Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış hatırlamıyorsam benim motorun orjinal ampul üstünde phılıps (yanlış yazmış olabilirim) h4 yazıyordu yarın bi bakayım.
    dün bi basayım dedim düz yolda kapandım baktım 130 olmuş dedim gavur gidiyor:d 14 dişli düşünüyorum yine ama bilmiyorum rampada beni çift kişi üzmemesi gerekiyo 14 de üzüyo :d
    dişli değişiminde bende kararsızım bu haliyle son hızıda iyi vites aralarıda iyi serilikte iyi 14 dişli şehir içi ve sakin kullanana iyi. ben bazen arabalarla bile kapıştığım için kalkışta serilikten düşerse tadım kaçar.
    en mantıklısı arkayı 42 yada 43 yapmak
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a beyler. Zart diye damdan düşer gibi geldim ama kusuruma bakmazsınız inşallah.

Motorlarınızdan memnunmusunuz? Vibrasyon dışında bir sorun,sıkıntı varmı acaba? Göstergesi bozulup duruyordu bu eşşek arabasının Ama ne yalan söyliyim iyi gidiyor bu eşşek arabası

Ramço sen bir ara ybr kullanmıştın hatırladığım kadarıyla. Ybr'den sonra nasıl geldi apache? Yorumlarını, görüşlerini merak ediyorum.
    öncelikle aleyküm selam..
    nick'in dende anlaşılacağı gibi belliki şımarık birisin arkadaş! senşu eşşek arabasını biraz aç bakalım çünkü bu söz ne tarafa çekersen oraya gider! Yok yere yadımız kaçmasın. Sonra kimse yok yere bir EşşEK yükü sopa yemek zorunda kalmasın...
    miginfly bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle aleyküm selam..
    nick'in dende anlaşılacağı gibi belliki şımarık birisin arkadaş! senşu eşşek arabasını biraz aç bakalım çünkü bu söz ne tarafa çekersen oraya gider! Yok yere yadımız kaçmasın. Sonra kimse yok yere bir EşşEK yükü sopa yemek zorunda kalmasın...
    Eşşek arabasından kastım; Vibrasyonlu olmasından ben kendimce öyle diyorum apache'ye. Gidişine duruşuna hastayım orası ayrı. Hayırdır eşşek sendin de araba diye sana mı hitapta bulundum. Nick'imden sanane. Öyle şaka manasında o şekilde söyledim. Madem zoruna gitti cevap vermiyeydin. Madem eşşek yüküyle dayak yicem gel buyur. Eşşek yüküyle dayak atmaya çok niyetliysen adresimi özelden verebilirim. Ne yaran vardıda gocundun? Özellikle ramço'ya sorduğumuda belirtmiştim ben orda! Kendisi eski ybr kullanıcısı forumdan tanıyorum. Espiriyle sormamın sebebide onu görüp tanıdığımdan. Bundan sanane!!!

Amacım saygısızlık değil. Durduk yere senin üstüne alınıp sert çıkışman anlamsız! Yanlışımız olduysa affola...

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    İlk okul terk mi
    www.erkakurye.com

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    günaydın millet..

ortam gerilmesin...
    ybr rahat apache güçlü....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Günaydın herkese
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    10 00 a doğru fatih e geçeceğim... bu gün yine en az 150 km yaparız sanırım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Cümleten s..a bende 1 hafta önce apache alarak aranıza katılmış bulunuyorum.Aldıgım motor 1200 km de 3.500 e aldım,motor cok seri güçlü lakin vites araları kısa geldi bana bu yüzdende dişli değişimine karar verdim bu noktada sizlerinde fikirlerinizi almak istiyorum.Motorun orjinal dişlileri ön 13 arka 44 ben ön dişliyi değiştirmek istiyorum 13 den 15 e çıkarmak istiyorum, motor zaten cekişli güçlü bir motor oldugu için gücünden fazla bir şey kaybedecegini sanmıyorum, ki değişenlerde cok memnunlar burda adanada apache cok yaygın oldugu için değişen arkadaşlarda var vites araları gayet güzel sünüyor ve motorun titreşim dedigimiz hadisesi de en aza inmiş oluyor.

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    14 yap 15 de 5 .vites ölür titreşim azalır mı bilmem titreşim hissetmiyorum motor da gidon biraz titriyor apache de onuda lastik havasını azıcık indir gider
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    kısa günün karı şuan 110 km daha yol yaptım............ motor avrupa gördü..........

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Arkadaslar merhabalar benim motorun iyi bir bakıma ihtiyacı var herhalde. Mesela 3 4 km gittikten sonra sanki zil sesi gibi bir şırıltı cıkmaya basladı. Gidişinde herhangibir yerinde falan sorun yok ama artık rahatsız edici bir seviye ye geldi. Benim tahminimce km telinin uç tarafı agrızalı herhalde sallantıdan dolayı olabilir diye sanıyorum ? Km abidik gubidik gösteriyor seste ordan geliyor olabilir mi acaba? Tavsiyelerinizi fikirlerinizi bekliyorum

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Es Selamun Aleykum beyler .. Sonunda memlekete gelip motoruma kavuştum ..Apachemın kıymetını daha ıyı anlıyorum simdi .. :D Bakımlarını fln yaptım Bi kaç pürüz dışında kendine geldi sayılır .. bugün sabahtan Ledli sinyalleri taktım .. Resimleri çektim montajın Fakat telden giriyorum bi ara atarım .. Kafa grenajına gömülmemesi için 5 6 perçem attım somunun altına .. biraz kısa kaldı fakat fenada durmadı bakalım denicem bi kaç gün ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    selam nerdesiniz.. gezin bakalım......

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Ramazan xenon konjektoru bozarmı malum 40 km felan sonra kapanıyor benim xenon akü zayıflıyor galiba ama marş basmıcak kadar zayıflama olmuyor. Ama kornadan anlıyorum zayıf olduğunu
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın millet..

ortam gerilmesin...
    ybr rahat apache güçlü....
    Amacım saygısızlık yada lakayitlik değil. Bunu belirttim. Ama arkadaş nedense durduk yerde parlayı verdi. Anlayamadım. Kusuruma bakmayın oldu işte bir kere. Ortalığı gerileceğini düşünemedim. Altı üstü motorda biraz vibrasyon var diye eşşek arabası demiştim ki, nerelere geldi konu neyse. Ben kendi üzerine alınan arkadaştan özür dilerim. Bir kabahatim, kusurum olduysa affola... Amacım kimseye hakaret, saygısızlık yapmak değil.

Bu arada apache'den kullanan birisi olarak bahsedermisin? Sürüşü, gidişi nasıl? Uzun yol yaptınız mı hiç? Uzun yol yapanlar varsa onlarında cevaplarını beklerim. Ama şu soru kişisel yada ybr kullanıp apache'ye geçenler varsa ve bu soruma cevap verirlerse sevinirim.
    Ramço sence nasıl apache? Yani ybr'den apache'ye geçtiğinden bir eksiklik ne biliyim keşke şu olsaydı dedin mi hiç? Yada apache'ye geçmişsin mutlumusun? Tekrar motor alıcak olsan ybr mi apache'mi alırsın bu ikisi arasından? Neden?

Motosikleti
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan xenon konjektoru bozarmı malum 40 km felan sonra kapanıyor benim xenon akü zayıflıyor galiba ama marş basmıcak kadar zayıflama olmuyor. Ama kornadan anlıyorum zayıf olduğunu
    konjektör beyin ve sargılara kadar gider... ama ben o işin hal çaresini minimum a indirecek olan kişiyim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Amacım saygısızlık yada lakayitlik değil. Bunu belirttim. Ama arkadaş nedense durduk yerde parlayı verdi. Anlayamadım. Kusuruma bakmayın oldu işte bir kere. Ortalığı gerileceğini düşünemedim. Altı üstü motorda biraz vibrasyon var diye eşşek arabası demiştim ki, nerelere geldi konu neyse. Ben kendi üzerine alınan arkadaştan özür dilerim. Bir kabahatim, kusurum olduysa affola... Amacım kimseye hakaret, saygısızlık yapmak değil.

Bu arada apache'den kullanan birisi olarak bahsedermisin? Sürüşü, gidişi nasıl? Uzun yol yaptınız mı hiç? Uzun yol yapanlar varsa onlarında cevaplarını beklerim. Ama şu soru kişisel yada ybr kullanıp apache'ye geçenler varsa ve bu soruma cevap verirlerse sevinirim.
    Ramço sence nasıl apache? Yani ybr'den apache'ye geçtiğinden bir eksiklik ne biliyim keşke şu olsaydı dedin mi hiç? Yada apache'ye geçmişsin mutlumusun? Tekrar motor alıcak olsan ybr mi apache'mi alırsın bu ikisi arasından? Neden?
    bir eski kasa 2 adet yeni kasa apachem var.. ybr cbf de oldu ve olacaktır.. eski kasa 80 000 km de satıldı motorunda sıkıntı yoktu.. yeni kasanın biri yozgatta diyeri altımda.... altımdaki kırmızı apache ile denizliden istanbul a geldim.... uzun yolda sıkıntı yok.. ybr den tek eksiği titreşimin olması... ybr titremiyor apache titriyor.. geri kalan her yönü artı.....

Motosikleti
    Yamaha
    konjektör beyin ve sargılara kadar gider... ama ben o işin hal çaresini minimum a indirecek olan kişiyim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

bir eski kasa 2 adet yeni kasa apachem var.. ybr cbf de oldu ve olacaktır.. eski kasa 80 000 km de satıldı motorunda sıkıntı yoktu.. yeni kasanın biri yozgatta diyeri altımda.... altımdaki kırmızı apache ile denizliden istanbul a geldim.... uzun yolda sıkıntı yok.. ybr den tek eksiği titreşimin olması... ybr titremiyor apache titriyor.. geri kalan her yönü artı.....
    Kısmetse kışa doğru motor alıcam ve bu ilk motorum olucak. Her zaman ki gibi ybr mi apache'mi konusu? cbf'yi yağ eksiltmesinden dolayı direk eledim. Apache'de eksiltme varmı? Demin bir yerde okudum apache'de eksiltiyormuş galiba. Sen ne diyorsun bu konuda? Sonuçta 3 tane apache geçmiş elinden.

Motosikleti
    Kısmetse kışa doğru motor alıcam ve bu ilk motorum olucak. Her zaman ki gibi ybr mi apache'mi konusu? cbf'yi yağ eksiltmesinden dolayı direk eledim. Apache'de eksiltme varmı? Demin bir yerde okudum apache'de eksiltiyormuş galiba. Sen ne diyorsun bu konuda? Sonuçta 3 tane apache geçmiş elinden.
    apache yağ eksiltmez... motoru sağlamdır... titreşim yönünde eksisi yok.. ama ybr mi apache mi ben bu diyaloğ u sevmiyorum.. ybr biraz daha güçsüz ve cılız.. eğer bu sorun değilse tabikide ybr alınmalı.. ama apache donanım ve güç bakımından yeni nesil....

Motosikleti
    Yamaha
    apache yağ eksiltmez... motoru sağlamdır... titreşim yönünde eksisi yok.. ama ybr mi apache mi ben bu diyaloğ u sevmiyorum.. ybr biraz daha güçsüz ve cılız.. eğer bu sorun değilse tabikide ybr alınmalı.. ama apache donanım ve güç bakımından yeni nesil....
    Ybr'nin yeni kasası çok goşuma gidiyor. Birde o motorun farını çıkarım eski kasa ybr farı takıcam yuvarlak olanlardan motorda çok daha hoş duruyor ve daha kalıplı gözüküyor motor. Benm için 5-10 km daha hızlı gitmesi önemli değil. düz yolda 110 120 yaptığını söyleyenleri gördüm. Bu bana yeter. Bu durumda ybr mi almamı tavsiye edersin orda kafam karıştı.

Motosikleti
    Ybr'nin yeni kasası çok goşuma gidiyor. Birde o motorun farını çıkarım eski kasa ybr farı takıcam yuvarlak olanlardan motorda çok daha hoş duruyor ve daha kalıplı gözüküyor motor. Benm için 5-10 km daha hızlı gitmesi önemli değil. düz yolda 110 120 yaptığını söyleyenleri gördüm. Bu bana yeter. Bu durumda ybr mi almamı tavsiye edersin orda kafam karıştı.
    ybr yeterli ise kesinlikle ybr...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler