Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fedora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    aramızda 100/90/18 ölçülerinde arka lastik kullanan var mı ?
    ben kullanıyorum kardeşim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    arkadaslar benım motor 6 bın devırden sonra sankı turbo varmıs gıbı devırlenmeye başlıyor.sizinkilerde bu durum oluyormu

Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benım motor 6 bın devırden sonra sankı turbo varmıs gıbı devırlenmeye başlıyor.sizinkilerde bu durum oluyormu
    6500-8500 devir aralığı motorun en verimli aralığıdır

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6500-8500 devir aralığı motorun en verimli aralığıdır
    aynen öyle 8 bin devirde vites değiştirirm.. uzun yoldada 8 bın devır cıvarı sureklı gıderım.. hem bayılmaz hem zorlanmaz aşırı..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle 8 bin devirde vites değiştirirm.. uzun yoldada 8 bın devır cıvarı sureklı gıderım.. hem bayılmaz hem zorlanmaz aşırı..
    hacı zaten bu şekilde vites değiştirince verimli devir bandında kalıyorsun yakıtıtda az yakıyor

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Merhabalar arkadaşlar, geçen aylarda aldığım TVS Apache model'li motorumla Beşiktaş, Şile yolculuğu yaparken dönüş yolunda yolda kaldım. Motor subaplarını yamultmuşuz kesici verirken Hali ile motor'u orada ki bir motor tamircisine bıraktık. Subaplarını falan değiştirdiler 2 gün motor tamircide kaldı. Şimdi motoru aldım subapları tam sıkmadık biraz kilometre yap gel sıkalım dediler. Tamam dedik ve km yaptık (1500km) subapları sıktırmaya gittik yine 1 gün motor yattı subapları sıkmışlar sözde söylemelerine göre ilk aldığımda km yap gel dediklerinde ki kadar ses yoktu motorda ve performansda aynı daha az ses çıkıyor şimdi motordan tırr diye ses geliyor boşta gazlayınca, subap sesi halen sıkılmasına rağmende olsa var ve ilk gün ki aldığım performansı alamamaktayım motordan. TVS'nin en iyi istanbulda ki servis'i hangisi yardımcı olabilirmisiniz. Birde motorcunun bana dediği cümle şu şekildeydi. "150'lik motorla fazla kesici verilmez, verilir aslındada senin siboplar çok sıkıymış yine iyi dayanmış." Motor'um çok yakmakta ve performans olarak dahada kötüleşti, diğer Tvs Apache olan arkadaşlarım motor'a bindiğinde manşallah bizimkilerden iyi diyor ama nafile. Motor 11 binde 2013 Yeni kasa.

Şimdiden cevaplayan arkadaşlar'a teşekkürlerimi sunuyorum. İyi forumlar Kazasız belasız sürüşler..

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    [QUOTE=HakanAkin;3595556]Merhabalar arkadaşlar, geçen aylarda aldığım TVS Apache model'li motorumla Beşiktaş, Şile yolculuğu yaparken dönüş yolunda yolda kaldım. Motor subaplarını yamultmuşuz kesici verirken Hali ile motor'u orada ki bir motor tamircisine bıraktık. Subaplarını falan değiştirdiler 2 gün motor tamircide kaldı. Şimdi motoru aldım subapları tam sıkmadık biraz kilometre yap gel sıkalım dediler. Tamam dedik ve km yaptık (1500km) subapları sıktırmaya gittik yine 1 gün motor yattı subapları sıkmışlar sözde söylemelerine göre ilk aldığımda km yap gel dediklerinde ki kadar ses yoktu motorda ve performansda aynı daha az ses çıkıyor şimdi motordan tırr diye ses geliyor boşta gazlayınca, subap sesi halen sıkılmasına rağmende olsa var ve ilk gün ki aldığım performansı alamamaktayım motordan. TVS'nin en iyi istanbulda ki servis'i hangisi yardımcı olabilirmisiniz. Birde motorcunun bana dediği cümle şu şekildeydi. "150'lik motorla fazla kesici verilmez, verilir aslındada senin siboplar çok sıkıymış yine iyi dayanmış." Motor'um çok yakmakta ve performans olarak dahada kötüleşti, diğer Tvs Apache olan arkadaşlarım motor'a bindiğinde manşallah bizimkilerden iyi diyor ama nafile. Motor 11 binde 2013 Yeni kasa.

Şimdiden cevaplayan arkadaşlar'a teşekkürlerimi sunuyorum. İyi forumlar Kazasız belasız sürüşler..

SUBAPLARI FAZLA SIKMISLAR GIBI GELDI BANA.ŞUNU UNUTMA SUBAP AYARI NEKADAR IYI OLURSA OLSUN MUTLAKA SES YAPIYOR GORDUGUM VE KULANDIGIM APACHELERIN HEPSINDE SUBAPĞ SESI GELIYOR.EMME SUBABI 0.07 MM EGZOS 0.12 MM OLARAK AYARLAT SIKINTI KALMAZ AMA UNUTMA SUBAP SESI TAM OLARAK KESILMIYOR

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı HakanAkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar, geçen aylarda aldığım TVS Apache model'li motorumla Beşiktaş, Şile yolculuğu yaparken dönüş yolunda yolda kaldım. Motor subaplarını yamultmuşuz kesici verirken Hali ile motor'u orada ki bir motor tamircisine bıraktık. Subaplarını falan değiştirdiler 2 gün motor tamircide kaldı. Şimdi motoru aldım subapları tam sıkmadık biraz kilometre yap gel sıkalım dediler. Tamam dedik ve km yaptık (1500km) subapları sıktırmaya gittik yine 1 gün motor yattı subapları sıkmışlar sözde söylemelerine göre ilk aldığımda km yap gel dediklerinde ki kadar ses yoktu motorda ve performansda aynı daha az ses çıkıyor şimdi motordan tırr diye ses geliyor boşta gazlayınca, subap sesi halen sıkılmasına rağmende olsa var ve ilk gün ki aldığım performansı alamamaktayım motordan. TVS'nin en iyi istanbulda ki servis'i hangisi yardımcı olabilirmisiniz. Birde motorcunun bana dediği cümle şu şekildeydi. "150'lik motorla fazla kesici verilmez, verilir aslındada senin siboplar çok sıkıymış yine iyi dayanmış." Motor'um çok yakmakta ve performans olarak dahada kötüleşti, diğer Tvs Apache olan arkadaşlarım motor'a bindiğinde manşallah bizimkilerden iyi diyor ama nafile. Motor 11 binde 2013 Yeni kasa.

Öncelikle geçmis olsun ustalar motorunu mahvetmiş.Subap karbüratör hava gibi ayarlari kendi servisinden başka hicbir usta tutturamaz.Sana önerim Sürat motor da kenan ustaya git ve muhasebeci Serhatin selami var demen yeterlidir.

Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    arkadaşlar bu hafta bende aranıza katılıyorum ilk motorum olacak 8000 km de 2012 model bir tvs alacağım boyum 1.70 kilom 55 sizce motor bende nasıl durur çok büyük gelir mi ? altın elbiseli adam boyu uzun olanlar bu motoru tercih etsin demişti bende çok uzun boylu değilim motorun dengesinde vb. bir sorunla karşılaşırmıyım ?

Alıntı Emre Berr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu hafta bende aranıza katılıyorum ilk motorum olacak 8000 km de 2012 model bir tvs alacağım boyum 1.70 kilom 55 sizce motor bende nasıl durur çok büyük gelir mi ? altın elbiseli adam boyu uzun olanlar bu motoru tercih etsin demişti bende çok uzun boylu değilim motorun dengesinde vb. bir sorunla karşılaşırmıyım ?
    benim boy 163-165 gibi kilomda 50 bende sorun olmuyor merak etme acemilik dışında sorun olmaz hayırlı olsun

Ghostrider34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2013
    Merhaba arkadaşlar.Bende bir tvs apache alarak aranıza katıldım. Daha önce honda cbf 150-kymco xciting 500 gibi motosikletlerle deneyimlerim oldu fakat bir süre ara verdim. Allah tekrar nasip etti bende seçimimi tvsten yana kullandım. Motorumdan genel olarak memnunum şuan 250 kmde falat bir sıkıntım var. Motosikletle 30 km üstü hızla giderken gidonu bıraktığımda gidonda sağa sola kafa sallama(gidonda titreme)var. Motorda topcase mevcut. Topcaseden dediler çıkardım baya bir faydası oldu fakat sanki yinede biraz var.servise sordum motor yapı itibariyle böyle dedi.Sizin aranızda bu tarz bir problemle karşılaşan varmı?

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı Ghostrider34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Bende bir tvs apache alarak aranıza katıldım. Daha önce honda cbf 150-kymco xciting 500 gibi motosikletlerle deneyimlerim oldu fakat bir süre ara verdim. Allah tekrar nasip etti bende seçimimi tvsten yana kullandım. Motorumdan genel olarak memnunum şuan 250 kmde falat bir sıkıntım var. Motosikletle 30 km üstü hızla giderken gidonu bıraktığımda gidonda sağa sola kafa sallama(gidonda titreme)var. Motorda topcase mevcut. Topcaseden dediler çıkardım baya bir faydası oldu fakat sanki yinede biraz var.servise sordum motor yapı itibariyle böyle dedi.Sizin aranızda bu tarz bir problemle karşılaşan varmı?
    bnede hiç öyle bir şey yok hatta çok daha fazla süratlerde bile hiç sapma oynama yok ok gibi

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2013
    Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnede hiç öyle bir şey yok hatta çok daha fazla süratlerde bile hiç sapma oynama yok ok gibi
    Lastiktende yapıyor olabilir belki diye düşünüyorum lastikte balans olabilir. Orjinal lastiklerini pek beğenmedim kalitesiz gibiler.yarın topcase i söküp tekrar deneyeceğim

Motosikleti
    apachi rtr 150
    Bendeki tvs de de var ama az amorsutöerin öndeki yaği ince cok yaylaniyor heleki fren yaptinmi ani sapitiyor, yaz kış da olsa kışın daha uzun tabi motoru isitman gerek isitmadan gidersem istop ediyor dusuk devirde ve gazi kestigimde. Birde motor ısındımı rolantim 1.5 devir ama isinanakadar 1bin in altina iniyor istop ediyor mesela farlari acayim istop ediyor ilk calistirdigimda ama farlar kapali olsun ilk 10 saniye jigle ile calistirip devam ediyor calismaya ışıkları acayım istop ediyor sanki elektirik yeterli gelmiyor istop ediyor motor yolda giderkende ayni uzunlari acayim gazi keseyim istop ediyor isinmadan yolacikarsam,ben genelde motor kiyafetlerini giyenekadar isinma suresi veriyorum motora 2 dk gittigim yol 9 km zaten eve varanakadar ancak isiniyor motor benim motordaki sorunum bunlar bunlar harici memnunum motordan motor 15.750 km de 2013 de sifir aldim rodajina vs dikkat ettim bakimlarina dikkat ettim rodaj dan sonra her 2 bin km de yağ ve filtreler değisti (hava fitresi temizlendi hava ile) 500 km de bir zincir yağlarim yağmurdan sonra yağlarim (unutmazsam) velhasıl şu istop etme mevzusu canimi sıkmaya basladı cözümü rolantiyi yulkseltmekmi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Lastiktende yapıyor olabilir belki diye düşünüyorum lastikte balans olabilir. Orjinal lastiklerini pek beğenmedim kalitesiz gibiler.yarın topcase i söküp tekrar deneyeceğim
    Denge bozuyor topcase ağırlık arkaya çökünce önde hafif olunca kafa sallıyor. Hele ağır yükleyince çok sallıyor bırakmamak lazım elleri. Arkada 80-90 kg. Birisi olunca dur kalklarda sadece gazla teker yaparak kalkıyodum

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2013
    Ön amortisör yağıda çok ince deniyor. Ondanda olabilirmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

Motoru biraz önce test ettim bir problem göremedim.topcase varken titriyor topcase yokken ok gibi gidiyor.Anlaşılan bu büyük topcaseler titreşim yapıyor.

Ön amortisör yağıda çok ince deniyor. Ondanda olabilirmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

Motoru biraz önce test ettim bir problem göremedim.topcase varken titriyor topcase yokken ok gibi gidiyor.Anlaşılan bu büyük topcaseler titreşim yapıyor.
    ön amortisör yağı frende slalomda yada virajda etki eder onun dışında kafa sallıyorsa arka amortisörlerin ön yükleme ayarı var yayı sertleştiren onu arttırmanız gerek birde 40 litre üstü mümkünse topcase takmayın

2015 muayene kusur tablosunda topcase hafif kusur yazıyor hatırladığım kadarıyla eskiden yoktu

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bi kaç gündür giremedim.. ormanda kamptaydım motorla.. full yüklü 2 kişi ile toprak delik deşik yollarda canavar gibiydi maşallah.. yağı 2000kmyi geçti değiştireyim diye kontrol ettim yağ hala sarı ve gram eksilme yok.. Bu arada yeni katılan arkadaşlar hoşgelmişler aramıza..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR 2013
    Bi kaç gündür giremedim.. ormanda kamptaydım motorla.. full yüklü 2 kişi ile toprak delik deşik yollarda canavar gibiydi maşallah.. yağı 2000kmyi geçti değiştireyim diye kontrol ettim yağ hala sarı ve gram eksilme yok.. Bu arada yeni katılan arkadaşlar hoşgelmişler aramıza..
    Hoşbuldum kardeşim
    HONDA CBF 150 2009 3.750KM GİTTİ-KYMCO XCİTİNG 500 2006 29.000 KM GİTTİ-TVS APACHE 150 RTR 2013

kardeşim zaten kitapçığın bakım sayfasının arkasına bak her bakımda yağ değişimi yazmıyor biirinde değişim diğerinde yağ ekmek yazılmış bende 2500de değiştirince hafif gri çıkıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler