Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ALIN SİZE RTR 150 FAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    resim görünmüyor...

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burak egzos işini resimli anlatabilirsen iyi olur sana zahmet. dişli olayını çok düşündüm ben ama rüzgarda yada rampada keşke değiştirmeseydim dersem diye kararsız kaldım
    geçen gün kemere doğru yol aldım tek başıma, hava rüzgarsız ve düz yol 115 ten aşağı düşmedi 115-125 arası gittim. 80kilo ben çantada 15 e yakın
    14 dişli olsa nasıl olurdu bilemem
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burak egzos işini resimli anlatabilirsen iyi olur sana zahmet. dişli olayını çok düşündüm ben ama rüzgarda yada rampada keşke değiştirmeseydim dersem diye kararsız kaldım
    geçen gün kemere doğru yol aldım tek başıma, hava rüzgarsız ve düz yol 115 ten aşağı düşmedi 115-125 arası gittim. 80kilo ben çantada 15 e yakın
    14 dişli olsa nasıl olurdu bilemem
    hoşgeldin sefa..tüm işlemleri resimli detaylandırırım yaparken ;) rampada en kötü ihtimal 1 küçük vitese düşersin,çok ta sorun değil..ama düzde +10 km kadar koy hızın üzerine 14 dişli ile..hem vites araları da uzayacak..14 en ideal dişli bizim motorlara..
    alamet07 bunu beğendi.

s.a bu dişli olayı benimde kafamı kurcalası ama rtr için o kadar sıkıntı olacagını sanmıyorum sonucta vitesler 150 cc ye az geliyor bence bende değiştirmeyi düşünüyorum bi arkadaş önü 1 numara büyütüp arkayı 1 numara küçültünce vibrasyonda azalır demiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

BU GÜN FARA MODİFYE YAPTIM YORUMLARINIZI BEKLİYORUM RASMİ EKLEYEMEDİM LİNK VERİYORUM SİZCE NASIL OLMUŞ BEN MOTORU TRANSFORMERS A BENZETİYORUM
    http://www.facebook.com/media/set/?s...type=1&theater

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı alamet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a bu dişli olayı benimde kafamı kurcalası ama rtr için o kadar sıkıntı olacagını sanmıyorum sonucta vitesler 150 cc ye az geliyor bence bende değiştirmeyi düşünüyorum bi arkadaş önü 1 numara büyütüp arkayı 1 numara küçültünce vibrasyonda azalır demiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

BU GÜN FARA MODİFYE YAPTIM YORUMLARINIZI BEKLİYORUM RASMİ EKLEYEMEDİM LİNK VERİYORUM SİZCE NASIL OLMUŞ BEN MOTORU TRANSFORMERS A BENZETİYORUM
    http://www.facebook.com/media/set/?s...type=1&theater
    arka dişli ile oynama.. ;)

BENCE ÖNÜ OYNAMAK DAHA ÇOK ETKİLER MOTORU ADAM DİREK DENEDİM DEMİŞ

Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin sefa..tüm işlemleri resimli detaylandırırım yaparken ;) rampada en kötü ihtimal 1 küçük vitese düşersin,çok ta sorun değil..ama düzde +10 km kadar koy hızın üzerine 14 dişli ile..hem vites araları da uzayacak..14 en ideal dişli bizim motorlara..
    hoşbuldum kardeşim, ben dişli hakkında baya bilgiliyim desem yeridir aslında bizim motorları tasarlayan mühendisler yani ön arka dişli oranlarını çok iyi tasarlamışlar. alet hem seri hemde vites araları uzun ve üstelik kesiciye girmiyor kolay kolay
    13,5 hp motor tek silindir daha ne olsun 130 140 tan bahsediliyor, 250cc 29,5 hp hyo bile 170 yapıyo
    14 dişli olursa 4. vites rağbet görür ve aynı hesap olur. rüzgar çıkınca 100 ün altına düşer ybr den farkı olmaz diye düşünüyorum
    ama denemekte istiyorum

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    evet 14 dişliyi denemek şart..rüzgar çıktığında bile 13,5 hp tolere eder gibi sanki..birde katalizör iptali ile denemek lazım.. 15 hp güç ve 14 ön dişli..

evet 14 dişliyi denemek şart..rüzgar çıktığında bile 13,5 hp tolere eder gibi sanki..birde katalizör iptali ile denemek lazım.. 15 hp güç ve 14 ön dişli..
    şu şekilde rüzgar hızı bence düşürür daha önceki motorumda çok yaşadım 90 a düşerdi. egzos işinden sonra 14 dişli gayet başarılı olur bencede yap bakalım
    önü 1 diş büyütmek %7 hız artışı % 7 güç - tork kaybı yaşatır. dişli hesaplama tablosu vardı ezberlemiştim
    ön dişliyi 1 oynamak arka dişliyi 3 oynamak ayın kapıya çıkıyor
    .
    benim usta hız ile devir orantısına göre yapılır dedi ama tam anlamadım ama öğrenirim
    aklımda arkayı 2 diş küçültmek var aslında

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    http://www.sprocketcalculator.com/ söylediğin hesaplama yapan tablo bu

evet ön diş 14 yerine arkayı 2 diş küçültmek daha mantıklı..dur bakalım şu katalizör işini bi halledeyim bakalım sonuçlara göre ön yada arka değişimi yaparız..

http://www.sprocketcalculator.com/ söylediğin hesaplama yapan tablo bu

evet ön diş 14 yerine arkayı 2 diş küçültmek daha mantıklı..dur bakalım şu katalizör işini bi halledeyim bakalım sonuçlara göre ön yada arka değişimi yaparız..
    evt en mantıklısı o gibi
    dişli tablosu bu evet saol kardeşim arasam bulamazdım. özlemişim karıştırdım biraz

slm yeni üyeyim inş bundan sonra sizigi ustaların bilgisinden yararlanacam. bende de Apache hevesi var alıcam nasip olursa ama renk konusunda çok kararsızım sarı çok güzel duruyor forumlarda ama gerçekte hiç görmedim arkaşlarım sarıyı tercih etmiyor. hangi renk tavsiye edersiniz

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sarı renk gökbörü nick li arkadaşta var. Yeni aldı daha. Siyahı ve kırmızı da var bildiğim kadarıyla.

forumdan bula bilirmiyim onu

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Gökbörü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosikletle geçirdiğim iki günde çevremdeki insanları motosiklete bakışı.

-------------------------------
    A: Abi bu motosiklet ne kadar ?
    BEN: Ne kadarlık gibi görünüyor ?
    A: 6.000 veya 8.000 tl
    ------------------------------

------------------------------------------------
    B: OOO bu 250cc'lik dimi. İbreyi dayarsın 160-180
    BEN: Yok bu 150cc lik motosiklet.
    B: (SYSTEM ERROR!!!)
    -------------------------------------------------

-------------------------------------------------
    C: Çok yakar bu be...
    BEN: km'de 0.07 krş yakıyo.
    C: Ya yeme beni olum...
    --------------------------------------------------

Evet arkadaşlar yoldan geçerken birçok insanın motosiklete dikkatlice baktığını fark ediyorum 2 gündür.

Tabi yukarıdaki bu diyalogların ve bu bakışların sebebi, Motosikletteki ağır görüntüsü ve rengidir. Motor sesini hiç saymıyorum zaten...
    627 ci sayfa ve gerilerine bak.

adem80 tşk buldum motoru çok sagol ya. güzel duruyor motor sarı

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:35 ----------

bende diyordum bu sarı renk bazı resimlerde çok açık bazılarında mat demek güneşten oluyormuş hiç sarıyı canlı görmek nasipolmadı hep resim meger güneşten oluyormuş

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sarıda güzeldir. Hele birazda makyaj yaparsan daha güzel olur hayırdır apache mi alcan?

evet nasip olursa alacam tavsi edermisin motoru ben ybr den daha iyi görüyorum bu makinayı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler