Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramazan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2014
    Alıntı gosarias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar , 2014 apache im var 2bin km de. Yakit gostergesi kafasina gore bi artiyor bir azaliyor. Sabah calistirdimda misal yarida, aksam calistirdigimda 3 dis kalmis.. Ertesi gun tektar yuksek seviyede .... (Yan ayaklikta degil ken tabi). Az gosterirken yedek depoya aliyorum yine ayni seviyede gosteriyor.. Boyle bir durum yasayan var mi acaba aranizda ?
    Aynen dostum benimkide aynı kafasına Göte takılıyo. Sanırsam herkesde aynı.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Selam dostlar 2014 apachimde on taraftan nerden geldiğini bi türlü çözemediğim şiril şiril mi desem ziril ziril mi desem bi ses geliyor kafayı söktüm ses gelmesi ihtimal yerlere bant çektim topladım ama hala geliyo aynı sorunla karşılaşanlar varmi acaba yardimci olabilecek şimdiden cevap veren vermeyen herkese çok teşekkürler. İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    herkesın sıkayetcı oldugu motordan gelen şıkırtı sesı subaplardan gelıyor bugune kadar kaçtane apache gorduysem hepsınden gelıyordu benımkıde aynı sekılde o ses kesılmıyor zamanında ben cok takmıstım kafayı o sese ama motorun çalışma şeklı o şekilde sanırım sese alışın biran önce yoksa motordan sogursunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı ramazan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dostum benimkide aynı kafasına Göte takılıyo. Sanırsam herkesde aynı.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Selam dostlar 2014 apachimde on taraftan nerden geldiğini bi türlü çözemediğim şiril şiril mi desem ziril ziril mi desem bi ses geliyor kafayı söktüm ses gelmesi ihtimal yerlere bant çektim topladım ama hala geliyo aynı sorunla karşılaşanlar varmi acaba yardimci olabilecek şimdiden cevap veren vermeyen herkese çok teşekkürler. İyi forumlar.
    kontaktan gelıyor olmasın ses???
    EneS_Turker bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2014
    Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkesın sıkayetcı oldugu motordan gelen şıkırtı sesı subaplardan gelıyor bugune kadar kaçtane apache gorduysem hepsınden gelıyordu benımkıde aynı sekılde o ses kesılmıyor zamanında ben cok takmıstım kafayı o sese ama motorun çalışma şeklı o şekilde sanırım sese alışın biran önce yoksa motordan sogursunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

kontaktan gelıyor olmasın ses???

Sibop lardan değil on kafa nin oradan biryerden geliyor ama çözemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Kontak olabilir çünkü kafayı söktüm bant çekip tektar topladım. Peki kontağın neresinden gelebilir yada napabilirim

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400

Kontak olabilir çünkü kafayı söktüm bant çekip tektar topladım. Peki kontağın neresinden gelebilir yada napabilirim
    Kafadan gelen ses genelde bantla çözülür bende öyle yaptım ama çözemediysen, sesin geldiği yeri bulman lazım önce.. kafayı sökmeden çalıştır elinde bastır ses nerde kesiliyosa sorunu bul, ona göre bi yol izlersin..

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama fren koluna basıyorum sonuna kadar geliyor bazen çok yumuşak ilk servisten aldığımda fren hortumunun bağlı olduğu en alttaki vidayı gevşetmişlerdi yağ damlatıyordu allahtan diske değmedi gittim usta baktı vidayı sıktı biraz yağ eksilmişti bende yağı evde komple değiştirdim acaba kaliperin içindenmi hava yaptı adama soruyorum yok orjinal balata 45 tl. sen 7,5 tl lik balata taktırdın ondan diyor,

bence balatadan değil sizce
    hacıabi hava kalmış hortumda.. onu bilen birine göster havasını alsın.. ilk kez yapıyosan cok zordur..

Alıntı Sarıyerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,
    Aranıza katılalı 1 yıl kadar oldu fakat pek vakit bulup fikir alışverişi için yazamıyordum izninizle bir kaç bişeyler sormak istiyorum, degerli vakitlerini ayırıp cevaplayan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim şimdiden, 2012 model tvs apache sahibiyim 2. el aldım 3000 km de, aldığım günden beri motorda sürekli bir zırlama var servise sürat motora götürdüm egzantrik mili piyanolar garantiden değişti 10 gün sürmedi tekrar aynı ses yapmaya başladı bidaha götürdüm gene değişcek dedi garanti bu sefer değişmez dedi kaldı öyle kullanıcı hatası olurmuş egzantrik milini nasıl bozabilirsem onuda anlamadım. Neyse bu zırıltı sesi sizin motorlardada varmı bi sıkıntı olurmu? motorumun bi sıkıntısıda yada ben öyle sanıyorum hani böyle 2, vitesten 3. vitese atarsında devirsizse hemen toplayamaz ya ona benziyo böyle gazı sanki tatlı yiyemiyor tabiri caizse gidişinde çekişinde sıkıntı yok ama ben onu hissediyorum, dün bakım yaptırdım yağ, hava filtresi, buji, yağ filtresi, ve diyafram eskimiş dedi servis bende değişdirttim ama benim sorunum çözülmedi o gazı yiyememe olayı boşuna mı değiştirdik acaba haybeden diyaframa 50 liramı verdik acaba bayağı canım sıkıldı, bana yakın olan anlayan arkadaşlar varsa bakmaları için yanlarına gelebirim servislerede güvenmiyorum ilgisizler sürat motoru begenmeyip dünki bakımı cemtek bayrampaşada yaptırdım adam her parçanın üstüne 5-10 lira giydirmeye çalıştı fiyatlardan haberim olmasa neyse arkadaşlar cevaplarını için şimdiden teşekkür ederim uzun oldu kusuruma bakmayın bayagı bunaldım satmayı bile düşünmeye başladım artık hayırlı günler.
    Dostum ne dediğini tam çözemedim ama bi ara oturup bi çay içelim hem tanışırız hem motora bakarız.. sürat iyidir, kenan abiye götürdüysen skntı olmaz.. piyanolar ve milden gelen ses bazı apachelerde var bazılarında yok.. ama olan motorlarda o ses kesilmiyor.. benim ilk motorumda yoktu ama bu makinamda var.. takmıyorum kafaya.. 30bın km ömrü var piyanoların.. o zmn bakarım çaresine..
    drej73 bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

bı bak bakalım ıyıce bı dınle ses nerden gelıyor...göstergeden gelıyor olabılır vıdalarını kontrol et benımkınde bır vıda eksıktı mesela gosterge hafıf ses yapıyordu aldıgımda

Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2014
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafadan gelen ses genelde bantla çözülür bende öyle yaptım ama çözemediysen, sesin geldiği yeri bulman lazım önce.. kafayı sökmeden çalıştır elinde bastır ses nerde kesiliyosa sorunu bul, ona göre bi yol izlersin..

hacıabi hava kalmış hortumda.. onu bilen birine göster havasını alsın.. ilk kez yapıyosan cok zordur..

Dostum ne dediğini tam çözemedim ama bi ara oturup bi çay içelim hem tanışırız hem motora bakarız.. sürat iyidir, kenan abiye götürdüysen skntı olmaz.. piyanolar ve milden gelen ses bazı apachelerde var bazılarında yok.. ama olan motorlarda o ses kesilmiyor.. benim ilk motorumda yoktu ama bu makinamda var.. takmıyorum kafaya.. 30bın km ömrü var piyanoların.. o zmn bakarım çaresine..
    Normal rolanti de çalışırken bi ses yok hareket halinde iken bi ses var yüksek devirlerde ses yine yok 1000 4000 devir arasında oluyor ses o yüzden çözemedim

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)

benimde başıma çok geldi ön kafadan geldiğini sandığım ses bazen sinyal camından bazen deponun yanlarındaki karenajdan bazende yan kapaklardan (akü kapağı) geldiğine şehit oldum bazende fardan geliyordu ses geldiği an elini koy üzerine ses kesiliyorsa orasıdır,

sorunu bulupta çözemezzsen buraya yaz ben sana nasıl çözeceğine yardımcı olurum.

Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2014
    benimde başıma çok geldi ön kafadan geldiğini sandığım ses bazen sinyal camından bazen deponun yanlarındaki karenajdan bazende yan kapaklardan (akü kapağı) geldiğine şehit oldum bazende fardan geliyordu ses geldiği an elini koy üzerine ses kesiliyorsa orasıdır,

sorunu bulupta çözemezzsen buraya yaz ben sana nasıl çözeceğine yardımcı olurum.
    Sanirim kontaktan gelıyor elimde tuttugumda azalıyor çok az bi ses kaliyor. .

Motosikleti
    2014 TVS Apache RTR 150
    Arkadaslar ikinci bi anahtar takiliysa ondan geliyor olabilir kontaktan gelen ses zirilti ise selenin altinda avadanlik var ondan geliyordur diye dusunuyorum ben son derece memnunum abi cok guzel ya yanliz motorum 1100km ye geldi ama hala acilmadi cok mu zorladim acaba ama cok iyi kaciyor son surat cok tatminkar degil 120 gordum henuz duz yolda
    mozgur bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    2 Haftadır hocamın Satmam için gönderdiği pulsar da bende.. bakımlarıyla temizliğiyle gelene gidene göstermekle uğraşıyorum.. arada turluyorum fln.. 2 motor takılıyorum anlıcağınız bu aralar yakışıklı ve güçlü velet henüz 4700kmde ama apachenin tadını vermıyor ^^ apache kaya gibi korkusuzca biniyorum.. pulsar sanki biyerden patlak vercek gibi narin geliyor bana..

drej73 bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı SaRii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ikinci bi anahtar takiliysa ondan geliyor olabilir kontaktan gelen ses zirilti ise selenin altinda avadanlik var ondan geliyordur diye dusunuyorum ben son derece memnunum abi cok guzel ya yanliz motorum 1100km ye geldi ama hala acilmadi cok mu zorladim acaba ama cok iyi kaciyor son surat cok tatminkar degil 120 gordum henuz duz yolda
    Dahası yok zaten.127 gördüm ben düz yolda en fazla. Ama motor bağırıyordu altımda kurtarın beni diye

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    ölmessem denerken top speed i paylaşıcam yarın bekleyin 2012 apache ( Orginal egsoz )

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Düzde 120 125 Bandına kadar çıkar.. Bayır aşağı yada meyilli yolda 142ye kadar tek başıma , 140kmh kadar artçılı görebildim en fazla..

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Sanirim kontaktan gelıyor elimde tuttugumda azalıyor çok az bi ses kaliyor. .
    Kontaktan geliyorsa ses ordaki fosfordan olabilir (kontağın etrafındaki on-off yazan küçük yuvarlak parça). Çünkü benim de ordan geliyordu ses. Bi kere yan yattıktan sonra gelmeye başlamıştı

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı SaRii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genellikle 5000 km'den sonra motorun açılacağını söyleyenler çoğunlukta.
    Yine de yaptığınız hızdan fazlasını beklememek lazım.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Önceki sayfada bana verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim, sayenizde bir çok şey öğreniyorum.

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şimdi size kitapçıktaki periyodik bakımda anlamadığım şeyleri soracağım;

1- Yağ filtresini biliyoruz ama, yağ haznesi filtresi nedir?
    2- Motor havalandırma borusu nerededir nasıl temizlenir?
    3- Karbüratör grubu nasıl temizlenir? (Yakıt musluğu tortu haznesi değil, onu ayrıca belirtmiş.)
    4- Gidon boşluğu nedir?
    5- Silindir başlığı/piston karbonunu giderin diyor, nasıl yapılır?

Ayrıca;

6- Zincir ayarı ile ilgili bir bilgi yok. Zincir gerginliğini nasıl tam olarak ayarlayabilirim?
    Boşluğu nereden ölçüyoruz ve aşağıya ve yukarıya kaç cm. olması gerekiyor?
    7- Ön amortisör yağı orijinalde kaç numaradır?

Bilgisi ve tecrübesi olanlar beni bilgilendirirse çok mutlu olurum.

Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 6. ve 7. sorulara yanlışta olabilir ama bildiğimi söylim

6- zincir ayarını elin ile gerginliğini ölçerek aşağı ve yukarı 2 cm kadar gerili ise ayar tamamdır. eğer bol ise ustana götür takım taklavat işi var çünkü bakla eksiltmek gerekir.

7- şunu kullanıyorum IPONE Fork 20 / (20W kalın) tvs için gayet iyi hemde uygun

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

1 yağ tapasının vidalandığı kapak var 3 tane cıvata tutuyor onu sökğnce karşına çıkar
    2 motor havalandırma borusu motorun sağına geçersen akünün sol altında kalıyor o boru için yağlıysa sökülüp balata spreyi sıkarsan yağ çıkar
    3 karbüratörü komle söküp parçalarına ayırıp benzinle temizleyeceksin yada depo içine konulan karbüratör temizleyiciler var onunla
    4 gidoda ön tekeri tutunca sallanam var mı
    5 silinir başlığı karbonu giderin derken silindirin üst yüzeyinin ortaya ıkıp zımpara yapmak gerek ama buda silindiri çizer gereksiz
    6 ben zinciri 2 cm yukarı oynayacak şekilde ayarlıyorum
    7 2011den beri hiç bir yerde bulamadım ama 20 w iyi gelir bizimkilerin yağı çok yumuşak

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm arkadaşlar bu ön çamurluk demiri deye bir şey var ben benimkinde göremedim ilk aldığımdada yoktu bi sorun alurmuki (2.el aldım)

http://www.suratmotor.com/yedek-parc...amurluk-demiri

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    slm arkadaşlar bu ön çamurluk demiri deye bir şey var ben benimkinde göremedim ilk aldığımdada yoktu bi sorun alurmuki (2.el aldım)

http://www.suratmotor.com/yedek-parc...amurluk-demiri
    Yanılıyor olabilirim ama benim bildiğim kadarı ile bu parçanın ismi ile bir alakası yok.
    Orta veya yan sehpanın bağlandığı yerdeki demir diye tahmin ediyorum.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Bayır aşağı ( illuminati ? )

[IMG][/IMG]

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kontak açılırken gösterge sapıtması ? (:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler