Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mr_Q - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 MR Vulture - Keeway Superlight 150
    Derince Harikalar sahilinden selamlar
    Arkadaşlar, bende durum pek iyi gitmiyor, umarım dönebilirim ) Bakmayın gülüyorum ama epey bozuldum. Debriyaj gitti gidecek. Yolda kendi kendine gazlamaya başladı. Debriyajdan elimi çektikten 1-2 saniye sonra kavramaya başlıyor ve 5-10 saniye motorun toparlanması sürüyor. Umarım 400 Km. yi bu şekilde tamamlayabilirim.
    Bir de eksozlarda ki susturucuları çıkartmışlar. Epey fazla ses çıkıyor. Bunları taktırmanın maliyetini bilen var mı ? Yada eksozları mı değiştirmek gerek ? Eksozlar ne kadar ? Böyle bir iş yapmış olan kimse var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Evet, sanırım benim problem için yorum yapan arkadaş yok. Yarın usta yorumu yapar artık.

Netice ; Balıkesir e döndüm.

Yakıt : Yaklaşık olarak 75 TL benzin ile ( yarın daha net olarak yazabilirim ) 650 Km. civarında yol yaptım. Beklediğimin epey altında bir yakıt tüketimi var ve debriyaj problemi olmasa çok daha rahat gidebilirdim. Bana biraz garip geldi yakıt tüketimi, umarım bu şekilde devam eder. Yanlış hesaplamadıysam, 100 Km. de 2,3/2,4 Litre civarında bir yakıtla gitmişim.

Sürüş : Özellikle rampaları çıktıktan sonra, bacağıma kadar ulaşan bir ısı var. Uzun rampaları çıkınca biraz soluklandırdım canavarı. Yoksa beni yakacaktı. Ayrıca, yoldaki kamyon izleri ve yamalarda çok acayip yalpalıyor ve bunu hiç sevmedim. Debriyaj sorunumdan (yada her ne ise sorun ) rampalarda sürat epey düştüğü için arkadan gelenler biraz zorluyorlar... Özellikle kamyoncu abiler. Umursadım mı ? Bazen :D Yani benim dişliler değişmiş olmasına karşın, fena sayılmazdı.

Problemler : Giderken sıkıntı çıkartmadı ama debriyaj problemi malum. Eksozun civatası düştü bursa civarında, yedeğim olmadığı için 150 km. o şekilde gelmek durumunda kaldım.

Tmm çok konuştum Genel olarak keyifliydi. Bir sonraki uzun yolculukta sıkıntıları çözersem, sanıyorum ki çok daha güzel olacak ve geniş zamana yaymış olucam.

Kazasız, belasız keyifli sürüşler.

EK : Yolda giderken - özellikle 5. vitreste - debriyaja basıp bırakmış gibi motor bi boşalıyor, sonra tekrar kavramaya başlıyor. Dönüş yolunda böyle bir sıkıntı başladı ve epey çekişten düştü. Debriyaj diye tahmin ediyorum ama... Bilginize.

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Benim motorda öyleydi bağırıyor gitmiyordu debriyajı ve balatalarını değiştirdim düzeldi.foruma konuyu da açtım zaten.Bu arada karbüratörünüzün markası ne yakıt tüketiminiz çok iyiymiş.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı Mr_Q adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, sanırım benim problem için yorum yapan arkadaş yok. Yarın usta yorumu yapar artık.

Yakıt : Yaklaşık olarak 75 TL benzin ile ( yarın daha net olarak yazabilirim ) 650 Km. civarında yol yaptım. Beklediğimin epey altında bir yakıt tüketimi var ve debriyaj problemi olmasa çok daha rahat gidebilirdim. Bana biraz garip geldi yakıt tüketimi, umarım bu şekilde devam eder. Yanlış hesaplamadıysam, 100 Km. de 2,3/2,4 Litre civarında bir yakıtla gitmişim.

Sürüş : Özellikle rampaları çıktıktan sonra, bacağıma kadar ulaşan bir ısı var. Uzun rampaları çıkınca biraz soluklandırdım canavarı. Yoksa beni yakacaktı. Ayrıca, yoldaki kamyon izleri ve yamalarda çok acayip yalpalıyor ve bunu hiç sevmedim. Debriyaj sorunumdan (yada her ne ise sorun ) rampalarda sürat epey düştüğü için arkadan gelenler biraz zorluyorlar... Özellikle kamyoncu abiler. Umursadım mı ? Bazen :D Yani benim dişliler değişmiş olmasına karşın, fena sayılmazdı.

Problemler : Giderken sıkıntı çıkartmadı ama debriyaj problemi malum. Eksozun civatası düştü bursa civarında, yedeğim olmadığı için 150 km. o şekilde gelmek durumunda kaldım.

Tmm çok konuştum Genel olarak keyifliydi. Bir sonraki uzun yolculukta sıkıntıları çözersem, sanıyorum ki çok daha güzel olacak ve geniş zamana yaymış olucam.

EK : Yolda giderken - özellikle 5. vitreste - debriyaja basıp bırakmış gibi motor bi boşalıyor, sonra tekrar kavramaya başlıyor. Dönüş yolunda böyle bir sıkıntı başladı ve epey çekişten düştü. Debriyaj diye tahmin ediyorum ama... Bilginize.
    Hocam tahminimce deberiyajın bir bölümü fazla aşınmış yada kopmuş olmalı. yalnız benim motorda mı gariplik var yoksa sürüşten mi bu kadar fark oluyor anlamadım. siz 75 liraya 650km yol yaptım diyorsunuz ve uzun yol. benim depo dün akşam işe gelirken bitti. rezerve almadan yani 12,2 litre ile (ağzına kadar doldurmuştum.) şehir içi bazı zaman sakin bazı zaman zorlayarak hatta hyosung 250R a yetişmeye çalışarak kullandım tam 585km yol yaptım. km de 0,096 kuruş yakmış oluyor ki müthiş derecede yakıtından memnunum.

Motosikleti
    Alıntı ercan_wrc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tahminimce deberiyajın bir bölümü fazla aşınmış yada kopmuş olmalı. yalnız benim motorda mı gariplik var yoksa sürüşten mi bu kadar fark oluyor anlamadım. siz 75 liraya 650km yol yaptım diyorsunuz ve uzun yol. benim depo dün akşam işe gelirken bitti. rezerve almadan yani 12,2 litre ile (ağzına kadar doldurmuştum.) şehir içi bazı zaman sakin bazı zaman zorlayarak hatta hyosung 250R a yetişmeye çalışarak kullandım tam 585km yol yaptım. km de 0,096 kuruş yakmış oluyor ki müthiş derecede yakıtından memnunum.
    Bu akşam usta bir görsün bakalım, ne olacak bilemiyorum gari...

Patron senin ki daha iyimiş Açıkçası, yakıt olarak 100 Km. de 3 litre gibi bir değer bekliyordum. Fakat 100 Km. de 2,3 ile karşılaşınca epey şaşırdım. Debriyaj problemim olmasa sanırım çok daha iyi olacak. İnşallah hep böyle gider

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda öyleydi bağırıyor gitmiyordu debriyajı ve balatalarını değiştirdim düzeldi.foruma konuyu da açtım zaten.Bu arada karbüratörünüzün markası ne yakıt tüketiminiz çok iyiymiş.
    Açıkçası, markasına falan bakmadım ama benden daha iyi yakıtı olan arkadaşlar da varmış Akşam eve gittiğimde bakarım markasına.

Motosikleti
    Arkadaşlar, malum benim egzoz açık ve bu uzun yolda epey bir kulak çınlaması ve baş ağrısı yapıyor. Egzozları değiştirmek veya susturucu temin edip takmayı düşünüyorum. Bu konuda cazip ziyatlı ürünler nerden bulabilirim ? Ya da başka bir markanın şu susturucusu veya egzozu oluyor diyen var mı ? Fiyatları ne alemdedir.

Bir de, debriyaj balatası için tavsiyeniz nedir ? İyisi nerde bulunur ?

volkantuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    Alıntı ercan_wrc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim ki 2012 model sıfır aldım 380 km de bitiyor benzin neden bu kadar fark var sizce?

Motosikleti
    --
    Arkadaşlar ben debriyajı değiştirdim ama komple değiştirdim parçaları rialliden aldım isterseniz 10 liralık baltadanda alırısnız ama bizim kavrama 4 yaylı balataların çabuk bittiğini söylüyolardı bende o nedenle bunu tercih ettim.Aşağıda konu mevcut
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/116819-keeway-superlight-150ye-6-yayli-6-balatali-debriyaj-degisimi.html

Geçen 2 litre benzin aldım nerdeyse hiç kalmadı 65 km yol gitmiş şehiriçi genelde 2 kişi kullanımda.ercan wrc arkadşımın motoru ciddi anlamda az yakıyor.Bu arada egzosların biri çürüdüğü için tornavidayla içini boşaltmak zorunda kaldım birisi açık yani seside eskisine göre çok daha iyi
    Az yakan arkadaşlar karbüratörün hava ayarını bizimle paylaşırsa forumdaki diğer arkadaşlara yardımcı olmuş olurlar.Hava ayaraının kaç tur açıldığını anlamak için karbüratörün altında bir vida var aşşağı bakıyor oraya küçük bir düz tornavida sokup dikkatlice yarım tur yarım tur sayarak sıktığınızda vida sonuna kadar sıkıldığında anlarsınız kaç tur olduğunu aynı şekilde geri açarsınız ayarınız oynanma olmamış olur zaten böylece(Vidayı güç uygulamdan tatlı bir şekilde sıkın zorlamayın fazla zaten durduğu yeri anlıyorsunuz

Volkantuna senin bence karbüratör hava ayarı rölanti ayarı ve subap ayarında sorun var(Heleki subapda sorun varsa bunu motor ilk çalıştırdığınızda aynen böyle egzos sesinden çok onu duyarsınız tak tak tak tak motor kısmında bir ses gelir ve rodaj dan sonra zaten her motora bu ayar yapılması gerekir.

Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    mert benim motorda eski modellerde olmayan katalizör var acaba onun yüzünden mi bu kadar çok yakıyor.Siboplarda ses yok tek marşta alıyor gaz vermeden marş yapılırsa çalışmıyor ilginç.gidişi güzel hızı güzel ama yakıt fazla acaba rodaj yüzünden mi?

Motosikleti
    --
    katalizörün yakıtı olumsuz etki yapıcağını sanmıyorum karbüratörün hava ayarındanda olabilir bu sorun benimki gaz vermeden çalışıyor ama ilk çalışmada uzun zaman geçince stop edebiliyor arada bu viteste çalışma olayı gerçekten işer yarıyor.
    motor 15 litre yakıt alıyor 14 diyelim 380 km de 14 yakıyorsa 3.7 litre rodajdan olaiblir aslında çok anormal bir değer değil

Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    sanırım depo küçük son aldığımda 13 litre civarı idi 60 civarı tutmuştu ama yinede uçurum var gibi geliyor çünkü 2009 modeli vardı bende onuda sıfır almıştım şehir içi 550 km yapıyordum ama onda katalizör yoktu motor üst kapağı düzdü.

Motosikleti
    superlight 150
    Alıntı Mr_Q adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçmiş olsun,
    orijinal egzost 300tl dediler serviste, ama servis fiyatları neredeyse iki katmış yukarıdaki bir mesajımda paylaşmıştım durumu.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katalizörün yakıtı olumsuz etki yapıcağını sanmıyorum karbüratörün hava ayarındanda olabilir bu sorun benimki gaz vermeden çalışıyor ama ilk çalışmada uzun zaman geçince stop edebiliyor arada bu viteste çalışma olayı gerçekten işer yarıyor.
    motor 15 litre yakıt alıyor 14 diyelim 380 km de 14 yakıyorsa 3.7 litre rodajdan olaiblir aslında çok anormal bir değer değil
    arkadaşlar bizim depolar 12,2 + 1,8 rezerv diye biliyordum ama bugün dediğim gibi depo bitince rezerv ile 20km civarı gittim sonra gırtlağına kadar doldurdum 14,21 litre aldı. bende dedim nasıl olur bu motorun deposu 12,2 + 1,8 ben rezerv ile 20km gittim hadi kalsın kalsın 1 litre kalsın depoda.... diyorum 13 litreden fazla almaması lazım ama 14,21 aldı diye istasyonu şikayet ettim. acaba ben mi yanlış biliyorum adamların günahını mı aldık yoksa ?

Motosikleti
    --
    sonuna kadar doldurursanız 15 litreden daha fazla alıyor ama bu kadarı zararlı motor sağa sola yatınca taşmaması için 14 litlre 14.5 litre koymak ideal bence
    bu arada yeni modelleredeki balansörün yakıta etkisi olabilir

Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    evet balansör oldukça başarılı eskilere nazaran.

Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    bugün tekrar fulledim yine aynı sonuç çıktı yeni modellerin depoları küçük 14-15 litre almıyor 13 litrede bogaza geliyor ayrıca depo kapak tasarımı berbat boğazdaki halkanın altında kalacak şekilde benzin almama rağmen park edip döndüğümde benzinin kapağın altından sızıp yere aktığını gördüm hemen orta sehpaya aldım.Demek ki benim az km yapmam kapak tasarımı sayesinde benzin ya yere akıyor yada genleşme sonucu uçup gidiyor böyle giderse motorun tüm parçalarını eski modellerdekilerle değiştireceğim.Hatta ilk aldığımda rölanti tutmuyordu sürekli stop ediyordu servise götürdüm statör+konjektör değişti rodajı bile bitmeden çıkan sorunlar canımı sıkmaya başladı.Ayrıca yedeğe geçmeden benzin direk bitiyor sanırım benzin musluğunun çubuğunuda takmamıştır kuba çalmak için.Yani musluk her iki pozizyonda da aynı işlemi yapıyor.
    Güya sıfır motor aldık ......

Motosikleti
    --
    Alıntı volkantuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün tekrar fulledim yine aynı sonuç çıktı yeni modellerin depoları küçük 14-15 litre almıyor 13 litrede bogaza geliyor ayrıca depo kapak tasarımı berbat boğazdaki halkanın altında kalacak şekilde benzin almama rağmen park edip döndüğümde benzinin kapağın altından sızıp yere aktığını gördüm hemen orta sehpaya aldım.Demek ki benim az km yapmam kapak tasarımı sayesinde benzin ya yere akıyor yada genleşme sonucu uçup gidiyor böyle giderse motorun tüm parçalarını eski modellerdekilerle değiştireceğim.Hatta ilk aldığımda rölanti tutmuyordu sürekli stop ediyordu servise götürdüm statör+konjektör değişti rodajı bile bitmeden çıkan sorunlar canımı sıkmaya başladı.Ayrıca yedeğe geçmeden benzin direk bitiyor sanırım benzin musluğunun çubuğunuda takmamıştır kuba çalmak için.Yani musluk her iki pozizyonda da aynı işlemi yapıyor.
    Ben sadece boya farkı ve balansör olduğunu sanıyordum.İçinde almadan önce hiç benzin yokmuydu.eğer depo ağzına kadar dolarsa sallandığında kapaktan taşması normaldir.

Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    ben giderek soğumaya başladım servise gitmek istesem beni sinir edecekler en iyisi ben sirkeciden kafama göre parça alayım böyle olmayacak

Motosikleti
    superlight 150
    Alıntı volkantuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canınızı sıkmayın, hallolur bunların hepsi, motosikletin ilk montajı sorunlu olabiliyor, ustalar tekrar göz geçirirse sorunlar azalacaktır.

Motosikleti
    Arkadaşlar tombaldan 90 çıktı
    Dün motoru tamirci abimize bırakmıştım, bu akşam bir baktım... Durum epey vahim ...
    Moturun pistonu delinmiş. "Sen bu motorla hafta sonu 700 Km. yol mu yaptın. 25 yıllık ustayım, daha öğrenecek ve görecek çok şeyim var demek ki " dedi kapıdan girdiğimde. Yani siboplar falan kmple değişecek. Sıfır motor olacak neredeyse. Başlamışken debriyajı da değiştir bari tekrar sökmeyelim dedim. Toplam maliyet 390 TL.
    İki yıl sadece çay içmeye geleceksin dedi, pek inandırıcı gelmedi gerçi Ama netice olarak hafta sonuna kadar motor çıkacak ve maliyetide bu. Ustaya göre motorun o şekilde yol yapması mucize, ben de kamyonlarla kafa kafaya geldim bir de arkamda kızım vardı. Bakalım bundan sonra bişey çıkmaz inşallah...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler