Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolun arkadaşlar ;
    Buji, yağ ve filtreyi herhalde bende değiştirebilrim.
    Orjinal lastikleri için çok dandik deniyor ve değiştirilmesi gerekiyormuş.
    Bana lastik ve fiyat linki verebilir misiniz. Yoksa orjinalide yeterli midir. YYoksa bu konu abartılıyor mu. O kadar da dandik bi lastik olamaz herhalde.
    Sonuç itibari ile dizimi yere değdirerek viraj dönmeyi düşünmüyorum. :D
    O zaman michalen alıp keyfine bakıcaksın. Nasıl olsa yazın yağışta kullanmıyorum diye düşünme, durumun varsa durolardan mümkün olduğunca çabuk kurtul.

http://www.feyizoglu.com/Michelin-90...y_46627.html#0
    http://www.feyizoglu.com/Michelin-2-...y_46626.html#0

Ben bu siteden arka michalen aldım, 10 gün kadar oluyor. 5 tl de kargo verdim. Ama sen ön arka alırsan 200 tl olduğu için 200 tl ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bende hakkımı arayım bayii arayıp görüşelim bakalım nedir urum durumu size bildireyimki başkalarıda bilsin varya adamlar hiç kazandıklarından ödün vermiyolar ne olursa olsun tüketiciye yansıt oh ne ala memleket.....
    bende ocağın 9 unda aldım cbf imi benimde 2 tane gözüküodu ama birisi ödenmişti onu aldığın yer ödüyor :S ara sor derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yazık ki benimde 2011 model motorum 2011 mayıs ayında trafiğe çıktığı halde şaşkınlık içersinde www.gib.gov.tr ye girdiğimde aynı anda yapı kredi web den de kontrol ettiğimde Ocak borcunun olduğunu görmüştüm. Mayısta trafiğe çıkmış bir motorun Ocak vergisini devlet neye göre talep eder. Veya usulen bunu bayi ödemek zorundamıydı ? Veya motoru alırken ödediğimiz ötv ye dahil edilmesi gerekiyordu da edilmedi mi bilmiyorum. Ama haşırt diye..... desem yalan olmaz. 4. ay sonra trafiğe çıkmış motorun Ocak ötv sini de ödedik anlayacağınız. Bu konuda aslında bayinin.. aa kardeşim özür dileriz diyerek al sana vergi paranı diyeceğini pek sanmıyorum. Daha farklı bi hatalı işleyiş var gibi. Nereden sorgulanabilir bilmiyorum. İstanbul Pendik Güngör Motordan almıştım.
    bende güngörden aldım motorumu çok sorunlar yaşıorum konşuğa götüreceğim bakımlara
    ancak şöyle bi durum var ben muhasebe mezunuyumda vergi mevzuatını iyi biliyorum o ocak ayı pulu 1-6. aylar arasını kapsıyor temmuz pulu ise 7-12. ayları yani sen 6. aydan önce aldıysan motoru ödeyeceksin pulu =) hatta 5. ayın son günü alsan bile ödüyorsun abi malesef=)

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000

Uploaded with ImageShack.us
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Yahu bu michelin ammada pahalanmış bu dandik duro lastikleri değiştirmek gerek kesinlikle benimde aklımda.. ama 200 de iyi para gerçi 10.000 götürür benim gözlemlediğim diğer naylon lastiklere göre bunların kauçuk karışım oranı fazla olduğundan daha çabuk bittiği.. alınır biara 160 tl ye veriyorlardı takımı keşke alsaydık...

Motosikleti
    12" CBF 150
    Merhaba Arkadaşlar;
    Kanuni 200cc sattıktan sonra uzun zamandır. 6 ay motorsuz kaldım.
    Bir Erkek için iki şey bu hayatta çekilmiyor. Yatakta tek yatmak ve motorsuz kalmak :D

Hyosung GT250R - Kanuni Phantom - Cbf150 arasında gidip geliyorum. Yakıt ve ekonomi olarak honda bana makul geldi. haftasonu bayiden bakmaya gideceğim.
    size iki sorum olacak ;
    1- Motordaki ısınma sorunu çözümü var mıdır ? yoksa illa tatlı tatlı gaz vermelimiyiz ? Öneriler nelerdir.

2- Ancak bugün firmamıza gelen kurye kafamda soru işareti bıraktı. Honda servisinde bakım ücreti ne kadar. arkadaşın motor 26.000 de ve 4.000 de bir servise girdi dedi.
    Ücret olarak 250 TL aldılar. dedi. Bende haklı olarak içten değil de dıştan kuvvetli olarak o haaa demek zorunda kaldım. Sanırsam arkadaşa sırıkla atlamışlar.
    Yoksa servis ücretleri honda da ciddi olarak bu kadar yüksek mi ilginç geldi. Standart bir bakım ne kadara mal oluyor yardımcı olursanız sevinirim.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Bu benim Motor kariyerim
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...62.jpg</a></a>
    merhaba tolga ilk başta şöyle söyleyeyim ben garajdan motoru çıkartıyorum çalıştırıp jikleyi açıyorum ve içerden kaskı eldiveni alıp kapıyı kapatıp kaskı filan takıp motora biniorm 3 dk filan sürüo o sürede çok rahat ısınıo hatta fazlasıyla 1-2 dk ayırsan yetio ki kış günü bu dediğim

ve yakıt servis filan bakımından bence kuryelere kanma çünkü onlar motora biraz ata biner gibi biniyorlar azına .... ediolar genelde motorun o yüzden çok sık servise giriyorlar yada baktırmadıkları için bakımlarda çok masraf çıkıyor bu benim kanaatim ama servis fiyatlarını bilmiorum ama güngör motor 1000 bakımını 40 tl dedi nisan sonunda filan giderim sanırım benim motor 400 kmde ve hala rodajda ve 5500 deviri geçmeden 2 kişi ben 75 artçım 65kg olarak biniyoruz ve çantadan flanda 10-15 gelio sen düşün ve genelde dur kalk ve agresif kullanıyorum depoyu fullemiştim bu gün 200 km oldu ibre deponun yarısında rodaj bittikten sonra dahada az yakar diyor arkadaşlar =)

hyo gt250r 2007 arkadaşımda vardı onlar st kanuni değil hyosungdu daha sağlamdı şimdi kalite düştü ve buna rağmen o motor 1000 kmde bir servisteydi çok sıkıntı yaşadı
    kanuni phantoma bindim taş gibi motor sağlam anlamında değil konfor 0 yani koltuk çok sert süspansiyon desen öyle ve 200 lük olduğuna bakma benimkiyle başabaş gidiyor ve benimkinden çok fazla yakıyor son hızda 10-20 km bile farkyok emin ol
    bence hiç düşünme cbf al derim ama eğer racer tarz düşünüyorsan cbr250 ler çok güzel sağlam ama hız olarak arananı vermiyor duyduğuma göre hyosunglar yalan makine bence honda al ;)

kocaolgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1000 km bakımına honda konsuk motora goturdum 25 lıra aldılar gayette ıyı bır sevıs guleryuzlu ılgılı arkadaslar

Motosikleti
    12" CBF 150
    O zaman michalen alıp keyfine bakıcaksın. Nasıl olsa yazın yağışta kullanmıyorum diye düşünme, durumun varsa durolardan mümkün olduğunca çabuk kurtul.

Ben bu siteden arka michalen aldım, 10 gün kadar oluyor. 5 tl de kargo verdim. Ama sen ön arka alırsan 200 tl olduğu için 200 tl ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz.
    kesinlikle katılıyorum ethem abi ben ilk alırken herkes abartıyor sandım bak altı üstü 400 km yaptım 2 ayda arkadaş böyle oktan bişi yok afedersiniz ama bu günde oldu ıslak değil bak hafif nemli asfaltta bile çok rahat kayabiliyor yani ve yatarken hiç güven vermiyor yani korkuyorum çoğu zaman yatmaktan kaçınıyorum gerisini siz hesap edin ben yaz sonuna kadar filan kullanırım diyordum 5000 yaparım diyordum ama 1000 olmadan parayı bulduğum gibi michalen alıcam allahın izniyle =) bide bi indirim yakalasam

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

michalenlerde öyle bi kampanya olursa lütfen paylaşalım =) istanbul içi neresi olursa öğrenci arkadaşınıza yardımcı olun =) ben benim duroları 50 liraya takım veririm alan olursa daha 400km de =)

Motosikleti
    CBF 150
    cbf 150 ön amortisör yagının miktarını bilen varsa bana özel mesaj atabilir mi tesekkürler.

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı kocaolgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km bakımına honda konsuk motora goturdum 25 lıra aldılar gayette ıyı bır sevıs guleryuzlu ılgılı arkadaslar
    bende bunu soracaktım neleri değişti yağ ne koydular bakımdan sonra motorda ne gibi değişiklikler gördün çekiş filan değiştimi? sesi filan? motoru sıkıştırmaya başladınmı ? kaç km hız gördün en fazla ?

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Sonunda periyodik bakımında yağını suyunu hava filtresini değiştirdim.Vallaha canavar gibi oldu.Grenajı tamir ettirmeye götürdüğüm gerizakalılar farı düzgün takmadıkları için burda düzelttirdim boşluklar felan kalmadı..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i

Teşekkür ederim. Fiyat biraz tuzlu ama çarşıya giderken eldeki bulgurdan da olmak var.
    Güvenlik için değiştirmek gerekiyorsa değiştireceğiz. ilgin için teşekkür ederim.

Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba tolga ilk başta şöyle söyleyeyim ben garajdan motoru çıkartıyorum çalıştırıp jikleyi açıyorum ve içerden kaskı eldiveni alıp kapıyı kapatıp kaskı filan takıp motora biniorm 3 dk filan sürüo o sürede çok rahat ısınıo hatta fazlasıyla 1-2 dk ayırsan yetio ki kış günü bu dediğim

ve yakıt servis filan bakımından bence kuryelere kanma çünkü onlar motora biraz ata biner gibi biniyorlar azına .... ediolar genelde motorun o yüzden çok sık servise giriyorlar yada baktırmadıkları için bakımlarda çok masraf çıkıyor bu benim kanaatim ama servis fiyatlarını bilmiorum ama güngör motor 1000 bakımını 40 tl dedi nisan sonunda filan giderim sanırım benim motor 400 kmde ve hala rodajda ve 5500 deviri geçmeden 2 kişi ben 75 artçım 65kg olarak biniyoruz ve çantadan flanda 10-15 gelio sen düşün ve genelde dur kalk ve agresif kullanıyorum depoyu fullemiştim bu gün 200 km oldu ibre deponun yarısında rodaj bittikten sonra dahada az yakar diyor arkadaşlar =)

hyo gt250r 2007 arkadaşımda vardı onlar st kanuni değil hyosungdu daha sağlamdı şimdi kalite düştü ve buna rağmen o motor 1000 kmde bir servisteydi çok sıkıntı yaşadı
    kanuni phantoma bindim taş gibi motor sağlam anlamında değil konfor 0 yani koltuk çok sert süspansiyon desen öyle ve 200 lük olduğuna bakma benimkiyle başabaş gidiyor ve benimkinden çok fazla yakıyor son hızda 10-20 km bile farkyok emin ol
    bence hiç düşünme cbf al derim ama eğer racer tarz düşünüyorsan cbr250 ler çok güzel sağlam ama hız olarak arananı vermiyor duyduğuma göre hyosunglar yalan makine bence honda al ;)
    Şuan yataktan yazıyorum. Grip oldum. Kendimi biraz toparlayabilirsem bayilere gidip yakından görmek istiyorum.
    Hyosung motoru eledim. Mahallenin bıçkın delikanlısı olmasak da olur :D , Birazda havası civası olsun istiyordum. Kanuniden bi sıkıntı yaşamadım.
    Bu iş biraz şans birazda kullanıma bakıyor. Kullanıcı her zaman son noktadır. Bu sattığım kanuniden biliyorum. Arkadaş sağlam takla attı :D Eşek misali fırlatmış onu :D
    Ekonomik oluşu, seyahate uygun oluşu, yedek parça sıkıntı olmayışı ve satışı kolay olduğundan honda cbf 150 de karar kıldım. Renkleri bayinin önünden servis ile geçerken gördüm.
    Kırmızı yada gri alacağım. Ancak içimde de kalsın istemiyorum. Şu phantomu yakından görmekte istiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
    En kısa zamanda motorla çekici pozlarımı sizle paylaşmak istiyorum :D Kalın sağlıcakla. Tekeriniz düz bassın. ;)
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Arkadaşlar Bugün honda bayiine gittim. Moralim çok bozuldu.
    Hondanın sitesinde 4.350 TL idi motor. Bayii 4.600 TL istedi. Bugüne kadar ne aldıysam sitesinde ne ise bayinde o fiyattı. Yada daha aşağısı.
    Adama nakit parada dedik. Zaten nakit fiyatı bu dedi. Plaka ve ruhsat fiyata dahil de değil. iş yerinden arkadaşlarla konuştuk konuyu onların bir tanıdığı motoru istanbuldan.
    3.900 nakit fiyata almış. Ruhsat ve plaka da dahil 4.100 Tl ye gelmiş. Tüm masraflar. Sanırım konu doğru ise bende istanbuldan alacağım. Çocuğu bulup öğrenemem lazım.
    Koruma demirleri, Kafa, motor, bagaj + 3 çanta da dahil olunca çok tuzlu olacak. Bu bayii beni çok zarara uğratacak gibi geldi. Hatta bakım muhabbeti bile aklıma geldi.
    bunun gibi adamlar bakımdan çok fazla para alırlar banko, işine geliyorsa durumu :(
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    bayinin kesinlikle bir suçu yok cuma gunu zam geldi cbf 150 lere ve dediği fiyat doğrudur suç sadece hondanın internet sitesinde çok geç güncelleme yapıyor adamlar keza wave 110i modelinin fiyatı bile yok... Bayi sana dogru fiyatı soylemiş kısacası...

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Yine mi zam. Benzinle yarışıyolar.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayinin kesinlikle bir suçu yok cuma gunu zam geldi cbf 150 lere ve dediği fiyat doğrudur suç sadece hondanın internet sitesinde çok geç güncelleme yapıyor adamlar keza wave 110i modelinin fiyatı bile yok... Bayi sana dogru fiyatı soylemiş kısacası...
    Yapma yaa, çok geç kaldık desene :( , adam 5 dk düşünüp cevap verince bizde üstüne kar ekliyor sandık. Toplasan bayii içinde 3 çeşit motor vardı.
    CB 125 gelecek dedi. Birde onu yakından görmek istiyorum. Ama CBF150 nin grisi çok hoşuma gitti.
    CBF 150 : 4.600
    Demirler : 200 tutsa
    Çantalar : 2 yan - 1 arka -1 depo : 500 TL tutsa
    Lastikler : 200 TL

5.500 TL'yi bulacak gibi geldi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Yetkili satıcılar kar eklemezler ekleyemezler zaten... bu kadar çok çantayı almayı planladıgınıza göre demekki hedefte uzun bir rota var size tavsiyem çevre illerdeki bayileri de arayarak fiyat almanızdır belkide hala bir şansınız vardır

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Arkadaşlar Bugün honda bayiine gittim. Moralim çok bozuldu.
    Hondanın sitesinde 4.350 TL idi motor. Bayii 4.600 TL istedi. Bugüne kadar ne aldıysam sitesinde ne ise bayinde o fiyattı. Yada daha aşağısı.
    Adama nakit parada dedik. Zaten nakit fiyatı bu dedi. Plaka ve ruhsat fiyata dahil de değil. iş yerinden arkadaşlarla konuştuk konuyu onların bir tanıdığı motoru istanbuldan.
    3.900 nakit fiyata almış. Ruhsat ve plaka da dahil 4.100 Tl ye gelmiş. Tüm masraflar. Sanırım konu doğru ise bende istanbuldan alacağım. Çocuğu bulup öğrenemem lazım.
    Koruma demirleri, Kafa, motor, bagaj + 3 çanta da dahil olunca çok tuzlu olacak. Bu bayii beni çok zarara uğratacak gibi geldi. Hatta bakım muhabbeti bile aklıma geldi.
    bunun gibi adamlar bakımdan çok fazla para alırlar banko, işine geliyorsa durumu :(
    sıfır fiyatı zaten 4350 nakitte olsa 3900 gibi bir rakama alınıcağını sammam neden diyceksin zaten sezon başladı millet motor aramaya başladı 4350ye hertürlü alan çıkar o yüzden 3900 sanmam. Bu arada gerçekten zammı geldi 4600 çok fazla ya birde plaka hariç demişiniz resmen cbf alarak kara geçiyoruz bu nası iş anlamadım.150cc motor bile 5000 liralara yaklaştı yuh yani!!!
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Yapma yaa, çok geç kaldık desene :( , adam 5 dk düşünüp cevap verince bizde üstüne kar ekliyor sandık. Toplasan bayii içinde 3 çeşit motor vardı.
    CB 125 gelecek dedi. Birde onu yakından görmek istiyorum. Ama CBF150 nin grisi çok hoşuma gitti.
    CBF 150 : 4.600
    Demirler : 200 tutsa
    Çantalar : 2 yan - 1 arka -1 depo : 500 TL tutsa
    Lastikler : 200 TL

5.500 TL'yi bulacak gibi geldi.
    tolga sen bu aksesuarlar birlikte motoru al eylül başı senle ege turu yapalım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili satıcılar kar eklemezler ekleyemezler zaten... bu kadar çok çantayı almayı planladıgınıza göre demekki hedefte uzun bir rota var size tavsiyem çevre illerdeki bayileri de arayarak fiyat almanızdır belkide hala bir şansınız vardır
    Aklımdan geçende buydu. Merkezde ki tek bayi idi. Başka servislerde var ama biraz uzakta onlarada soracağım.

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır fiyatı zaten 4350 nakitte olsa 3900 gibi bir rakama alınıcağını sammam neden diyceksin zaten sezon başladı millet motor aramaya başladı 4350ye hertürlü alan çıkar o yüzden 3900 sanmam. Bu arada gerçekten zammı geldi 4600 çok fazla ya birde plaka hariç demişiniz resmen cbf alarak kara geçiyoruz bu nası iş anlamadım.150cc motor bile 5000 liralara yaklaştı yuh yani!!!
    Bende ona bozuldum zaten. Yüksek cc motor fiyatına geliyor. Cuma günü söylemişlerdi. 3900 Tl ye istanbuldan bir akraba aldı diye. işin aslını pazartesi iş yerinde öğreneceğiz.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tolga sen bu aksesuarlar birlikte motoru al eylül başı senle ege turu yapalım
    Ben motoru aksesuarlı severim. Ege turu da olur. Akdeniz turuda, en yakın zamanda motoru alalımda, Sakamoto da görüşürüz.

endrucu52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    sa arkadaşlar ZIPIRTMAN nikli birkullanıcı cbf 150 kullanıcılarına hakaret ediyor bununla alakalı yeni konu açtım bir göz atarsanız iyi olur.saygılar..
    SEN BENİM YAŞADIKLARIMI HAYAL BİLE EDEMEZSİN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler