Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Aklıma gelmişken yazayım geçen gün bursa daki yetkili satıcı honda duran kardeşlere gittiğimi yazmıştım.Oradaki görüştüğüm bayan ilk defa gümüş renkli cbf 150 nin 15 gün içinde geleceğini söylemişti.Telefon numaramı aldı geldiğinde haber verecek.Gümüş renkli olursa nasıl birşey olur gerçekten merak ediyorum.Büyük ihtimalle çok yakışıklı bişey olacaktır.Bu ara kırmızı renk ile siyah rengi arasında gidip geliyorum araya şimdi birde gümüş rengi girecek bakalım nasıl olacak..Önceleri siyah renk pek hoşuma gitmese de son zamanlarda nedense gözüme bi hayli karizma gelmeye başladı.Kara büyü gibi safkan at gibi duruyor
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700

Uploaded with ImageShack.us

sadece dişli oranı da değişmiş olabilir.

Yeni model alan arkadaşlardan ricamız zincir bakla sayısı ve arka dişliyi sayabilirler mi, ön dişli görünmüyor onu saymak zor ama diğerleri sayılabilir. Zinciri ise ek yerinden başlayarak daha kolay sayabilirsiniz. Farkın dişli oranından mı yoksa motordan mı yoksa takılan katalizörden mi onu anlayalım.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    En çok da motoru aldığım gibi yatırmaktan korkuyorum.ALLAH'ım sen koru yarabbim.Aldığım gibi uygun bi yerine ayetel kürsi yi koyucam.Şu motor koruma demiriyle grenaj koruma demirini bi an önce taktırmalıyım.Bide abim çıktı başıma.Bende kullanıcam diyip diyip duruyor.Motoru yatırmasından korkuyorum.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Motor koruma demiri ufak yatırmalarda grenajı koruyor. Bence en önemli koruma bir an önce taktırın. Far koruma için bilemiyorum, koruyacağım diye grenajları kırabilecek bir yapısı var bence.

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı KARA_MURAT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mmucit aaaaabi çok program var google dan online translator olarak arattırırsan bulamayacağın dil yok ama tek sorun var ortak dil yani türkçe yeterli kaynak vazgeçtim hiç kaynak olmadığından istediğin dilden istediğin dile çevirebilmek için en azından ingilizce bilmek gerekiyor,çoğu program değil bütün programlar belli bir algoritma dahilinde düşünür, yaaani kelle-paça çorbası kellenin eş anlamlısı kafa,baş demek sözlük kullanım alanını nerden bilecek basıyor baş-paça veya kafa-paça çorbası. falan filan kişi büyük bir insandır mı diyeceksiniz, ingilizcede büyük en az 10-15 tane olduğundan yanlış bir büyük kelimesiyle adam 3 metreye 5 metre büyüklüğünde olabiliyor devasa yani,o yüzden haklı olarak çince birşeyi türkçeye çevrilmesi gerekirse önce ingilizceye sonra türkçeye çevrilirse çok daha az hata çıkıyor,kelimenin çevirisini aramak çok daha sağlam olur cümleyi çevirince çok sapıtıyor, zaten deyim-atasözü veya esprili söylenen hiç bir şeyde kesinlikle çevrilmiyor,teknik çevirilerde cozutuyor,çok çeviri işi olursa parayı basıp daha profesyonel programlar almak lazım veya en yakın ingilizce kursuna gitmek şart, by the way, not your wellcome only you are welcome bu arada sizin hoşgelmeniz değil you are welcome veya not at all birşey değil ;)
    Neyse karıştırmış olabiliriz

Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma gelmişken yazayım geçen gün bursa daki yetkili satıcı honda duran kardeşlere gittiğimi yazmıştım.Oradaki görüştüğüm bayan ilk defa gümüş renkli cbf 150 nin 15 gün içinde geleceğini söylemişti.Telefon numaramı aldı geldiğinde haber verecek.Gümüş renkli olursa nasıl birşey olur gerçekten merak ediyorum.Büyük ihtimalle çok yakışıklı bişey olacaktır.Bu ara kırmızı renk ile siyah rengi arasında gidip geliyorum araya şimdi birde gümüş rengi girecek bakalım nasıl olacak..Önceleri siyah renk pek hoşuma gitmese de son zamanlarda nedense gözüme bi hayli karizma gelmeye başladı.Kara büyü gibi safkan at gibi duruyor
    Bana hanımefendi karıştırmış gibi geldi, sitede(HONDA.COM.TR) olmayan bir rengin gelmesi zor.

Tabi gelse iyi olur.

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uploaded with ImageShack.us

sadece dişli oranı da değişmiş olabilir.

Yeni model alan arkadaşlardan ricamız zincir bakla sayısı ve arka dişliyi sayabilirler mi, ön dişli görünmüyor onu saymak zor ama diğerleri sayılabilir. Zinciri ise ek yerinden başlayarak daha kolay sayabilirsiniz. Farkın dişli oranından mı yoksa motordan mı yoksa takılan katalizörden mi onu anlayalım.
    Bana da motor kısmında bir değişiklik yapmamışlardır gibi geliyor.

Karbüratörü zaten kara kaşımız için değiştirdiler.

En çok da motoru aldığım gibi yatırmaktan korkuyorum.ALLAH'ım sen koru yarabbim.Aldığım gibi uygun bi yerine ayetel kürsi yi koyucam.Şu motor koruma demiriyle grenaj koruma demirini bi an önce taktırmalıyım.Bide abim çıktı başıma.Bende kullanıcam diyip diyip duruyor.Motoru yatırmasından korkuyorum.
    Bu motorda yan yatmalar pahalıya mal oluyor, eğerki sağlam bir far koruma demiri ve motor koruma demiri yoksa, arkaya da bir topcase iyi olur.

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor koruma demiri ufak yatırmalarda grenajı koruyor. Bence en önemli koruma bir an önce taktırın. Far koruma için bilemiyorum, koruyacağım diye grenajları kırabilecek bir yapısı var bence.
    Katılıyorum, bir arkadaş yaptığı kaza sonrası far koruma demirinin yarardan ziyade zarar getirdiğini söylemişti. (Bu cümledeki anlatım bozukluğunu bulunuz )

Veee motorumuzun digital devir sayacı.

Maalesef rölantim çok düşük, vidadan artıramadım. Yani en fazla bu kadar oluyor. Galiba usta istiyor motor. (Ben becerem gibi geliyorda.)

Motor sıcakken 1020, eskiden daha da düşüktü. Bu durumda kırmızı ışıkta beklerken neden motorun bazen stop ettiğini anlamış bulunuyorum, evreka

Bu ara bütün islam dünyasının ve siz değerli arkadaşlarım mirac kandilini tebrik ederim. Nice kandillere.

Baktımda son cümle haydi eller havaya tarzında olmuş, Yani hepimizin mirac kandili mübarek olsun, Allah onun şefaatini bize nasip etsin.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    mmucit devir sayacın hayırlı olsun. bunda s1 s2 tuşları var ne anlama geliyor? birde kaç kablo çıkıyor bundan? bi yerde servis zamanlarını gösteriyor diye bir yazı okumuştum. sadece gösteriyormu yoksa otomatik yağlama için tetikleme yapacak kablo çıkışları varmı? bunu öğrenmek istedim.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mmucit devir sayacın hayırlı olsun. bunda s1 s2 tuşları var ne anlama geliyor? birde kaç kablo çıkıyor bundan? bi yerde servis zamanlarını gösteriyor diye bir yazı okumuştum. sadece gösteriyormu yoksa otomatik yağlama için tetikleme yapacak kablo çıkışları varmı? bunu öğrenmek istedim.
    Teşekkürler, cihazdan sadece bir tane kablo çıkıyor. Onuda buji kablosunun üzerine 4-5 tur sarıyorsun. Servis saati motorun kaç saat çalıştığını ve kaç saat sonra yağının değiştirilmesi gerektiğini belirten bir saatten oluşuyor. s1 ve s2 düğmeleri ile servis zamanı girilebiliyor. Aynı zamanda motor tipi seçilebiliyor. Bu devir göstergesi anladığım kadarıyla tek ve çift silindirli motorlara uygun olarak üretilmiş. 2 zaman 4 zaman ayrımı var mı bilmiyorum ama fark etmez herhalde. Sonuçta cihaz ateşlemeyi sayıyor. Tek silindirli motor için her ateşleme 1 devir, 2 silindirli için ise 2 ateşleme bir devir dir diye düşünüyorum.

Sonuçta her türlü motora(tek ve çift silindirli) takılabilecek bir takometre.

Fiyatıda uygun, acaba alım-satımına mı girsek?
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse karıştırmış olabiliriz

Bana hanımefendi karıştırmış gibi geldi, sitede(HONDA.COM.TR) olmayan bir rengin gelmesi zor.

Tabi gelse iyi olur.

Bana da motor kısmında bir değişiklik yapmamışlardır gibi geliyor.

Karbüratörü zaten kara kaşımız için değiştirdiler.

Bu motorda yan yatmalar pahalıya mal oluyor, eğerki sağlam bir far koruma demiri ve motor koruma demiri yoksa, arkaya da bir topcase iyi olur.

Katılıyorum, bir arkadaş yaptığı kaza sonrası far koruma demirinin yarardan ziyade zarar getirdiğini söylemişti. (Bu cümledeki anlatım bozukluğunu bulunuz )

Veee motorumuzun digital devir sayacı.

Maalesef rölantim çok düşük, vidadan artıramadım. Yani en fazla bu kadar oluyor. Galiba usta istiyor motor. (Ben becerem gibi geliyorda.)

Motor sıcakken 1020, eskiden daha da düşüktü. Bu durumda kırmızı ışıkta beklerken neden motorun bazen stop ettiğini anlamış bulunuyorum, evreka

Bu ara bütün islam dünyasının ve siz değerli arkadaşlarım mirac kandilini tebrik ederim. Nice kandillere.

Baktımda son cümle haydi eller havaya tarzında olmuş, Yani hepimizin mirac kandili mübarek olsun, Allah onun şefaatini bize nasip etsin.
    slm bu rpm saatnı nerden temın ettiğiğnizi öğrenebilirmiyim bide fiyat nedir devir ışında başka özelliklerıde varmı saygılar

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı lokmanhekim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm bu rpm saatnı nerden temın ettiğiğnizi öğrenebilirmiyim bide fiyat nedir devir ışında başka özelliklerıde varmı saygılar
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...K%3AMEWNX%3AIT

Ürün tr de var mı bilmiyorum ama bu fiyata kesin vermezler.

Ürünün devir saati ve servis zamanı gösterme özelliği var, başka birşeyi yok.

Bu ara ateşleme ile ilgili yanlış şeyler yazmış olabilirim, kusura bakılmasın. Bu saatte işte olunca kafa gidiyor.

Doğrusunu bilenler lütfen bizi aydınlatsın.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    mmucit bunlar herhalde genelde motorlu testereler için üretilmiş. Güzel motokroslar için saatler var hız falan da gösteriyor ama pahalı. Bu da iş görüyor neticede.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tabi gelse iyi olur.
    Hanımefendi zaten pekde işinin ehli biri değildi biraz sıkıştırınca kulaklarından dumanlar çıkıverdi.Ben sadece satış görevlisiyim o kadar ayrıntılı bilmiyorum dedi.İki yıldır motoru forumdan takip ettiğim için inciğini cinciğini herbişeyini öğrendim sağolun2011 den önceki modellerde devir saati olmayıp vites göstergesinin olduğunu 2011 modellerde ise tam tersi bi durum olup devir saati konulup vites göstergesinin neden kaldırıldığını sorduğumda kem küm etti bişey diyemedi.Tabi bu onun suçu değil ama ne bileyim bu memnuniyetsizliğimizi bilsin istedim.Bizim görevimiz kullanıcıların beğenilerini şikayetlerini honda ya bildirmektir gerisine honda karar veriyor biz bişe yapamayız dedi.Demekki kullanıcılar devir saatinin yanında vites göstergesini istememişler gibisinden kıvırmaya başlıyordu ki bunu hiç bi kullanıcının istemeyeceğini zannetmiyorum bunun sonuçta kullanıcıya zararı yok faydası var bunun bana çok anlamsız geldiğini belirttim.Hak verdi tabi.

Bu aralarda otomobil için olan B sınıfı ehliyetimi almak için koşturuyorum.Geçen gün sınav vardı çok şükür sınav iyi geçti ancak yine de b sınıfı ehliyetimi elime almam 2 ay belkide daha uzun bi süreyi bulabilir.Otomobil ehliyetimi alır almazda anında motor için olan A2 sınıfı ehliyet için başvuruda bulucam.Sürücü kursu ile görüşmemde motorsikletin a2 ehliyeti bana toplamda 440TL ye mal olacak.Motorumu ALLAH nasip ederde şu bi ay içinde alabilirsem önümde motorumu ehliyetsiz kullanacağım 3-4 ay olacak.Bu 3-4 ay içinde ALLAH beni polislerden korusun

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Hanımefendi zaten pekde işinin ehli biri değildi biraz sıkıştırınca kulaklarından dumanlar çıkıverdi.Ben sadece satış görevlisiyim o kadar ayrıntılı bilmiyorum dedi.İki yıldır motoru forumdan takip ettiğim için inciğini cinciğini herbişeyini öğrendim sağolun2011 den önceki modellerde devir saati olmayıp vites göstergesinin olduğunu 2011 modellerde ise tam tersi bi durum olup devir saati konulup vites göstergesinin neden kaldırıldığını sorduğumda kem küm etti bişey diyemedi.Tabi bu onun suçu değil ama ne bileyim bu memnuniyetsizliğimizi bilsin istedim.Bizim görevimiz kullanıcıların beğenilerini şikayetlerini honda ya bildirmektir gerisine honda karar veriyor biz bişe yapamayız dedi.Demekki kullanıcılar devir saatinin yanında vites göstergesini istememişler gibisinden kıvırmaya başlıyordu ki bunu hiç bi kullanıcının istemeyeceğini zannetmiyorum bunun sonuçta kullanıcıya zararı yok faydası var bunun bana çok anlamsız geldiğini belirttim.Hak verdi tabi.

Bu aralarda otomobil için olan B sınıfı ehliyetimi almak için koşturuyorum.Geçen gün sınav vardı çok şükür sınav iyi geçti ancak yine de b sınıfı ehliyetimi elime almam 2 ay belkide daha uzun bi süreyi bulabilir.Otomobil ehliyetimi alır almazda anında motor için olan A2 sınıfı ehliyet için başvuruda bulucam.Sürücü kursu ile görüşmemde motorsikletin a2 ehliyeti bana toplamda 440TL ye mal olacak.Motorumu ALLAH nasip ederde şu bi ay içinde alabilirsem önümde motorumu ehliyetsiz kullanacağım 3-4 ay olacak.Bu 3-4 ay içinde ALLAH beni polislerden korusun
    Ben de şirinevler Otosever den aynı bilgiyi aldım. Gri renk de gelecek demişti ama tüm renklerden toplam 17 tane gelecek 14ü satıldı bile dedi. Bu hafta içi gelmesi gerekiyordu. Uğrarsam tekrar fotoğraflarını çekerim..

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de şirinevler Otosever den aynı bilgiyi aldım. Gri renk de gelecek demişti ama tüm renklerden toplam 17 tane gelecek 14ü satıldı bile dedi. Bu hafta içi gelmesi gerekiyordu. Uğrarsam tekrar fotoğraflarını çekerim..
    Bende telefon numaramı bıraktım.Geldiğinde haber verecek.Bende gidebilirsem eğer fotoğrafını çeker koyarım.Gri renk gelirse büyük ihtimalle grisini alırım ha yok olmazsa da siyahını alırım büyük bi ihtimalle.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Fuarda otomatik yağlama yapan zımbırtıyı bi inceleyeyim bakalım. cbf içinde biz üretiriz. organizasyonu Aydoğanx kardeşim yapar. ankarada biraraya gelemedik bi türlü hala motor konusunda kafam karışık. ( ne alacağım?) hondanın kursunda cbf150 kullanacağım sanırım karar vermemde etkili olacaktır. fuara ankaradan gidecek olan varsa haberleşelim dönüşte araba ile geleceğim yanlızım . alış veriş yapan olursaeli dolu dolanmasın istanbullarda. bana özelden yazarsanız haberleşiriz.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Az evvel Bursa- Honda Duran Kardeşler tarafından arandım.Bayanın bahsettiği gibi Gümüş rengi Honda CBF 150 ler gelmiş ve an itibariyle görücüye çıkmış durumda.Bi şekilde yolum düşerse veya gidersem fotoğraflarını çekip sizlerle paylaşıcam

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Az evvel Bursa- Honda Duran Kardeşler tarafından arandım.Bayanın bahsettiği gibi Gümüş rengi Honda CBF 150 ler gelmiş ve an itibariyle görücüye çıkmış durumda.Bi şekilde yolum düşerse veya gidersem fotoğraflarını çekip sizlerle paylaşıcam
    gümüş gri'si ybr ve cbf 250'ye çok yakışıyor,bakalım cbf 150 de durum nasıl olacak...

resimleri bekliyoruz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    hocam gidersen plaka vs tum masraflar dahıl fıyatnınıda ogrenebılırmısın acaba?ben kocaelindeyim ya istanbul ya sakarya yada bursadan almak durumundayım

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    gümüşün resimlerini çekip biri koysa iyi olur gerçekten..

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam gidersen plaka vs tum masraflar dahıl fıyatnınıda ogrenebılırmısın acaba?ben kocaelindeyim ya istanbul ya sakarya yada bursadan almak durumundayım
    Dostum 1 hafta önce motorun fiyatını sormak amaçlı gittiğimde 2011 model Cbf 150 için verdiği fiyat 4250 TL idi.Yarısı peşin diğer yarısı kredi kartına vade farksız 5-6 taksit yapabiliyordu.Plaka bandrol vs için trafikte ilk 6ay rahat problemsiz sürebilmen için 360 TL de plaka vs vs gibi masrafları tutuyormuş.

İşlerim bu ara çok yoğun ama bi şekilde kaçamak yapıp en kısa zamanda motorların fotoğraflarını çekmeyi planlıyorum.

gedelekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250
    sabırsızlıkla gri renginin resimlerini bekliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler