Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dürüstlüğünü bilmiyorum ama servislerinden memnun olan arkadaşlar Pazarbaşı ve esengülün adını çok söylüyorlardı. Tabii olarak onlarca yüzlerce cbf150 var hangisine aynı özeni gösterecekler ki ?
    Buradaki bayiileri tek tek ara ödeme koşulları hakkında fikrin olur en ucuzuna bir de pazarlık denersin, hayırlısı ise olur.
    http://www.honda.com.tr/bayiler.aspx?type=motorsiklet

Hoşgeldin cbf forumuna, Lifan tay almayı düşünüyordun bir ara hayırdır. Hatırladığım bir çok başlık açmıştın hatta bir tanesi 2500 tlye kadar motosiklet tavsiyesi istiyordun.
    Ayak marşını bilmiyorum da ben motosikleti uzaktan çalıştırıyorum ele ayağa gerek kalmıyor. jikleyi açınca soğukta da çalışıyor sadece başında durup biraz ısıtmak gerekiyor.

http://www.izlesene.com/video/honda-cbf-150/2374387
    hoşbulduk lifandan vazgeçtim 700 tl ye motoran 100cc cub var elime para geçince onu alıcam seneye kadarda cbf yi alırım insallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    motora 3-4 gün arayla biniyorum tek marşta alıyor sabah soğukta şaşırtıyor beni )

---------- Post added at 20:07 ---------- Previous post was at 19:42 ----------

şu camın biraz daha kısasını bulamayız mı hafif kestirsek..yapmak istediğim; ne bizimkisi gibi olsun(standart)) ne de çok uzun olsun ortası.bişi istiyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...266836/detay/?
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

"Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı mrtdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    viteslerin sert geçişi motor yağının viskozitesine bağlı çünkü şanzıman motor yağında faydalanıyor.çeşitli marka ve vizkoziteler büyük oranda deyişik etkiler gösterebiliyor.ben 10-40 castrol power kullanıyorum gayet memnunum

---------- Post added at 08:33 ---------- Previous post was at 08:29 ----------

vites geçişleri birde eyer debriyajınızı bırakmaya başlarken kavrama yapıyosa bundanda olabilir çünkü tam ayırmıyodur.en az 2 cm boşa gidip sonra kavramaya başlaması lazım bunuda göz ardı etmeyelim
    1000 km bakımında yağ mobil 10-40 koymuşlar başka birşey yazmıyor zaten baska marka sordum var mı diye yok dedi mecbur koydurduk anlaşmaları mobil leymiş

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, rialli ye yeni parçalar gelmiş, sayfanın altına doğru, uzun tur camı var 25 tl ye. Bana gayet makul geldi. Ayrıca yeni kasaların sadece depo yan grenajlarda olsa grenajlarıda gelmiş, ihtiyaç duyan için mavi grenaj dahi var ellerinde, vites göstergeli devir saatli panelde getirtmişler. İhtiyacı olanlar inceleyebilirler, ürünlerin fiyatları makul seviyelerde. Linkini veriyim..

http://www.rialli.com/urunler/362_honda-cbf-150/

Motosikleti
    SYM EVO 250
    teşekkürler ethem abi..
    işte buna dokunma !!!

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    iyi günler arkadaşlar fuar için giriş ücreti ne kadar ? nereden davetiye alabiliyoruz ?

yavaşlarken mesela ışıklarda sanırım 50km civarındayken 3. vitesteyken debriyajı sıkıp fenlere basıyorum ve ışıklara gelip durmadan 1 e atıp hazır hale getiriyorum ama 3ten 1 e indirirken sanki böyle iki demir parça sıkışıyor gibi tıkır tıkır bi ses geliyor ama normalde 2 den 1 e geçirirken böyle bi ses gelmiyor neden olur?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yavaşlarken mesela ışıklarda sanırım 50km civarındayken 3. vitesteyken debriyajı sıkıp fenlere basıyorum ve ışıklara gelip durmadan 1 e atıp hazır hale getiriyorum ama 3ten 1 e indirirken sanki böyle iki demir parça sıkışıyor gibi tıkır tıkır bi ses geliyor ama normalde 2 den 1 e geçirirken böyle bi ses gelmiyor neden olur?
    Dururken 3-2 ve boş yap, birinci vitese takma veya birinci viteste yol alıp sonra boşa atmaya çalışma. Kalkmak üzereyken bire tak ve devam et. Dişli sisteminde özel bi sıkıntı yoksa bu şekilde kullandığında vites dişli sistemi sana hiç direnmeyecek ve rahatsız edici bi takım seslerde çıkartmayacaktır.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    iyi günler arkadaşlar fuar için giriş ücreti ne kadar ? nereden davetiye alabiliyoruz ?

Motosiklette ; diyelim ki ışıklarda 3. viteste durdun ve durduğun yerde vites düşüreceksin, bu olmaz ..
    Küçük bir tüyo vereyim.. Ayaklarınla birazcık bir kaç cm motorunu ilerlet ve vitesi öyle boşa at.. Onun dışında zorlar.. Bide debriyaj ayarlarına
    baktır hem koldan hemde motordan ..

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, rialli ye yeni parçalar gelmiş, sayfanın altına doğru, uzun tur camı var 25 tl ye. Bana gayet makul geldi. Ayrıca yeni kasaların sadece depo yan grenajlarda olsa grenajlarıda gelmiş, ihtiyaç duyan için mavi grenaj dahi var ellerinde, vites göstergeli devir saatli panelde getirtmişler. İhtiyacı olanlar inceleyebilirler, ürünlerin fiyatları makul seviyelerde. Linkini veriyim..

http://www.rialli.com/urunler/362_honda-cbf-150/
    Tur camının fiyatı gercekten uygunmuş bir ara niyet etmiş alamamıştım 45 tl civarındaydı.Şimdi hem onu sipariş ettim , birde 40 arka dişliyi sipariş ettim .Daha önce kullandıgım cbf dede denemiştim oldukca verim almıştım 40 dişliden motor cok rahatlamış vites araları bayagı bir sünmüştü.Hız anlamında da 5-10 km farketti diyebilirim .Tek riski çekişde bir sorun yaşarmıyım diyordum çok şükür o konuda da gayet memnun kaldım.Link için teşekkurler arkadaşım saolasın

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı hazal063 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tur camının fiyatı gercekten uygunmuş bir ara niyet etmiş alamamıştım 45 tl civarındaydı.Şimdi hem onu sipariş ettim , birde 40 arka dişliyi sipariş ettim .Daha önce kullandıgım cbf dede denemiştim oldukca verim almıştım 40 dişliden motor cok rahatlamış vites araları bayagı bir sünmüştü.Hız anlamında da 5-10 km farketti diyebilirim .Tek riski çekişde bir sorun yaşarmıyım diyordum çok şükür o konuda da gayet memnun kaldım.Link için teşekkurler arkadaşım saolasın
    Arka dişliyi 40 mı yapalım , yoksa 43 bırakıp ön dişliyi 16 mı yapalım... kararsız kaldım, burada bir arkadaş yeni cbf de en uygunu ön 16 arka 43 yazmıştı... çekiş de benim için önemli sık sık gezmeye dağ yollarına giriyorum...

bir sorum da ön siperlik için olacak... kaska çok fazla rüzgar verdiğini yazanlar olmuş, benim de kaskın güneş gözlüğü düğmesi var sol tarafında çok ses yapıyor zaten (ls2 moby) , taktırmak istiyorum ama aşırı rüzgar sesinden ve yüzüme vuracak olan sert rüzgardan çekiniyorum...

kullanan arkadaşlardan ayrıntılı yorum bekliyorum , siperiş vereceğim ben de ...

selamlar herkese...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka dişliyi 40 mı yapalım , yoksa 43 bırakıp ön dişliyi 16 mı yapalım... kararsız kaldım, burada bir arkadaş yeni cbf de en uygunu ön 16 arka 43 yazmıştı... çekiş de benim için önemli sık sık gezmeye dağ yollarına giriyorum...

bir sorum da ön siperlik için olacak... kaska çok fazla rüzgar verdiğini yazanlar olmuş, benim de kaskın güneş gözlüğü düğmesi var sol tarafında çok ses yapıyor zaten (ls2 moby) , taktırmak istiyorum ama aşırı rüzgar sesinden ve yüzüme vuracak olan sert rüzgardan çekiniyorum...

kullanan arkadaşlardan ayrıntılı yorum bekliyorum , siperiş vereceğim ben de ...

selamlar herkese...
    Bence dağ bayır gezilerine sıklıkla giriyorsan ayrıca veya yolculu sürüş yapıyorsan arka 43 ü 42 yapman en makulü. Arkayı 43 bırakıp önü 16 yapman arkada 3 diş küçültmüş etkisi gösterecek ve istediğin çekişi elde edememene sebep olabilcektir. Önü 16 yapmak arka dişlini 40 t ile değiştirmekle aynıdır. 40 t dişi killoca ağır, sıkça yolculu kullanım yapan ve dağ tepe gezilerine sıklıkla katılanlara pek tavsiye etmiyorum.

Yüksek ön siperlik taktığında göğsüne hiç rüzgar almıyorsun. Bu çok güzel bir konfor, fakat camın üst kısmı, yani rüzgarın aşıp sana çarptığı kısım tam kafa hizasında olduğundan, 80-90 seviyelerinde aşan rüzgarın direk kaska çarpması söz konusu olabiliyor. Ancak buna alışmak oldukça kolay ve ileri seviyede bi sıkıntı yok. Yani bu rüzgar çok rahatsız edici değil ve alışıncada hiç bişey hissetmiyorsun. Göğsüne soğuk rüzgarı almama duygusu özellikle soğuk havalarda hayli konforlu. Ben bu mevsimde uzun cam taktıktan sonra içime 50 kat giymeden gezebilmeye başladım. Yüksek cam rialli de 25 tl bence piyasadan hayli ucuz. Alınır. Oradan bide 42 t arka dişli al, keyfine bak. 16 ön diş ağır gelecektir.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Ethem abi merhaba..
    Ben de ön dişliyi 15 veya 16 yapmayı planlıyorum..Maksat devir düşsün ,motor yüksek devir çalışmasın..Hem yakıt olarak hemde hız olarak istediğim aralıkta gideceğim..
    Şuan üstünde 14 var.. Dişliyi büyütsem zararı olur mu..Bundan önce hiç dişli değişimi yapmadım..Baskı balatayı falan yer mi.. yada motor zarara uğrar mı?

eğer motorun ybr ise dişli falan olmaz. zaten 5. vitesi yemeyen motora dişli takarsan 4. vites sonrasını unut derim.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem abi merhaba..
    Ben de ön dişliyi 15 veya 16 yapmayı planlıyorum..Maksat devir düşsün ,motor yüksek devir çalışmasın..Hem yakıt olarak hemde hız olarak istediğim aralıkta gideceğim..
    Şuan üstünde 14 var.. Dişliyi büyütsem zararı olur mu..Bundan önce hiç dişli değişimi yapmadım..Baskı balatayı falan yer mi.. yada motor zarara uğrar mı?
    Slm Koray, ilk etapta bence 15 yap önü ve dene, yolculu kullanmıyorsan, kartepe uludağa vs gibi istikametlere sıklıkla gitmiyorsan, gitsen dahi arkana yolcu almıyorsan, denenebilir, bu dişlilerin maliyetleri oldukça düşük ve ön dişliyi değiştirmekte hayli kolay. Kısa vadede zaten zararını görmezsin. Ben dişli değişimi yaptığımdan dolayı deb. balatasını hiç yemedim. Ybr dede bi sıkıntı olacağını sanmıyorum. Tabiki devamlı bahsetmiş olduğum istikametlere girersen canın sıkılabilir. Mesela bu gibi dağ bayır yollarında dişli değiştirmemiş ybr ler senden daha performanslı ve seri olabileceklerdir. Senin motorunda bu gibi yollarda fazlası ile zorlanacaktır. Ama düzde sıkıntı oloacağını sanmıyorum. 15 yapıp deneyebilirsin. Ama 16 yı bence hiç deneme bile. Dişli değiştirip her yola her koşulda yolculu vs girebilmek için yapılabilecek en iyi dişli değişimi, en ufak oran olan arkayı sadece 1 diş küçültmektir. Bunun konforunu bile hissedesin. Piyasada arka orj. dişlinin bir diş ufağı varsa bence böyle bi değişim yap. Motorda rahatlama hissedersin ve buna rağmen hiç bir olumsuzluk yaşamazsın. Ön dişliyi bir diş büyültmen bile seni memnun olmayabileceğin bi takım olumsuzluklarla karşılaştırabilir.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Koray, ilk etapta bence 15 yap önü ve dene, yolculu kullanmıyorsan, kartepe uludağa vs gibi istikametlere sıklıkla gitmiyorsan, gitsen dahi arkana yolcu almıyorsan, denenebilir, bu dişlilerin maliyetleri oldukça düşük ve ön dişliyi değiştirmekte hayli kolay. Kısa vadede zaten zararını görmezsin. Ben dişli değişimi yaptığımdan dolayı deb. balatasını hiç yemedim. Ybr dede bi sıkıntı olacağını sanmıyorum. Tabiki devamlı bahsetmiş olduğum istikametlere girersen canın sıkılabilir. Mesela bu gibi dağ bayır yollarında dişli değiştirmemiş ybr ler senden daha performanslı ve seri olabileceklerdir. Senin motorunda bu gibi yollarda fazlası ile zorlanacaktır. Ama düzde sıkıntı oloacağını sanmıyorum. 15 yapıp deneyebilirsin. Ama 16 yı bence hiç deneme bile. Dişli değiştirip her yola her koşulda yolculu vs girebilmek için yapılabilecek en iyi dişli değişimi, en ufak oran olan arkayı sadece 1 diş küçültmektir. Bunun konforunu bile hissedesin. Piyasada arka orj. dişlinin bir diş ufağı varsa bence böyle bi değişim yap. Motorda rahatlama hissedersin ve buna rağmen hiç bir olumsuzluk yaşamazsın. Ön dişliyi bir diş büyültmen bile seni memnun olmayabileceğin bi takım olumsuzluklarla karşılaştırabilir.
    anladım ethem abi.. yani amacım aslında uzun yola (istanbula ) gittiğimde 8500 devirlerden aşağı düşmüyorum.Buda devir hızına göre 110 km falan yapıyor.. bana yeterli bi hız.Bunu alt devirde tutmak istiyorum.. Arkayı 1 küçük yapınca bu olacak mı? Eğer öyleyse hemen kolları sıvayalım. Bilgi için teşekkür ederim ...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    anladım ethem abi.. yani amacım aslında uzun yola (istanbula ) gittiğimde 8500 devirlerden aşağı düşmüyorum.Buda devir hızına göre 110 km falan yapıyor.. bana yeterli bi hız.Bunu alt devirde tutmak istiyorum.. Arkayı 1 küçük yapınca bu olacak mı? Eğer öyleyse hemen kolları sıvayalım. Bilgi için teşekkür ederim ...
    abi arkayı 1 diş küçültemezsin anca 2 diş küçültürsün ybrlerin arka 45 diş ve 43 lüğü var 44 yok 43 takarsan iyi olur ama öğle ahım şahım devir düşmez 8,500 yerine 8000 de gidersin
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi arkayı 1 diş küçültemezsin anca 2 diş küçültürsün ybrlerin arka 45 diş ve 43 lüğü var 44 yok 43 takarsan iyi olur ama öğle ahım şahım devir düşmez 8,500 yerine 8000 de gidersin
    Peki son hızı azalır mı .. bana E-5 ten giderken 110 km lazım kanka altı kurtarmıyor... sinek gibim ezerler valla..

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Peki son hızı azalır mı .. bana E-5 ten giderken 110 km lazım kanka altı kurtarmıyor... sinek gibim ezerler valla..
    110 yaparsın yine abi hız değişmez sadece devir düşer ama hız artar mı onu bilemem düzde sadece inişte artar hızın 43 de
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    arkadaşlar fuar konusunda bilgisi olan yokmu giriş için bilet davetiye gibi bişi varmı nereden alabilirim kaç para? kartaldan fuarın yerine nasıl giderim? metrobüsle gidiliyomu kadıköyden?

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    arkadaşlar fuar konusunda bilgisi olan yokmu giriş için bilet davetiye gibi bişi varmı nereden alabilirim kaç para? kartaldan fuarın yerine nasıl giderim? metrobüsle gidiliyomu kadıköyden?
    Davetiye kaldıysa hudson deriden alabilirsin. Ulaşım için http://www.cnrexpo.com/fair_includes..._transport.asp

Verdiğim linkte sana uygun olan
    KADIKÖY: Deniz otobüsü ile BAKIRKÖY - Metro ile CNR EXPO
    İETT ile MECİDİYEKÖY - Metrobüs ile YENİBOSNA'da in sonra -Metro ile CNR EXPO'ya gidebilirsin

Tabi diğer yollarda olabilir. Sana kalmış ama ben metrobüsü tercih ederdim.
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler