Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    ALKİM fiyat çok iyi ama yatan motor iyi değildir. Biraz masraf ister. Parça sıkıntısı var ama JAMEİKA sana yardımcı olur sanırsam. her türlü parçayı bulup yollayabiliyor.
    ben geçen hafta cumartesi izmirden çıktım antalya, olimpos, kaş, kalkan, saklıkent, patara, fethiye, ölüdeniz, marmaris, datça yaptım izmire tekrar döndüm. yaklaşık 1800 km ve SL ile yaptım bu yolu. tık demedi maşallah. alah nazardan saklasın. mekanik olarak ben şu ana kadar çok ciddi bir sorun yaşamadım tek derdim titreşimdi ama artık bunla da yaşamaya alıştım sanki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2. el bir keeway sl alıcam. motor iyi durumda ama daha gidip görmek nasip olmadı. buarada sizden isteğim bostancı oto sanayide yada bostancı ya yakın bu alıcağım motoru göstere biliceğim bir tamirci yada motordan iyi anlayan bir abimizi biliyormusunuz? ben o kadar anlamam ve paramı sokağa atmak istemiyorum. çünkü öğrenciyim ve sermayem çok düşük bütceli. bir kere motor alma şansım var ve bu motoru 3 yıl üni hayatım boyunca kullanıcam. hem okuyum hem çalışıp biriktire bildiğim bir para. lütfen yardımmm. şimdiden çok ama çok teşekkür ederim.
    motor aşkı bana büyükdedemden kalma...
    1949 650cc 6T Triumph Thunderbird

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı Wallace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALKİM fiyat çok iyi ama yatan motor iyi değildir. Biraz masraf ister. Parça sıkıntısı var ama JAMEİKA sana yardımcı olur sanırsam. her türlü parçayı bulup yollayabiliyor.
    ben geçen hafta cumartesi izmirden çıktım antalya, olimpos, kaş, kalkan, saklıkent, patara, fethiye, ölüdeniz, marmaris, datça yaptım izmire tekrar döndüm. yaklaşık 1800 km ve SL ile yaptım bu yolu. tık demedi maşallah. alah nazardan saklasın. mekanik olarak ben şu ana kadar çok ciddi bir sorun yaşamadım tek derdim titreşimdi ama artık bunla da yaşamaya alıştım sanki
    valla helal olsun benim gözüm yemiyo uzun yola ama cokta istiyorum, rica etsem bu yolculugunu anlatırmısın, yani ne tavsiye edersin yanımızda ne bulunduralım, kullanımı nasıl yapalım, sürat en fazla kac olsun falan filen benzer konularda aydınlatırsan cok ii olur malum yaz geldi gecio

Motosikleti
    keeway sl 150
    Alıntı Wallace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler wallace, evet zaten jameika ile telefonla görüştüm, sağolsun bir gün gelip benim motora bir bakacak yakın zamanda..ondan sonra da ayaga kaldıracağız inşallah aslanı
    ne kadar güzel ya, 1800 km motor ile yapmak dolaşmak gezmek, benim de hayalim o. benim tabi uzun yol yapabilmem için aslında öncelikle kullanmasını öğrenmem gerekiyor, inşallah kısa zamanda alışır öğrenirim. çünkü başlangıç için iyi bir motor oldugu savını okudum heryerde. o bakımdan içim rahat.

bu arada iyi bir kask, mont, ayakkabı ve eldiven için önerileriniz nelerdir, ben açıkçası migfer tipi kasklardan çekiniyorum muhtemelen önü açılıp kapanabilen iki parçalı kasklardan düşünüyorum ama tüm bu ekipmanlar için tavsiyeleriniz nelerdir?

Motosikleti
    keeway sl150 , hyosung gt250r
    bende aradan bir soru sorim.. lastik havaları kac olmalı? 34 diye hatırlıyorum ama hic emin diilim..

Motosikleti
    Alıntı ersinpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aradan bir soru sorim.. lastik havaları kac olmalı? 34 diye hatırlıyorum ama hic emin diilim..
    30-35 arası normaldir bn öne 30 arkaya 33 basıyorum ;)

Motosikleti
    Keeway superlight 150
    Arkadaşlar superlight`ın dublex lastiğini nerden bulabilirim?fiyatı ne kadardır?

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    merhaba arkadaşlar..
    uzun zamandır crusier araştırıyom. aynı zamanda da ehliyet alıcam bu yaz. bu gün direksiyon kursunda keeway sl150 sürdüm ve hasta oldum motora.. yeni yeni öğreniyorum ama sürüşümden bile hoca senin tarzın bu motor dedi.. uzun lafın kısası sizler sahibi olanlar ve benden çok çok daha iyi bilenler bu motoru bana tavsiye edermisiniz.. ben sorunsuz bir motor istiyorum.. keyfini zaten aldım.. fiyat konusunda da sıkıntılarım var.. en fazla 1.5-2 milyar arasında kalıyorum malesef.. öğrenciyim.. ben sorun çıkartmayan her hafta servisinde koşunmayacığım bir crusier arıyorum.. daha çnce çok hyosung gv250 ye baktım ama 2. elleri bile 4.5-5milyar.. bide bu motoru daha yeni bu gün test ettim ki motor biraz dökülüyodu.. heryerinden sesler geliyodu ve gidonda da sorunlar vardı.. bunu beyendiysem 2.el temiz bitane bulursam havada kaparım heralde.. çok uzattım kusra bakmayın arkadaşlar sorunsuz mu bu motor alınabilcek bir motormu acaba.. gerçi size küfür gibi gelcek belki ama yanlış anlaşılmasın yazdıklarım lütfen.. kazasız belasız sürüşler dilerim hepinize..

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı ersinpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zs 150-19 da ; ön 32 psı, arka 40 psı (benzin istasyon ölçüsü)
    ya da ön 22.5kPa arka 28 kPa
    sanırım keeway'de de ayni lastikler olduğundan ayni olması gerek.

Motosikleti
    Alıntı smyael adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar..
    uzun zamandır crusier araştırıyom. aynı zamanda da ehliyet alıcam bu yaz. bu gün direksiyon kursunda keeway sl150 sürdüm ve hasta oldum motora.. yeni yeni öğreniyorum ama sürüşümden bile hoca senin tarzın bu motor dedi.. uzun lafın kısası sizler sahibi olanlar ve benden çok çok daha iyi bilenler bu motoru bana tavsiye edermisiniz.. ben sorunsuz bir motor istiyorum.. keyfini zaten aldım.. fiyat konusunda da sıkıntılarım var.. en fazla 1.5-2 milyar arasında kalıyorum malesef.. öğrenciyim.. ben sorun çıkartmayan her hafta servisinde koşunmayacığım bir crusier arıyorum.. daha çnce çok hyosung gv250 ye baktım ama 2. elleri bile 4.5-5milyar.. bide bu motoru daha yeni bu gün test ettim ki motor biraz dökülüyodu.. heryerinden sesler geliyodu ve gidonda da sorunlar vardı.. bunu beyendiysem 2.el temiz bitane bulursam havada kaparım heralde.. çok uzattım kusra bakmayın arkadaşlar sorunsuz mu bu motor alınabilcek bir motormu acaba.. gerçi size küfür gibi gelcek belki ama yanlış anlaşılmasın yazdıklarım lütfen.. kazasız belasız sürüşler dilerim hepinize..
    arkadasım evvela hosgeldin, 3 ay öncesine kadar aynen sen gibiydim 1,5-2 bin liram var öğrenciyim, az yakacak masraf cıkarmayacak bi motor almalıyım derken başladım araştırmaya ve motorlara bakarken cok ceşitli modellere baktım cruiser olarak ama ilk gördüğüm sl150 yi aldım şimdi gayet memnunum ikinci el motorun her zaman ufak tefek masrafı olur ancak buna degecek ve sana zevk verecek bi motor sl150 temizinden bulursan kesinlikle tavsiye ederim...

senle hemen hemene aynı konumda oldugumuz için merak ettiklerini rahatca sorabilirsin...

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Alıntı GRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar superlight`ın dublex lastiğini nerden bulabilirim?fiyatı ne kadardır?
    Eğer motorunun üzerindeki lastikler kabak yani bitmiş değilse değiştirmene gerek yok dubleks'e çevirmen için. Yolun Üsküdar'a düşüyorsa sana tavsiye edeceğim yere gidebilir ve orda lastiklerinin ön ve arka olmak üzere toplamına sadece 20.00ytl. vererek dubleks yaptırabileceksin. Ayrıca kewaay 150 lerin tüm kronik sorunları ile ilgilenecek bir usta gideceğin yer. (Ferhat ve Sinan Usta) Üsküdar vergi dairesini bulacaksın ve karşı sokağına gireceksin simitçi fırınının yanında Ferhat Ustayı bulacaksın. İş tel. 0216 334 67 13 Gsm. 0544 811 88 56
    Kurtların Olduğu Yerde...Çakallara Asla Yer Yoktur....

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım evvela hosgeldin, 3 ay öncesine kadar aynen sen gibiydim 1,5-2 bin liram var öğrenciyim, az yakacak masraf cıkarmayacak bi motor almalıyım derken başladım araştırmaya ve motorlara bakarken cok ceşitli modellere baktım cruiser olarak ama ilk gördüğüm sl150 yi aldım şimdi gayet memnunum ikinci el motorun her zaman ufak tefek masrafı olur ancak buna degecek ve sana zevk verecek bi motor sl150 temizinden bulursan kesinlikle tavsiye ederim...

senle hemen hemene aynı konumda oldugumuz için merak ettiklerini rahatca sorabilirsin...

üstad cvp için çok teşekkür ederim.. dediğim gibi motoru 1 kere sürmem yetti sl150 de karar vermeme.. üstad bir soru sorcam..2. ellerde nelere dikkat etmem gerekiyo.. çok aşınmış parçaları neler.. yada nebilim ilk sürerken motoru neye dikkat edeyim.. bi bilgi verebilmen mümkünmü acaba..? ilgi ve alakan için tekrardan çok teşekkür ederim.. kazasız belasız sürüşler dilerim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 Comet '08
    üstad cvp için çok teşekkür ederim.. dediğim gibi motoru 1 kere sürmem yetti sl150 de karar vermeme.. üstad bir soru sorcam..2. ellerde nelere dikkat etmem gerekiyo.. çok aşınmış parçaları neler.. yada nebilim ilk sürerken motoru neye dikkat edeyim.. bi bilgi verebilmen mümkünmü acaba..? ilgi ve alakan için tekrardan çok teşekkür ederim.. kazasız belasız sürüşler dilerim..
    merhaba dostum
    2. el alırken superlıghtlarda balatalara dikkat edıceksın sogukken ses cıkartıyosa o balata bitmiş demektır arka fren teli bırden sertleşiyosa sana iş çıkartır o motor aman uzak dur derim almadan bi yetkılı servise goturum baktırmanıda tavsiye ederim.

Motosikleti
    Keeway superlight 150
    Alıntı jameika34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer motorunun üzerindeki lastikler kabak yani bitmiş değilse değiştirmene gerek yok dubleks'e çevirmen için. Yolun Üsküdar'a düşüyorsa sana tavsiye edeceğim yere gidebilir ve orda lastiklerinin ön ve arka olmak üzere toplamına sadece 20.00ytl. vererek dubleks yaptırabileceksin. Ayrıca kewaay 150 lerin tüm kronik sorunları ile ilgilenecek bir usta gideceğin yer. (Ferhat ve Sinan Usta) Üsküdar vergi dairesini bulacaksın ve karşı sokağına gireceksin simitçi fırınının yanında Ferhat Ustayı bulacaksın. İş tel. 0216 334 67 13 Gsm. 0544 811 88 56
    Çok saol "jameika" geçen hafta arka lastik patladı telef olduk:D o yüzden dubleks yaptırmaya karar verdim...

Motosikleti
    aksesuar parcaları genelde deforme olmus olabilir (yan kapaklar, çantalar falan) baktıgın motorda böle bişey varsa hiç kafana takma bunlar hallolur, ancak motor aksamına cok dikkat et, kemlcolak ın söylediklerine bak, motor ısındıktan sonra ses falan gelio mu onlara dikkat et, genelde bi debriyaj sorunu oluo bizim motorların onu saglam arastır, bu debriyaj sorununu da jameika abimizden temin edebilecegin 5 ayaklı debriyaj tasıyla halledebilirsin (başka yerden bulman cok zor )... bn alırken şöle yaptım : aldıgım arkadasla pazarlıgı bitirdikten sonra bnm motoru daha önce görmemiş olan bi keeway servisine götürdüm motoru, sonra seviste ki ustaya kullandırdım motoru bi 6-7 dakka gelmedi usta sonra tamam motorun bi masrafı yada aksiligi yok alabilirsin diyince cektik notere )) hade bakalım ALLAH yardımcın olsun kardesim

engin139 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150 - 34 ED 17"61"
    arkadaşlar benim motorda (2006 model) sinyal tutukluk problemi var.
    sinyal tuşlarına basınca 26 sn takılı kalması gerekirken çoğunlukla bir kez yanıp sönüyor ve gerçekten lazım olduğunda bir kaç kez basmak veya basılı tutmak gerekiyor.
    Bildiğime göre yeni SL150 lerde (2007 modellerde) geçmeli sinyaller var, yani basınca yanıp bir daha basınca sönen cinsten.
    Sinyal için flaşör yedek parçası veya yeni modellerde olan geçişli sinyalleri nerden ne kadara temin edebilirim ve taktırabilirim acaba?
    jameika sen yedek parçada bilirkişisin, cevap yazarsan sevinirim.

blueberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R-26 1954+Keeway SL 150

Özgürlük karakterimdir.

Alıntı engin139 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinyal tuşlarına basınca 26 sn takılı kalması gerekirken çoğunlukla bir kez yanıp sönüyor ve gerçekten lazım olduğunda bir kaç kez basmak veya basılı tutmak gerekiyor.
    Bildiğime göre yeni SL150 lerde (2007 modellerde) geçmeli sinyaller var, yani basınca yanıp bir daha basınca sönen cinsten.
    Sinyal için flaşör yedek parçası veya yeni modellerde olan geçişli sinyalleri nerden ne kadara temin edebilirim ve taktırabilirim acaba?
    Sinyal düğmelerinin kenarlarından wd-40 kontak temizleyici sık, çalışmaya başlayacaktır.

Şu an ankaradayım. Marmok festivaline katılmak üzere 19 Haziranda yola çıktım, Didim,budrum,marmaris,datça,köyceğiz,dalyan,göcek tatilimi tamamlayarak dün Ankara'ya ulaştım. Superlight 150 ile 1990 km yolyaptım bu gezide. İzmirde alarm takılınca İzmir Motomax'tan geldiler alarmı devre dışı bıraktılar, motor yüklü olduğunda seleyi kaldırmadan kabloları aradan çekerek iptal ettiler. Sorunumu hallettiler teşekkür ederim. Ancak bu işlemi yaparken Deponun altından geçen kabloların bu çekme sırasında depo ile kadro arasına sıkışmış ezilerek kısa devre yaptı, yani depeonun patlamaması büyük şans, onuda festival alanındaki servis onardı. Ankara'daki arkadaşlarla tanışmak isterim. Çay yolundayım, askeri havuzun tam karşısındaki girişte Kafkas sitesi. Yakında varsa arkadaşlar görüşürüz.
    Küçücük bir MERHABA diyebilmek-işitmek çok güzel

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 Comet '08
    merhaba engin kardeş ben bunda 3 ay kadar once fleşör u değiştirdim benım sınyal hiç yanmıyodu ve garantıden uçretsiz olarak değişti garantisi varsa servisler değiştirir eğer yoksa maliyeti 30 ytl ve basınca yanan tekrar basılınca sonen fleşör yeni modeller için.

engin139 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150 - 34 ED 17"61"
    blueberry ve kemalcolak34 cevaplarınız için teşekkürler
    wd 40 var bende bi deneyeyim ancak 30 ytl ye yeni model flaşör varsa değiştirmek mantıklı
    b.evler motovizyonda yokmuş o parça sirkecide var dedi bana servisteki abi
    kemalcolak34, nerden değiştirdiğini de yazar mısın ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 Comet '08
    blueberry ve kemalcolak34 cevaplarınız için teşekkürler
    wd 40 var bende bi deneyeyim ancak 30 ytl ye yeni model flaşör varsa değiştirmek mantıklı
    b.evler motovizyonda yokmuş o parça sirkecide var dedi bana servisteki abi
    kemalcolak34, nerden değiştirdiğini de yazar mısın ?
    ben kızıltoprak yetkili servisinde selim abide değiştirdim telefon numarası 216 5507998 ellerınde var oldugunu tahmin ediyorum yınede bi ararsan tam olarak bilgi alirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler