Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Merhaba Shadow'cu arkadaşlar. Mucidimiz ZIPPIRMAN (Gürol) arkadaşımız yine bu akşam yanıma geldi. Benim ikamet ettiğim apartmandaki mini ve detaylı atölyemde Apartman sakinlerimizin höşgörü ve iyi niyeti ile (Tabi bizlerde elimizden gelen azami dikkatı göstererek ) geç saatlere kadar çalışma şansımız oluyor. Sağolsun arkadaşımız beyni gibi bedeni de durmaz oturmaz bir insan. Bir işe kenetlendi mi acıktığını, bardağındaki çayının soğuduğunu, kül tablasındaki sigarasının söndüğünü unutan bir azım ile hedefine ulaşarak son düşüncesi (Tamamen kromdan imalat istenilen konumda ayarlanabilme özelliğinde) ve çalışmasının ürününü bu akşam birlikte biçmiş olduk.

gif hosting
    Konusunu ettiğimiz üretim benim bu güne kadar Shadowlarda yerli yabancı hiçbir sitede denk gelmediğim ve görmediğim bir uygulama.
    Shadow kullanıcısına vites büyütme esnasında büyük kolaylık sağlayan bir parçanın hayata geçirilmesi.
    Makinacının milimetrik ölçü ve en ince uzmanlık detayı ile üretilen parça çok orjinal bir biçimde yerine monte edildiklten sonra sıra deneme turu atmaya kaldı. Yaklaşık 5 Km. şehir içi turlamasında denedim. Artık Bu yaz çıkacağımız Gürcistan gezisine giderken vites pedalı yüzünden burnu delik ayakabı giymiyeceğim kesinleşmiş oldu.Bu nedenle ZIPPIRMAN'nın karnesine uzun yıllar motosiklet kullanım tecrubeli,beğenmesi zor bir kişi olan benden 100 tam puanla seri imalat izni ve patent alma hakını kazandığını sizlere beyan ediyorum.
    ZIPPIRMAN, RamuthRa ve speedy2 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Shadow VT750 C4
    Sahibinden.com anlayamadığım bir nedenle ilanı askıya almış, düzeltmeye çalışıyorum.

Siyah renk, 19.500 km'de, Highway Hawk DoubleWall egzos, Ön cam, CC bar, Motor ve Radyatör koruma var. Fiyat olarak 16.000 TL düşünüyorum.

Alıntı Bellagio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlan maalesef açılmıyor.

Motosiklet kaç km'de ? aksesuar olarak neler var? ve son olarak fiyat beklentiniz nedir?

Motosikleti
    Shadow 750 c4 (2006)
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Shadow'cu arkadaşlar. Mucidimiz ZIPPIRMAN (Gürol) arkadaşımız yine bu akşam yanıma geldi. Benim ikamet ettiğim apartmandaki mini ve detaylı atölyemde Apartman sakinlerimizin höşgörü ve iyi niyeti ile (Tabi bizlerde elimizden gelen azami dikkatı göstererek ) geç saatlere kadar çalışma şansımız oluyor. Sağolsun arkadaşımız beyni gibi bedeni de durmaz oturmaz bir insan. Bir işe kenetlendi mi acıktığını, bardağındaki çayının soğuduğunu, kül tablasındaki sigarasının söndüğünü unutan bir azım ile hedefine ulaşarak son düşüncesi (Tamamen kromdan imalat istenilen konumda ayarlanabilme özelliğinde) ve çalışmasının ürününü bu akşam birlikte biçmiş olduk.
    http://s16.postimage.org/bsvf4cux1/SDC13157.jpg
    gif hosting
    Konusunu ettiğimiz üretim benim bu güne kadar Shadowlarda yerli yabancı hiçbir sitede denk gelmediğim ve görmediğim bir uygulama.
    Shadow kullanıcısına vites büyütme esnasında büyük kolaylık sağlayan bir parçanın hayata geçirilmesi.
    Makinacının milimetrik ölçü ve en ince uzmanlık detayı ile üretilen parça çok orjinal bir biçimde yerine monte edildiklten sonra sıra deneme turu atmaya kaldı. Yaklaşık 5 Km. şehir içi turlamasında denedim. Artık Bu yaz çıkacağımız Gürcistan gezisine giderken vites pedalı yüzünden burnu delik ayakabı giymiyeceğim kesinleşmiş oldu.Bu nedenle ZIPPIRMAN'nın karnesine uzun yıllar motosiklet kullanım tecrubeli,beğenmesi zor bir kişi olan benden 100 tam puanla seri imalat izni ve patent alma hakını kazandığını sizlere beyan ediyorum.
    . OSMAN BABA harika olmus. Gurol Bey tasarım harika. Her ikinizin de eline, emegine saglık.

Motosikleti
    Shadow VT750 C4
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2065338/detay/

Sahibinden.com anlayamadığım bir nedenle ilanı askıya almış, düzeltmeye çalışıyorum.

Siyah renk, 19.500 km'de, Highway Hawk DoubleWall egzos, Ön cam, CC bar, Motor ve Radyatör koruma var. Fiyat olarak 16.000 TL düşünüyorum.

Bellagio Nickli Üyeden Alıntı
    İlan maalesef açılmıyor.

Motosiklet kaç km'de ? aksesuar olarak neler var? ve son olarak fiyat beklentiniz nedir?

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://s16.postimage.org/bsvf4cux1/SDC13157.jpg
    gif hosting
    Sevgili Gürol Kardeşimizin birkaç gündür neden sesis kaldığı belli oldu.
    Eser muhteşem olmuş. Ellerine sağlık Gürol. Düşünce, ince zeka, pratik ve el becerisi ile ancak bu çıkabilirdi.
    Osman Bey hayırlı olsun güle güle kullan. İnşallah birlikte sürüşler yaparız.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Elinize sağlık güzel ve kullanışlı olmuş. görüntü olarak da sonradan yapılma uydurma gibi durmamış.
    2006 yılında satın aldığım 250cc çinli bir cruiserda (marauder çakmasıydı) vardı bu topukla vites yükseltici aparat. o zaman çok acemi olduğum için kullanmak zor gelmişti.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    No comment.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    İyi günlerimizde kullanman dileklerimle Osman abi,iş bitti taktık kulanıyorsun ama benim kafamda daha o iş bitmedi daha bir iki dokunmam lazım.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günlerimizde kullanman dileklerimle Osman abi,iş bitti taktık kulanıyorsun ama benim kafamda daha o iş bitmedi daha bir iki dokunmam lazım.
    Benim motora ne zaman el atıyoruz abi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motora ne zaman el atıyoruz abi ?
    Şaftsız makina çapsız makinadır Kenan'ım
    uğraşmam )

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Kenan, otomatik zincir yağlama aparatları varmış onlardan yapalım senin motora )
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Şaftsız makina çapsız makinadır Kenan'ım
    uğraşmam )
    Abi kayış candır, yoksa zincir canandır... Şaft sevmem, tek farkı +50 kg dır motora Lütfen efenim insan ayırt etmeyelim, hümanist olalım

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan, otomatik zincir yağlama aparatları varmış onlardan yapalım senin motora )
    Gerek yok olm öyle aparatlara, 2 haftada bir temizler yağlarım

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    şeytan ince ayrıntıda gizliymiş gürol abim ben seni neyleyim bilmemkine bu aralar bende ateş almaya gelir gibi gelip gidiyorum iş yerimde internet gitti mobildende giremiyorum yani 2 dakka kaybolduk yine elin ayağın durmamış agam öperim ellerinden

osman abi de güle güle kullansın harbiden büyük sıkıntıdan kurtulmuş
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı Keyifci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . OSMAN BABA harika olmus. Gurol Bey tasarım harika. Her ikinizin de eline, emegine saglık.
    Teşekkürler . Topuk viteslerinin imalatını yaparken Hüseyin kardeşimize ait olanınıda yaptık. İşimiz dün gece geç saatlerde bittiği için uzun mesafe deneme şansım olmamıştı. Bu akşam vites pedalının ayarını yeniden yaptıktan sonra tekrar deneme turuna çıktım. Sonuç mükemmel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Alıntı Komutan1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Gürol Kardeşimizin birkaç gündür neden sesis kaldığı belli oldu.
    Eser muhteşem olmuş. Ellerine sağlık Gürol. Düşünce, ince zeka, pratik ve el becerisi ile ancak bu çıkabilirdi.
    Osman Bey hayırlı olsun güle güle kullan. İnşallah birlikte sürüşler yaparız.
    Sağol komutan. Şu anda deneme aşamasındayız. Artı ve eksileri için birkaç gün daha kullanıma devam edecem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık güzel ve kullanışlı olmuş. görüntü olarak da sonradan yapılma uydurma gibi durmamış.
    2006 yılında satın aldığım 250cc çinli bir cruiserda (marauder çakmasıydı) vardı bu topukla vites yükseltici aparat. o zaman çok acemi olduğum için kullanmak zor gelmişti.
    Sağol dostum. Çok haklısınız. Bizde uydurma olmaz. Aslında denemede olduğumuz için tek kare foto koydum. Yandan bakıldığında tam orjinallık ortaya çıkıyor.Sloganımız "Ya tam Ya hiç"

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Tamam hocam. Sen dedinde neye hayır dedik. Test edeyurum da...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şeytan ince ayrıntıda gizliymiş gürol abim ben seni neyleyim bilmemkine bu aralar bende ateş almaya gelir gibi gelip gidiyorum iş yerimde internet gitti mobildende giremiyorum yani 2 dakka kaybolduk yine elin ayağın durmamış agam öperim ellerinden

osman abi de güle güle kullansın harbiden büyük sıkıntıdan kurtulmuş
    İrfan sen de sağol kardeşim. Gerçekten iyi birşeyler yaptığımıza inanıyorum. Vites pedalının topuk tarafı olmayan makinalarda kalite ayakkabıya yazık oluyor. Herkes için geçerli. Bundan sonra Ayakkabılar şıklığını bozmayacak.

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Arkadaşlar benim motorda ilginç bir arıza oldu. Belki yaşayan olmuştur aynı sirunu. Motorum soğukken yaz veya kış hiç sorunsuz bir şekilde tek marşta çalışıyor.

Fakat motoru 10 dk - 1 saat arası bir süre kullandıktan sonra, motor ısınmışken stop edince tekrar çalıştıramıyorum. Marş düğmesine basınca akü bitikmiş gibi marş motorunu çeviremiyor. Akü yeni bir yuasa. Aküyü ölçüyorum, full çıkıyor. 5-10 dk motorun soğumasını bekleyip marş butonuna tam değilde çok hafif dokunur gibi basınca bir kaç denemede biraz dişli sesiyle beraber hasbel kader marş alıyor. Ertesi sabah motor soğukken çalıştırınca canavar gibi çalışıyor. Sonra yine aynı sorun.

Trafikte ışıkta beklerken başıma geldi. Motoru çalıştıramayıp bir ton korna ve küfür yedim. Ya da motoru kapatıp markete uğrayamıyorum, bir daha çalışmaz diye.

Motor sıcakken arıza yapıp soğukken iyi çalışmasının sebebi hangi parça veya parçalar ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bence konjektör gitmiş. konjektör ömrünün sonuna doğru ısınınca iş görmez olur soğuyunca beslemeye devam eder.

teşhisi kolaydır, aküyü değil motor sıcakken doğal olarak konjektör sıcakken besleme şiddetini ölçmek lazım herhangi bir elektrikçi kolayca halleder.

Motosikleti
    VFR 800 A
    Teşekkür ederim yardımın için. Marş motoruna elektriği yine konjektör mü veriyor? Ben direkt aküden alıyor sanıyordum. O yüzden konjektörden şüphelenmemiştim bile.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    konjektör şarj dinamosundan gelen akımı değiştirip yükseltir, AC'yi DC yapar ya da oyle birşey ) Eğer konjektör arızalanırsa akü şarj etmez dolayısııyla da bir müddet kullanım sonrası akü boşalır ve marşı çeviremez. sizin akü yeni olduğu için nispeten dayanıyor anladığım kadarıyla ve biraz soğuyunca kendini toplayıp marş basıyor. eski bir akü olsaydı bunu bile yapmaz direkt yolda bırakırdı.
    Siz motoru çalıştırıyorsunuz konjektör ısınana kadar görevini yerine getirip aküyü besliyor sonra ısınıyor ve beslemeyi kesiyor bu noktadan sonra akü beslenmeden harcamaya başlıyor ve motoru stop edince bir müddet tekrar marş almıyor. ne zaman ki soğuyup akü kendini topluyor o zaman aynı döngü tekrarlanıyor.

aküye zarar vermeden bir an önce kontrol ettirmek de fayda var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Al sen al bir konjektör
    beni bekleme sakın konjektör yapmayacağım
    Diğer aksesuarlarda istersen yaparım ama
    konjektör yapmayacağım )))

Motosikleti
    VFR 800 A
    Sağolasın abiler. Ben paşa paşa alayım bir tane konjektör. Peki bunu ben internetten sipariş edip alabilir miyim? Ustaya mı gideceğiz illa ki? Honda shadow ile toplam 500 km yapmamışımdır, çok deneyimli olmadığım için trafiğe çıkmaktan çekiniyorum. Ankara'da ayrıca tanıdığım veya bildiğim usta da yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler