Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aynı gidişle 3,68 yaktım :/
    peki çağatay kardeşim bu tamgaz sürüşlerde max hızın ne durumda ? düzde, yokuş yukarı ve bayır aşağı?
    abi düzde 125 yatmadan çok dikse ve uzunsa örneğin mudanya yokuşu var bursada %10 gibi eğim var vede 2 kmye yakın 4 viteste 90la çıkıyorum normal hafif bişeyse 110la rahat çıkıyor hava rüzgarlıysa da 109 gibi gidiyor

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 saat boyunca 9000devirde gidersen yağsız kalmadığı sürece krank kesmez.. ben 1 saat boyunca gazı hiç kesmeden gittim..hatta devir 9000e düştüğü zaman 4e atıyordum.. selo iyi bilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

ercan ampul nedir? nereden getirttin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

apache de kağıt para testi var bilmiyomusun
    yok abi görmedim
    sbr ve tahsins bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    sabri sen bi tiger egzoz tak anlarsın ne dediğimi

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabri sen bi tiger egzoz tak anlarsın ne dediğimi
    ben emrenin motorunu kullandım. performans olarak artı bi fark göremedim..hatta can bende artçıyken bana demiştiki; abi biz iki kişi gidiyoruz emre neredeyse bize yetişemiyor.. bende okadar da fark olmaz demiştim..ama emrenin motorunu kullanınca can a hak verdim.. belki de motor ayarsızdı bakımsızdı vs gibi durumlar olabilir.. benim demek istediğim sadece performasn değil kanka.. motorun egzozunun motoru boğduğunu söylemişsin.. egzoz subabını biraz gevşetince motor gayette iyi yürüyor, öyle çok fazla da bir ısınma durumu söz konusu değil.. motorun ısısından bahsetmişsin.. o nasıl azaldı onu anlamadım kanka.. titreşim cbf gibi oldu demişsin ama kanka gözünü seveyim bari titreşim konusunda cbf bi adım önde olsun
    M.balibey bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Arkadaşlar Arkadaşımın apache bugün çorludan gelirken kilitlemiş çok enterasan motor bütün yağı yakmış ve yağı değiştireli 1500 km falan olmuştu motor daha 5000 km bile değil ve arkadaşım 100 km yi geçmemiş ve motoru hiç bir zaman redline kullanmaz

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Arkadaşımın apache bugün çorludan gelirken kilitlemiş çok enterasan motor bütün yağı yakmış ve yağı değiştireli 1500 km falan olmuştu motor daha 5000 km bile değil ve arkadaşım 100 km yi geçmemiş ve motoru hiç bir zaman redline kullanmaz
    çok şaşırdım.. bi suikast falan olmasın..mahalle veletlerinin motora su basması gibi
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    çok şaşırdım.. bi suikast falan olmasın..mahalle veletlerinin motora su basması gibi
    ki 1 ay önce kaza yapmıştı motorun herşeyine bakmış kenan usta sonra yağ alıp eklemiş ama çalıştıramamış motoru ilyas ustayı aradım kilitlemiş yapacak birşey yok dedi şimdi kamyon falan ayarlamaya çalışıyordu

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ki 1 ay önce kaza yapmıştı motorun herşeyine bakmış kenan usta sonra yağ alıp eklemiş ama çalıştıramamış motoru ilyas ustayı aradım kilitlemiş yapacak birşey yok dedi şimdi kamyon falan ayarlamaya çalışıyordu
    ayak marşıyla çalıştırmayı denemiş mi? basıyomuymuş ayak marşı? yarın bende gitcem surat motora..motor ordamı şu an?
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    ayak marşıyla çalıştırmayı denemiş mi? basıyomuymuş ayak marşı? yarın bende gitcem surat motora..motor ordamı şu an?
    Ayak marşı ile denemiş çalışmamış bujiyi sökü takmış gene çalışmamış motoru tekirdağ da 2 tane servis var ona götürecek herhalde de olar daha çok mahveder arayacam oraya bırakmasın sonuçta motorun garantisi var sürat halleder.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Ayak marşı ile denemiş çalışmamış bujiyi sökü takmış gene çalışmamış motoru tekirdağ da 2 tane servis var ona götürecek herhalde de olar daha çok mahveder arayacam oraya bırakmasın sonuçta motorun garantisi var sürat halleder.
    ayak marşı basıyorsa motor kitlememiştir..bencede motoru sürat motora götür hallederler garantiden

fakir karşımdan dolayı piston delmiş olabilir..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    ayak marşı basıyorsa motor kitlememiştir..bencede motoru sürat motora götür hallederler garantiden
    Ben 2000 km yaptım 1 ayda ve 600 kmsi uzun yolda yaptım gram yağ eksiltmedi

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Ben 2000 km yaptım 1 ayda ve 600 kmsi uzun yolda yaptım gram yağ eksiltmedi
    bende şaşırdım valla
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    bende şaşırdım valla
    Sabri bu arada bugün boğaziçi gişelerden sonra kadıköy yönüne doğru bayır aşagı 2 kişi 133 km ye kadar çıktım ve bir ara motor 125 den sonra 1 saniye tekledi sonra 133 çıktı sonra bende daha fazla zorlamadım sence neden tekledi sen bilirsin

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ben emrenin motorunu kullandım. performans olarak artı bi fark göremedim..hatta can bende artçıyken bana demiştiki; abi biz iki kişi gidiyoruz emre neredeyse bize yetişemiyor.. bende okadar da fark olmaz demiştim..ama emrenin motorunu kullanınca can a hak verdim.. belki de motor ayarsızdı bakımsızdı vs gibi durumlar olabilir.. benim demek istediğim sadece performasn değil kanka.. motorun egzozunun motoru boğduğunu söylemişsin.. egzoz subabını biraz gevşetince motor gayette iyi yürüyor, öyle çok fazla da bir ısınma durumu söz konusu değil.. motorun ısısından bahsetmişsin.. o nasıl azaldı onu anlamadım kanka.. titreşim cbf gibi oldu demişsin ama kanka gözünü seveyim bari titreşim konusunda cbf bi adım önde olsun
    eski kasa emreninki, motorun ısınması uzun yolda şişmesi gibi şeylerden bahsediyor kullananlar,
    titreşim olayı farklı kanka yeni kasayla eski kasa arasında.
    egzoz dandik kanka orjinal olanı beş para etmez, motoru gereksiz sıkıyor zaten sesten de anlaşılıyor.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Sabri bu arada bugün boğaziçi gişelerden sonra kadıköy yönüne doğru bayır aşagı 2 kişi 133 km ye kadar çıktım ve bir ara motor 125 den sonra 1 saniye tekledi sonra 133 çıktı sonra bende daha fazla zorlamadım sence neden tekledi sen bilirsin
    aynı şeyi benim motorda yapıyor..ama sadece iki kişiyken yapıyor..dipgaz giderken gazı hafif kestiğimde sanki elektrik kesmiş gibi anlık olarak gidip geliyor..ateşleme yetiştiremiyor diye düşünüyorum ama sürekli tekrar etmediği için fazla takmıyorum kafama..çok sık tekrar etseydi değiştireceğim ilk şey bobin olurdu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski kasa emreninki, motorun ısınması uzun yolda şişmesi gibi şeylerden bahsediyor kullananlar,
    titreşim olayı farklı kanka yeni kasayla eski kasa arasında.
    egzoz dandik kanka orjinal olanı beş para etmez, motoru gereksiz sıkıyor zaten sesten de anlaşılıyor.
    şişme hariç dediklerin doğru olabilir..bu motoru ben şişiremediysem kımse şişiremez ulen bende bi sikindirik shark alayımda bende test edeyim
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    aynı şeyi benim motorda yapıyor..ama sadece iki kişiyken yapıyor..dipgaz giderken gazı hafif kestiğimde sanki elektrik kesmiş gibi anlık olarak gidip geliyor..ateşleme yetiştiremiyor diye düşünüyorum ama sürekli tekrar etmediği için fazla takmıyorum kafama..çok sık tekrar etseydi değiştireceğim ilk şey bobin olurdu.
    Motoru alalı 1 yıl oldu ve 10500 km şuan 2.yada 3.kez çıktım bu hıza fazla zorlamıyorum ben

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Sabri abi citymotovision ampul 35 lik belçikadan abim getirdi.Aydınlatma bana göre paket üzerinde yazan gibi %40 arttı.Bizim ampul kalın tüplü bunun tüpü h7 gibi ince ... Abimler burada onlarla vakit geçirip çalışıyorum bu ara foruma pek ugrayamıyorum.En kısa zamanda resimli karşılaştırma yapıcam.Bugun gözümü kararttım anayola çıktım kısa mesafe 123 yapıp anayoldan çıktım.Şu ehliyet olsun bakalım motorun gidişatına

Bugun cbf ile gerçek bir kapışma yaptım 600 metrelik yolun sonunda 20-25 metre fark açtım
    sbr bunu beğendi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

şişme hariç dediklerin doğru olabilir..bu motoru ben şişiremediysem kımse şişiremez ulen bende bi sikindirik shark alayımda bende test edeyim
    abi bende şişiremedim tapa gaz 200 300 km durmadan gidince ancak yağ kaçırma yapıyor ama şişme yok kesinliklebelki mineral yağ konunca şişebilir oda yağın özelliğinin bozulmasından kaynaklı olur Ali şu bozuk para testi ne oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabri abi citymotovision ampul 35 lik belçikadan abim getirdi.Aydınlatma bana göre paket üzerinde yazan gibi %40 arttı.Bizim ampul kalın tüplü bunun tüpü h7 gibi ince ... Abimler burada onlarla vakit geçirip çalışıyorum bu ara foruma pek ugrayamıyorum.En kısa zamanda resimli karşılaştırma yapıcam.Bugun gözümü kararttım anayola çıktım kısa mesafe 123 yapıp anayoldan çıktım.Şu ehliyet olsun bakalım motorun gidişatına

Bugun cbf ile gerçek bir kapışma yaptım 600 metrelik yolun sonunda 20-25 metre fark açtım
    ERcan aman diyim sakin yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin 2 bin küsür ceza yeme yazık o paraya başka bişey alırsın
    ercan41 bunu beğendi.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Kask mont eldiven tam takım çıkıyorum polis belki durdurmaz diyerekten

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    selam arkaşalar çarşamba günü tatile çıkıyorum telefonumu şarj etmek için motoruma usb şarj aleti taktırmak istiyorum bunun için gösterge paneline araç çakmaklığı monte ettırmek yerıne çakmaklıgın ucuna takılan usb adaptorun altından kablo cıkarıp motorun kafa grenajının altında göronmucek bıyere monte edıp sadece usb şarj kablosunu ön panelden cıkarmayı düşünüyorum kafama takılan şey elektrıgı nerden almam daha doğru motorun elektrık tesısatından alsam sıkıntı olurmu yoksa akuden hatmı cekeyım?
    başka fikirlerede açığım
    biraz karışık oldu ama anlatabilmişimdir umarım

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask mont eldiven tam takım çıkıyorum polis belki durdurmaz diyerekten
    olsun bazen sakal için durdurabilirler şurada ne kaldı ki
    ercan41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler