Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask mont eldiven tam takım çıkıyorum polis belki durdurmaz diyerekten
    aman ercan kardeşim bnde sabrediyorum bak ..benim işyeri evime 3.5 km bn genede motorla gitmiyorum.bu arada senin sınav ne zaman belli oldumu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkaşalar çarşamba günü tatile çıkıyorum telefonumu şarj etmek için motoruma usb şarj aleti taktırmak istiyorum bunun için gösterge paneline araç çakmaklığı monte ettırmek yerıne çakmaklıgın ucuna takılan usb adaptorun altından kablo cıkarıp motorun kafa grenajının altında göronmucek bıyere monte edıp sadece usb şarj kablosunu ön panelden cıkarmayı düşünüyorum kafama takılan şey elektrıgı nerden almam daha doğru motorun elektrık tesısatından alsam sıkıntı olurmu yoksa akuden hatmı cekeyım?
    başka fikirlerede açığım
    biraz karışık oldu ama anlatabilmişimdir umarım
    sen direk sabri ile görüş o yapmıştı fakat koltuk altına koymuştu

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkaşalar çarşamba günü tatile çıkıyorum telefonumu şarj etmek için motoruma usb şarj aleti taktırmak istiyorum bunun için gösterge paneline araç çakmaklığı monte ettırmek yerıne çakmaklıgın ucuna takılan usb adaptorun altından kablo cıkarıp motorun kafa grenajının altında göronmucek bıyere monte edıp sadece usb şarj kablosunu ön panelden cıkarmayı düşünüyorum kafama takılan şey elektrıgı nerden almam daha doğru motorun elektrık tesısatından alsam sıkıntı olurmu yoksa akuden hatmı cekeyım?
    başka fikirlerede açığım
    biraz karışık oldu ama anlatabilmişimdir umarım
    sigorta sonrası aküden hat çekmek en iyisi abi diğer tesisatlara dokunmayın

ve motorumun genel bakım temizliğini yaptım. :D ön dişliye kadar her yerini temizledim.bu da son hali motorun.....D

[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen direk sabri ile görüş o yapmıştı fakat koltuk altına koymuştu
    ben direkt olarak aküden hat çektim. 150w inverter kullanıyorum. sadece telefon şarj ediyorum. başka şeyler aküyü yer bitirir.. hatta bazı arkadaşlar kettle çalıştırmayı düşünüyordu. aman diyim
    memduhb bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben direkt olarak aküden hat çektim. 150w inverter kullanıyorum. sadece telefon şarj ediyorum. başka şeyler aküyü yer bitirir.. hatta bazı arkadaşlar kettle çalıştırmayı düşünüyordu. aman diyim
    usb adaptor akuye bağlıyken telefonu takmasamda aküden yermi extra bı açma kapama anahtarı takmalımıyım?
    takmak istediğim şeyin ne olduğunu anlatmak adına resmınıde koayayım adaptörü grenajın altına bıyere sabıtlemek usb şarj kablısunuda gösterge panelının oradan dışarı cıkarmak gösterge panelıne delik falan açmayı düşünmüyorum [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar geçmiş bayramınız mübarek olsun tekrardan,
    bir kaç sayfa evvel soru sordum ama arada kaynadı
    Motosikletin gidon düz giderken sola çekiyor sizce neden yapabilir? Yani düz gidebilmek için hafif sağa baskı uygulamam gerekiyor

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin gidon düz giderken sola çekiyor sizce neden yapabilir? Yani düz gidebilmek için hafif sağa baskı uygulamam gerekiyor
    kaza yapmadıysan ayarlarlar ama kaza yaptıysan masraf çıkabilir
    TRANSALP XL700

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bu vites geçisleri iyice canımı sıkmaya başladı. Bi türlü geçmiyor. Arada düşüyo boşa düzeltmezmi servis bunu ya ?

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu vites geçisleri iyice canımı sıkmaya başladı. Bi türlü geçmiyor. Arada düşüyo boşa düzeltmezmi servis bunu ya ?
    Normal dışı bir problem var sanki senin motorda...
    Özellikle rodaj döneminde arasıra olabilir bunlar ama anladığım kadarıyla can sıkıcı boyutta seninkisi.

Yetkili servis...
    M.balibey bunu beğendi.

usb adaptor akuye bağlıyken telefonu takmasamda aküden yermi extra bı açma kapama anahtarı takmalımıyım?
    takmak istediğim şeyin ne olduğunu anlatmak adına resmınıde koayayım adaptörü grenajın altına bıyere sabıtlemek usb şarj kablısunuda gösterge panelının oradan dışarı cıkarmak gösterge panelıne delik falan açmayı düşünmüyorum http://<a href="http://imageshack.us...geShack.us</a>
    bu usbde küçük kırmızı ışık yoksa aküyü yememesi lazım ama bunu sudan uzağa takmak şart

oturuş pozisyonundan da olabilir

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal dışı bir problem var sanki senin motorda...
    Özellikle rodaj döneminde arasıra olabilir bunlar ama anladığım kadarıyla can sıkıcı boyutta seninkisi.

Yetkili servis...
    Ara sıra değil her dur kalkta mutlaka olur nadiren geçer bugün iki kere boşa düştü delirdim ya

Motosikleti
    Ara sıra değil her dur kalkta mutlaka olur nadiren geçer bugün iki kere boşa düştü delirdim ya
    Kaan kardeşim aynı durumlar bende de ara sıra oluyor ama en sıkıntılı an yokuşta durduğumda bunu yapması vites geçmediği için geçti sanıp gazlayınca stop eder tekrar çalıştırayım dersen vites 1'e düşmez sıkıntı çıkarır... bazen motoru ileri geri hareket ettirmeden (şanzumandan dolayı) vites geçmeyebiliyor
    Ara sıra oluyor öyle benzer durum Honda CBF'lerde de yapıyor yağdan dediler kaliteli yağ koydurdum ilk 500 km bakımında ama sonra yine yaptı ara sıra nadiren oluyor zamanla alışır motor diye düşünüyorum
    Rodaj döneminde ilk 2000 km normaldir diye düşünüyorum, ama yinede sürüş keyfini kaçırmıyor değil olduğu vakitte

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Asıl mesele motoru tanımak ve ona alışmak kısacası nabza göre şerbet diyorum...
    Bende mesela motorun frenlerinden ve orjinal lastiklerinden pek memnun değilim
    Tekeriniz düz bassın arkadaşlar
    Saygılar

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Kaan kardeşim aynı durumlar bende de ara sıra oluyor ama en sıkıntılı an yokuşta durduğumda bunu yapması vites geçmediği için geçti sanıp gazlayınca stop eder tekrar çalıştırayım dersen vites 1'e düşmez sıkıntı çıkarır... bazen motoru ileri geri hareket ettirmeden (şanzumandan dolayı) vites geçmeyebiliyor
    Ara sıra oluyor öyle benzer durum Honda CBF'lerde de yapıyor yağdan dediler kaliteli yağ koydurdum ilk 500 km bakımında ama sonra yine yaptı ara sıra nadiren oluyor zamanla alışır motor diye düşünüyorum
    Rodaj döneminde ilk 2000 km normaldir diye düşünüyorum, ama yinede sürüş keyfini kaçırmıyor değil olduğu vakitte

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Saygılar
    Anlattığının aynı durumu bende yaşıyorum. Yağı değiştircem rodajdandır inşallah...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    hacım ben motorun yagını rodajdan sonra 15 50 tam sentetik castrol koydum.
    yaklaşık 800 km oldu catır catır geçiyor.
    sendeki sorun bende de vardı. yağdan olabilir diye düşünüyorum
    # motosikletle.blogspot

Saygılar
    frenler gayet yeterlide lastiklerden durmuyor hissi oluyor ben irce geçince anladım onu

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacım ben motorun yagını rodajdan sonra 15 50 tam sentetik castrol koydum.
    yaklaşık 800 km oldu catır catır geçiyor.
    sendeki sorun bende de vardı. yağdan olabilir diye düşünüyorum
    ilk 500 bakımda hangi marka kaça kaç yağ konulmalı serviste kesin dandik bi yağ vardır ?

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    kettle mi yuh artık onu kaldırırmı akıllım

kaza yapmadıysan ayarlarlar ama kaza yaptıysan masraf çıkabilir
    sabri kardeşim bnnm motor sola çekmiyor.normal gidiyorsun ama gidon hafif sola bakıyor düz giderken :D

Motosikleti
    Alıntı enes1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabri kardeşim bnnm motor sola çekmiyor.normal gidiyorsun ama gidon hafif sola bakıyor düz giderken :D
    s.a.
    enes kardeşim onu bana yazmıştı zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler