Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    adm makinayı sıfırlamış valla parça çok ucuz heralde. bir de o nasıl bir paslanma ya sanki motor suyun içinde yatmış gibi
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    harbi sıfırlamış adam amkineyi :D biz bunu burda yapsak 0 CBF fiyatına gelir :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Kawa Z750
    bencede komple depo ayaklıklar akü .... ohooo
    1000-1100 ü gecer heralde parçalar ön far ve komple grenajları da var

Şu alternatör olayını çözebilen varmı? Sanırım buradaki başlıkta belirttiğim 2010 modellerin alternatöründen takmış.

Bu şekilde farların motor devrine göre yanma sorununu vs. çözmüş eleman.
    Arka kuyruk grenajı içindeki fan ne işe yarıyor acaba?

Bizde alternatörü değiştirerek, motor devrine bağlı far yanma olayını çözebilirmiyiz?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Yaaa arkadaş biz nezaman böyle şeyleri yaşıcaz merak ediyorum,yaşasakta biz görürümüyüz acaba

Herif baştan aşağı yenilemiş resmen
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbi sıfırlamış adam amkineyi :D biz bunu burda yapsak 0 CBF fiyatına gelir :D

Katılıyorum. Adamlar kendisi üretince farklı oluyor tabiki.

Motosikleti
    Touring
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu alternatör olayını çözebilen varmı? Sanırım buradaki başlıkta belirttiğim 2010 modellerin alternatöründen takmış.

Bizde alternatörü değiştirerek, motor devrine bağlı far yanma olayını çözebilirmiyiz?

bende tam ona değinecektim sargı sayısı normalde 8 dir yeni sargılarda ise 18.bizim burda bi abide vardı motosikletin devri artınca far da kuvvetli ışıldatmaya başlıyordu.sanırım 18 sargı,8 lik sargı nın yerine takılabilir.neden diye sorcak olursanız.küçücük bi sargı için teknik olarak pak bi değişiklik yapmaz hatta hiçbi değişiklik yapmaz honda benim görüşüm.ama yinede servisine sormakya yarar var.

Motosikleti
    honda cbf 150- kırmızı 2009
    merhaba arkadaşlar selamlar.. sizin oraları bilmem ama buraca cehennem havası var 38-42 derece diyorlar ama belkide daha fazla neyse bugünlerde öğle saatinde yolda gideken 90-100 kms arası süratle sanki önde dev bir fön makinesi varmış gibi alev esiyo dün eve uğradıktan 3 gün önce yağ değiştirdim hava sıcak diye, ve bu sabaha kadar hiç bakmadım yağın durumuna, sabah baktığımda çubuk zor değiyodu yağa neyse solugu serviste aldım, yağı tekrar bir kaba boşalttılar çıkan yağ inanmıcaksınız 350 gr , yani 750 gram eksilmiş.. servis bunun normal olduğunu motoru 60-70 kms arası süratte ve 4. viteste kullanmam gerektiğini söledi... oysa ben hiç soluk aldırmıyordum makinaya ben oradayken varadero dan tut cbr 1000 rr bile geldi yağ eksiltiyo diye anladım ki sorun bende değilmiş... sabah servise giderken sinirden yine yırtıyodum benim cbf'yi içindeki yağ az olunca 130 kms yi çok rahat gördü.. sonra yolda aniden önüme siyah bir yılan atladı ve beni görünce şaha kalkarak 70-80 cm kadar ayağa dikildi o an nutkum tutuldu hiç bişey yapamadım ve ona 130 kms ile çarptım.. aynadan baktığımda 2 kısa parçanın gökyüzüne fırladığını gördüm.. kafası sağ koruma demirinden içeri arka fren pedalına girmiş ve kuyruğuda ön janta takılarak 2 parçaya bölünmüş hala sağ ayağımın üzerindeydi anaaa diyerek ayağımı deponun üzerine koydum sona sadece ön frenle 4-500mt sona daha durmadan yan ayaklığı açarak indim ve 10-15 mt uzaklaştım motordan sonra az önce solladığım 2 ybr ve bir mondial geldi yanıma beraber baktık duruma.. yılan 400-600 derece sıcaklıktaki eksoz borusuna yapışmış beyaz dumanlar çıkararak kendini vuruyordu sağa sola.. bir ağaç dalıyla çıkarmaya çalıştılar ama yılan çok güçlüydü.. sonra çocuklardan biri sopayla vurarak kafasını ezdi yılanın ve çıkardı ordan.. boyu kopan parçalarla birlikte 2mt 14 cm kalınlığı 4.5 cm di... herkese kazasız belasız ve dikkatli sürüşler diliyorum...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı atakf1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar selamlar.. sizin oraları bilmem ama buraca cehennem havası var 38-42 derece diyorlar ama belkide daha fazla neyse bugünlerde öğle saatinde yolda gideken 90-100 kms arası süratle sanki önde dev bir fön makinesi varmış gibi alev esiyo dün eve uğradıktan 3 gün önce yağ değiştirdim hava sıcak diye, ve bu sabaha kadar hiç bakmadım yağın durumuna, sabah baktığımda çubuk zor değiyodu yağa neyse solugu serviste aldım, yağı tekrar bir kaba boşalttılar çıkan yağ inanmıcaksınız 350 gr , yani 750 gram eksilmiş.. servis bunun normal olduğunu motoru 60-70 kms arası süratte ve 4. viteste kullanmam gerektiğini söledi... oysa ben hiç soluk aldırmıyordum makinaya ben oradayken varadero dan tut cbr 1000 rr bile geldi yağ eksiltiyo diye anladım ki sorun bende değilmiş... sabah servise giderken sinirden yine yırtıyodum benim cbf'yi içindeki yağ az olunca 130 kms yi çok rahat gördü.. sonra yolda aniden önüme siyah bir yılan atladı ve beni görünce şaha kalkarak 70-80 cm kadar ayağa dikildi o an nutkum tutuldu hiç bişey yapamadım ve ona 130 kms ile çarptım.. aynadan baktığımda 2 kısa parçanın gökyüzüne fırladığını gördüm.. kafası sağ koruma demirinden içeri arka fren pedalına girmiş ve kuyruğuda ön janta takılarak 2 parçaya bölünmüş hala sağ ayağımın üzerindeydi anaaa diyerek ayağımı deponun üzerine koydum sona sadece ön frenle 4-500mt sona daha durmadan yan ayaklığı açarak indim ve 10-15 mt uzaklaştım motordan sonra az önce solladığım 2 ybr ve bir mondial geldi yanıma beraber baktık duruma.. yılan 400-600 derece sıcaklıktaki eksoz borusuna yapışmış beyaz dumanlar çıkararak kendini vuruyordu sağa sola.. bir ağaç dalıyla çıkarmaya çalıştılar ama yılan çok güçlüydü.. sonra çocuklardan biri sopayla vurarak kafasını ezdi yılanın ve çıkardı ordan.. boyu kopan parçalarla birlikte 2mt 14 cm kalınlığı 4.5 cm di... herkese kazasız belasız ve dikkatli sürüşler diliyorum...

Geçmiş olsun arkadaşım,Allahtan soğuk kanlılığını koruya bilmişsin...

Geçenlerdede benim başıma buna benzer bir olay gelicekti azkalsın.Aramızda 4/5 metre vardı birden önümde fark ettiğimde,acayip tırsmıştım yaaaa
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Kawa Z750

Alıntı wertcvb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tam ona değinecektim sargı sayısı normalde 8 dir yeni sargılarda ise 18.bizim burda bi abide vardı motosikletin devri artınca far da kuvvetli ışıldatmaya başlıyordu.sanırım 18 sargı,8 lik sargı nın yerine takılabilir.neden diye sorcak olursanız.küçücük bi sargı için teknik olarak pak bi değişiklik yapmaz hatta hiçbi değişiklik yapmaz honda benim görüşüm.ama yinede servisine sormakya yarar var.
    türkiyede bir fark yok. 2007 ile 2010 arasında sadece kontak anahtar farkı var anahtar kafası farklı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:12 ----------

yılan olayıda acayip olmuş yaa. adam motoru devirir ...
    geçmiş olsun

@atakf1
    Geçmiş olsun, yılan olayı harbiden kötü olmuş.

350 gr. yağ çıkması olağandışı bence. Kesinlikle bir sorun var.
    Hangi marka yağı kullandın ? Kaç numaraydı? ve kaç gün sonra bu kadar yağ eksiltti?

Motosikleti
    Kawa Z750
    birde yağı azalınca 130 yapması da değişik.
    bende diyorum 38 dişli ile 120 yi zar zor neden görüyorum

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde yağı azalınca 130 yapması da değişik.
    bende diyorum 38 dişli ile 120 yi zar zor neden görüyorum
    Metehan'da 130 videosundan sonra motoru yenilemişti.

Motosikleti
    Kawa Z750
    bende öyle yapim bi video bi yağ eksiltiriz. hoop 130

ben de yarım litre yağ ile 145 yapmıştım. ondan sonra subap kesti ama ilişki var mı bilemiyorum

Motosikleti
    Kawa Z750
    bu arada o anesmotor da ki egsoz kalmamış
    nisan da gelmiş hemen bitmiş.
    ellerinde 1 adet az defolu (üzerinde taşımada göcükleri olan kalmış)
    onu aldım perşembe gelecek. Bakalım bi deneme yapacaz artık. hep aynı tas insan sıkılıyor az değişiklik olsun dedim.

Motosikleti
    @atakf1
    Geçmiş olsun, yılan olayı harbiden kötü olmuş.

350 gr. yağ çıkması olağandışı bence. Kesinlikle bir sorun var.
    Hangi marka yağı kullandın ? Kaç numaraydı? ve kaç gün sonra bu kadar yağ eksiltti?
    aydoğan 3 gün önce servis tavsiyesi olarak shel helix 20w 50 araba yağı koymuştum ben kendim.. ve o 3 günde hergün gitgel 70 den 140 kms toplamda 420 kms falan yol yapınca, ama sürekli dip gaz 750 gr eksiltmiş.. servis bu sabah yine aynı yağı koydu motora.. kaptanhasan dostum ben rahat görmesinden bahsediyorum, zaten yağı yeni değiştirdiğim zaman bile 2.5 -3 km mesafede 130 kms görüyo benim makine , öle 38 dişli falan hava... buji yağ hava filitresi ve iyi bir yol heee unutmadan lastik basınçlarıda 1 haftada 30 bardan 18 bara inmiş bununda etkisi büyük oluyo sürat yaparken

aydoğan 3 gün önce servis tavsiyesi olarak shel helix 20w 50 araba yağı koymuştum ben kendim.. ve o 3 günde hergün gitgel 70 den 140 kms toplamda 420 kms falan yol yapınca, ama sürekli dip gaz 750 gr eksiltmiş.. servis bu sabah yine aynı yağı koydu motora.. kaptanhasan dostum ben rahat görmesinden bahsediyorum, zaten yağı yeni değiştirdiğim zaman bile 2.5 -3 km mesafede 130 kms görüyo benim makine , öle 38 dişli falan hava... buji yağ hava filitresi ve iyi bir yol heee unutmadan lastik basınçlarıda 1 haftada 30 bardan 18 bara inmiş bununda etkisi büyük oluyo sürat yaparken
    Şu servisler varyaa Ne alaka yahu otomobil yağının zararını cümle alem biliyor bir tek yetkili (!) servisler umursamıyor bunu.

Bence servisini değiştirmelisin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:52 ----------

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada o anesmotor da ki egsoz kalmamış
    nisan da gelmiş hemen bitmiş.
    ellerinde 1 adet az defolu (üzerinde taşımada göcükleri olan kalmış)
    onu aldım perşembe gelecek. Bakalım bi deneme yapacaz artık. hep aynı tas insan sıkılıyor az değişiklik olsun dedim.
    Hadi hayırlı olsun Hasan, montajını yaptıkran sonra, kaliteli bir video makinesiyle egsoz sesinin videosunu bekliyoruz senden Defolu olanı kaça verdi anes?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:54 ----------

@atakf1
    Sen devir saatli gösterge panelini Antalya'dan bulmuştun sanırım,
    Detayları öğrenebildinmi? Fiyat ne kadarmış? Montaj işi kolaymıymış?

Motosikleti
    Kawa Z750
    kompresyon azalmış olmasın bu 130 için bende de şahin marka otomobil vardı 180 den aşağı ters dönerdi ibre . en son keçeleri patlattı zaten garibim e kolay değil 250bin km yapmıştı hep son gazlarda...

aydoğanım perşembe gelir elime sökcem takacam artık. eski egsozumu da boya almıştım ısıya dayanıklı bi ayar çekerim onada. sıkılırsak değiştiririz sonuçta . komple orta borusu ile geldiğinden. .. .

Motosikleti
    [/COLOR]@atakf1
    Sen devir saatli gösterge panelini Antalya'dan bulmuştun sanırım,
    Detayları öğrenebildinmi? Fiyat ne kadarmış? Montaj işi kolaymıymış?[/QUOTE]

valla dostum gelmedi bilmiyoruz diyorlar bu aralarda daha doğrusu yaz başladığından beri uzak mesafe çalışmaya gidiyorum zaman olmuyo.. bakım zamanı geçtiği için yağını kendim değiştirmiştim 13.200 km'de.. dediğin gibi servis değişmeli ama nasıl, motoru bu servisten aldım bu benim 4. honda motorum, adamlar kışın koyacaklarmış 15-40 vs yağları birde garanti olayı olmasa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler