Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı macar_93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben değiştirdiğimde 17 bin km deydi arka lastik. Bence gayet iyi bi kilometre. : ) Lastikleri farkettiniz mi ne kadar yatmışım : )
    yumuşak hamurlu o sebepten 10bin kmden sonra tat vermiyor..

evet limitleri zorlamışsınızaz daha yatsan dizler yere değer sanırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    arkadaşlar shad sd 50 arkaçantamı motora taktım ama adeta aynalar devre dışı kaldı. önceki motorumda xciting 500 de pek belli olmuyordu ama çanta dev gibi oldu. ayna olarak ne tavsiye edersiniz. aklımda aynaları değiştirsem de başka çanta almakta var. ne tavsiye edersiniz. büyük olsun ama kelebek gibide aykırı durmasın motora biraz yakışsın. her türlü marka ve modele açığım. illa bilinen markalar olması gerekmiyor. sağlam olsun cbf e yakışsın yeter.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar shad sd 50 arkaçantamı motora taktım ama adeta aynalar devre dışı kaldı. önceki motorumda xciting 500 de pek belli olmuyordu ama çanta dev gibi oldu. ayna olarak ne tavsiye edersiniz. aklımda aynaları değiştirsem de başka çanta almakta var. ne tavsiye edersiniz. büyük olsun ama kelebek gibide aykırı durmasın motora biraz yakışsın. her türlü marka ve modele açığım. illa bilinen markalar olması gerekmiyor. sağlam olsun cbf e yakışsın yeter.
    ybr aynası öneriyorlar genelde bizim motura ama kullanandan bilgi almak lazım

cnkdgrmc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-N
    Arkadas bende givi 52 litre canta kullaniyorum ybr aynalari ile kullanirsan bir problem olmaz diye dusunuyorum... cantayi degistirmeden once aynalari denersen daha iyi olur...

AccessTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150-Honda Bali Ex 100
    "Serdarom" adlı üyeden alıntı!

"Arkadaşlar 2 aylık cbf var bende. 4 bin'de şuan. Motor'dan bir kaç ses geliyor iç kısımdan. Bugün 2011 cbf ile yanyana çalıştırdık. Onun ki on numara geldi bana. Aslında o normal benimki tuhaf. Tamirci egzantrik'den ses geliyor dedi. Gerçekten iki motor arasında çok fark vardı ses olarak. Bu kadar mi değiştirir sesi anlamadım. Benimki onunki yanında çok zırıltılı. Ne yapacağım bilemiyorum. Işin garip tarafı başka bir 2013 cbf sesi dinledim onunkinin seside benimki gibi. Bu 2013'lerde mi birşey var yoksa ikimizden'de ses gelmesi tesadüf mü."

Dostum o ses benim motorda da var şıngırtı tarzı! Hangi usta ne demedi hangi honda bayi neler dedi bi boku yapamadılar! Hiç kurcalama! 2011 Model ve sonraları biraz sesli! 3 kere motor yaptırdım ama o ses hala mevcut! Takma kafana! Ben motoru yeni aldığımda d&b ye gidiyordum! Çok takıyorsun dediler Gerçi sonra motor traktör motoru gibi oldu orası ayrı ama mototalda bi ... tan anlamıyor! Yani takma kafana bi sorun olmaz
    All in one! Life!

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @access, kardeş en son bir usta arkadaşım gergi ayarından yapıyor o sesi dedi. Yarın pazar. Dükkan sakin. Güya bakacağız söküp. Olmazsa olmaz ne yapalım. Sonucu buraya yazarım. 500 km önce değiştirdiğim yesyeni elf marka 15'40 yağı çöpe attım belki yağdan'dır diye. Ipone 15'50 koydum bugün belki ses gider diye ama ses gitmedi. Yalnız yağ gerçekten iyi geldi. Vitesler pamuk gibi oldu. Tavsiye ederim.

Motosikleti
    cbf 150 - 2010
    f54 değil güney dou andaloluyu dünyayı gez. hicccc sıkıntı yok. cc büyütmeninde bir anlamı kalmadı daha 120 yuıkarı gectinmi polis başında. cezalar cok ağır. bence en idall motor. bununda zevki başka pıtır pıtır kalka dura dünyayı gez.

Motosikleti
    Alıntı cnkdgrmc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadas bende givi 52 litre canta kullaniyorum ybr aynalari ile kullanirsan bir problem olmaz diye dusunuyorum... cantayi degistirmeden once aynalari denersen daha iyi olur...
    ben 50 litreyi buyuk buluyorum. sen 52 litresini kullanıyormuşsun. maşallah. çanta kullanışlı ama cantayı değiştirmemdeki esas amaç cbf e çok büyük geldiği için. o bakımdan biraz küçültsem ne ala bilirim.
    aynalara zaten baktığımda geneli ybr aynası kullanıyor. motor titreşimsiz olduğunda ayna konusunda fazla bi sıkıntı yaşayacagımı zannetmiyorum. çeşit bol ne taksam üstünde durur.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Genel de ybr aynası takılıyor,benim motosiklette 52 lt givi çanta var yabr aynasıyla görüş açım gayet iyi.
    Bu arada çantamın kilit mekanizmasını içeri çeken yayı kırılmış,bugün bursayı alt üst ettim bulamadım. İstanbul'da yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim. Sanırım givi'nin Türkiye Distribütörü istanbul'daymış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

Bide elimde süngerli deri kumaş vardı. Bugün koltuk döşemecisine gittim,selenin eski kumaşı söküldü,altına sünger takviyesi yapılıp yeni kumaşla kaplandı.
    Çok rahat ve hoş bir görüntü oldu.
    B RH +

Motosikleti
    foto isterük.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Yarın fırsat bulursam resim çeker eklerim inşallah.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Bugün erkenden kalktım zinciri temizledim. Ayrıca dün söz verdigim gibi selenin resmini de çektim.

Bunlarda zincirin gazyağı ile temizlenip yağlandıktan sonraki hali;

Az da reklam
    blueway2, yamyamaha ve mesut hoca bunu beğendiler.
    B RH +

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün erkenden kalktım zinciri temizledim. Ayrıca dün söz verdigim gibi selenin resmini de çektim.
    http://m1308.hizliresim.com/1d/t/rw684.jpg
    http://m1308.hizliresim.com/1d/t/rw68h.jpg
    http://m1308.hizliresim.com/1d/t/rw68q.jpg
    Bunlarda zincirin gazyağı ile temizlenip yağlandıktan sonraki hali;
    http://m1308.hizliresim.com/1d/t/rw68v.jpg
    http://m1308.hizliresim.com/1d/t/rw68x.jpg

Az da reklam
    http://u1308.hizliresim.com/1d/t/rw695.jpg
    çok güzel olmuş bu koltuk olayını bende düşünüyorum,seninkisi abartısız olmuş şekli fazla değişmemiş konforu nasıl?

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş bu koltuk olayını bende düşünüyorum,seninkisi abartısız olmuş şekli fazla değişmemiş konforu nasıl?
    Selenin orjinal süngeri üzerine bir kat daha sünger çekti usta ve kaplarken germe işini iyi yapmış sanırım. Onun için orjinalinden farkı olmadı görüntü olarak.
    İlk izlenimim iyi ama saglıklı bir test için bir iki saatlik yolculuk yapmam gerekecek.
    B RH +

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar..cbf 150 direksiynunu biraz daha yukseltmemiz mumkunmudur..?ben hafif one egik duruyorum buda omuz ve boyunda agri yapiyor bende..galiba yeni dreksiyn gerekli bunun icin..boyle bir parca varmidr..?
    bir bilgisi olan arkadas yokmu?

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Gidon yükseltme aparatı piyasada bir sürü var. Google'ye yazarsan bir dünya çıkar karşına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Arkadaşlar motorum 5.000'e yaklaştı ve yağ değişiminden başka hiçbirşey yapmadım. Bilindik periyodik motosiklet bakımı dışında "cbf'ye özel" yapmamız gereken şeyler var mi? Bir arkadaş kontak yağlama'dan bahsetmişti forumda. Yada sizin "kardeşim bu cbf'nin şurasına şurasına dikkat et, şurasını ihmal etme" diyeceğiniz şeyler var mi?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Serdarom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon yükseltme aparatı piyasada bir sürü var. Google'ye yazarsan bir dünya çıkar karşına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Arkadaşlar motorum 5.000'e yaklaştı ve yağ değişiminden başka hiçbirşey yapmadım. Bilindik periyodik motosiklet bakımı dışında "cbf'ye özel" yapmamız gereken şeyler var mi? Bir arkadaş kontak yağlama'dan bahsetmişti forumda. Yada sizin "kardeşim bu cbf'nin şurasına şurasına dikkat et, şurasını ihmal etme" diyeceğiniz şeyler var mi?

ilk 4bin kmde servis sibop ayarı öneriyor,yağ değişimine dikkat et zaten ediyorsun,

sibop ayarı 4bin kmde bir yaptır serviste zaten yapmaları lazım birde gaz teli debriyaj teli vs yağlamalarını yaptır zincirini temiz tut yağla...

bu şekilde kaza yapmadıkca (allah korusn) yolda da kalmazsın sorunlada karşılaşmazsın

cnkdgrmc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-N
    Bu 3. Cbf im arada er6 ve transalp aldim sattim. En son transalpden cikan 52 givi bende buyuk gelir diye dusunuyordum ama gayet guzel oldu... buna en yakin kullanacagin 46 kappa olsun, birde ufak bir tavsiye bu coocase diye bir marka var aman uzak dur...
    mücahit_89 ve yamyamaha bunu beğendiler.

Motosikleti
    46 litre ideal demek ki. denk geldiği gibi 46 litrelik güzel bir çanta almak lazım tercihen kappa. ( kesinlikle coocase haricinde ) teşekkür ederim.

Uzun araştırmalar sonucu cbf 150 için cumartesi kaporamı bıraktım.Pazartesi ödemeler ve ruhsat işlemleri başlayacak.En geç çarşamba teslim alabileceğim söylendi.Yaş 42.Yalanı sevmem.Daha önce scooter hariç vitesli tecrubem hiç yok.Ehliyet sınavınada 5 ekimde giricem.Ödemiş birgide yaşıyorum.Ufak ufak antrenmanlara başlarım.Çocuk gibi motoru alacağım günü bekliyorum.Fotoları paylaşıcam.Herkeze kazasız belasız sürüşler dilerim...
    Garip ve cd0345 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (1 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler