Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki ara saç değiştiren pek olmuyor bana vermediler. Orjinale gerek yok ben yan sanayiciyim kapak contasına ihtiyaç olacağını sanmam. Sana bırakıyorum ben seçimi arasaç ve kapak contası konusunda bana fark etmez.
    Kapak contası ise kağıt conta olduğu için bir kez açılıp kapanınca (kağıt conta inceliyor) yağ kaçırma riski var,
    o yüzden yenilemek en garantisi aslında.

Bugün akşam iş çıkışı yıba çarşısına bi uğrarım, eğer açık bulabilirsem balata ve sacları alırım.

Netteki fiyatlara göre yüksek gelirse yarın netten sipariş geçeriz cumartesi elimizde olur.
    Yağmur yağmazsa da pazar günü montajı yaparız
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir satiyle kullanmak zevklı olmakla bı yana motorsıkletı dogru kullanıyorumu ortaya koyan bır durum soz konusu
    mesela ben genelde tırmanma vitesi olarak 4, vitesı kullanır orta gazda gıderdım motorun sesı kısıldıkca devirden dusuyor bayılıyor falan zannederdım ama oyle degil 4, vites ve 4000 devirde45 km hızla falan motor uyuma moduna geçiyor tatlı tatlı gidiyor
    ama yok benım acelem var tırmansın dersen 6500-7000 devirle 75 le falan tırmanırsın
    evvela hepimizin bildigi gibi bu makınaların huyu sakın sakın bagırtmadan yolculuk etmek için yapılmıs sankı
    kesınlıkle surat ve akresiflik için degil ,hanı yılan gıbı kıvrılır .su gıbı akarya buda oyle bır şey
    Vay be, ben 3. vites 60 la bile gidiyordum düz yolda. Hele yokuş yukarı motor bayılmasın diye 3. vited 40-50 ile gittiğim de oluyordu. Desene boşa gaz verip durmuşum.

Alıntı brkcrdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm millet...

metehan hocam hoşgeldin.. değerli yorumların her zaman bizim için önemli..

Forumun son 10 sayfasına göz attığımızda bizim için önemli sonuçlar elde ettik.. En başta motosikletimizi gereksiz yere zorluyoruz, bu da motorun bitmesine yol açıyor.. sonuç; bir araca devir göstergesi şart...

değerli katkılarından dolayı forumda görüş bildiren tüm arkadaşlara teşekkürler...
    Motoru hakkaten gereksiz yere zorluyormuşuz, ama oda 3. vites 80 yapıyordu canım

Ama yinede bu hondanın neden ybr125 kadar sağlam motor yapmadığını açıklamaz.

Artık kimse cbf150 ye kurye motoru diyemez, çünki kurye motoru taş gibi olmalıdır. Bizimki biraz nazik

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar herkese merhabalar uzun süredir gerek sıkıntı gerek vakit sıkıntısından dolayı yazamıyordum..bu arada efsaneler de geri dönmüş jr.metehan abii hoşgeldiniz
    Ferhat ne sıkıntın var? Niye söylemiyorsun kardeşim, benzinin yoksa gönderelim

Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün sabah erkenden, özellikle devir saatini denemek için düz yola çıktım. hava güneşli rüzgar yok. 4 defa tekrar ettim. sonuçlar;
    1 nci vites 0-20 km/h
    2 nci vites 20-30 km/h
    3 ncü vites 30-40 km/h
    4 ncü vites 40-50 km/h
    5 nci vites 55 km/h 60 km hıza ulaşmak istediğimde 4000 deviri görüyor. aynı olayı 4 kez test ettim veriler değişmedi. Sanki normali 5000 devir gibi geliyor, çünkü ekonomi aralığının sonunda vites değiştirdiğim zaman motor toplayamıyor. 5 nci viteste 100 m mesafede 60 km yi ucu ucuna görüyor.
    Test için teşekkürler, güzel veriler. Acaba hızlı debriyaj değişimi yapıyor musun? Hani driftçiler gibi, belki o zaman toparlar. Ya da boşver ver gazı 5000 de değiştir.

Demekki ara saç değiştiren pek olmuyor bana vermediler. Orjinale gerek yok ben yan sanayiciyim kapak contasına ihtiyaç olacağını sanmam. Sana bırakıyorum ben seçimi arasaç ve kapak contası konusunda bana fark etmez.
    Naçizane tavsiyem, eksik malzeme ile işe girişme, bakarsın belki değiştirmek gerekir. Conta ise çok büyük ihtimal gerekecek.

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapak contası ise kağıt conta olduğu için bir kez açılıp kapanınca (kağıt conta inceliyor) yağ kaçırma riski var,
    o yüzden yenilemek en garantisi aslında.

Bugün akşam iş çıkışı yıba çarşısına bi uğrarım, eğer açık bulabilirsem balata ve sacları alırım.

Netteki fiyatlara göre yüksek gelirse yarın netten sipariş geçeriz cumartesi elimizde olur.
    Yağmur yağmazsa da pazar günü montajı yaparız
    Şimdiden kolay gelsin.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Bugün sabah erkenden, özellikle devir saatini denemek için düz yola çıktım. hava güneşli rüzgar yok. 4 defa tekrar ettim. sonuçlar;
    1 nci vites 0-20 km/h
    2 nci vites 20-30 km/h
    3 ncü vites 30-40 km/h
    4 ncü vites 40-50 km/h
    5 nci vites 55 km/h 60 km hıza ulaşmak istediğimde 4000 deviri görüyor. aynı olayı 4 kez test ettim veriler değişmedi. Sanki normali 5000 devir gibi geliyor, çünkü ekonomi aralığının sonunda vites değiştirdiğim zaman motor toplayamıyor. 5 nci viteste 100 m mesafede 60 km yi ucu ucuna görüyor.
    bilgilendirme için teşekkür ederim. motorla ilgili verileri okurken bu motorun en yüksek torku 5500 devirde ürettiğini gördüm. bu motorda en verimli kullanım devir aralığı 5000-5500 devir aralığıdır. vites değişimlerinde 6000-6500 devre çıkardıktan sonra vites büyütülürse motor üzülmeden hızlanacaktır. vakti ve imkanı olan bir arkadaşımız ölçüm adına motorunu 5000-5500 aralığında kullanarak yakıt ölçümü yapabilirmi. göstergedeki ekonomi devir aralıklarıyla kıyaslamak için.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Selam arkadaşlar, bu ara yağ değiştirecek olan varsa şu sitede castrol 10/40 fiyatı 28tl den 19 a düşmüş.
    http://www.turkoilmarket.com/Castrol...tre,PR-95.html

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, bu ara yağ değiştirecek olan varsa şu sitede castrol 10/40 fiyatı 28tl den 19 a düşmüş.
    Ben BP istasyonundan castrol 10w50 aldım 24 lira idi. ya da 26 tam hatırlayamadım
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    170 gayme nerden çıktı mucit?

147 gaymeden gönderdik arkadaşlara
    Selamlar, kardeşim ek sipariş verdinmi ? beklemedeyiz biliyorsun sana yük oluyoruz ama...
    Hep Pür Dikkat...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben sanayide castrol power1 10 40 aynısını 18 e aldım.Bu yağın fiyatı internette uçuk..
    HONDA

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    merhaba cbf ciler nasılsınız bakalım.
    arkadaşlar cbf motorlarınızın vites oranları nedir merak ediyorum. bilen bir arkadaş burada yaza bilir mi.
    şimdiden teşekkürler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda diye aldık hiç paylaşım yapılmadı ah keşkem Cbf 150 alaydım
    Toplam 7 sayfa 5 ini ben yazmışım.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2221779
    cgl de güzel model ama stokta parçası yok dostum...senin ki bahtsız bedevi misali şansına küs...ybr cbf alsaydın başın ağrımazdı...

Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın metehan abi.orjinalliği fazla bozmamak gerek.adamlar hesaplamış ve bunu yapmış
    bu arada, kısa bir zaman da yazılarını takip etmeme rağmen ben bile bu topiğin sensiz olamayacağını anlamıştım. iyi ki geldin (yanlış anlamasın diğer paylaşımcılar) ....ve iyi ki varsınız sayın cbf150 paylaşımcıları diye konuyu toparlayayım bari
    kanka bu modelin showroomlara geldiği günleri bile hatırlıyorum...ilk önce iskenderun tarafında görülmüştü cbf modelleri...oradan fotolar elmişti...sonra Adana falan...yani bu model elimizde forumda büyüdü... eski heyecanım olmasada sizlere ne aktarsam ne kapsam kardır diyorum...

devir satiyle kullanmak zevklı olmakla bı yana motorsıkletı dogru kullanıyorumu ortaya koyan bır durum soz konusu
    mesela ben genelde tırmanma vitesi olarak 4, vitesı kullanır orta gazda gıderdım motorun sesı kısıldıkca devirden dusuyor bayılıyor falan zannederdım ama oyle degil 4, vites ve 4000 devirde45 km hızla falan motor uyuma moduna geçiyor tatlı tatlı gidiyor
    ama yok benım acelem var tırmansın dersen 6500-7000 devirle 75 le falan tırmanırsın
    evvela hepimizin bildigi gibi bu makınaların huyu sakın sakın bagırtmadan yolculuk etmek için yapılmıs sankı
    kesınlıkle surat ve akresiflik için degil ,hanı yılan gıbı kıvrılır .su gıbı akarya buda oyle bır şey
    değerlerin üzerinde motoru zorladığımız doğru...ama rampa çıkarken tork için devre bakmadan bir düşük viteste olmazsak gücü sabitleyemeyiz...ya eğim kazanacak ya sen...

bende artık bana anlatılan devirleri aşmamaya başladım...bir refleks oldu...65 te 4 te oluyor mutlaka...

Alıntı brkcrdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm millet...

metehan hocam hoşgeldin.. değerli yorumların her zaman bizim için önemli..

Forumun son 10 sayfasına göz attığımızda bizim için önemli sonuçlar elde ettik.. En başta motosikletimizi gereksiz yere zorluyoruz, bu da motorun bitmesine yol açıyor.. sonuç; bir araca devir göstergesi şart...

değerli katkılarından dolayı forumda görüş bildiren tüm arkadaşlara teşekkürler...
    dostum hoşgeldin sizleri görmek çok güzel...

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar herkese merhabalar uzun süredir gerek sıkıntı gerek vakit sıkıntısından dolayı yazamıyordum..bu arada efsaneler de geri dönmüş jr.metehan abii hoşgeldiniz
    dostum yoksun bu aralar...sevgiler...

Hatasız kul olmaz aga;
    ben hiçbir zaman "ben bilirim" moduna girmem, beni bilirsin
    Konuyu tartışacağız ki bizde doğrusunu öğreneceğiz...

r:
    eyvallah dostum sana her konuda güvenirim...

Ok. Murat abi.
    Benimde 2000 km olmasına 100-200 km. kaldı.
    Yazdan kalma 15w-50 Motul var hala karterde.
    Malum havalar soğudu iyice 10w-40 koyacağım.

Ben o zaman debriyaj balatasını alıyım,
    yetiştirebilirsek bu haftasonu pazar günü debriyaj balatalarını değiştiririz.

Sende ara saclar mevcutmu? Birde sendeki debriyaj balataları hangi marka?
    Genelde balatalarla birlikte ara saclarında değişmesi gerekiyormuş.
    debriyaj balatanın bitmesi neden olabilir sence...bu kmde zo rgibi...keza benimkiler henüz değişmedi...

bende ara saclar yok heralde paketi açıp bakmadım, balatalar da hint malıydı heralde, sarı bir kutusu vardı eve gidince bakmam lazım. ASK gibi bişeydi heralde

resim buldum heralde buydu. Ucuz da bişeymiş ben toptan aldıydım, kaliteli bir şey değilse ucuzmuş orjinalini takayım. Sen gidip orjinal alıcaksan bir takım bana alabilir misin. Pazar günü değiştirelim. Ama yağışlı olabilir hava.

debriyaj balatasında yan sanayi tavsiye etmem...neden ömrünün kısa olması ve dandik balatanın dökülen tozlar yüzünden debriyaj tasınıda bitirmesi...

Hmm birde debriyaj kapak contası gerekecek bize.

Velomoto'da 9 TL'ye tayvan malı balata varmış.
    https://www.velomoto.com.tr/urun.php...1&kategori=180

Tam emin olamadım, sence orijinal mi kullanalım ?
    Fiyat farkı var biraz.

Servisteki orijinal ürün fiyatları (Anes motor) :
    Balata set olarak (5 adet ) : 60 TL
    Ara saclar: 15 TL
    Kapak contası : 12 TL

Online sipariş verirsek zaten ücretsiz kargo ile gönderiyorlar.
    Servise gitme derdinden kurtuluruz böylece. Çünkü benimde pek servise uğrayacak vaktim olmuyor.
    dostum yan sanayiye evet ama balatada hayır...

1 nci vites 0-20 km/h
    2 nci vites 20-30 km/h
    3 ncü vites 30-40 km/h
    4 ncü vites 40-50 km/h
    biz 4.viteste aslında 7000-7500 deviri görmeden 5'e atmıyoruz...makina bu arada 80 e dayanıyor ...ve motorun bağırmasıyla tamam 5 e atalım artık deyip 5 e atıyoruz...hep hatalıymışız meğer...

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sanayide castrol power1 10 40 aynısını 18 e aldım.Bu yağın fiyatı internette uçuk..
    mobile 10/40 mı...castrol 10/40 mı...günün sorusu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Mobil kullanmadım metehan abi bişi diyemiyeceğim.
    HONDA

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    İyi akşamlar cbf ailesi.
    facebook(Fazer Tutkunları)

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    İsmail, Metahan ne diyor bak. Şimdi ne yapalım kararsız kaldım. Conta ve sacları aldıysan benim takım tamam olur. Ayrıca yağış da olsa önemli değil, istersen benim eve gelirsin kapalı otoparkta yaparız işimizi, ışıkları yaktırırım ben, 3 otomobil girecek kadar geniş alanım var, üşümeyiz hem de yağıştan etkilenmeyiz. Hem de birşeyler ters giderse motorlar kalır otoparkta güvenlikli otopark hiçbirşey olmaz. Zaten gelirsen görürsün yerimizi. 3 katlı kapalı otoparkı var bizim binanın

Ya da ben yanına gelirim seninkini değiştiririz , ben de görmüş öğrenmiş olurum. Sonra kendim havalar ısınınca hallederim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobil kullanmadım metehan abi bişi diyemiyeceğim.
    benim tercih aslında Castrolden yana...

Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar cbf ailesi.
    sanada iyi geceler fazer bireyi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, kardeşim ek sipariş verdinmi ? beklemedeyiz biliyorsun sana yük oluyoruz ama...
    Evet yeni gösterge siparişi verdim bakalım inşallah düdüklenmeyiz.
    Ürünler elime ulaşırsa buradan bilgilendireceğim.
    Listede adın var Bruce

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba cbf ciler nasılsınız bakalım.
    arkadaşlar cbf motorlarınızın vites oranları nedir merak ediyorum. bilen bir arkadaş burada yaza bilir mi.
    şimdiden teşekkürler.
    CBF150 Kullanma Kılavuzundaki bilgiler:

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj balatanın bitmesi neden olabilir sence...bu kmde zor gibi...keza benimkiler henüz değişmedi...
    Benim debriyaj telindeki bir ayarsızlıktan dolayı olabilir.
    Gerçi sert kullanımda söz konusu.
    Bakma burada ahkâm kesiyoruzda, trafikte çoğu zaman yavaşlamaktansa, hızlanmayı tercih ederek tehlikelerden kaçmaya çalışıyorum.
    Haliyle patır kütür debriyaj bırakmalarımda olmuyor değil.

İyi akşamlar cbf ailesi.
    İyi akşamlar Birol Usta.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:14 ----------

debriyaj balatasında yan sanayi tavsiye etmem...neden ömrünün kısa olması ve dandik balatanın dökülen tozlar yüzünden debriyaj tasınıda bitirmesi...
    İlk başta bende böyle düşünüyordum ama balatada sonuçta Honda'nın çindeki üretimi.

Ya da madem 60 lira vereceğiz daha kaliteli bi markanın debriyaj balatalarını bulabilsek sanki daha iyi olur.
    Ne biliyim mesela lucas, ebc gibi fren balatası üreticilerinin debriyaj balatalarıda oluyor mu acaba?

Biraz araştıralım bakalım.

İsmail, Metahan ne diyor bak. Şimdi ne yapalım kararsız kaldım. Conta ve sacları aldıysan benim takım tamam olur. Ayrıca yağış da olsa önemli değil, istersen benim eve gelirsin kapalı otoparkta yaparız işimizi, ışıkları yaktırırım ben, 3 otomobil girecek kadar geniş alanım var, üşümeyiz hem de yağıştan etkilenmeyiz. Hem de birşeyler ters giderse motorlar kalır otoparkta güvenlikli otopark hiçbirşey olmaz. Zaten gelirsen görürsün yerimizi. 3 katlı kapalı otoparkı var bizim binanın

Ya da ben yanına gelirim seninkini değiştiririz , ben de görmüş öğrenmiş olurum. Sonra kendim havalar ısınınca hallederim.
    İş çıkışı yıba çarşısına uğradım ama içime sinmedi oradaki ürünler.
    Hiçbişey almadım henüz.
    Fiyatlar da zaten burada link verdiğim yerlerden daha pahalı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:18 ----------

Ayrıca mete_han usta bize orijinali öneriyorsun da kendinde yan sanayi balata kullanmışsın bak zamanında :

nasıl bari memnunmuydun Debriyaj tası hala sağlammı senin

Tarih 21 Mayıs 2010

bunlarda benim aldığım setim...20 büyük dişli+5 küçük dişli +15 debriyaj balata+10takoz+ 10 arka balata ..toplam 60...45 de Aydoğandan zincir gelecek kore malı 105 liraya motor sıfırlanacak...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz18yQ71Uo8

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    bu linki gören bilen varmı ? adres'te bana çok yakınmış yahu
    http://www.prestijticaret.com/index_moto.htm

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    AydoganX çok teşekür ederim. ellerine sağlık. nette okadar dolandım ama bulamadım.
    parca lazım oldukça cbf den tırtıklıyorum. iyide oluyor.
    arka dişlim ve ön dişlim cbf ( muadil ) gerektiyinde hangi parçayı nereden bulurum hazırlıgındayım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:19 ----------

Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu linki gören bilen varmı ? adres'te bana çok yakınmış yahu
    http://www.prestijticaret.com/index_moto.htm
    görünüyor. hemde cok güzel görünüyor. iyide oldu devir saatinede bir göz atayım.

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    geceniz hayra galsın arkadaşlar
    xenon far benı kesmedı pekte içime sinmemişti zaten bi exenon yapmaya karar verdım

oncelıkle dıger arkadaslardan ogrendıgım ve tecrubelerımle motordan kafa grenajı ayırıp evin mutfagına cıkarttım bı nevı tamırhane oldu
    farı sokup 250 c de 5 dakıka kadar ısıttım ve camı cıkarttım .sonrası hıc yormadı dıye bılırım .daha once farı cıkartırken kırıldıgını duydugum için tereddutlu ıdım

1) far karartma işini kolanyaglı bez ve domestosla yaptım

2) kedi gibi oldu

3)yan acıklık kafamı karıstırdı

4)aliminyum folyoyu 4 e katlayarak iki tur etrafında çevirdim

5)

6) farı yerıne oturttum

7) bende olan malzemeyı ziyan etmeden kullanmam gerekıyordu h4 xenon u neteryallerını ayırıp motorunu cıkartıp h7 ozellıgı kazandırdım

8) lambayı yerine takıp silikonla sabitledim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:34 ----------

arkadasşlar gecen hafta km lerı sıfırlamıştık bu hafta bı xenonları taktık yınelıyorum hondaaaaaa 2011 cbf 150 burada

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AydoganX çok teşekür ederim. ellerine sağlık. nette okadar dolandım ama bulamadım.
    parca lazım oldukça cbf den tırtıklıyorum. iyide oluyor.
    arka dişlim ve ön dişlim cbf ( muadil ) gerektiyinde hangi parçayı nereden bulurum hazırlıgındayım
    Rica ederim dostum.
    Piyasada cbf, ybr yedek parçası bol bol ve uygun fiyata bulabilirsin.
    Motorunda kullanabiliyorsan çok iyi, yedek parça sıkıntııs çekmezsin

xenon far benı kesmedı pekte içime sinmemişti zaten bi exenon yapmaya karar verdım

oncelıkle dıger arkadaslardan ogrendıgım ve tecrubelerımle motordan kafa grenajı ayırıp evin mutfagına cıkarttım bı nevı tamırhane oldu
    farı sokup 250 c de 5 dakıka kadar ısıttım ve camı cıkarttım .sonrası hıc yormadı dıye bılırım .daha once farı cıkartırken kırıldıgını duydugum için tereddutlu ıdım
    @ellvis_78
    Senin işlemde çok güzel olmuş, eline sağlık.
    Benim kanıma da giriyorsunuz, mercekli xenon montajı için her an bende kolları sıvayabilirim

Malzemeleri nereden temin ettin?
    H7 mercekmi kullandın?
    Birde fiyatı nedir acaba?

Karanlık bir alanda düz bir duvardan görüntü alabilirmisin?
    Duvarda kesilme çizgisini ayarlayabildin mi?

Şu adreste yükseklik ayarı konusunda bolca bilgi bulabilirsin, faydası dokunabilir:
    http://www.xenonmercek.com/faryukseklik.html

Motosikleti
    cbf150
    İyi akşamlar cbf ailesi.
    İyi akşamlar.

[/COLOR]arkadasşlar gecen hafta km lerı sıfırlamıştık bu hafta bı xenonları taktık yınelıyorum hondaaaaaa 2011 cbf 150 burada
    Ellerine sağlık, gecen gündüz gibi olsun
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    http://www.xenonmercek.com/faryukseklik.html
    aydoganx kardeşim burada iletişim kısmında ahmet kasapogu isminde bır arkadaş var hella mercegi ve mercek çemberini ondan aldım :70 tl +8 kargo:78 ( hella h7 evet )
    h4 xenon vardı sekıldekı gıbı kestım 1 balast +1 amful :75
    yapı işçiligi bana ait
    grenajdakı elehtrık baglantı montaj :20
    sista slikon 75gr+ ısıya dayanıklı silikon :10 toplam: 183 tl
    h4 balast ve ampul işi cevirme bıraz karısık

gece nasıl denıycen artık , mesele aklına gırmek degilde guzel bir şey ise neden olmasın kardeşim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:26 ----------

Ellerine sağlık, gecen gündüz gibi olsun [/QUOTE]

teşekkurler kardeşim , daha iyileri sizlerin olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler