Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok aragaz vermiyorum hic işte ışıklarda durunca atıyorum 3,2,1 diye N bosta kaliyor. Basıyorum n ışığı sönüyo sora gene yanıyor.
    o sorunn banada arada oluyor ben şöyle çözdüm.atıyorum ısıklarda durdun 3 2 1 n den sonra 1 e geçmezse debriyajdan elini çek tekrar bas debriyaja öle geçir bnde böle düzeliodu.Zaten bana arada sırada oluyor.birde motor tam 1. vitese atılcak seviyeye yada hııza düşmeden atmaya çalışınca n den 1 geçerken tutukluk yapar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Aslında alışıyo ama olur olmaz yerde yapıyor. Rampada stop ediyo çalışmıyor boştan 1 e geçmiyor vites kolunu koparcam sinirden. Zaten istanbul trafiği bide o olunca agresifleşiyorum asılıyorum gaza
    rampadan stop etmesi bndede oluyodu ama bndeki nedeni rolanti ayarından yapıyordu.emre kardeşimden almadan önce motoru az yaksın diye bayagı düşürmüştü.o yüzden de debriyajı azcık ayarlayamazsan rolanti düşük oldugundan gaz yemiyor.ama rolanti yüksek olunca bosta dururken bile gaz veriomus gibi oldugun için stop etmio..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok aragaz vermiyorum hic işte ışıklarda durunca atıyorum 3,2,1 diye N bosta kaliyor. Basıyorum n ışığı sönüyo sora gene yanıyor.
    vites düşürürken aragaz verirseniz şanzımanda ağrıza olmaz örneğin 2 den 1 e küçültme yaparken hızınız fazlaysa kemik kırar gbi ses çıkarır ama aragazda ne ses çıkarır nede silkeleme yapar

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites düşürürken aragaz verirseniz şanzımanda ağrıza olmaz örneğin 2 den 1 e küçültme yaparken hızınız fazlaysa kemik kırar gbi ses çıkarır ama aragazda ne ses çıkarır nede silkeleme yapar
    Aragaz derken debriyajı sıkıp biraz gazverip mi küçültelim ?

Motosikleti
    tvs rtr 150
    Aragaz derken debriyajı sıkıp biraz gazverip mi küçültelim ?
    gaz ver cek ara ara öyle küçült.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çevirme görürsen ya geri dön yada kaç çünkü ses falan bakmıyorlar motorun üzerindeki tadilat onaysız olduğu için ceza kesiyorlar

adam doğru demiş o cıvata şasiye kaynaklı amortisör ona bağlanıyor demir bir cıvata bulursan 17 lokmayla beraber yeniden diş açabilirsin benimkide yalama olmuştu ben öyle düzelttim
    bugun polis durdurdu. egzozu da gördü hiç bişi demedi.
    zaten bizim buralarda her gün durduruyorlar.
    ses cok abartılı değil cagatay. 6-7 binden sonra coşuyor.
    normalde 3-5 bin arası hiç bişi yok. sakin sakin gidiyoruz..
    # motosikletle.blogspot

hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    bu 2013 kasaların orjinal farı beyaz ışık veriyor değil mi ? yani xenon mu oluyo ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

bu arada 1. vitese geçiş benim motorda da sorunlu debriyajı hafif bırkıp tekrar sıkıyorum veya motoru ayaklarımla yürütüp öyle geçiriyorum çoğu zaman.
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 2013 kasaların orjinal farı beyaz ışık veriyor değil mi ? yani xenon mu oluyo ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

bu arada 1. vitese geçiş benim motorda da sorunlu debriyajı hafif bırkıp tekrar sıkıyorum veya motoru ayaklarımla yürütüp öyle geçiriyorum çoğu zaman.

Hayır normal 35 watt lık sarı ampul ama yukarısındaki kaşlar beyaz power led kullanılmış sanırım. ve ayrı ayrı 2 tane var sanırım her bir yönde. fotograf çekerken 2 ayrı süzme olmuştu bende oradan anlamıştım ama tek de olabilir bilemiyorum.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır normal 35 watt lık sarı ampul ama yukarısındaki kaşlar beyaz power led kullanılmış sanırım. ve ayrı ayrı 2 tane var sanırım her bir yönde. fotograf çekerken 2 ayrı süzme olmuştu bende oradan anlamıştım ama tek de olabilir bilemiyorum.
    hmm benim yeni aldığım motorda gözler çalışmıyor.bugün gittim garantiye dahil edecekler.ben farı da xenon zannettim. bendeki de sarı ama herhalde bozuk diye sarı takıp vermişlerdir diye düşünmüştüm.teşekkür ederim.bir de bugün ilk 500 bakımında motorun sadece yağını değiştiler.başka bi işlem yapmadılar yeterlimidir.servis kitapçığında bi sürü şey yazıyor ama gerek olmadığını söylediler.siz de nasıl geçti ilk bakım ?
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    hmm benim yeni aldığım motorda gözler çalışmıyor.bugün gittim garantiye dahil edecekler.ben farı da xenon zannettim. bendeki de sarı ama herhalde bozuk diye sarı takıp vermişlerdir diye düşünmüştüm.teşekkür ederim.bir de bugün ilk 500 bakımında motorun sadece yağını değiştiler.başka bi işlem yapmadılar yeterlimidir.servis kitapçığında bi sürü şey yazıyor ama gerek olmadığını söylediler.siz de nasıl geçti ilk bakım ?
    ben ikinci el almıştım ve bakımlarını gerçekten çok iyi yaptıgını düşündüğüm birisinden aldım. Herşeyden önce motorun alev alsa bile yağını mutlaka kontrol et demişlerdi (işin esprisi tabi). Bu motorda benzin ve aküden en önemlisi yağı imiş buna dikkat etmeliymişiz.

Bu arada ben de xenon taktırmıştım ama akü en fazla 15 dakika dayanabildi. çözümü elbet var ama inanılmaz çok işlem yapılıyor. en iyisi beyaz 5000k lık veya 8000k lık h4 AMPUL takılması. xenon ile ugrasmayın paranız gitmesin benim gibi

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    arkadaşlar fren lambası arka frendede çalışıyomu bende yanmıyo da

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun polis durdurdu. egzozu da gördü hiç bişi demedi.
    zaten bizim buralarda her gün durduruyorlar.
    ses cok abartılı değil cagatay. 6-7 binden sonra coşuyor.
    normalde 3-5 bin arası hiç bişi yok. sakin sakin gidiyoruz..
    küçük şehirdesin sanırım bursa ankara gibi yerlerde olsan hiç acımıyorlar kaç kez şahit oldum bende egsoz sesini severim ama başımı ağrıtmamak için takmıyorum

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi senin için denedim.malesef çalışıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ikinci el almıştım ve bakımlarını gerçekten çok iyi yaptıgını düşündüğüm birisinden aldım. Herşeyden önce motorun alev alsa bile yağını mutlaka kontrol et demişlerdi (işin esprisi tabi). Bu motorda benzin ve aküden en önemlisi yağı imiş buna dikkat etmeliymişiz.

Bu arada ben de xenon taktırmıştım ama akü en fazla 15 dakika dayanabildi. çözümü elbet var ama inanılmaz çok işlem yapılıyor. en iyisi beyaz 5000k lık veya 8000k lık h4 AMPUL takılması. xenon ile ugrasmayın paranız gitmesin benim gibi
    şimdi inceledim bahsettiğiniz ampülü şöyle geliştirilmiş ve görüşü daha da arttırılmış bi ürün buldum ama bizim motorlar için uygun mudur bilmiyorum ?
    http://www.hepsiburada.com/liste/osr...oryId=20024642
    bu arada link vermek umarım yasak değildir

Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi akünün altında müşür var onun teli çıkmıştır
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    rtr 150 gri
    şimdi senin için denedim.malesef çalışıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

şimdi inceledim bahsettiğiniz ampülü şöyle geliştirilmiş ve görüşü daha da arttırılmış bi ürün buldum ama bizim motorlar için uygun mudur bilmiyorum ?
    http://www.hepsiburada.com/liste/osr...oryId=20024642
    bu arada link vermek umarım yasak değildir

çağatay bu arkadaşın linkte verdiği ampül bizim motorlara uyar mı uyarsa aküye bir zararı olur mu.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı fatihozveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çağatay bu arkadaşın linkte verdiği ampül bizim motorlara uyar mı uyarsa aküye bir zararı olur mu.
    O ampul 55 watt. Bizim ampul 35 watt.. Sıkıntı cıkarır almayın.
    M.balibey bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Ben eksoz işinden vazgeçtim, ceza ile uğraşmak zor geldi ne yapalım güzel ses için büyük motor alıncaya kadar beklemeye karar verdim, eksoz cezasında fenni muayeneye gönderiyorlar birde hem ceza hem fenni muyene parası hemde eksoz parası bizim minik apacheyi satana kadar bir apache parası daha harcatır adama

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar bu yeni kasada kullanılan aynayı daha güzel bir alternatifle değiştirmek istiyorum siz ne tavsiye edersiniz
    Aslında sağ aynam kırıldı yenisi 20 TL (Takım olarak 35TL satılıyor) Bende o parayı vereceksem daha iyi bir şey alayım diyorum
    Yada hiç masraf yapma mı dersiniz? buna uygun bir ayna sanayide kestirebilirmiyim
    Bu arada bizim motorda kullanılan ayna buymuş
    http://www.fiemindustries.com/html/T...20Mirrors.html

önce ebay' dan falan bulurum dedim ama malesef online olarak aynı ürünü daha ekonomik fiyata bulamadım
    Bende almışken daha iyi bir ayna mı alsam diye kararsız kaldım

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben eksoz işinden vazgeçtim, ceza ile uğraşmak zor geldi ne yapalım güzel ses için büyük motor alıncaya kadar beklemeye karar verdim, eksoz cezasında fenni muayeneye gönderiyorlar birde hem ceza hem fenni muyene parası hemde eksoz parası bizim minik apacheyi satana kadar bir apache parası daha harcatır adama
    sesten ceza yemezsin, zaten ses 7 binden sonra coşuyor şehir içinde kimse anlamıyor.
    her egzozu fenni muayneye gönderseler memlekette motosiklet kalmaz. =)
    # motosikletle.blogspot

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sesten ceza yemezsin, zaten ses 7 binden sonra coşuyor şehir içinde kimse anlamıyor.
    her egzozu fenni muayneye gönderseler memlekette motosiklet kalmaz. =)
    Tsubasa videonu bekliyoruz artık çekicenmi Bu arada sahibinden.comda akrapoviç karbon egsoz gördüm ucuz geldi bana çakmamıdır sizce cg sesi çıkmasın bide alıp ?

Motosikleti
    Demir At
    çekicem kanka merak etme =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler