Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tosbaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla sımdıye kadar baya bı arastırdık okumadıgımız forum motorla ılgılı yazı kalmadı barız bı problem duymadık ama bakalım nasıl cıkacak cevp veren arkadaslar tekrar tesekkurler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rashka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keewaysl150 - 2010
    Bir arkadaş söyledi bu motor çok iyiymiş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0689579/detay/

Kendi motorum diye demiyorum kazası yoktur, bakımları tamdır ve KM'de 0,13 TL yakıyor yani bir depoyla 550-600km gidiyorum, tabi benim yolum 30km ve tem üzeri olduğundan şehir içi trafiğe girmeden hallediyorum ulaşımımı.

Akbille aktarma yapıyorsanız eğer ve 500t'ye binmiyorsanız, toplu taşımadan daha ekonomik

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Merhaba arkadalar. uygun fiyata keeway superlight buldum. fakat motor atılması gerekli olabilirmiş. sizce yaklaşık ne kadar bi masrafı olur

Motosikleti
    Keeway SüperLight 150
    O motoru bi ustaya göster derim ben 90da anca titriyo benimki Eğer 70de vibrasyon oluyosa vardır kesin bi sıkıntı

s.a arkadaşlar bu sitede yeniyim ve 150cc superlight kullanıcısıyım benim sorunum arka kampana kapagı kırıldı daha öncede arkadaşların başina gelmiş forumda resimleri yayınlanmıştı ama cözümleri nasıl oldu bilmiyorum bu parcayı bulamıyorum bu parcayı nasıl elde edebilirim yada nasıl birşey yaparım disk taktırdım ama disk tam anlamıyla olmadı onun için kampana kapagını arıyorum yardımcı olabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum şimdiden tşk ederim 0542 268 48 58 ismim murat inşallah bi dönüş yapan olur

Motosikleti
    :D Almak üzere
    yaa bende 150cc keeway super light ile başlamayı düşünüyorum ama.. :\ yeterli param ve güvenim yok bu motorların hala sıfırları üretiliyo mu ?

Kardes kuba uretiyo artik sifirini

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Kuba superlight 200 motorum var arka disliyi kuculttursem nasil olur sizce arkadaslar daha once yapan varmi genelde uzun yol gidiyorum hafta sonlari denize oraya buraya en az 50 kmlik en cok 150 km lik yol gidip geliyorum 80 le gitmekten cok sikildim en azindan 100 u goreyim hem yakitida azalir diye dusunuyorum artciyla 18-20 kr arasi yakiyo

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Arkadaşlar merhaba motorumu satıyorum ilgilenen olursa. motor ile ilgili herşey ilanda yazıyor. sahibinden ilan no : 178682660

Merhaba arkadaslar bende kuba superlight 150 aldim fakat kalkarken debriajı biraktigimda hafif bir gıır sesi geliyor ve otobanda 4. Viteste gir gir gir gir ses gelio sol taraftan sanki cangir cungur bisi vuruyor biyerlere neden ? Gazı biraktigimdada çin çin diye ses cikiyor kafama takilan bunlar tesekkurler

Merhaba arkadaslar kuba 200 cc superlight motorumun on dislisini 15 den 17 ye cikardim
    Tek kisi ile 17 t=eger kullandigin bolge duzlukse hic bekleme yokusluk ama idare edrim diyosan olabilir yokusta kalkislarda biraz kasar sadece
    İki kisi ile 17 t= eger kullandiginiz bolge yokuslu ise kesinlikle onermiyorum 16 olabilir ama kullandiginiz bolge genel olarak duzlukse olabilir ama yine 16 yi oneririm cunki 17 de yokuslu bi yerde durdugunuzda kalkista zorlanabilirsiniz ben su an iki kisi kullaniyorum artcimla yani corluda oturuyorum duzluk bi yer memnunmuyum keske 16 olsaydim diyorum 15 tl ye aldim 17 yi ama gidip 16 al degistir vaktim yok yoksa gider 16 yaparim ha 17 cokmu kotu hayir idare ediyo yakiz olarak 4 ltre ile 90 km gidiyodum artci ile simdi 110 km gidiyorum artci ile soz hiz degismedi motorun gucu yetmedigi icin son hizi gormuyo ama 80 le titreye titreye gitmekten kurtuldum 90-100 arasi gidiyorum 100 gecemedim 15 de 100 u geciyodu 110 yapiyodu zorlayinca yani 16 olsa 110 u zorlamadan yapicak demekki ama 110 u gecicegini sanmiyorum devir olarak 6000 devirde 80 di simdi 5000 devirde 80 benden bu kadar su kadar bilgiyi degistirmeden once cok aradim bulamadim ben paylasayim bari hadi iyi gunler.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200

Günaydın, Superlight'çı dostlar.

Yukarıda ki parçayı nereden bulabilirim? bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Sıfır km almama rağmen motoru, düzgün montaj etmediklerinden dolayı, zincir o parçayı yırtmış, ses geliyordu sürekli arkadaşım farketti, bende yukarıya doğru asılarak teması engellemeye çalıştım.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Merhabalar,

Superlight için Michelin lastik bulunuyor mu? internetten uygun ölçülerde bulamadım bir türlü.

Ön Lastik 110/90-16
    Arka Lastik 130/90-15

Benden sana tavsiye anahtar takimin varsa kendin yoksa bi ustaya git heryerini insanliktan cikarak sık sıktır gecenlerde anahtar kontaginin vidalari gevsedi gittim alyan aldim sıktim saglamca sonra gecenlerde uzun yola cikarken farkettim yine gevsemis onemsemedim vardigim zaman sıkarim diye yolda tam viraj donuyodum arkamdada esim var allahtan 40 la fln gidiyodum kontagin vidasi gevseye gevseye cikmis direksiyona takilmis yolun ortasina kapaklandik benzin fln dokuldu icimdem gecmedi degil yani aticaktim bi kibrit

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Hocam çok çok geçmiş olsun. Umarım bir problem yoktur sağlık açısından.

Dün Sürat Motor'a gittim yetkili servis, lastikleri değiştirdik (IRC), tüm vidaları sıkıldı A dan Z ye, genel bir bakım yapıldı. bende akşam e5 te bir deneme yaptım. gerçekten çok daha keyifli hale geldi Superlight. Motorumu seviyordum daha çok sever oldum.

Ayrıca yukarıda gösterdiğim parçanın siparişini verdiler, gelince haber edecekler takılacak.

Benim merak ettiğim Dörtlü Flaşör nasıl yakılıyor? iki sinyale de aynı anda basıyorum olmadı başka bir yolu mu var acaba?

slm. 2 hafta felen oldu superlight 150 alalı 2006 model 37 binde km si. benim motorun hızı ve vibrasyon konusunda sıkıntılarım var. örneğin 5 vitesde devir saati 8-9 larda iken 85-90 yapıyor ve vibrasyon sıkıntımda var motor 3 vitesden sonra başlıyor devir 7 lere gelince titremeye ve 5 vitesde son gazda motor epey bi titriyor. birde performası arttırmak için yani hızını en azından 100 km nin üstüne çıkarabilmek için neler yapabilirim ? yardımcı olurmusnuz

Usta sagol allahtan bisi olmadi esimede banada lastikleri degistirmisin on numara yapmissin orjinal lastikler lastik degil poset resmen dortlu flasor yok bu motorda ama servise gidip taktirabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Frkakyz kardesim 150 likle 100 u gecmeyi unut bence ben 200 lukle gecemiyorum benim sana tavsiyem on dislini 16 yap bu sekilde zorlarsan 100 le anca gidersin 80-85 lede stabil gidersin ben 200 luk motoruma 16 taktim 130 km hizi gordum iki kisi yokus assagi ama zorlayinca duzde 100 u anca goruyo 80-90 lada cok rahat seyredebiliyorum

şimdi ben tam olarak motordan anlamıyorum yeni başladım işte motor heycanına ve motorun yapısını öğrenmeye o yüzden on dişli derken arkada tekerdeki dişli sayısını 16 ya yükseltmemi söylüyorsun birde benim karbüratör 125 lik galiba onu 150 lik yaparsam biraz daha düzelir herhalde dime?
    hocam birde bu ön taraftan çukurlara kasıslere girince ses geliyor. çok teşekkür ederim ookkaayy bey yardımınızdan dolayı

arkadaşlar merhaba bende keeway superlight 150 sahibiyim.fakat motorumun çok eksiği var.Kilometre göstergesi yok ön fren maneti yok ön far arka stop ve sinyalleri yok bu yedek parçaları nereden uygun şekilde temin edebilir ve bağlatabilirim ? içerenköyde oturuyorum sanayiye çok yakınım.Motoru satıcaktım fakat canımı sıktılar çok gereksiz fiyatlar verdiler satmaktan vazgeçtim..

Karburatoru degistirmeni tavsiye etmem arka tekerdeki disli degil on tarafta bi disli var anlamiyosan motorcuya git on disliyi 16 yapicam de onlar halleder on taraftan gelen ses on firenle birlikte siktiginda tak tak diye bi ses geliyo onu diyorsan benim motorumdada var ne oldugunu anliyamadim ama bi sorun cikaricagini sanmiyorum herseye takilma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Git kuba servisine versinler siparişi gelsin cok bisi tutucagini sanmiyorum 300 u bulmaz sanirsam

anladım teşekkür ederim yardımın için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

pardon unutmuşum bir sorum daha var. ön freni sıkınca arka stop yanmıyor birde sağ sol sinyal verince flaşör halinde yanmıyorda sacede uzun bir şekilde yanıyor. birde bu uzunları yakınca farları yani lamba kısmı çok ısınıyor sıkıntı nedir bileniniz var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler