve parçaları tutabilcek bir süzgeç. Çay süzgeci bile daha sıkı dokunmuştur. 2 veya 3 yağ değişiminde bir açıp bakmak gerekir diye düşünüyorum.

Yeride şurasıdır.

Herkese kolay gelsin.

Alıntı anarche03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Eskişehirde üniversite okumam sebebiyle istanbul'da bulunan motorumu satıyorum ciddi alıcılar bana ulaşabilirler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8318289/detay/

Kredi kartına taksit imkanım da vardır.

arkadaşlar sakın bu üyenin motorunu satın almayın. bu kullanıcının da söylediklerine güvenmeyin. bu üyenin motorunu alıcaktım 2300 liraya bana herşeyin sağlam ve sorunsuz olduğunu söylemişti. dün başka şehirden gelen abimle motora bakmaya gittik. kendisi işte olduğu için bi arkadaşı getirecekti motoru. bekledik bekledik gelmedi en sonunda aradı arkadaşı ve aynen şunları söyledi. ''almayın bu motoru. sürekli arıza yapıyo. alıcaksanız 10000 km'nin altını alın. beni yine yarı yolda bıraktı. servisi çağırdım. bıktım bu motorun arızasından. gitmiyor motor.'' yani tesadüfen bu motor o an yapmasa arızasını ve biz baktığımızda anlayamasak 2300 lirayı arızalı bi motor için ödeyecektik ve çöpe gidecekti para ki ben 1700 e bir sürü keeway varken çok iyi baktığı için 2300 liraya sattığını söyleyen bu kullanıcının motorunu alıcaktım. burdan 2. el alıcak arkadaşlara da sesleniyorum. alıcağınız motoru mutlaka iyi bi ustaya muayene ettirip alın. çöpe gitmesin paranız.

Motosikleti
    Herkese selamlar.

Amerikadan beklediğim 2. Dünya savaşı alman askerlerinin kullandığı Gaz Maskesi kutusu geldi. Deneysel olarak motorun üstüne bantladım. Gayet hoş durdu diye düşünüyorum. Elektrik tesisatını olduğunca o kutuya tıkıştırmaya çalışacağım.

Elektrik tesisatını yavaştan takmaya başladım. Bazı değişiklikler yapılacak. Kutuya ulaşmayan şeyler var. Tesisat ve bilimum elektronikler motora boylu boyunca dağıtıldığı için bir yere toplamak için uzatmalar yapmam gerekicek.

Deneysel fotolarımızda bunlar.

Herkese kolay gelsin.

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    Cüneyt abım çok tesekkur ederım buyuk ıhtımal ustte kı lastık kısım cunku amortisorun hemen o lastık kısmından yag kacırıyor daha sokturup baktırmadım ustalara goturdum onlarda olculerı lazım dedı nasıl bakıcaz dedım sokmek lazım ustunde yazar dedi bakalım şimdi merkezyedek parcayla konustum ben sag sol kapak persembe ellerınde olucak hemde kece hepsını bır alıcam ordan abım tesekkur ederım hersey ıcın
    bu arada motorun cok hosuma gıttı bıtmıs halını cok merak edıyorum valla

2 aydır motor arıyorum bulamıyorum. şu kardeşinize bi yardım eli uzatın 2000 2500 lira arası ilk sahibinden 5000 km'yi geçmemiş,yan çantalı, siyah ve sorunsuz bir keeway superlight arıyorum. yardım lütfen. geçen hafta bulduğumu sanmıştım ama kazık yiyorduk az kalsın onda da hem de bu forumda ki bi insandan. nereleri araştırmam lazım bi yardım. sahibindende falan yok. çok eski ilanlara da bakmıyorum satılmadıysa mutlaka bi sıkıntısı vardır diye. var mıdır bi 2. el satan keewayci falan

Motosikleti
    kaptan88

5000 KM diye kısıtlarsan biraz zor bulursun. yani bulursun ama belkide beklemen gerekebilir. Bence 8.000 ila 15.000 arasındada bakabilirsin. Temiz bakıldıysa onlarda çiçek gibidir.

Tabiki sen bilirsin. Almak istediğin bir motor olursa, eğer vakit ayırabilirsen maslak sanayi sitesi 2. kısıma gel, yardımcı olmaya çalışırım.

Bir iki link veriyorum. Bak istersen.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9415523/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8107155/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8148359/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7114747/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5624757/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4005901/detay/

çok teşekkürler echtsasori,

şu ikisi iyi gibi duruyo ama bişey sorucam mesela çok aranan bi motor olmasına rağmen 3 ağustostan beri satılmamış. nedeni ne olabilir bunun. ayrıca aldım bi motoru ve birçok yeri arızalı çıktı. adam etmek ne kadar maliyet ister en kötü durumdaki bi keeway'i bile. kafam karışık da biraz yardımcı olursanız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

çok teşekkürler echtsasori,

şu ikisi iyi gibi duruyo ama bişey sorucam mesela çok aranan bi motor olmasına rağmen 3 ağustostan beri satılmamış. nedeni ne olabilir bunun. ayrıca diyelim aldım bi motoru ve birçok yeri arızalı çıktı. adam etmek ne kadar maliyet ister en kötü durumdaki bi keeway'i bile. kafam karışık da biraz yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    kaptan88

Öncelikle rica ederim. Yardımcı olmaya çalışıyorum.

Şimdi hocam, Çok aranan bir motor olduğunu yazmışsın. Nerden çıkardın bunu ? Öyle birşey yok. Bizim Türk insanımız malum tatminsizdir. O yüzden bir kaç ay yada bir iki kez motora binen cc yükseltme derdine girişiyor. Tabiki sonradan bu arkadaşlar yakın zamanda aramızdan ayrılıp tanrının yanına taşınıyorlar.

Görünüş güzel, şehir içinde performans da güzel ee sorun ne ? HIZ yapmıyor. Abi kaç basıyor, kadran ne vs vs vs vs saçma sapan davranışlar.

Bu motoru kim alıyor ?

Bütcesi büyük chopper ve markalara yetmeyen chopper severler, yeni vitesli motosiklet kullanmaya başlayanlar ve şehir içinde işe git gel için kullananlar. Bunun haricinde pek kimse almaz işin açıkcası. O yüzden çok aranan bir motor düşüncesi bana göre doğru değil.

Şimdi arızadan arızaya fark var. Alacağın motora göre değişir. Ama diyelim ki en kötü ihtimal motor bitmiş blok kırılmış yani motoru hiç kullanılamaz durumda. 1.200.-TL geri kalan her türlü halledilebilecek sorunlar. Yani ben sana en kötü senaryoyu yazdım ki buda pek kolay kolay olmaz.

Sana açıkca söyledim. Satın almadan önce gel motorla bana konuşalım elimden geldiğince anlatim alacağın motorun durumunu ? Daha ne diyeyim sana

çok teşekkürler tekrar

ben en kısa zamanda sizinle irtibata geçicem o zaman

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar superlight veya land crusier gidonu arıyorum sıhır veya ikinci el satanlar veya teymin konusunda yardımcı olabilecek arkadaşların mesajını özelden bekliyorum saygılar.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler