Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adem abinin motor senin eski motor du değil mi tolga biz yarın iznik yapacağız arkadaşlarla seni de en kısa zaman da bekleriz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Evet benim motordu. Bende katılmayı iple çekiyorum. inşallah en kısa zamanda motor alırım.
    Yalova geziniz kazasız belasız geçer inşallah. İyi eğlenceler.
    F54 bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda'nın cbf 150'ye yaptığı bu zam sıfır satışları yavaşlatır. İkinci el piyasası hareketlenir. Cbf 150 sıfır alacaktım ama bu durumda 5000TL'ye yaklaşan bu maliyetle Honda Avcunu yalasın. Ya ikinci el alacağım ya da ybr 125 alacağım.
    Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı birkanpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ön amortisör yagının miktarını bilen varsa bana özel mesaj atabilir mi tesekkürler.
    Özel mesaj atsalar bile burada paylaşmanı rica edebilir miyim Benim 2007 modelin de değişim zamanı geldi ama kaynak bulamadığım için erteliyorum. Servis manueli de yok ki bu motosikletlerin.

Alıntı endrucu52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa arkadaşlar ZIPIRTMAN nikli birkullanıcı cbf 150 kullanıcılarına hakaret ediyor bununla alakalı yeni konu açtım bir göz atarsanız iyi olur.saygılar..
    Link atsaydın güzel olurdu. Muhtemelen konu başkadır. Cbf kullanıcılarına hakaret nasıl olur ki

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Güzel Şale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın cbf 150'ye yaptığı bu zam sıfır satışları yavaşlatır. İkinci el piyasası hareketlenir. Cbf 150 sıfır alacaktım ama bu durumda 5000TL'ye yaklaşan bu maliyetle Honda Avcunu yalasın. Ya ikinci el alacağım ya da ybr 125 alacağım.
    Örnek olarak ben, terredütte kaldım. Full aksesuar alacak biri olarak. bu paraya bu motor olmaz derim.
    Bayiye hasta hasta girdiğime bin pişman oldum. Ya indirimli bir bayi yada ikinci el bir temiz cbf 150 bulurum inşallah.
    Sende umarım gönlüne göre bir motor bulursun
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

"Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    honda zan yapmamıştır bence bayi kafasına göre zam yapmış bende sıfır alırken bayileri soruşturdum normal fiyatın 300 lira fazla istiyen oldu araştır bayilere sor tek tek suan alacağın fiyat 4.350 hersey dahil bastan konuşun sitedeki fiyat neyse odur

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı "Bozkurt" adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda zan yapmamıştır bence bayi kafasına göre zam yapmış bende sıfır alırken bayileri soruşturdum normal fiyatın 300 lira fazla istiyen oldu araştır bayilere sor tek tek suan alacağın fiyat 4.350 hersey dahil bastan konuşun sitedeki fiyat neyse odur

Yanlışın var arkadaşım 4350 anahtar teslim değil plaka hariç o fiyat....

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4350 ötv ve kdv dahil plaka haric fiyatıdır. Ama bayiler 4500e plaka, koruma demirleri, yan ayaklık dahil satabiliyorlar.

http://www.honda.com.tr/bayiler.aspx?type=motorsiklet bu linkteki bayileri tek tek ara bir sor istersen. Ellerinde fazla cbf150 si olan, satış adedi düşük olan illaki bir güzellik yapar.

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı birkanpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ön amortisör yagının miktarını bilen varsa bana özel mesaj atabilir mi tesekkürler.
    Arkadaşım zannedersem YBR ve CBF ön amörtisör aynı belki bu yardımcı olur konuyu aşağı doğru oku
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...in-yardim.html
    Alıntı Hann_Ist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://d1203.hizliresim.com/v/u/3v1vm.jpg

1.Aynen Bu şekil´de takıyorsun.Yüzük kısmı yukarıya bakacak..

2.Amortisörlerin herbirine 155 Ml yağ koymalısın...10W kullanabilirsin.

3.Dikkat her iki amortisörlere eşit miktarda koymalisin.Yüzde yüz..
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı "Bozkurt" adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayideki adam zaten bana güven vermedi. Diğer bayileride pazartesi günü arayacağım. saol

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet plaka ve ruhsat dahil değil. Ancak ben kanuni bayinin sitesindeki kanuni racer'ımı aynı fiyata, ruhsat ve plaka dahil aldım. garip değil mi ?

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4350 ötv ve kdv dahil plaka haric fiyatıdır. Ama bayiler 4500e plaka, koruma demirleri, yan ayaklık dahil satabiliyorlar.

http://www.honda.com.tr/bayiler.aspx?type=motorsiklet bu linkteki bayileri tek tek ara bir sor istersen. Ellerinde fazla cbf150 si olan, satış adedi düşük olan illaki bir güzellik yapar.
    Keşke aksesuarları ile satsaydı. O zaman tamam derdim. Bir tek üzerinde motor koruma demiri vardı. Dahil mi dedim hayır dedi. Arka çanta dahil mi hayır.
    Yani çıplak motor bana 4600 TL dedi. bi yüzümü güldürmedi. :( karamsar çıktım dükkandan anlayacağın.

Arkadaşlar ben dün Adana bayiini arayıp sordum: "Sitede fiyat 4350TL sizde nasıl 4550TL olur." dedim. Cevap: "Honda pazartesi fiyatları güncelleyecek."
    Yani hepimize hayırlı olsun. Honda ve Suzuki'nin taktiği aynı. Çok satan bir ürünün fiyatını yukarı çek.
    Hep beraber Honda'yı alkışlıyoruz!

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ya böyle bir şey olabilir mi. Sürümden kazanma diye bir şey var. Neden 50 tane satmak varken 10 adet satma yoluna giderler anlamam.
    Heleki Türkiye de hiç anlam veremiyorum. Ya kardeşim çok eskiden pahalı olan iyi derlerdi. şimdi insanlar saf değil. Salak yerine koymayın.
    Ondan sonra bayi ağlar müşteri yok, satış yapamıyoruz.

Sanırım bakış açıları az satalım ama yine de çok kazanalım. Hiç profesyonelce bir tutum değil. Kendilerine bir sürü mazeret öne sürerler fiyat konusunda.
    Honda'yı mail yağmuruna tutsak.
    Anlayacakları dil şudur. "Sıfır Cbf 150 alacaktım ama son zamlardan sonra almaktan vazgeçtim." 5000 maliyetin üstüne 3000 daha ekler cbf 500 alırım.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Arkadaslar hondanın burada çinlileri alt üst etmesi gerekirken gerek fiyatıyla gerek kalitesi ve de servisleriyle, fiyatlarını daha da üste çekip ulaşılmaz olarak çinlilere meydan açıyo... kaldı ki 4800 bir 150 cc motor için oldukça yüksek mecbur el mahkum:S

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence amac aradaki fiyat farkini acarak cb 125e yi sattirmak ve piyasada cogalmasini ve oturmasini saglamak cbf'in bu denli zamlanmasindaki diger sebepse bu fiyatlara tuketici piyasayi alistirip seneye cbf 125 i getirmektir zemin hazirlamaktir sahsi fikrim bu yonde.

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    bence de amaç cb125e sattırmak, en azından kötü geridönüş olmadı o motosikletten, sürümdek kazanacaklar ise o motosikletten kazanmayı tercih edeceklerdir. YBR ın 4200 olduğu bir piyasada illaki yamahanın üstünde bir fiyat etiketi koyacaktır. (ki ybrın muadili cb125e olarak görülür ise)

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    vay be bu konuda şanslıyım sanki . arabamı 21 e aldım şimdi 25 lira oldu motoru 4 liraya aldım 5 lira olmuş . nolmalde gökten taş yağsa seker kafama düşer. ne kıymetli motormuş bu? ötvde düşmeseymiş alsana 600lük parası . bu honda çıldırmış bence.
    bu efe mut'lu

"Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    2011 nisan ayında araştıraraktan sitedeki fiyat 3.765 tl ye anlaştım tabi önceside var 3 bayile de konuştum verdikleri fiyatlar ilk satış mağazasına girdim çaışan 3.800 tl dedi tamam kapora sonra veririm dedim üzerimde para yok dedim yerimiz karşıda dedi daha ıyı yardımcı olurlar kartını verdi mağazadan tam cıkıyordum biri girdi ben yardım cı olayım dedi tabi dedim cbf 150 alacaktım dedim tabi dedi 3.900 tl karşıyada gitmenize gerek yok dedi mağazanın müdürü idi galiba hiç birşey demedım diyeri çalışandı bozuntuya vermedım 2.satış mağazası 4.000 tl dedi 3.servis 4.100 tl 4.çü en son servis 3.765 tl anlaştım ve hiç bir yerde motor yok mayıs 15 yada haziran 15 teslim olabir dediler haziran 15 anlaştım bastan konuştum sizin yaptığınız hiç bir zammı kabul etmem tabi dediler ötv artışı yada honda zam yaparsa bizde yapmak durumundayız honda yapacak beklıyoruz cok taleb var tamam anlaştık almama kısa bir süre kala aradılar honda zam yaptı 3.850 tl oldu bende dönecem size dedim baktım siteye fiyat aynı aradım tamam sözleşme gecerli dedim 3.850tl aldım bazı arkadaşlarda sorun yaşamış ocakta mtv vergisini yatıracam baktım 2 tane gözüküyor ilk mtv yatırmamışlar aradım böyle bir sorun var sizin yatırmanız lazım dedim tabi dediler bu işleri yapan arkadaş unutmuş olabilir dediler cok yoğunluk vardı siz yatırın size verelim dediler yok dedim yatırmanızı istiyorum olur nasıl istersenız 3 yada 4 gün içinde yatırırız baktım ödemişler sadece motorsiklette olmuyor otomobil alırkende de aynı daha önce yaşatım otomobil almıştık ordan biliyorum tek tek servis lerle görüşün benim tavsiyem

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    motoru aldım 4-5 ay sonra tlefona bir mesaj ödenmemiş vergi borcunuz var . anahtar teslim motorda değişir efendim biz kimseninklini ödemiyoruz . madem öyle anahtar teslim demeyin kardeşim. kalleşlik deyin dolandırıcılık deyin.
    bu efe mut'lu

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    2011 mart ta kapora ve Mayısın ilk haftası teslim almıştım. O zaman 3600 tl plaka hariç fiyatı vardı. Gerçekten şanslıymışız. Aksesuarları ile vb satarsamda sanırım zararım büyük olmayacak. Ama bu sezon da binicem inşallah. Ama elbette sıfır almayı düşünen arkadaşlar için hoş olmadı.

2011 ve 12 lerde kronik sorunlar mevcut. Karşılaşma riskiniz var. Hem bu riski girmemiş olursunuz. Bence 2. ele yönelin. En azından bi takım kronik sorunları ile ilk sahibi karşılaşmış olsa dahi gidermiştir. Bazı problemlerde ileri seviyede can sıkmakta. Durum böyle iken bence şu anda sıfırının fiyatıda bu denli yüksekken, ful aksesuarları ile birlikte ikinci el temiz bi motor almak çok daha mantıklı. Hemen hemen 1000-1500 tl karla işin içinden çıkarsınız. Bu paraylada ful korumalarınızı en iyilerinden alabilirsiniz. Veya daha farklı bir çok şey yapılabilir. Fiyatının hızla zamlanmasından ortalama 1 sene önce alanlar oldukça karlı çıktılar. Ama bu fiyatla sıfır almak, özellikle de bi kaç sene sonra satılacaksa külliyen zarar. Bence bu durumda bu fahiş fiyatıyla sıfır cbf alınırsa parasının hakkı verilmeli ve en azından 4-5 sene kullanılmalıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler