Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf150
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...=STRK:MEWNX:IT

Evet arkadaşlar bu ürünü satın aldım, dayanamadımda.

15 $.

Gelince bir ara takacağım inş. Satıcının dediğine göre takması çok basitmiş.
    Ama su geçirmez değil, bu sebeple iyi muhafaza etmek lazım. Bu saate kadar fazladan devir çevirdiğime de yanmıyor değilim ama kısmet bu zamanaymış.

Önce bir gelsinde, sonra bakarız.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ama altta sorulan sorularda biri su geçirir mi demiş adam geçirmez diye cevaplamış ? hayırlı olsun. Umarım işini görür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    beyler bu cbf 150 km de kaç kuruş yakar? yada şöyle sorayım 100 km yi kaç LT ile devirir..?

bu motorların 2011 leri enjeksiyonlu mu?

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...=STRK:MEWNX:IT

Evet arkadaşlar bu ürünü satın aldım, dayanamadımda.

15 $.

Gelince bir ara takacağım inş. Satıcının dediğine göre takması çok basitmiş.
    Ama su geçirmez değil, bu sebeple iyi muhafaza etmek lazım. Bu saate kadar fazladan devir çevirdiğime de yanmıyor değilim ama kısmet bu zamanaymış.

Önce bir gelsinde, sonra bakarız.
    Hayırlı olsun Murat, bende merak ettim, bakalım nasıl olacak?
    Nereye sabitlemeyi düşünüyorsun?
    Göstergenin ortasındaki Honda yazılı yer bana sanki uygun gibi geldi ama belki büyük gelebilir orası için.

Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu cbf 150 km de kaç kuruş yakar? yada şöyle sorayım 100 km yi kaç LT ile devirir..?

Birazcık okusak iyi olmaz mı?
    Bu soruların hepsi forumda defalarca konuşuldu.

Yine cevaplayalım.
    Normalde 100 kilometrede şehir içi kullanımda 2,5 ile 3 litre arasında değişir yakıt tüketimi.

Eğer sürekli 5.vites ve 50 km. hız ile gidersen 100 kilometrede 1,61 litre yakıyormuş. (Bu veriyi Honda Sundiro sitesinde vermiş).

2011 modelleri injeksiyonlu değil, gelişmiş karbüratör sistemi mevcut.
    Yakıt tüketimine etki edeceğini zannetmiyorum.

Henüz 2011 yeni kasalardan alıp kullanan arkadaş yok bu sayfada.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Km de değişmekle birlikte 10lt ile benimki460 km yaptı. bu da 100kmyi 2lt civarı demek oluyor. kontrollü kullanınca 300-500km yapabiliyorsunuz yedek hariç. 8tl

2011 ler gelişmiş karbüratörlü, konusu vardı...

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    [QUOTE=mmucit;2242703][QUOTE=Bruce 65;2240712]

Sen en iyisi kurban kes, nede olsa 2007 model ve yağ yakmıyor.

Mevlit okutacağım anca kurtarır...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:23 ----------

[QUOTE=AlperAy;2243888]Merhaba Arkadaşlar,
    (beni hatırlayanlar olacaktır)

Merhaba, Hayırlı uğurlu olsun...kazasız belasız nice km ler dileğiyle...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Murat, bende merak ettim, bakalım nasıl olacak?
    Nereye sabitlemeyi düşünüyorsun?
    Göstergenin ortasındaki Honda yazılı yer bana sanki uygun gibi geldi ama belki büyük gelebilir orası için.

Ben de orasını düşünüyorum, orada normalde saat vardı ama saat emekliye ayrılıp oraya konacak.

Hele bir gelsin de.

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama altta sorulan sorularda biri su geçirir mi demiş adam geçirmez diye cevaplamış ? hayırlı olsun. Umarım işini görür.
    Benim anladığım ise su geçirmez özelliği mevcut değil.

Yani jelatine sarıp koyacağız.

Resetable to Zero Hours- 0 a ayarlanabilen(reset edilebilen) saat

For ALL spark ignition engines- bütün kıvılcım ateşlemeli(yani bujili) motor tipleri için

Not Water Proof- su geçirmez değil

[QUOTE=Bruce 65;2245475][QUOTE=mmucit;2242703]
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sen en iyisi kurban kes, nede olsa 2007 model ve yağ yakmıyor.

Mevlit okutacağım anca kurtarır...[COLOR="Silver"]
    Beraber toplanalım, bir mevlit okutalım; Okuyan da metehan abi olsun

Hiç sesi de çıkmıyor. Foruma girmeyi unuttumu ne?

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km de değişmekle birlikte 10lt ile benimki460 km yaptı. bu da 100kmyi 2lt civarı demek oluyor. kontrollü kullanınca 300-500km yapabiliyorsunuz yedek hariç. 8tl

2011 ler gelişmiş karbüratörlü, konusu vardı...
    Vay be, nasıl kullanıyorsunuz anlamıyorum. Ben arabalardan kaçacağım diye takla atıyorum trafikde.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    arkadaşlar herkese merhabalar. metehan abinin verdiği aragazı ve yazın yapmayı düşündüğüm adanadan izmire kadar sahil bandı gezisinde kullanmak üzere yeni model sıfır cbf 150 mi almış bulunuyorum. darısı isteyen hayalini kuran herkese olsun. motoru bu ay sonu teslim alıcam alırkende koruma demiri ve yan ayaklıkta serviste takılacak. daha öncede 2009 modelini sıfır alıp 2 yıl kadar kullanıp satmıştım çokta memnun kaldım motorumdan . inş yeni modelde eskisini aratmaz. merak edenler için plakasız fiatı 4200 tl saydılar yarısı peşin yarısınıda karta 6 ya böldüler. ancak gerek çevremden gerekse servisten duyduğum kadarıyla yakın zamanda bi zam sözkonusu hondaya , alacaklar acele etsin bence...

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhabalar. metehan abinin verdiği aragazı ve yazın yapmayı düşündüğüm adanadan izmire kadar sahil bandı gezisinde kullanmak üzere yeni model sıfır cbf 150 mi almış bulunuyorum. darısı isteyen hayalini kuran herkese olsun. motoru bu ay sonu teslim alıcam alırkende koruma demiri ve yan ayaklıkta serviste takılacak. daha öncede 2009 modelini sıfır alıp 2 yıl kadar kullanıp satmıştım çokta memnun kaldım motorumdan . inş yeni modelde eskisini aratmaz. merak edenler için plakasız fiatı 4200 tl saydılar yarısı peşin yarısınıda karta 6 ya böldüler. ancak gerek çevremden gerekse servisten duyduğum kadarıyla yakın zamanda bi zam sözkonusu hondaya , alacaklar acele etsin bence...
    Hayırlı olsun, acaba lastikler nasıl? Hala kayan duro mu?

Olabilir, honda her an zam yapabilir.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    merhaba arkadaşlar....
    portatif motorsiklet garajı...
    buyrun seyredin....

http://www.mototv.de/video/Easy-Gara...558ac222e630c5

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Alıntı ZS805 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar....
    buyrun seyredin....

harika bir ürün..

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    bu garaj harika bi fikir. otoparkta arabanın önüne koyulabilir motoru alıncada tersten arabanın üstüne konabilir .arabayı çizmeyecek gibi.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    ve en önemlisi de yere sabitlemek yoksa rüzgarda mahalleyi gezerdi

güzel ürün..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Vay be, nasıl kullanıyorsunuz anlamıyorum. Ben arabalardan kaçacağım diye takla atıyorum trafikde.
    Hocam uzun yol sakin sakin kullanım ile (5. viteste 60-110 arası) istanbul enez istanbul yapmıştım birkaç kez geçen yıl. şehir içinde hiç hesaplamadım.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Yavuzica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zaman sizleri takip ettim, etmeye de devam edeceğim. Ehliyete başvurduğum günden beri CBF 150 hakkında çoğu şeyi öğrendim. Yaklaşık iki aydır sizleri takip ediyorum. Belki daha kısa süredir yazıyorum.

Neyse, daha önce okuduysanız benim durumumu biliyorsunuz. Benim motor tecrübem yok. Ve ben motoru acemiliğimi attıktan sonra Okulla ev arasında köprü geçerek kullanacağım. Bugün yıllardır motorcu olan amcamın nacizhane fikirlerini almaya gittim.

Dedi ki bana CBF 150 seni öldürür. Bu acemiliğinle alma onu.

Zaten motor sürmeyi yeni öğreneceksin, bir de vitesle uğraşıp da dkkatini dağıtma dedi. Bunun yerine çin malı bir scooter alıp bir sene acemeliğimi atmamı ve motor sevdamı geliştirdikçe daha iyi kaliteli ve hızlı motorlar alırsın dedi.

Motor olarak da Asya motor düşünmeye başladım. Sonuçta bir ve ya iki sene sonunda çöpe atılacak gözüyle bakıyorum.

Sizler ne dersiniz?

Yavuzica

Şimdi benim kafama birşey takıldı.Sen acemiliğimi attıktan sonra köprü trafiğine giricem diyorsun,hadi buna eyvallah.Peki amcan'da bu acemiliğinle alma onu dedi diyorsun.

Sen acemiliğini nasıl atıcaksın/nekadar sonra köprü trafiğine çıkıcaksın/acemiliğini attığını neye göre anlıcaksın/scooter'e binince acemiliğin önemi kalmıyormu...Bu saydıklarımdan sonra sana bir tavsiyem olucak,yakınında tanıdığın bir arkadaşın veya senden yaşca büyüğün olabilir sadece motor sürmeyi bilsin ve motoru olsun veya kiralayın.

Arkadaşına,seni köprü üzerinden karşıya geçirmesini söyle...Trafiği iyi takip et,rüzgarın gücünü gör,önünde giden dorseli aracın türüblansını farket,araçların sinyal vermeden nasıl şerit değiştiridiğine bak,arakanızdaki aracın sizi nekadar mesafeden takip ettiğine bak...Ama sakın denize bakma ''şaka şaka'' denizede bakabilirsin tabiki

Ben senin durumundaki birisi için,onu alma-bunu al türünde birşey söyliyemiyeceğim;neden?Çünki sen acemisin ''bunu sen söyledin,ben değil''
    13-14 senedir motor kullanırım ve doğma büyüme İstanbul/Beşiktaş çocuğuyum,(İSTANBUL'DA ENÇOK KORKTUĞUM YER KÖPRÜ'DÜR)

İyi düşün doğru karar ver...

Sağlıcakla.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    honda cbf150
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla bnde cbf e mercek isterim yapmak ama bunu bi bilenyapsa guzel olur.

arkadaslar gçen motoru yağmurda sürdüm. ön lastikten inanılmaz ayaklarıma su geldi. arka tekerde pantalonuma cok su atti ve çözümü buldum.

malzeme: 1 metre yumuşak tır brandası = 8 TL

Oto Döşemecilerinede biraz rica ve pazarlıkla = 20 TL

+ kola falan alırsanız hora geçer )

en az 3-4 sene gidicektir.

yaparkende cektim yaptıktan sonrada buyrun.

Yapan ustamız:

Resimleri Telefonla cektim.bu kadar oldu ancak.
    dostum bu uygulama motor hava almadığı için motoruna çok zarar verir.

selam arkadaşlar.ilk moturumu almaya karar verdim.bir tane cbf 150 var.bizim apartmandaki bir abinin motoru.2009 model 14500 km de .bakımlı.temiz kullanılmış ,3000 tl istiyor.ama hafif kazalıymış.gidonu yetkili serviste değişmiş.değiştiği hiç belli olmuyor.alınırmı?ne dersiniz.pazarlık payıda var.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    dünyanın en güzel motorudur bizimkisi. herkes alsın kullansın fazla düşünmeyin.

2 sene olacak hala ilk günkü gibi, yatıyorum cıbıf, kalkıyorum cıbıf. ne göstergesinden şikayet ederim ne farından. herşeyine aşığım. tek vidasıyla oynamam.

var mı hafif sınıfta daha güzeli? bi şaşal benzini doldur, salına salına çık asfalta, hayatın değişsin, dünya yıkılsa umurunda olmaz.

bir başka motordur bizimkisi, bir başka aşktır benimkisi
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    yağılı ve soğuk havalarda güzel ve basit önlem. teşekkürler.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı ZS805 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar....
    buyrun seyredin....

Güzelmiş, kaç lira acaba?

Özellikle arabalar için oldukça kullanışlı.

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam uzun yol sakin sakin kullanım ile (5. viteste 60-110 arası) istanbul enez istanbul yapmıştım birkaç kez geçen yıl. şehir içinde hiç hesaplamadım.

Evet buda mantıklı, teşekkürler.

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi benim kafama birşey takıldı.Sen acemiliğimi attıktan sonra köprü trafiğine giricem diyorsun,hadi buna eyvallah.Peki amcan'da bu acemiliğinle alma onu dedi diyorsun.

Sen acemiliğini nasıl atıcaksın/nekadar sonra köprü trafiğine çıkıcaksın/acemiliğini attığını neye göre anlıcaksın/scooter'e binince acemiliğin önemi kalmıyormu...Bu saydıklarımdan sonra sana bir tavsiyem olucak,yakınında tanıdığın bir arkadaşın veya senden yaşca büyüğün olabilir sadece motor sürmeyi bilsin ve motoru olsun veya kiralayın.

Arkadaşına,seni köprü üzerinden karşıya geçirmesini söyle...Trafiği iyi takip et,rüzgarın gücünü gör,önünde giden dorseli aracın türüblansını farket,araçların sinyal vermeden nasıl şerit değiştiridiğine bak,arakanızdaki aracın sizi nekadar mesafeden takip ettiğine bak...Ama sakın denize bakma ''şaka şaka'' denizede bakabilirsin tabiki

Ben senin durumundaki birisi için,onu alma-bunu al türünde birşey söyliyemiyeceğim;neden?Çünki sen acemisin ''bunu sen söyledin,ben değil''
    13-14 senedir motor kullanırım ve doğma büyüme İstanbul/Beşiktaş çocuğuyum,(İSTANBUL'DA ENÇOK KORKTUĞUM YER KÖPRÜ'DÜR)

İyi düşün doğru karar ver...

Sağlıcakla.
    Evet buda farklı bir bakış açısı, İstanbul'da olmadığım için bilemiyorum ama boğazın bir manzarası bir de rüzgarı meşhurdur.

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dünyanın en güzel motorudur bizimkisi. herkes alsın kullansın fazla düşünmeyin.

2 sene olacak hala ilk günkü gibi, yatıyorum cıbıf, kalkıyorum cıbıf. ne göstergesinden şikayet ederim ne farından. herşeyine aşığım. tek vidasıyla oynamam.

var mı hafif sınıfta daha güzeli? bi şaşal benzini doldur, salına salına çık asfalta, hayatın değişsin, dünya yıkılsa umurunda olmaz.

bir başka motordur bizimkisi, bir başka aşktır benimkisi
    Var mı forumda bu arkadaştan daha fazla motorunu seven?

Alıntı gurkan_66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.ilk moturumu almaya karar verdim.bir tane cbf 150 var.bizim apartmandaki bir abinin motoru.2009 model 14500 km de .bakımlı.temiz kullanılmış ,3000 tl istiyor.ama hafif kazalıymış.gidonu yetkili serviste değişmiş.değiştiği hiç belli olmuyor.alınırmı?ne dersiniz.pazarlık payıda var.
    içine sinerse al derim, tabii mutlaka servise de danış.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler