Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı ferruh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamün aleyküm arkadaşlar dün motorun 650 kmde ilk bakımını yaptırdım subaplardan çok boşluk vardı onu ayarlattım ama yine ses geliyordu o kadar olur falan dediler. hava ayarı yapın dedin bes para etmez yaptı butun civata somunlarını sıkın dedim yok gevsemez bunun civataları falan dediler ve yağ ve filtre değişimine 45 lira verdim çıktım hiç içime sinmedi kendi motorcuma götürdüm sabah getir motor soğukken bakalım dedi sabah verdim adam yapmış herşeyini ve subap ayarını yapmış bunu eksoz subabını çok sıkmışlar emmeyide tam tersi çok gevsek bırakmışlar nasıl bi servis o dedi eksoz subabı yanabilirmiş dedi sonra motoru alıp oto yola çıktım biraz yüklendim 80 km hızda devir 7000 8000 arası motordan zarıltı geliyordu ustaya birdaha götürdüm senin motor kaç binde daha açılmamış basma sarabilir dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

bide lastik olarak michelmi metzeler mi dedim boşuna onlara o kadar para verme IRC nin kış lastiği var onu tavsiye ederim yeni çıkmış bi kaç kişiye taktık süper yol tutuyor dedi

izmir merkezdeki yetkili servis yani özgül motor pardon bide isim değiştirdiler şimdiki adıyla motomot 5 para etmez garanti bakımlarını mecbur yaptırıyorum ama garanti bitince bırak servise götürmeyi önünden geçmem
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    slm arkadaşlar.

motosikletimi satma kararı aldım.

2011 model kırmızı renk

7500 km de.

bakımları zamanında ve eksiksiz yapılmıştır. garanti kitabına işlenmiştir. ilk sahibi tecrübeli yılların motorcusuydu. bu nedenle gerek rodaj gerekse 4150 km ye kadar olan bakım ve kullanımı eksiksiz ve düzgün yapılmıştır. yag olarak castrol 20-40 yag konulmaktadır.

500-1500-4000 ve 6000 bakımı yapılmıştır.

aldıgımda motosiklet 4150 km deydi. 4300 km de bakıma alındı yag yag filtresi degişti hava filtresi temizlendi balatalar kontrol edildi ve genel olarak bütün civatalar kontrol edildi. ayrıca arka stop aldıgımda yanmıyordu. servisim garantiden degiştirdi.

aynı şekilde 6000 bakımıda özenle yapılmıştır. şuan hiçbir sorunu yoktur. biraz titiz oldugumdan bakım yapılırken motor başından ayrılmam. ne yapılıyor ne degişiyor gözümle görürüm.

ilk motorum degildir. 15 senedir motosiklet kullanırım. bir dönem ara vermiştim.

kazası yoktur birkez kardelim kullanırken düşük bir hızda ön tekeri kaydırmış ve yana yatmıştır. koruma demiri sayesinde motosiklette en ufak bir hasar çizik oluşmamıştır. sadece sag koruma demirinin kenarı çizilmiştir. önemsiz bir ayrıntıdır.

aldıgım günden bu yana 3350 km yol yaptım. servis bakımı haricinde en ufak problemle karşılaşmadım.

fiyat olarak 3500 liraya verecegim. pazarlık payı yoktur.

burada ilk aldıgım günde tvs apache topigine yazmıştım buda sayfası.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-494.html
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakın çekip yapıp atabilirmisin foto sana zahmet aynaların...

Uploaded with ImageShack.us

HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alıntı Taha Emral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim üst komşuda var satıyor şuan. Çok hoşuma gitti bu motor. Ne kadara aldın?
    teşekkürler 4150 tl k.k ile vade farksız 10 taksit
    ne imzası beaaa

Plaka ücreti falan içinde mi peki?

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    hayır plaka vs. dahil değil maalesef :(
    ne imzası beaaa

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır plaka vs. dahil değil maalesef :(
    Peki. Güle güle kullan.

coskun913 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    bugün tvs apachede gözlemlediğim yakıt durumu şöyle depoyu full doldurup kilometreyi sıfırlamıştım bugün 404 kmde 45 liralık 10.39 litre benzin aldı yani buda demek oluyoki 101 km de 2.59 litre benzin harcamışım. yalnız şuna dikkat çekmek isterim motoru çok agrasif kullanıyorum yani yakıt dahada düşebilirdi.

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    iyi akşamlar apache gençlik

Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar apache gençlik
    iyi akşamlar dostum

Motosikleti
    apache ye binin ce apache lendik...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı coskun913 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar dostum
    kardeşim nasılsın?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Selamlar Beyler .. Bugün Sabahtan benim biladeri Sirkeci ye yolladım Led sinyal bak diye .. Bulmuş biyerde İçime bu sindi dedi tmm al o zmn dedim 4 tanesini 30 liraya almış .. Memlekete döndüğümde takacam bakalım nasıl olcak ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde Bayadır kafama takılan bişey var paylaşayım ona göre çözüm arayayım döndüğümde .. Benim motor Baya gürültülü çalısıyor bi kaç zırıltıda mevcut .. takmıyodum bayadır .. Yalnız arkadaş apache aldı onunkine bindim motor sessiz sedasız gayet hoş çalışıyor .. vites geçişleride benimkinden iyiydi Allah var .. Durum böyle olunca sinir oldum .. Mesela ambara götürürken öl fren balatasının civatası gevşemişti :S ben bu sorunları gevsek cıvatalardandır diye dusunuyorum .. 2 bakımdada defalarca söylememe rağmen cıvatalara dokunulmadı çünki .. Bu konularda tecrübesi olanlar fikrini söyleyebilirmi .. ona göre bi yol izleyeyim .. zırıltı titresim gürültü civatalarla geçer diye dusunuyorum , döndüğümde depoyu söktürüp ne kdr civata warsa elden geçirtcem .. Fakat şu viteslerin kemikli geçmesi neyin işareti ..? Bazen 2.vites giderken boşa alıyor kendini bağırıyor motor haliyle biri görse acemi lan bu der :/ ..

Birde geÇen sayfalarda bi kaç problemden bahsetmiştim kimse fikir sunmadı , beyler yokmu ben anlarım bu makineden diyen
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    Selamlar Beyler .. Bugün Sabahtan benim biladeri Sirkeci ye yolladım Led sinyal bak diye .. Bulmuş biyerde İçime bu sindi dedi tmm al o zmn dedim 4 tanesini 30 liraya almış .. Memlekete döndüğümde takacam bakalım nasıl olcak ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Birde geÇen sayfalarda bi kaç problemden bahsetmiştim kimse fikir sunmadı , beyler yokmu ben anlarım bu makineden diyen
    motorun çok gürültülü ve titremeli çalışması 1. karbüratör hava ayarından 2. subaplardan bunları ayarlatırsan sorunun hallolucaktır bide tüm civataları elden geçir. dün bi arkadaşın apache sine bindim oda ne benim motorla alakası yok çok gürültülü ve titremeli çalışıyodu zaten uyardım servise gitti direk dediğim gibi karbüratör hava ayarı ve subap ayarı çekdiler normale döndü şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim nasılsın?
    teşekkür ederim yunus sende ne var ne yok

Motosikleti
    İ2MİRLİ bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı coskun913 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun çok gürültülü ve titremeli çalışması 1. karbüratör hava ayarından 2. subaplardan bunları ayarlatırsan sorunun hallolucaktır bide tüm civataları elden geçir. dün bi arkadaşın apache sine bindim oda ne benim motorla alakası yok çok gürültülü ve titremeli çalışıyodu zaten uyardım servise gitti direk dediğim gibi karbüratör hava ayarı ve subap ayarı çekdiler normale döndü şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

teşekkür ederim yunus sende ne var ne yok
    çok şükür kardeşim tam gaz devam
    benim km saatinden ses geliyordu yani zırıltı. Onu çift taraflı bant ile çözdüm. şuan tek ses egzostan geliyor oda hava sesi

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Günaydın cümnetten

Motosikleti
    günaydın mesut.........

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150

Ben degiştirdim sinyalleri çok güzel duruyor yanlız ön sinyalleri takarken dikkat et sinyal baglantıları kafa granajının çok içinde oldugundan sinyaller granajın içinde gömülü kalıyor o yüzden led sinyalleri takmadan önce led sinyallerin üstüne orjinal sinyallerden çıkan somunları geçirir öyle yerine takarsan biraz daha uzuyor ve görünü yor ben takarken öyle yapmıştım 4 tane 30 lira normal bende izmirde 20 tl ye aldım 4 dünü

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın mesut.........

Eyvallah ramazan günaydın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler