Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı EverHarD* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS Apache rakiplerine nazaran nasıl yakıt tükemiti? YBR olsun CBR 125 olsun onlara göre fazla mı yakıyor ?

şu an açık ara fark la hepsinden üstün.. 10 krş şuan yakıtı...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    benim motor 2012 model, şuan 1300 km de. Uzun yol yaptım iki kişiydim ve 110 un altına hiç düşmedim. Işıklarda dur kalk ı ve şehir içinde gezdiğimi saymıyorum bile. 12 kuruş yaktı. Arkadaşımda cbr 125R var şuan 500 de filan 13 kuruş yakıyor oda. Ama cbr de tam gaz gidersen resmen içiyor haberin olsun

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ybr em 2011 model şehir içinde 11 kuruş yakıyor..uzun yolu ölçemedim tel koptu
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    TVS çok az yakıyor. seri ve güzel görünüşlü bu motoru param olsaydı kesin alırdım

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı EverHarD* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS Apache rakiplerine nazaran nasıl yakıt tükemiti? YBR olsun CBR 125 olsun onlara göre fazla mı yakıyor ?
    Hırpalanmamış bi ybr Apache'den az yakar.(cc farkı) Benim makine daha 12 krş görmedi ama ben 12 krş varsayıyorum. Geçenlerde cbf ile gezi yapmış birisi, nette okudum fotolar falan da eklemiş. 18 krş yakmış km'de iyi diye seviniyordu Hemde uzun yolda. Cbr 125 hakkında fikrim yok.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

Motosikleti
    tvs 2011 gri
    nerdeyse araba gibi yakmış belkide cbr nin arabasını yapmışlardır..!

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Vallahi ben yuksek devirde kullanıyorum 2 vitesten sonra 9000 deviri görmeden vites atmam 60 ila 65 tl arası doluyor depo (benzin zamlarına yada indirimine orantılı olarak ) bir depoyla en kötü 500 ila 550 km arası yedege düşüyor az devirli sürülürse 650 km ye kadar görür sanırım benim hesap böyle km başı ne eder siz hesaplayın
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

Motosikleti
    apachede hayat var... yakıt cimrisi.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    apacheeeeeeee
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motomaxa bakabilirsin bende masterlockun var iki tane 2 cm ileri yada geri oynamıyor
    eyw arastırıyorum smdi

[QUOTE=Relaxis geçmiş olsun hocam [/QUOTE]
    cok sagol

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    geçenlerde ben bir uzun yol yaptım. bir depo ile 535 km yol yaptım. depoyu fulledigimde neredeyse boştu. 67 tl lik yakıt aldım. antalyaya dönerken 40 km kala yedege geçti.

13 lt ile 495 km yol yapmışım.

buda 13/5 desek 2.6 2.7 lt yapar.

yol buldukça tam gaz gittim. 90 kg agırlıga sahibim. gidip geldigim güzergah rampalarla dolu güzergahtı. elbette her çıkışın bir inişi olsada çıkarken sarfettigi yakıtı inerken telefi etmez. çünkü hangi vitesle çıkıyorsan o vitesle geri inersin.

eger ekonomik kullansaydım motosikleti çok rahat 2.3 lt nin altına düşerdi yakıt tüketimi.

apache hem yakıt tüketimi düşük hemde rakiplerine nazaran daha güçlü kalıplı ve yakışıklı modeldir.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    hele şükür teslim aldım apache'mi çok sevindirik oldum kuşadası'ndan didim'e getirdim 78km bir ara yanlışlık olmuş 117 ye kaçıvermiş ibre ne ara oldu anlamadım hemen düştüm 70e amma keyifliymiş bu motor beaa )
    ne imzası beaaa

BROICER hayırlı olsun. Darısı benim gibilerin başına.

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    teşekkür ederim ama hiç kıpraşım hissetmedim beaa yok öle bişii ) akşama atarım fotoları
    ne imzası beaaa

Bizim üst komşuda var satıyor şuan. Çok hoşuma gitti bu motor. Ne kadara aldın?

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hele şükür teslim aldım apache'mi çok sevindirik oldum kuşadası'ndan didim'e getirdim 78km bir ara yanlışlık olmuş 117 ye kaçıvermiş ibre ne ara oldu anlamadım hemen düştüm 70e amma keyifliymiş bu motor beaa )

Hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

teşekkür ederim ama hiç kıpraşım hissetmedim beaa yok öle bişii ) akşama atarım fotoları

Sürücüye yansıyan çok bi titreşim yok genelde yolcuyu titretiyor bizim makineler
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

Motosikleti
    TVS Apache rtr 150
    selamün aleyküm arkadaşlar dün motorun 650 kmde ilk bakımını yaptırdım subaplardan çok boşluk vardı onu ayarlattım ama yine ses geliyordu o kadar olur falan dediler. hava ayarı yapın dedin bes para etmez yaptı butun civata somunlarını sıkın dedim yok gevsemez bunun civataları falan dediler ve yağ ve filtre değişimine 45 lira verdim çıktım hiç içime sinmedi kendi motorcuma götürdüm sabah getir motor soğukken bakalım dedi sabah verdim adam yapmış herşeyini ve subap ayarını yapmış bunu eksoz subabını çok sıkmışlar emmeyide tam tersi çok gevsek bırakmışlar nasıl bi servis o dedi eksoz subabı yanabilirmiş dedi sonra motoru alıp oto yola çıktım biraz yüklendim 80 km hızda devir 7000 8000 arası motordan zarıltı geliyordu ustaya birdaha götürdüm senin motor kaç binde daha açılmamış basma sarabilir dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

bide lastik olarak michelmi metzeler mi dedim boşuna onlara o kadar para verme IRC nin kış lastiği var onu tavsiye ederim yeni çıkmış bi kaç kişiye taktık süper yol tutuyor dedi

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    kardeşim hayırlı olsun. Bendede var aynı makine 2012 model de yalnız sen fazla yukardan uçmuşsun. Rodaj devresinde {500-1000 km arası} basmayı pek tavsiye etmezler. Birtane arkadaşımız var motor test mühendisi, onun rodajla ilgili tavsiyesini oku derim ben. Yoksa bu gidişle elinde kalır motor.
    Ben 500 km ye kadar 50..60 km arası gittim. Devir saatini ise 5000 i geçirmedim. şuan 1300 km de 135 yapıyor. Ve makine saat gibi ;) sen sen ol ilk 500 km nazik davran yeni ğelin gibi. Bi anda hart diye ne varsa sokma

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ferruh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamün aleyküm arkadaşlar dün motorun 650 kmde ilk bakımını yaptırdım subaplardan çok boşluk vardı onu ayarlattım ama yine ses geliyordu o kadar olur falan dediler. hava ayarı yapın dedin bes para etmez yaptı butun civata somunlarını sıkın dedim yok gevsemez bunun civataları falan dediler ve yağ ve filtre değişimine 45 lira verdim çıktım hiç içime sinmedi kendi motorcuma götürdüm sabah getir motor soğukken bakalım dedi sabah verdim adam yapmış herşeyini ve subap ayarını yapmış bunu eksoz subabını çok sıkmışlar emmeyide tam tersi çok gevsek bırakmışlar nasıl bi servis o dedi eksoz subabı yanabilirmiş dedi sonra motoru alıp oto yola çıktım biraz yüklendim 80 km hızda devir 7000 8000 arası motordan zarıltı geliyordu ustaya birdaha götürdüm senin motor kaç binde daha açılmamış basma sarabilir dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

bide lastik olarak michelmi metzeler mi dedim boşuna onlara o kadar para verme IRC nin kış lastiği var onu tavsiye ederim yeni çıkmış bi kaç kişiye taktık süper yol tutuyor dedi
    Çok vermişsin ben 20 tl verdim ilk bakıma lastik olarakta Michael'ın var bende 200e aldım irc Winter gripte 170i

Motosikleti
    hayırlı olsun.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler