Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmailin ben de LEd li ve Vites göstergesiz olanlarından getirtmesini bekliyorum. Aynı honda nın yaptığı gibi, neymiş vites göstergeli, yaptın mı göstergesiz yapacaksın ki bilen bilmeyen belli olsun. Acemi ile usta birbirinden ayrılsın

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail benim eli kulağında dediğim eleman orda kaldı zor gelirim diyo yaza kadar işleri yoğunmuş. Hocam ben senden alayım yeterli coğunluk gerekiyorsa beni de ekleyebilirsin listeye, mümkünse ledli olanlar tercih edilir
    Direk bire bir Çin'den getirilebilse daha ucuz olabilirdi.
    Ama ne yazık ki mümkün olmuyor her zaman bu durum.

Elimde Ledli göstergelerden var, özel mesajla kargo bilgilerini gönderirsen Pazartesi günü kargo ile gönderebilirim.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    İyi akşamlar arkadaşlar..

Hep sorunlarla geliyorum ama.Başımdan dert sıkıntı eksik olmuyo..

Bu sabah Ybr aynalarımı takarken yani takmaya çalışırken..

Sol taraf cuk oturdu ince ayarları kaldı..
    Sağ taraf döndür döndür bi türlü olmadı..Birazda zorladım herhalde 1-2 diş yalama oldu gibi..

Orjinalini sökerkende anahtarla zor çıktı..Paslanmıştı biraz..
    Şimdi ben bu bi kaç dişi atlattırıp nasıl tutturabilirim bu aynayı..
    Olmaz demeyin aman hidrolik haznesi filan hepsi ona bağlıymış
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sağ taraf döndür döndür bi türlü olmadı..Birazda zorladım herhalde 1-2 diş yalama oldu gibi..

bir tarafı ters dişti ama... yanlış tarafa doğru çeviriyor olmayasın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Arkadaşlar irc yeni lastik çıkarmış, gören duyan bilen var mı dişli kış lastiği diye geçiyor.

Ahanda linki burada

Lastiklerimin bitmesine daha var ama duroları değiştirecek arkadaşlara duyurulur.
    Benimkiler de irc bir sıkıntım yok.

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    yeni model cbfl 150 erde vites göstergesi yok mu :(
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı houlacaust adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var, sadece boş vitesi gösteriyor

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Arkadaşlar irc yeni lastik çıkarmış, gören duyan bilen var mı dişli kış lastiği diye geçiyor.

Ahanda linki burada

Lastiklerimin bitmesine daha var ama duroları değiştirecek arkadaşlara duyurulur.

güzel lastiğe benziyor.biçim olarak ama tabi bakmak lazım hamuruna v.s. şimdilik michelın diyorum :D

Motosikleti
    honda cbf 150- kırmızı 2009
    evet arkadaşlar herkese selam...uzun bir aradan sonra tekrar geldim, görüyorum ki hala ayna,devir saati muhabbeti var ağustos 2010 da garaja kapattığım makinemi geçen hafta ilk kez çıkardım günışığına.. aküsü bitmiş boş lambası zor gözüküyodu marş yapınca oda söndü, sonra itekleyip zorda olsa çalıştırdım, şu kış günü baya terletti beni... çarşıda işlerim vardı biraz dolandım neyse makine kendine geldi bide yıkayıp parlattım ki süper oldu.. lastikler 8 bar'a kadar inmiş havası bide hava bastım ama korna hala mobylette kornası gibi çalıyo nedense paslanmışmı aceba, heralde açılır tekrar... geçen pazar eve dönüş yolunda kepez rampasını çıkarken sol şerit 5. vites 90 kms süratle motor birden sustu kendimi sağ şeride zor attım arkam baya kalabalıktı çünkü yedeğe düştüğünü sanıp yedeğe aldım 20sn marşla zor çalıştı 100mt kadar gidince yine stop etti depoyu açıp bi salladım ses yok 2-3 defa daha çalışa stop ede 4km'lik rampayı çıktım, sonrada 50 mt elimle itekledim terden sırılsıklam sinirden motoru yere atacakken 2 kişinin olduğu bi biyonik mobylette geldi ''abi benzinmi bitti itekleyelim seni'' dediler sol artçı ayaklığına dayayarak garibim mobylette 30 kms süratle beni benzin istasyonuna götürdü cüzdan evde cebimde 2 lira para rezillik adama dedim ''olmaz en az 5 lira'' dedi eve 12 km var deli olacam 1 km ilerde bi istasyon daha var sağolsun pompacı çocuk kendine alır gibi bidona 2 liralık benzin koydu onunla eve ulaştım, yani şu yedek musluğu ne ayak arkadaşlar.. yedeğemi düştü yoksa bittimi anlamıyorum bu 2 oldu...

Motosikleti
    honda cbf150
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum tavsiyelerin için teşekkür ederim

kullanılması muhtemel tüm ekipmanları aldım(role,açma kapama düğmesi,araya sigorta,kalın kablo,bağlantılar için klips,kablo kelepçesi vs..)

elime hiç ummadığım bir yerden bir elektrik şeması geçti,voltaj nerden alınacak,role nereye konacak hepsi tek tek resmedilmiş.

tesisatı korumak adına,bir adet kısa devre tespitinde kullanılan ampüllü test cihazı yapacağım.

Sonra sakin kafayla girişirim işe

artık ya yollarım ışıl ışıl olur,yada zifiri karanlık
    Bu bahsettiğiniz şemayı nasıl teğmin edebilirim.
    bende motoruma mercekli xenon uygulaması yapıyorum.far tamam ama xenon tesisatı nasıl olacak detaylı anlatabilirmisiniz. Saygılar.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı basserdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bahsettiğiniz şemayı nasıl teğmin edebilirim.
    bende motoruma mercekli xenon uygulaması yapıyorum.far tamam ama xenon tesisatı nasıl olacak detaylı anlatabilirmisiniz. Saygılar.
    forumun geçmiş sayfalarında resimli olarak anlatmıştım.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Yavuzica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Dün mototal'de gittim gördüm CBF'leri, gösterge panelleri değişmiş... Devir saati var ancak kaçıncı viteste olduğunuzu gösteren panel yok. Sadece boş vitesi gösteriyor.

Aşık oldum resmen motora. Oradaki adam beni pek ciddiye almadı, onun için bir indirim de yapmadı. 4350 lira nakit, anahtar teslim fiyat dedi. Kredi kartına taksitlendirince 4800 lere falan geliyormuş.

Neyse, dünden beri aklımda şu var. Acaba 0 motor mu alsam. Çünkü motorumu aldıktan sonra satmayı düşünmüyorum. Bir ömür benimle olsun istiyorum. Daha almadığım motorla aramda duygusal bağ oluştu. Biliyorum oralarda bir yerde beni özlüyor o da. Ama nerede? İkinci el almak mantıklı gelmişti, çünkü motor sürmeyi bu motor üstünde öğreneceğim. Şimdi vitese alışmaktı, kusursuz denge sağlamaktı, hata dolu bir 2000-3000 kilometre bizi bekliyor. Şimdi 0 alırsam çok fazla mı yazık etmiş olurum parama?

Ben ikinci el alırken, acemilikten sonra satıp, sıfır alırım diye düşünmüştüm. Böylece cebimde kalacak 600-700 lira ile de monttu, kasktı falan alırım diye düşünüyordum. Ama şimdi "0"lar kanıma girdi bir anda ışıl ışıl...

Of ne yapsam ki bilemedim!

Hiç bir zaman,ben motorumu satmam diye konuşma.Bu iş öyle birşeyki hani sonuyok diye bir tabir varya tıpkı öyle birşey,karşına bir motor çıkar,en kral manita bile aklına bukadar takılmaz.

Bir an önce akşa olsunda evegidip yatağıma yatim ve yorgunluk ile yatağın rahatlığı arasında,yastığın yumuşak bir köşesine sarılıp hayal kurmak istersin.
    O yüzden ben kesinlile satmam deme,yeri ve zamanı gelir ve satarsın.

Şimdi sıfırmı 2. elmi konusuna gelince...Sıfır ayarında 2. el ve aksesuarlı almak daha mantıklı bence.Neden peki. 2.elin oturmuş bir fiyatı var tabi burda motorun temizliğide söz konusu,sıfır aldığın zaman 6 ay sonra satmaya kalksan kesinlikle aldığın fiyata satamazsın 500.00tl.aşağı veririsin buda zarar.Ama sen gidip temiz 2. el alırsan yeri gelincede satmak istediğinde aldığın fiyata satmam %80 daha yüksek.

O yüzden ben temiz 2. el derim.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Katılıyorum, şimdi sezon değil 2.elde güzel motorları ucuza alabilirsin. Bence koruma motordan daha önemli. Paranı korumaya harca, nasıl olsa motorun parçaları ucuz, 2.elde sorun yaşarsam diye düşünme. Tamir ve bakım maliyetleri düşük bir motor. Hem satmak istersen sezonda satarsan kar bile edebilirsin.

Motosikleti
    cbf150
    [QUOTE=Bruce 65;2240712]
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar, çıt

Onlar yazın ise apaçi oluyorlar. Penye pantolon terlik, full koruma.

Yaa...sen bir çıt çıkardın ondan sonra aldı yürüdü...
    birde full koruma tarifine koptum...

kesinlikle aynı fikirdeyim,zaten devir göstergesindede belli olduğu üzere çok yüksek devirlerde kullanıyormuşuz...benim motordada yağ yakma sorunu yok.Üstelik 2007 model...
    Sen en iyisi kurban kes, nede olsa 2007 model ve yağ yakmıyor.

Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam cbf alemi
    . aydoğanx kardeşim gosterge led yapmıssınız gordüm , led yapmak için sdece beyaz led tekmak yeterlimi ? baglantıyla ilgili bir durum yoktur inş
    Direkt beyaz led tabikide takılmaz. Direnç ve diyot(AC voltaj için) gerekir.

Bir taraf ters biliyorsun değil mi?
    Buna rağmen sorun devam ediyorsa kütüklüğün içine yağ sık dene.
    Birde sökersen pas sökücü ile denersen biraz daha kolay açılabilir.
    Pas sökücü sıkılır ve gevşeme yönüne göre zorlanır, hiç gevşeme belirtisi yoksa bu kez sıkma yönüne uğraşılır, sonra tekrar gevşeme yönüne.
    Bu şekilde açmaya çalışırsın. Ya da biri senin için bu işi yapar.

Ahanda linki burada

Güzel bir lastik gibi duruyor ama ben 4 mevsim taraftarıyım.

Tabii kuryelerin ve kışın binenlerin çok işine yarar gibi gözüküyor.

Teşekkürler.

Alıntı houlacaust adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ama çoğu motorda vites göstergesi olmaz zaten.

Boş hariç

Alıntı atakf1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar herkese selam...uzun bir aradan sonra tekrar geldim, görüyorum ki hala ayna,devir saati muhabbeti var ağustos 2010 da garaja kapattığım makinemi geçen hafta ilk kez çıkardım günışığına.. aküsü bitmiş boş lambası zor gözüküyodu marş yapınca oda söndü, sonra itekleyip zorda olsa çalıştırdım, şu kış günü baya terletti beni... çarşıda işlerim vardı biraz dolandım neyse makine kendine geldi bide yıkayıp parlattım ki süper oldu.. lastikler 8 bar'a kadar inmiş havası bide hava bastım ama korna hala mobylette kornası gibi çalıyo nedense paslanmışmı aceba, heralde açılır tekrar... geçen pazar eve dönüş yolunda kepez rampasını çıkarken sol şerit 5. vites 90 kms süratle motor birden sustu kendimi sağ şeride zor attım arkam baya kalabalıktı çünkü yedeğe düştüğünü sanıp yedeğe aldım 20sn marşla zor çalıştı 100mt kadar gidince yine stop etti depoyu açıp bi salladım ses yok 2-3 defa daha çalışa stop ede 4km'lik rampayı çıktım, sonrada 50 mt elimle itekledim terden sırılsıklam sinirden motoru yere atacakken 2 kişinin olduğu bi biyonik mobylette geldi ''abi benzinmi bitti itekleyelim seni'' dediler sol artçı ayaklığına dayayarak garibim mobylette 30 kms süratle beni benzin istasyonuna götürdü cüzdan evde cebimde 2 lira para rezillik adama dedim ''olmaz en az 5 lira'' dedi eve 12 km var deli olacam 1 km ilerde bi istasyon daha var sağolsun pompacı çocuk kendine alır gibi bidona 2 liralık benzin koydu onunla eve ulaştım, yani şu yedek musluğu ne ayak arkadaşlar.. yedeğemi düştü yoksa bittimi anlamıyorum bu 2 oldu...
    Geçmiş olsun, çook büyük tecrübe olmuş senin için. Bazı motorların musluğunda arıza var der metehan abi. İstersen baktır. Ya da ufak bir şişe benzin taşı bagajında.

Birde herzaman cüzdan taşısan yanında iyi olur, polis ehliyet ruhsat ister vs.

Arkadaşlar şu etapta 147 lira veremiyeceğim için ebayden takometre bakmaya başladım.
    Şunu buldum, ne dersiniz. Pilli ama 35 bin saat ömür biçmiçler ve bağlantı için 2 tel gerekiyormuş. Ve 25 bin rpm e kadar gösterebiliyor. Fiyatı ise 30 tl yi geçmez ise alacağım.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...STRK:MEBIDX:IT

Göstergelerinizi orjinal ile değiştirin arkadaşlar ama uğraşmak istemiyorsanız buda işe yarayabilir. Tabi denemek lazım.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    şimdi al ile 25 dolara falan geliyor. şansını bir dene hoşuna giderse bu da bir seçenek. Bakım aralığı da girilebiliyormuş.

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Benzinin yolda bitmemesi için deponuzu sürekli full tutmanızı tavsiye ediyorum. benzin ilk çizgiye geldiğinde benzin istasyonuna gidip '' ustam depoyu bir fulleyiver'' . diyerek 8 yada 10 tl lik benzin alırsanız hem yolda benzinsiz kalmazsınız hemde deponuzu paslanmaya karşı korumuş olursunuz .
    sevgilerimle herkese iyi sürüşler
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enteresandır daha önce gittiğim diğer marka servisler müşteriyi atölyeye sokmamak için ya motoru asansörle indirirlerdi yada araya perde tarzı bir engelleyici çekerlerdi.

D&B motorda aksine ustayla sohbet ede ede, ne yapılmış görerek içinize siniyor
    Ah bu MUĞLA daki HONDA KIVRAK YOKMU. OLMAZ OLASILAR.
    Ustanın dıbıne dahı yanastırmıyolar...
    SİZ ÇOOOK ŞANSLISINIZ..
    HELE Bİ
    İLCAN dıye bırısı var 2 yuzlunun tekii...
    _____[COLOR="Red"][B]Beşkazalı[/B][/COLOR]____
    [COLOR="Blue"][B]__Fethiye Grup48__[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinin yolda bitmemesi için deponuzu sürekli full tutmanızı tavsiye ediyorum. benzin ilk çizgiye geldiğinde benzin istasyonuna gidip '' ustam depoyu bir fulleyiver'' . diyerek 8 yada 10 tl lik benzin alırsanız hem yolda benzinsiz kalmazsınız hemde deponuzu paslanmaya karşı korumuş olursunuz .

ama yanımızda da devamlı 10 kilo fazladan ağırlık taşımış oluruz

kullanılan motorda deponun paslanacağını sanmıyorum. Anca boş depoyla yatarsa sıkıntı olur bence. Bir de yatan motorların benzin musluğunu kapatmakta fayda var. Karbüratöre dolan benzin buharlaşacak, eksildikçe üstü tamamlanacak, yakıtımız uçup gidecektir bence. Böyle pahalı yakıtın olduğu bir ülkede bunu bile hasaplamak gerek.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Beşkazalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SİZ ÇOOOK ŞANSLISINIZ..
    HELE Bİ
    Duymasın çok kızar

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    SİZ ÇOOOK ŞANSLISINIZ..
    HELE Bİ
    Şimdi bişey dicem o kıvrak motorada bayramlık ağzımı açmıyım

Ben Motoru Bodrumdan almıştım..Benden önceki sahibide oraya götürüyomuş..Aldığımda kayıtları filan gösteriyo eleman 750 km de 1 yağ değişimi diyo..

Bende heveslenmişim ya motoru alıcam..Oh oh ne güzel falan neyse..
    Motoru alıyorum noter satışı falan oluyo.
    Gerçektende 750 kmde 1 yağ değiştirmek zorunda kalıyorum motorun segman bitik..
    13 binde aldım 25 ine kadar yağ değiştir takviye en son;
    2-3 sayfa önce yazmıştım silindir,piston segman..
    Bela okumak istemiyorum bana Kıprak demeyin
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    cbf150
    şimdi al ile 25 dolara falan geliyor. şansını bir dene hoşuna giderse bu da bir seçenek. Bakım aralığı da girilebiliyormuş.
    Bir teklif verdim, bakalım tutturamazsak şimdi al ile çinlilerden alırız.

Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de her benzin almama km sayacını sıfırlarım.

SİZ ÇOOOK ŞANSLISINIZ..
    HELE Bİ
    Şimdi bişey dicem o kıvrak motorada bayramlık ağzımı açmıyım

Ben Motoru Bodrumdan almıştım..Benden önceki sahibide oraya götürüyomuş..Aldığımda kayıtları filan gösteriyo eleman 750 km de 1 yağ değişimi diyo..

Bende heveslenmişim ya motoru alıcam..Oh oh ne güzel falan neyse..
    Motoru alıyorum noter satışı falan oluyo.
    Gerçektende 750 kmde 1 yağ değiştirmek zorunda kalıyorum motorun segman bitik..
    13 binde aldım 25 ine kadar yağ değiştir takviye en son;
    2-3 sayfa önce yazmıştım silindir,piston segman..
    Bela okumak istemiyorum bana Kıprak demeyin
    Maalesef memlekette adam kıtlığı çekiliyor. Bu şahsı tanımam, bu sebeple onun için demiyorum ama her yerde düzgün, dürüst adam bulmak zorlaştı.

ama yanımızda da devamlı 10 kilo fazladan ağırlık taşımış oluruz

kullanılan motorda deponun paslanacağını sanmıyorum. Anca boş depoyla yatarsa sıkıntı olur bence. Bir de yatan motorların benzin musluğunu kapatmakta fayda var. Karbüratöre dolan benzin buharlaşacak, eksildikçe üstü tamamlanacak, yakıtımız uçup gidecektir bence. Böyle pahalı yakıtın olduğu bir ülkede bunu bile hasaplamak gerek.
    Bu da farklı bir bakış açısı tabii. Bu ara klavuzumuzda motor yatırırken karbüratörün içindeki benzini de boşaltmamız tavsiye ediliyordu diye hatırlıyorum.

Arkadaşlar birçok konu klavuzumuzda açıklanmış, bakmanızı tavsiye ediyorum, AMA devir göstergesi olmadan hangi hız aralığında vites değiştirmemiz gerektiğini yazmamış.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler