Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacıabı hiç bakamadm. motoru yıkadım pakladım yatıyor. okul çok yoğun :S ama hazırana kadar uğraşmıcam sanırım.. yazın bakarım çaresine.. o kdr para verceksekte düzgün bişey bakarız olmadı..
    aynen bende düzgün bişey bakıyorum orayı burayı kesecek olsam araba aküsü alırız hem ucuz olur hemde dayanıklı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Alıntı SaRii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cemaat hoş karşılamanızdan dolayı hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Yeşil rengini seçtim ayrı bir albenisi var hem gündüz fark edilebilmek hemde akşam fark edilebilmek için ancak bütün renkler yakışıyor motora :D yeşil candır Yeşilde hayat var kardeşim :D TVS almadan önce çok fazla araştırmalar yaptım YBR 2015 bekledim Yamaha ile çok kez yazıştım ancak en sonunda firmanın sorumsuzluğu mu diyim ne son dakika gönlümü TVS ye kaptırdım hayırlı uğurlu olur inşaAllah bu akşam motoru teslim alıyorum
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin kardeş..

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı 2AF3R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ haricinde aklıma gelen ilk şey pabuçlarda eğrilik var mı ? Borular değişsede o döküm kısımlarda eğrilik olunca oda kasma yapıyor gidondan kendine doğru çekince açılıyor yük binince çöküp kalıyor.
    Tşk kardeşim verdiğin bilgiler için, ama çok doğru bir konuya değindin sigorta karşılamıştı benim masrafları sigorta edeme yaptıktan sonra usta bu düküm olan kısmın de eğri olduğunu söledi ama düzelttim dedi vede o taraftan yağda kaçırıyor bu durumda naapim sizce arkadaşlar?

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tşk kardeşim verdiğin bilgiler için, ama çok doğru bir konuya değindin sigorta karşılamıştı benim masrafları sigorta edeme yaptıktan sonra usta bu düküm olan kısmın de eğri olduğunu söledi ama düzelttim dedi vede o taraftan yağda kaçırıyor bu durumda naapim sizce arkadaşlar?
    Hocam başka bir ustaya götür o pabuçlar döküm tornada düzelme şansı yok (en azından benim bildiğim öyle)en sağlamı en amortisörü temizinden değiltirmek yoksa civatanın ordan yada keçelerden yağ kaçırıyor hep.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    döküm düzelmez hocam ya.. komple değişcek o parça.. düzelttim diyenede inanma.. illaki kaçırcak.. dengenı bozacak..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

2011 arka lastik alicam ebatlari neydi arkadaslar 120 80 90 miydi

Motosikleti
    döküm düzelmez hocam ya.. komple değişcek o parça.. düzelttim diyenede inanma.. illaki kaçırcak.. dengenı bozacak..
    öyle deme korktma bizi, bir fiyatına bakim dedim 300 tl, meret

http://www.motorsikletyedekparcasi.c...A,PR-4886.html

buparça benim bildiğim alüminyum mıknatısla yine bakarım

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400

sigorta neden karşılamadı ki ? milimetrik bişey bu borular.. en ufak sapmada işini yapamaz.. apachenın parça fiyatlarıda bmw ile yarışıyor maşallah.. eskisi gibi uygun bi motor değil artık apache..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    apachi rtr 150
    Cbf150 nin 85 tl amorsitor kovani kafalari iyimi 300 tl

Motor iyi güzelde parçası pahalı komple amortisör 450-500 den başlayıp 800 e kadar fiyat veren var. Ha keza en ufak bir parça için izmirde 1-2 hafta bekletmeleride söz konusu siparişle getiriyorlar (hava filtresi ızgarası için 2 hafta bekledim istanbuldan sürat motordan kargo ile aldım). Bugün tekrardan karar verecek olsam net tvs dermiyim biraz daha düşünürüm açıkçası.(kaza yapsan ön takım jantı amortisörü ıvırı zıvırı motorun parasının yarısı tutuyor)
    drej73 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Yedek parça fiyatları 2011 deki gibi değil artık.. Bende şu saatten sonra tvs alacak olsam durup bi daha düşünürüm.. yedek parça fiyatları can yakıyor. istediğin kadar güzel motor yap. 50 tl olan çamurluk nasıl olduda 2 senede 110tl oldu.. bunu bana anlatamazsn.. parça kaliteli fln hikaye.. malın ederi belli..
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Yedek parça fiyatları 2011 deki gibi değil artık.. Bende şu saatten sonra tvs alacak olsam durup bi daha düşünürüm.. yedek parça fiyatları can yakıyor. istediğin kadar güzel motor yap. 50 tl olan çamurluk nasıl olduda 2 senede 110tl oldu.. bunu bana anlatamazsn.. parça kaliteli fln hikaye.. malın ederi belli..
    al bendende okadar.

Aynen öyle hocam sonuçta plastik aynı kalite mal aynı mal. İşin kötüsü yan sanayide aynı oranda artıyor bunada anlam veremedim. Bahsettiğiniz çamurluğun yan sanayisi bile 30 tl den kapıyı açıyorlar ki alibabadan 100 parça çamurluğu tane başı 2 dolardan almak mümkün şimdi kargoyu eklesek parça başı 3 dolar bilemedin 5 dolar de tl cinsinden 15 tl yapar (3 lira olsun dolar) ee sen neye göre fiyatı belirliyorsun ki demezler mi adama

Motosikleti
    sigorta neden karşılamadı ki ? milimetrik bişey bu borular.. en ufak sapmada işini yapamaz.. apachenın parça fiyatlarıda bmw ile yarışıyor maşallah.. eskisi gibi uygun bi motor değil artık apache..
    bilmiyorumki sigorta neden karşılamadı eğri olduğunu fark etmemişler herhelde,

bide az önce bir tornacı ile konuştum (sadece motor işleri yapıyor) ön düzeni komple sök getir yaparım dedi

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Aynen öyle hocam sonuçta plastik aynı kalite mal aynı mal. İşin kötüsü yan sanayide aynı oranda artıyor bunada anlam veremedim. Bahsettiğiniz çamurluğun yan sanayisi bile 30 tl den kapıyı açıyorlar ki alibabadan 100 parça çamurluğu tane başı 2 dolardan almak mümkün şimdi kargoyu eklesek parça başı 3 dolar bilemedin 5 dolar de tl cinsinden 15 tl yapar (3 lira olsun dolar) ee sen neye göre fiyatı belirliyorsun ki demezler mi adama
    motor piyasaya yeni girdiğinde yedek parça sıkıntısı cekıyorduk ama ucuzdu.. sımdı sıkıntı yok ama ınadına pahalı.. bajajda aynı stretejiyle girdi.. 2 sene sonra bu yazdıgımı tekrar okuruz, onun fiyatlarıda cep yakıcak.. önce müşteri oluştur sonra daya gitsin..

bilmiyorumki sigorta neden karşılamadı eğri olduğunu fark etmemişler herhelde,

bide az önce bir tornacı ile konuştum (sadece motor işleri yapıyor) ön düzeni komple sök getir yaparım dedi
    işinin ehli biriyse yapabilir.. ancak dediğim gibi çok hassas işler.. İyi hatırlıyorum cbr600rr ın borularını istanbulda sağlam bi tornacıda duzeittirmişti arkadaş.. ama onunkı dökümmüydü neydi bilmiyorum..yada nasıl bi verim aldı onuda bılmıyorm.. bizimkide dökümse tutmaz diye ondan dedim.. zira ufak tefek eğilmeye bile kırılıyor ztn..

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    http://www.camgoz.com.tr/asp/product...R-DIS-BORU-SAG
    linki incelermisin...
    drej73

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [url=http://hizliresim.com/yMoQAN][/ur

parca kodu aynı yani sana lazım olan parca 153 lira...
    drej73 bunu beğendi.

o yedek parça işini çinlilerle konuştum adamlar kargoyuda karşılıyor gümrüğe kadar gümrükten sonra vergisini algısını ödeyip ambarla kapına kadar getiriyorsun bu masraflar sana ait toplasan bir çamurluk 10 dolara etmez bir tek dediğin gibi parça belli bak benim motor kapalı garajda yer 4 ayda bir boya koruma yaparak sakladım toplasan 1 hafta boyunca dışrıda kalmamıştır deponun verniği attı aynı malzemeleri hem benim hemde pederin arabada uyguladım onlarda hiç sorun yok keza kaynak işinden anlayanlar motorun deposunu yan kapaklarını ve koltuğunu söküp kaynak işçiliğine bir baksın ben usta değilim kaynak yapmayı kendi kendime öğrendim fakat bu kadar rezil bir işçilik ilk alıştırmalarımda bile olmadı tamam ilk motor olarak yada bütçesi az olanlar önceki yıllarda tercih edebilirdi ama o avantajı kalmadı apachenin

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yedek parça işini çinlilerle konuştum adamlar kargoyuda karşılıyor gümrüğe kadar gümrükten sonra vergisini algısını ödeyip ambarla kapına kadar getiriyorsun bu masraflar sana ait toplasan bir çamurluk 10 dolara etmez bir tek dediğin gibi parça belli bak benim motor kapalı garajda yer 4 ayda bir boya koruma yaparak sakladım toplasan 1 hafta boyunca dışrıda kalmamıştır deponun verniği attı aynı malzemeleri hem benim hemde pederin arabada uyguladım onlarda hiç sorun yok keza kaynak işinden anlayanlar motorun deposunu yan kapaklarını ve koltuğunu söküp kaynak işçiliğine bir baksın ben usta değilim kaynak yapmayı kendi kendime öğrendim fakat bu kadar rezil bir işçilik ilk alıştırmalarımda bile olmadı tamam ilk motor olarak yada bütçesi az olanlar önceki yıllarda tercih edebilirdi ama o avantajı kalmadı apachenin
    Tabiki abi kargo konusunda yada faturalandırmada çok yardımcı oluyor adamlar. Şimdi şöyle bir durum var http://www.alibaba.com/product-detail/SCL-2013120833-Motorcycle-Parts-Front-Fork_60193247157.html aynı parça yan sanayi 300-350 tl buradaki satışı. Söyleyecek o kadar çok şey var ki... Kim kimi nerde öperse olay meğer buymuş motosiklet aleminde.

Motosikleti

bu dünkü mesajımda bir düzeltme yapmak istiyorum arkadaşlar bu fiyaı görünce iş çıkışı adamların yanına gittim ve birdaha sordum fiyatını 110 tl dediler 300 lira yazmışsınız dedim sen ona bakma sana 110 tl dedi adam, gelgörki yine pahalı diğer motorlara göre

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler