Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı ekber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet gayet uygun görünüyor. benim motorunda arka balata ve km teli koptu yaptırmam gerekiyor ..fiyatlarını yazarım ama burası ..bursa.. ne kadar fiyat farkı olurmu bilmem
    Riallinin fiyatları çok uygun,bütçeyi rahatlatacak cinsten.Fakat sipariş vermeden önce iyi düşünün çünkü tam anlamıyla çakma... Misal ben yan grenaj fiyatını sordum orjinalinin fiyatı 55 TL riallide ise 35-36 TL civarıydı.Bunun üzerine rialliden sipariş ettim parça elime geçtiğinde tam bir hayal kırıklığına uğradım.Hani uyanık geçinen kantinciler övünürya bir kaşar kesiyorum arkası görünüyor diye grenaj aynı öyleydi Takmaya utandım aldığımdan beri evde bir kenarda duruyor...Grenaj vs.. gibi parçalarda eğer içinize sinerse takar kullanırsınız neticede alt tarafı bir kapak yalnız ben o grenajı gördükten sonra debriaj teliymiş,fren balatasıymış bunları rialliden almak istemem...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    cuma günü 2006 model ybr 125 imi sattım ve cumartesi günü sıfır cbf 150 mi bayiden teslim aldım eve gelmeme yakın arka firene bastığımda tak tak tak diye her turda ses geldiğini fark ettimmotoru ayaklığa alıp jantı çevirdim ne görsem iyi kampana kısmı yamuk yarın servise götürüp jantın değişmesini isticem bakalım ne diyecekler
    ya sev ya terket...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cuma günü 2006 model ybr 125 imi sattım ve cumartesi günü sıfır cbf 150 mi bayiden teslim aldım eve gelmeme yakın arka firene bastığımda tak tak tak diye her turda ses geldiğini fark ettimmotoru ayaklığa alıp jantı çevirdim ne görsem iyi kampana kısmı yamuk yarın servise götürüp jantın değişmesini isticem bakalım ne diyecekler
    Hayırlı uğurlu olsun, sendeki de pişmiş tavuk muhabbeti olmuş, bu tam garantilik bi olaydır. Muhtemelen halledeceklerdir.

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    [QUOTE=ethemm76;2593577]Hayırlı uğurlu olsun, sendeki de pişmiş tavuk muhabbeti olmuş, bu tam garantilik bi olaydır. Muhtemelen halledeceklerdir.[d/QUOTE]

ben bu sorunu daha önce duymuştum sık yaşanan bi sorunmuş hata bende bari binmeden önce bi çevir jantı bak demi neyse olan oldu yarın ne olacak bakalım bu arada değil jant şasi yamuk olsa cbf in keyfine değer arkadaş
    ya sev ya terket...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı VeNoM26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Riallinin fiyatları çok uygun,bütçeyi rahatlatacak cinsten.Fakat sipariş vermeden önce iyi düşünün çünkü tam anlamıyla çakma... Misal ben yan grenaj fiyatını sordum orjinalinin fiyatı 55 TL riallide ise 35-36 TL civarıydı.Bunun üzerine rialliden sipariş ettim parça elime geçtiğinde tam bir hayal kırıklığına uğradım.Hani uyanık geçinen kantinciler övünürya bir kaşar kesiyorum arkası görünüyor diye grenaj aynı öyleydi Takmaya utandım aldığımdan beri evde bir kenarda duruyor...Grenaj vs.. gibi parçalarda eğer içinize sinerse takar kullanırsınız neticede alt tarafı bir kapak yalnız ben o grenajı gördükten sonra debriaj teliymiş,fren balatasıymış bunları rialliden almak istemem...
    Bende rialli den alınmaması gereken bi kaç parçadan bahsediyim. Buji, hava filtresi, kontrol düğmeleri, motor sıfırlama ürünleri alınmaz. Parçaların hepsi yan sanayi ama alınabilecek bi çok parçalarda var. Mesela ben tüm dişli değişimlerinde gerekli dişlileri buradan aldım. Dişliler alınır. Olumsuz bişey yaşamadım. Bide 24 tl ye yüksek siperlik cam kesin alınır. Fiyatı çok çok makul.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

[QUOTE=mrsago;2593579]
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, sendeki de pişmiş tavuk muhabbeti olmuş, bu tam garantilik bi olaydır. Muhtemelen halledeceklerdir.[d/QUOTE]

ben bu sorunu daha önce duymuştum sık yaşanan bi sorunmuş hata bende bari binmeden önce bi çevir jantı bak demi neyse olan oldu yarın ne olacak bakalım bu arada değil jant şasi yamuk olsa cbf in keyfine değer arkadaş
    Bu ses olayını bende duymuştum da, bu arka frende gelen sesin yanında arka jantta gözle kolaylıkla görülebilecek mahiyette bi yamukluk olduğunu ilk kez duyuyorum. Böylece öğrenmiş oldum.

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    ses bu yamukluk yüzünden geliyor zaten.
    ya sev ya terket...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    frene basınca o tak tak sesi benim 2011 cbfde vardı..deli oldum bulamadım..bakmadığım yeri kalmadı..zaten haftasına ybr mı teslim alıp cbfyi de o haliyle sattım daha 5bin kmdeydi..çok rahat ama hem o ses hem de egzantirik sesi yüzünden soğudum motordan..

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    frene basınca o tak tak sesi benim 2011 cbfde vardı..deli oldum bulamadım..bakmadığım yeri kalmadı..zaten haftasına ybr mı teslim alıp cbfyi de o haliyle sattım daha 5bin kmdeydi..çok rahat ama hem o ses hem de egzantirik sesi yüzünden soğudum motordan..
    iyide hocam neden servise göstemedin garantili motoru anlamadım
    ya sev ya terket...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    iyide hocam neden servise göstemedin garantili motoru anlamadım
    inat bi insanım ankarada tek satış servis var ben de orada yaşıyorken sorun yaşadım onlarla hayatta da kapılarından içeri girmem..zaten bi arkadaşım istiyordu ona verdim..hem garantiye çok fazla güvenmiyorum bir tek honda için değil bu söylediğim..bir de ben cbfden oldum olası korktum kaza yaparsam önden yola fırlarım die..

arkadaşlar paslanma olayı aşırı nemli hava almayan brandadan kaynaklanıyor hele birde sık ısı deyişimi olan bi ortamda ise kaçınılmaz.mutlaka hava sirkülasyonu için brandanın hava alabilir bi yapıya sahip olması gerekir.birde yıkadıktan sonra kurutmadan o brandayı örttüysen nem ordan ebedi çıkamaz motor sürekli neme maruz kalır.bu olay her taşıt için geçerlidir

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi arkadaşımda da aynı sorun vadı 2011 cbf de arka kampanadan gelen tak sesi, garantiden değiştirtti kampanayı şuan sorunu yok.
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Benim anlamadığım bu motosikletler kalite kontrolden geçmiyor mu?
    Hadi diyelim biz sürücü olarak farketmedik ,fazlada bir motosiklet bilgimiz yok.
    Yolda giderken teker çıkarsa ne olacak.. Düşük cc lere bence bu özeni firmalar göstermiyor.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=mrsago;2593579]
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, sendeki de pişmiş tavuk muhabbeti olmuş, bu tam garantilik bi olaydır. Muhtemelen halledeceklerdir.[d/QUOTE]

şasi de yamuk zannedersem arka çamurluk yamuk duruyor benimkinin birde farın üstündeki plastik yer tam oturmuyor biraz kalkık duruyor bunu servise sorduğumda bana koltuğu sökmemi ve bir levye yardımıyla koltuğun altındaki demiri zorlamamı söyledi o zaman düzelirmiş honda hayat onda...

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    kanımca düşük cc lerde maliyeti düşürmek için parça kalitesini düşürüyorlar farklı yerlerde yaptırıyorlar yada burada toplatıyorlar vs. bunların hepsi motorda abidik gubidik hatalar çıkmasına etken ediyor.Sonuçda insan icadi mutlaka olur hatalar vs. ancak ne kadar az olursa okadar iyi..Hala gündemde olan bi topik var eski goldwing revizyonu, resımlerı ınceledım neredeyse parçaların tamamında made in japan made in USA lar var günümüzde nerede o kaliteler..Honda Titan diye bir model vardı eski.. Onun parça kalitesi şimdiki hondaların parça kalitesine dayanıklılığına Japan adı altında üretilen motorlara on basar..(benim fikrim)
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanımca düşük cc lerde maliyeti düşürmek için parça kalitesini düşürüyorlar farklı yerlerde yaptırıyorlar yada burada toplatıyorlar vs. bunların hepsi motorda abidik gubidik hatalar çıkmasına etken ediyor.Sonuçda insan icadi mutlaka olur hatalar vs. ancak ne kadar az olursa okadar iyi..Hala gündemde olan bi topik var eski goldwing revizyonu, resımlerı ınceledım neredeyse parçaların tamamında made in japan made in USA lar var günümüzde nerede o kaliteler..Honda Titan diye bir model vardı eski.. Onun parça kalitesi şimdiki hondaların parça kalitesine dayanıklılığına Japan adı altında üretilen motorlara on basar..(benim fikrim)
    aynen kardeş eski titan 125 in yerini şimdi hiçbir commuter tutamaz sağlamlıkta eskiden sağlam olsun derlerdi şimdi ne kadar ucuza yapabilirsek kar diyorlar sağlamlığını düşünen yok
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Bahsettiğiniz problem bende de olmuştu, kampanayı değiştirdiler düzeldi.

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz problem bende de olmuştu, kampanayı değiştirdiler düzeldi.
    herhangi bi ücret ödedinizmi peki yada sıkıntı çıkardılarmı size ?
    ya sev ya terket...

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    herhangi bi ücret ödedinizmi peki yada sıkıntı çıkardılarmı size ?
    Garantiden değiştirdiler, sıkıntı çıkartabilecekleri bir parça değil çünkü.

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    haklısın plakamı almaya gittiğim zaman bende değiştirteyim bari
    ya sev ya terket...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım bu motosikletler kalite kontrolden geçmiyor mu?
    Hadi diyelim biz sürücü olarak farketmedik ,fazlada bir motosiklet bilgimiz yok.
    Yolda giderken teker çıkarsa ne olacak.. Düşük cc lere bence bu özeni firmalar göstermiyor.
    düşük cc deki motorları genelde yeni motor kullanmaya başlayanlar tercih ediyor ve çoğu mekaniğini bilmiyor dediğin gibi koray maliyeti düşürmek adına bazı şeylerden ödün veriyorlar ancak bunlar hayati önem taşıyor. Birde sanırsam cbfin jantları burada yani bayiye geldiğinde toplanıyor orda sıkıntı olabilir usta yerine çırak vs toplarken hata yapıyor olabilir yada kullandığı malzemeye zarar verip değiştirmeden hatalı parçayı takıyor olabilirler (yani maddi olarak çırak cebinden para vermek istemez veremezde malum ülkemizdeki sanayi esnafının hali) buda hataya sebebiyet veriyordur benim ilk aklıma gelen bu düşük cc lerde. Ancak bir 1000rr aldığınızda onu çırağa emanet etmezler ustası toplar kontrol eder malzemede kaliteli olunca sorun çıkmaz çıksada değiştirirler sanırım nekadar ekmek okadar köfte hesabı
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler