Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    suatsm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an 125 - honda cb 125
    s.a. alakasız ama yazayım dedim 3750 km olan cbf 150 bugün 125km i gördü daha önce 115km i gecemiyordu benim için hız önemli değil sadece kontra atakta farkettim bunu dün lastik basınclarına baktırdım lastıkcıde ön 25 psi arka 33 psi tamamladım hanı herzaman basıyorum basıyorum 110 gecmıyor dıyen arkadaşlara bi lastik basınclarını kontrol etmelerini tavsıye edıyorum iyi geceler tüm motorsiklet aşıklarına (:
    GÜN OLUR devran döner..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    kendine hakim ve kendini bilen dikkatli biriysen 1400 lük motor alsanda binersin sürersin. atla deve değil. benimde ilk vitesli motorum bazen yıllardır motor kullanıyormuşum gibi gelir . bazende dikkatsizlik sonucu çok basit hatalar yapıveririm. bu motor heryere gider kafanda soru işareti kalmasın. bazı arkadaşların çok ince dokuyup sık elediklerine bakma motorun hiç birşeyi yok. taş gibi motor.bin keyfine bak.zaten klasmanında tek . başta bende apaçi ybr diyordum ama kullandıkça fikrim değişti.inan diğer ybr vs kullanan arkadaşlara veriyorum motoru hasta oluyorlar.

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

Alıntı suatsm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. alakasız ama yazayım dedim 3750 km olan cbf 150 bugün 125km i gördü daha önce 115km i gecemiyordu benim için hız önemli değil sadece kontra atakta farkettim bunu dün lastik basınclarına baktırdım lastıkcıde ön 25 psi arka 33 psi tamamladım hanı herzaman basıyorum basıyorum 110 gecmıyor dıyen arkadaşlara bi lastik basınclarını kontrol etmelerini tavsıye edıyorum iyi geceler tüm motorsiklet aşıklarına (:
    vallaha olabilir ha.

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Bu gün teslim aldım cbf imi xenon far için anahtar bile yapmışlar direk yanmıyor gayet güzel hoşuma gitti
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese mrb motorunu yeni alan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun kazasız sürüşler....forum girmeyeli baya canlanmış
    Gel gel seni de bekleriz

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jr. Ben bu ara haftasonları hep kızılcahamam soğuksu 'daki evimdeyim, evi temizledim bayramda orda kalacağım. Kızılcahamam tarafına gelirseniz haberim olsun uğrarım arabayla da olsa Bu arada işe motorla geliyorum hafta içi , km yapmaya başladım yani.
    Helal olsun,

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mmucit verdiğin bilgi için sağol bugün sanayide işim var şu buzzer işini bir araştırayım
    Çok basit bir iş, vede etkili.

Alıntı juno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motorsikletim 3700 km'de. şıkırdama artık daha belirgin ve kullandığım yağ: mobil 15-50 bende sipob ayarının gerektiği kanaatindeyim kısmet olursa en yakın zamanda yapacağım.motorsikletlerine sipob ayarı yaptıran arrkadaşlara bir sorum olacak: ön grenaj ve depo sökülüyor mu?

bide arkadaşlar far çok iyi değil acaba beyaz ışık veren ampül taktırsaksak nasıl olur. zenon iyi ama pahalı şimdilik zenon taktıramam.
    Depo normalde sökülmez. Ama ustan rahat rahat çalışayım derse o başka

Çakma beyaz ampüller yeterli ışık vermiyor, özellikle yağmurlu havada diyor kullananlar.

Ben de led sis farı taktım, görünürlüğüm acayip arttı.

Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün teslim aldım cbf imi xenon far için anahtar bile yapmışlar direk yanmıyor gayet güzel hoşuma gitti
    Evet özellikle motoru çalıştırmadan yakmamanı tavsiye ederim. Bu ara hayırlı olsun.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet özellikle motoru çalıştırmadan yakmamanı tavsiye ederim. Bu ara hayırlı olsun.
    Neden ki ??
    Birde zinciri yağlayayım mı yeni almıs olsamda?
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Neden ki ??
    Birde zinciri yağlayayım mı yeni almıs olsamda?
    bence yağla faydası olur zararı olmaz.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Hayırlı olsun mehmet. şimdi nasıl hevesli hevesli biniyorsundur Aküye fazla yüklenmesin diye söylüyor arkadaş önce marşa bas motor ısındıktan sonra xenonu aç, yoksa 39w xenon, bir de marş motoru aküyü zorlar, diğer türlü alternatörden alır bir kısmını alacağı için daha uzun ömürlü olur. Benimkinde de anahtar var gündüzleri kapatıp yarım saat bir yere gidince akü boşsa bile oldukça şarj oluyor. Neyse cuma bir sıkıntı olmazsa gelirsin yeni motosikletinle

Zinciri yağla tabi, aklında kalmaz. Benim zinciri 21000de değiştirdim hala daha kullanılırdı üstelik. Sakin kullanıp zincirine bakarsan dandik dedikleri zincirle 30000 yaparsın

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    bende bi-zenon taktırdım (mercekli angel zenon ) diyorlar heralde :D birde bu arada yedek depoya geçtikten 4km sonra litresi 4.22tllik benzinle 187km gitim 187+4=191km bundan onceki rekorum 176km re idi maşallah bu alet az yakıyor yav :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    sym jet 100 scooter
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bi-zenon taktırdım (mercekli angel zenon ) diyorlar heralde :D birde bu arada yedek depoya geçtikten 4km sonra litresi 4.22tllik benzinle 187km gitim 187+4=191km bundan onceki rekorum 176km re idi maşallah bu alet az yakıyor yav :D
    iyide toplam nekadar benzinle yaptın ful depomu

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

km. de kuruş veya litre bazında cbf 150 ne kadar tüketiyor bilgilendirirmisiniz almayı düşünüyorumda
    "İyi Geçinmek İki Kişinin Kusursuz Olmasıyla Değil, Birbirlerinin Kusurlarını Hoş Görmesiyle Olur"!..

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ben 70le gezersem 2 kişi şehir içinde 2,5 lt yakıyorum.

cıbıfla benzin dert olmaktan çıkıyor. diğer motorum 4,5 lt yakıyor, grup gezileri dışında çıkarasım gelmiyor.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    sym jet 100 scooter
    uzun yolda benzin tüketimi?
    yedek parça fiyat uygunluğu?
    sağlamlığı hakkında bilgi verebilirmisiniz

bide şu teklemeler gibi sıkıntılar beni soğutuyor kararsızım
    ben az yakıtlı yedek parçası ucuz sağlam gerekirse 3-4 saatlik yola gidebileceğim ömürlük bi motor arıyorum ne gibi tavsiyeleriniz olabilir lütfen yardım
    "İyi Geçinmek İki Kişinin Kusursuz Olmasıyla Değil, Birbirlerinin Kusurlarını Hoş Görmesiyle Olur"!..

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bu güçteki motorlar arasında en cüsseli ve rahatı bu motordur.

uzun yolda gittiğiniz hıza bağlı olarak değişse de ortalama yine 2,5 yakar.

yedek parça bu cc'de her motorda uygundur.

anladığım kadarıyla yeni modellerde bazı problemler var. eski modeller için konuşuyorum, bu motor sert kullanımda üzebilir ancak narin olduğu düşünülerek kullanılırsa, hız denemeleri yapılmazsa yıllarca hizmet eder.

150 cc motorla 3-4 saatlik yol sabır ister. maddi durumunuz müsaitse en azından (ucuz olduğu için) cbf 250 almanızı öneririm. cbf 150 motor şehir içinde canavar gibidir ancak şehir dışında sadede gelir.

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    bu sene cbf'im ile çanakkale ve kıyıköy ormanlı gibi karadeniz bölgesini komple gezdim tık demedi önümüzdeki sene ankara adana antep adıyaman turu yapacağım...
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bu tip gezilerin fotolarını paylaşırsanız bizlere de ilham gelir.

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    bu sefer yola eşim ile beraber çıkacağım zaten bu gezi onun için olacak ve hiç şüphesiz fena fotolar olacak... bu sene yaptığım gezi tek olmamdan dolayı fotosuzdu zaten kafa dinleme derdindeydim gps harici bir haber aracım yoktu...
    itiraf etmeliyim cbf çok başarılı bir alet...
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

deniz17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Honda CBF 150
    Merhabalar. Depo kılıfı ve tank pad kullanmak istemiyorum ancak deponun çizilmesini de istemiyorum. Araçlarda şeffaf kaput koruma yapıyorlar taş sıçramaları için. Bu şeffaf kaplamayı depoda deneyen var mı acaba. Böyle bir şey hem çiziklerden koruyacak hem de görsellikten bir şey kaybetmemiş olacağım. Yaptıran veya uygulamayı soran olur da bilgi verirse sevinirim. Mutlu sürüşler...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    depoya taş falan gelmez kolay kolay. böyle bir şey gerekirse kafa grenajına gerekir.

içiniz rahat olsun sakınmayın bu kadar hiçbirşey olmaz. ben 2 senedir bozuk yol, mıcır, asfalt, tarla her yerde motoru yormadan gezdim, depoda çizik yok. hiç bir koruma da yok.

silip silip binin gezin.

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2009(siyah)
    Sadece tankpad kullanıyorum.Kot pantolon (gibi sert ürünler) falan çizilme yapıyordu.Buna faydası oldu.Ama depo kılıfına bende hic sıcak bakmadım şimdiye kadar.Daha çok çizilme olacağını düşündüğüm için.
    [COLOR="#006400"][B]ŞÜKRÜ ERSAL ÖZTÜRK[/B][/COLOR]

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Çok da üzerine düşmeyin kendi nazarınız değer motorunuza. Bakın ben ne güzel yeni motor falan severken, sellenin altından tornavida alırken seleyi yere düşürdüm her yeri parçalandı nazarım değdi vallahi ... O yüzden şimdi tozunu bile almıyorum.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    benimkine de artçının teki inerken ayağını sürttü iz kaldı selede.

halbuki herkese "ata biner gibi sol peg üzerinde yukselip bineceksin, inerken de pegler üzerinde ayağa kalkıp aynı şekilde soldan ineceksin" diye de açıklarım sürekli.

tozu alınmadan da olmaz aga.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler