Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    doganugursen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight ve keeway supershadow
    arkadaşlar yazdıklarınız için hepinize çok teşekkür ederim.
    motorumu bugün teslim aldım...
    adam uğraşmış baya bir çok parçasıda değişti zaten ama baktıkki yine olmuyor en son adam beyni değiştirdi baktık akımlar doğru gidiyor herşey tamam güzel... el marşıylada biraz zorda olsa çalışıyor ve usta dedi al bi tur at bakalım nasıl olmuş diye. (tabi tur at demeden önce bi 125 kağıt daha gitti oldumu sana toplamda 275tl) neyse aldık motoru bi tur attım el marşı ile çalıştırıp tam turu tamamladım derken tık... sinyaller gitti yanan sinyaller yanmamaya başladı... far mum ışığı gibi sönük yanmaya başladı ve ben yine büyük bir hayal kırıklığı içine düştüm:(
    ama işin tek iyi tarafı şu ki ayak marşı ile dokunsan çalışıyo motor...
    neyse
    artık ustada bende sıkıldık tabi bu durumdan ben aldım motoru cuma günü tekrar götürcem bu sefer tekrar bi elden geçicek başka bir usta tarafından allahtan bu sefer ücret istemiyorlar bakalım artık cuma gününü beklicez...
    şuandaki durumu şu
    ayak marşı ile hemen çalışıyor
    yanan sinyaller artık yanmıyor
    el marşı ile sadece tık tık yapıp duruyor (ama zorlamıyorum cumaya kadar beklicem)
    bakalım bugün bayaa bi gezdim florya büyükçekmece bakırköy filan bi sorun çıkartmadı farların bi süre güçlü daha sonra mum gibi en son da sönmesinden başka...
    olmadı bi usta bulucam artık keşke olsa bu beylikdüzünde tanıdığım bi keeway sahibi veya sağlam bi usta filanda gitsem ona yaptırsam...

bu arada arkadaşlar konu farklılaşıcak ama motosiklet.netin buluşma günleri filan var mı yakın tarihte???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    Alıntı doganugursen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yazdıklarınız için hepinize çok teşekkür ederim.
    motorumu bugün teslim aldım...
    adam uğraşmış baya bir çok parçasıda değişti zaten ama baktıkki yine olmuyor en son adam beyni değiştirdi baktık akımlar doğru gidiyor herşey tamam güzel... el marşıylada biraz zorda olsa çalışıyor ve usta dedi al bi tur at bakalım nasıl olmuş diye. (tabi tur at demeden önce bi 125 kağıt daha gitti oldumu sana toplamda 275tl) neyse aldık motoru bi tur attım el marşı ile çalıştırıp tam turu tamamladım derken tık... sinyaller gitti yanan sinyaller yanmamaya başladı... far mum ışığı gibi sönük yanmaya başladı ve ben yine büyük bir hayal kırıklığı içine düştüm:(
    ama işin tek iyi tarafı şu ki ayak marşı ile dokunsan çalışıyo motor...
    neyse
    artık ustada bende sıkıldık tabi bu durumdan ben aldım motoru cuma günü tekrar götürcem bu sefer tekrar bi elden geçicek başka bir usta tarafından allahtan bu sefer ücret istemiyorlar bakalım artık cuma gününü beklicez...
    şuandaki durumu şu
    ayak marşı ile hemen çalışıyor
    yanan sinyaller artık yanmıyor
    el marşı ile sadece tık tık yapıp duruyor (ama zorlamıyorum cumaya kadar beklicem)
    bakalım bugün bayaa bi gezdim florya büyükçekmece bakırköy filan bi sorun çıkartmadı farların bi süre güçlü daha sonra mum gibi en son da sönmesinden başka...
    olmadı bi usta bulucam artık keşke olsa bu beylikdüzünde tanıdığım bi keeway sahibi veya sağlam bi usta filanda gitsem ona yaptırsam...

bu arada arkadaşlar konu farklılaşıcak ama motosiklet.netin buluşma günleri filan var mı yakın tarihte???

Kardeşim öncelikle aldığın motor hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binmen dileğiyle diye başlıyorum mesjıma
    ilk gün yaşanan talihsiz olaylardan dolayı üzgünüm gerçekten bende sl ile 15.000 km yapmış birisi olarak cüneyt abimden sonra nacizhane bi kaç tavsiyem olacak.
    Benim sl 2006 model aynı şey benimde başıma geldi motorun ışıklarını açık unuttum bişr gün motor o şekilde bekledi ve aküsü bitti senin gibi bende ayak marşı ile çalıştırdım ve 3-4 gün o şekilde bindim motora tabi bizim motorlar cüneyt abim sen kızma ama bi japon motoruyla kıyaslanmaz ama bakımını ihmal etmezsen onlara kafa tutar. diyeceğim şu ki o şekilde binince tüm elektrik aksamı yandı. kablolar yanmadı ama devir saati benzin göstergesi ampuller patladı sinyaller ve flasör ve konjektör yandı.
    Arkadaşlar akü biterse eğer hemen sarja verin yoksa ayak marşı ile çalıstırıp şimdi tam hatırlamıyorum ama konjektör sökük halde çalıştırmaya çalışırsanız eger tüm tesisat yanabilme ıhtimali (aynen benim başıma gelen gibi ) çok yüksek. kayseride sağlam bir ustam var saolsun ondanda çok şey öğrendim.
    Kardeşim seninde konjektör ve flaöre baktır sinyaller falan gittiyse ondandır ve çok fazla bu şekilde binmeni tavsiye etmıyorum yoksa yakında senınde devır ıbre ve benzin göstergelerı gıdebılır benımkılerde yavas yavas sırayla gıtmıstı cunku hemen bakımını ıhmal etme

Şimdi bu kadar çok sey yazdım ama içiniz kararmasın bunun haricinde tabıkı bu olay benım hatamdı ben bu motorla istanbul -kayseri daha sonrada yıne kayserı- eskısehır-istanbul - kayserı arası yolculuk yaprım bu kadarda ciğeri sağlam motor . eğer zamanında guzel bakımını yapar azıcık dikkatli sürersen motorun maşallahı var sadece ihmal etmeye gelmeyın herşeyi zamanında yapın ...

Motosikleti
    sorma kardeşim oldu sonunda bu da oldu
    komple elektr,k tesisatı gitti motorun ben ne günah işledim de bunlar geldi benim başıma anlamadım motora verdiğim para kadar servislere verdim bi de yine yetmedi :(((
    dün silivriye gittim gezmeye diye önce debriaj teli koptu onu yatık sonra da e5in ortasında kaldım motor elektriği kesmiş komple şimdi yeni bir tesisat arıyorum. ama olucak gibi değil geri vericem ben bu motoru

Motosikleti
    geçen gün silivrideki motoru bıraktığım servis aradı ve elektrik tesisatının hepten gittiğini ve yeni alınması gerektiğini söyledi. fakat kendileri aslında kuba motor bayii si oldukları için kubaların superlight motorunun elektrik tesisatı bnm superligtha uymuyormuş. kendileride bulamamış ben bulucakmışım. neyseki bugün gidip şirinevler motomaxtan yeni elektrik tesisatı aldım 55tlye ama silivriye gidipte taktımaya korkuyorum kim bilir ne kadar fiyat çekicek adam bu sefer.
    motoru alır almaz avcılardaki adamın yanına gidip yeni aküyüde alıcam ve bu sefer onlara bağlatmıycam. çünkü öğrendimki adamlar aküyü konjektörü es geçerek direk aküye bağlamışlar o yüzden motor el marşı ile çalışmamış ve aüyü öldürmüş...
    artık dua ediyorumki bu elektrik mevzusu son bulur. son olarak şu kabloları bağlattırıp akümüde yaptırdıktan sonra güzel bi bakımdan sonra şehirler arası güzel bi gezintiye çıkıcam inş.

Motosikleti
    Keeway SL 150
    echtsasori

Doğru okumuşsun bravo bu kadar kelimeyi okuyabildiğine şaşırdım

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    doğanugursen kardesım umarım motorun olur bu ıslerde ısten anlayan usta cok onemlı motoru vezırde yapar rezılde:Dumarım bu sefer vezır olur hadı hayırlısı haberlerını beklıyorum

echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    sasukecan yada herkimsen artık.

Yazımda maksadımın tartışma olmadığını açıkca belirtmiştim. Ama anlaşılan o ki sen yazılanı okuyup anlamayan birisin ve olayı tartışma boyutuna getirme hevesindesin.

Ama kusura bakma. Seviyesiz biri olduğun belli. O yüzden seviyemi düşürüp ağız ve klavye dalaşına girmeyeceğim seninle. Hevesinde kursağında kalsın hocam.

Keeway uzamanlığına devam.

Kolay gelsin.
    eregun bunu beğendi.

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    :D neyse tartısma olmasın cuneyt abım bosver sesukecan sende kardes amac tartısmak deıl bıtırelım burada yardımcı olalım sadece herkese...

eregun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    sasukecan kardeş laf attığın adamın kaç kişiye yardıom ettiğine kaç kişinin ona saygı duyduğuna bir bak istersen.

Motosikleti
    Cihan ben boşverdim bile sorun yok.

Eregun eyvallah kardeş.

doganugursen senin başına gelen sanırım pişmiş tavuğun başına gelmez yahu. Bu ne kısmetsizliktir. Ama anlayamadığım olay, usta diye geçinen o adamlar konjektorü nasıl olmuşda devre dışı bırakıp bağlamışlar. Kafayı mı yemiş bunlar. İşin şakası bir yana, Akü-Ampul- Flaşör-Beyin gidebilir, Farın kesmesi kesin- sinyallerin gitmesi bir ihtimal bir olay. Ama en kötüsü ekeltrik tesisatın bir anda alev alabilirdi. Ya bu adamlar konjektörün ne işe yaradığını bilmiyor. Yoksa resmen ibnelik yapmışlar.

Anlamıyorum ben bu adamları yahu. Akünde gitmiş. Yazık yani. Seninki 2006 idi sanırım değil mi ?

Umarım bir an önce hallolur sorunun. Yardım edebileceğim bir konu olursa ben burdayım. Olmadı profilimden telime ulaşıp ara, Elimden geleni yapmaya çalışırım hocam.

Hadi herkese iyi geceler.

Motosikleti
    @cüneyt eyw aga sağol düşünmen yeter... aynen abi 2006 model
    ustayım diye geçinen adamın biri sucu diğeri tekne fibercisiymiş bende yeni öğrendim zaten. birde telefonda demiyomu bana abi at kamyonun arkasına getir ne gerekiosa yapalım. beni deli ediyo ya gelde öldürme mübarek ramazanda...
    neyse
    dediklerinin hepsi oldu varya pişmiş tavuğun başına gelmedi benim başıma gelenler... yukarda dediklerinde oldu motorun beyini ve konjektörü iptal ayrıca birde statör alıcam şimdi... birde bu çıktı başıma bakiyim bu hafta bunları halledip motosiklet.net i alıp komple avcılardaki adamı dövmeye gidelim diyorum

Motosikleti
    Eğer imkanın varsa mazlemelerini al, motoruda at getir buraya. Elimden geleni yaparım. Hazır tesisatını da yeni almışsın bence riske girme. Yada bulabileceğin sana daha yakın bir yer varsa servis olarak oraya götür.

Bozulan malzemelerin hepsini Eminönü taraş tan bulabilirsin. Zira kullanılan birçok şey Ybr 125 ile aynı ve bu adamlarda illaki bulunuyor.

Ancak satıcılara dikkat. Özelliklede Bıyıklı ve gözlük takan biri var. Ondan fiyat aldıktan sonra muhakkak başka bir çalışana da sor. Özellikle zayıf kumral saçlı bir arkadaş var. Direk bilgisayardan bakıp fiyat veriyor. Yoksa o gözlüklü amcam 5 liralık malı bana 15 liraya satmaya kalktı. Listeye bakmıyorsa kafadan atıyor fiyatı. Ona göre.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Birde birşey sormak istiyorum arkadaşlar.

Yakınlarımda Keeway kulanan olmadığı için bir bilgiye ihtiyacım var. Akü de şasi kablosu var. Bir tarafı tekli bir tarafı çift kablo oluyor. Aradan 1.5 sene geçince onun yerini hatırlamakta zorlanıyorum. O şasi kablosunun tam olarak nerelere bağlandığını paylaşırsanız sevinirim.

Hatırladığım kadarı ile çiftli uç marş motorunun bir civatasına, kalın olan kablo aküye diğer uzun uç ateşleme bobinine bağlanıyordu şasi ile birlikte.

Teyit etme şansı olan var mı dır.

Motosikleti
    aga taraşa beraber gideriz olmadı bende telefon numaran vardı zaten yarın gidicem büyük ihtimal eğer sende müsait olursan gider alırız beraber

arkadaşlar benim ön frene basınca ön lamba yanıyor sorun ne olabilir acil lütfen

Motosikleti
    Elektrik tesisatında bir sorun olması muhtemel. Sanırım bir yerden kısa devre yapıyor. Bakmak gerek.

Motosikleti
    Crf1000L
    İyi günler arkadaşlar. Bende kuba 2012 sl sahibiyim sıfır aldım şuanda 800 km oldu motor . Yalnız sormak istediğim bir konu var. Devir göstergesi 100kmdir çok hissiz çalışıyor. Tepkileri çok yavaş bazen hiç çalışmıyor hatta kafasına göre takılıyor adeta Nedeni ne olabilir sizce ?

Motosikleti
    Bunun tam olarak nedenini bende bilmiyorum. Ancak superlight motorlarda bu kronik bir sorun. Motorun yenisye servise götür garantiden yapsınlar bence.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı metehen__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler arkadaşlar. Bende kuba 2012 sl sahibiyim sıfır aldım şuanda 800 km oldu motor . Yalnız sormak istediğim bir konu var. Devir göstergesi 100kmdir çok hissiz çalışıyor. Tepkileri çok yavaş bazen hiç çalışmıyor hatta kafasına göre takılıyor adeta Nedeni ne olabilir sizce ?
    KALITEDEN YAPAR ONU

SL 150 DE ELEKTRIK KRONIKSORUNDUR BIR BOZULSUN BIR DAHA DIKIS TUTMAZ

BU ARADA SL 150 NIN DEBRIYAJI CEKTIRMELI MI ? YOKSA CİVATALI MI ?
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    kronik sorun demişsiniz, bunu fabrikası bilmiyormu acaba,
    bi ateşleme sistemi var başka elektronik elektrik sistemi önemli olan biyeri yokki.
    sinyal, far fren lambası gibi şeyler sadece akü ile drek irtibatlı, ateşlemenin dışında önemli bir aksamı yoktur ya.
    komple ateşleme sistemini değiştirsen sorun yine varsa artık ne diyebilirizki,
    göstergeyi dikkat edin eğer sensörlü ise ön tekere giden bir kablo var, ucunda alıcı var va karşısında disk üzerinde bir noktadan sinyal alıyor. oralara bi bak.

Motosikleti
    Keeway süperlight 150
    Selam arkadaşlar,
    2006 model demir atımın bazı parçalarını yenileyeceğim fakat yedek parça sitelerini araştırdığımda parçalar hakkında bir bilgi yok. Aradığım parçalar arka tampon,arka yan amortisörler vb. gibi bu gibi sitelerde bulunmayan parçaları nerden bulabilirim? (istanbulda) yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler