Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Laptopu sattık motor a benzin aldık parasızlık. Toplasıp. Bı ımac. Gonderın bakem. Yahuu arkadsın pcden atıyoz resimleri napalım
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Laptopu sattık motor a benzin aldık parasızlık. Toplasıp. Bı ımac. Gonderın bakem. Yahuu arkadsın pcden atıyoz resimleri napalım
    iyi kötü ikinci el veya sıfır bir adet pc alıyorsun kendine acil.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    ramço sıkıntı yok.paylaş tabi.ben tel.den girdiğim için atamadım.birkaç güne sürat motoru arayacam parça için.ama inş. Fazla zorlamaz beni maddi olarak.
    Tel.den girdiğim için teker teker yazamıyorum.herkese teşekkür ediyorum düşünceleri için...
    kartalizma07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramço sıkıntı yok.paylaş tabi.ben tel.den girdiğim için atamadım.birkaç güne sürat motoru arayacam parça için.ama inş. Fazla zorlamaz beni maddi olarak.
    Tel.den girdiğim için teker teker yazamıyorum.herkese teşekkür ediyorum düşünceleri için...
    acele etme bir süre bekle.... ben ayaklanırsam bizzat ilgilenirim.. yada direk ara kargolasınlar... eski kasa tvs nin her türlü çıkmasını buluurum ama rtr yoktur....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    merhaba dostlar. size böyle acı bi haber vermek istemezdim ama tutamadım içimde.söylüyorum.dün 7 motor 2otobüs birlikte rafting yapmak için rizenin meşhur fırtına vadisine gittik.bizim grup rafting yaptık.sonra 2.grup yapmaya gitti.yaklaşık 1-1buçuk saat sürüyordu.boş durmayalım diye motorlarla aydere doğru çıkalım dedik.neyse fazla uzatmadan, hızım yaklaşık 70civarı idi.biraz daha hızlanıp 5e attım.önümde bizden ybr vardı.sollayacaktım ki karşıdan araba geldi.sağı boştu sağından geçeyim dedim.ayrıntıyı unutmayalım.ayderin yolu çok güzel ama yolun sağındaki beyaz kenar çizgisinden 1karış sonrası toprak...sağdan geçerken tatlı bir viraja girdiğimi hissetmeye kalmadımki çizginin dışına çıktığımı farkettim ve olan oldu. yol kalın asfalt olduğu için yolun bitimi 10cm yüksekliğe sahip ve benim ön teker stabilizeye düştü.5-6mt sonra tatlı viraj bittiği için fizik kuralları gereği tekrar yola motor tekrar asfalta doğru yol alıyorduki tekrar asfalta çıkamadan o yüksekliğe takıldım ve 80civarı hızla yere çakıldım.o an beni Allah korumuş karşıdan gelen araba bizi henüz geçmişti ve geçtiğim ybr acemi olduğundan üzerimden geçebilirdi.sola kaçıp kurtardık.beni soracak olursanız korumalarım tamdı sadece montta ve pantolonda yırtıkla kurtardım ve bacağımdaki birkaç ezik harici birşeyim yok.gerçi şu an ağrım var ve psikolojim pek iyi değil gibi (bugün rüyada gibiydim ) motoru sorarsanız kuyruğu ve sağ ayna kırıldı.nasıl oldu bilmiyorum ama galiba asfalta düşme anında şahlandı heralde.yürüyeninde bir sıkıntı yok.gezide motor ustası vardı.kırık parçaları söküp o şekilde devam ettik.kendisi yapabileceğini söyledi sağolsun.sizlerle paylaşayım bi içimi dökeyim dedim.ne yapsam diye düşündüm bugün.şimdilik yaptırıp satmayı, durumu düzeltincede bi en duro almayı planlıyorum. Nedense kaza yaptığım motoru artık sürmek içimden gelmiyor.
    Ailem gördüğüm burada sizlere acımı paylaştım.üzdüysem daralttıysam affola.düşe kalka öğreneceğiz bu işi.motoru bırakmaya hiç niyetim yok.4teker bana göre değil hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor ve yarın görüşmek üzere uykuya geçiyorum... Hoşçakalın...
    Kardeşim büyük geçmiş olsun. Allah korumuş hakikaten. Yazıyı okumaya başlayınca daha büyüğünü aklından geçiriyor insan, sende birşey olmaması en mükemmel olanı. Bu kazalar tecrübesizlikten kaynaklanıyor malesef. Altındaki motor o dediğin süratlerde daha da gitmek istiyor, bir şekilde ona bu imkanı heryerde vermemek gerekiyor. Allah tekrarını yaşatmasın.(Amin) Motoru bırakmayı düşünmüyosun anlaşılan, bana sorarsan Trabzon gibi biryerde daha ufak cc motorlar tercih edilebilir. Kaza yaptıktan sonra insan biraz sersemliyor, "ben bu hatayı nasıl yaparım" diyor ve hayıflanıyor. Apache'ni satma fikri de buradan doğuyor olabilir. Aradan biraz zaman geçsin, toparlanırsın. Allah'a emanet ol. Kendine dikkat et.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    teşekkür ederim miginfly.tecrübesizlikte denebilir.dikkatsizlikte denebilir.nazarda denebilir.hatta iyi bir derste denebilir.önce motoru satıp 20-30 gün kendime gelip başka bi motor almayı düşünüyorum.ne heveslerle aldığım apache'me keyif alarak binemem artık.şimdilik en mantıklısı 2tekerden biraz uzak durmak.sonra tam gaz geri döneceğim.
    ramço ben o zaman biraz bekliyim.parça için seni rahatsız ederim.

Motosikleti
    adamım sıkintı yok. Bi ayaklanayim o zaman dertlerinize derman olacağım.

Motosikleti
    TVS 150 2012 GRİ
    merhaba dostlar. size böyle acı bi haber vermek istemezdim ama tutamadım içimde.söylüyorum.dün 7 motor 2otobüs birlikte rafting yapmak için rizenin meşhur fırtına vadisine gittik.bizim grup rafting yaptık.sonra 2.grup yapmaya gitti.yaklaşık 1-1buçuk saat sürüyordu.boş durmayalım diye motorlarla aydere doğru çıkalım dedik.neyse fazla uzatmadan, hızım yaklaşık 70civarı idi.biraz daha hızlanıp 5e attım.önümde bizden ybr vardı.sollayacaktım ki karşıdan araba geldi.sağı boştu sağından geçeyim dedim.ayrıntıyı unutmayalım.ayderin yolu çok güzel ama yolun sağındaki beyaz kenar çizgisinden 1karış sonrası toprak...sağdan geçerken tatlı bir viraja girdiğimi hissetmeye kalmadımki çizginin dışına çıktığımı farkettim ve olan oldu. yol kalın asfalt olduğu için yolun bitimi 10cm yüksekliğe sahip ve benim ön teker stabilizeye düştü.5-6mt sonra tatlı viraj bittiği için fizik kuralları gereği tekrar yola motor tekrar asfalta doğru yol alıyorduki tekrar asfalta çıkamadan o yüksekliğe takıldım ve 80civarı hızla yere çakıldım.o an beni Allah korumuş karşıdan gelen araba bizi henüz geçmişti ve geçtiğim ybr acemi olduğundan üzerimden geçebilirdi.sola kaçıp kurtardık.beni soracak olursanız korumalarım tamdı sadece montta ve pantolonda yırtıkla kurtardım ve bacağımdaki birkaç ezik harici birşeyim yok.gerçi şu an ağrım var ve psikolojim pek iyi değil gibi (bugün rüyada gibiydim ) motoru sorarsanız kuyruğu ve sağ ayna kırıldı.nasıl oldu bilmiyorum ama galiba asfalta düşme anında şahlandı heralde.yürüyeninde bir sıkıntı yok.gezide motor ustası vardı.kırık parçaları söküp o şekilde devam ettik.kendisi yapabileceğini söyledi sağolsun.sizlerle paylaşayım bi içimi dökeyim dedim.ne yapsam diye düşündüm bugün.şimdilik yaptırıp satmayı, durumu düzeltincede bi en duro almayı planlıyorum. Nedense kaza yaptığım motoru artık sürmek içimden gelmiyor.
    Ailem gördüğüm burada sizlere acımı paylaştım.üzdüysem daralttıysam affola.düşe kalka öğreneceğiz bu işi.motoru bırakmaya hiç niyetim yok.4teker bana göre değil hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor ve yarın görüşmek üzere uykuya geçiyorum... Hoşçakalın...

reis büyük geçmiş olsun allah beterinden saklasın yaklasık 3 hafta kadar önce aynı kazanın benzerinden bende yaşadım virajı alamadım asfalttan çıktım topraga girdim ama allahtan hızım yoktu fazla zorla yavaşlattım motoru ama düşmekten kurtulamadım tabi oldugum yere yanyattım ama şükür bende bişe yoktu bi kaç agrıdan başka sonra motoruma baktım onda da bişe yoktu ama eve geldım senın dediğin gibi bi rüyadaydım kendı kendimi yedim nasıl böle bi hata yaptım diye çünkü o virajdan daha beterlerin daha hızlı bi şekilde döndüm ve basit bi viraja yenildim hala etkisindeyim diyebilirim yani anlayacagın seni şuan çok iyi anlıyorum sakın motorundan soguma binesin gelmez sonra saygılar tekrar geçmiş olsun

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 09:02 ----------

Alıntı apn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aranıza katılmak üzereyim büyük cc enduro motorum vardı ve uzun yol yapardım. Artık işler ve imkanlar sebebi ile fazla uzun yola çıkamayacağım. Bu sebepten daha küçük cc almayakarar verdim. Apache yi biliyorum ve çok beğeniyorum. Fakat birkaç kere kullandım bana çok dar geldi. 2 yıl önce cbf im vardı uzun yolda rahattı ondan önce de ybr vardı o da gitmiyordu
    Kafama takılan en önemli konu uzun yolda oturma pozisyonunu ve bahsedilen titreşimden dolayı çok yorar mı? Kimi rahat diyor kimi değil diyor. Evet bu rahatlık kişisel bir durum ama yinede tavsiyelerinizi almak isterim. Bu arada boyun 1.75 kilom 85
    Teşekkürler...

aramıza şimdiden hosgeldın dıyelim o zaman
    öncelikle ybr senın dediğin gibi gitmiyo tatmin edici deil cbf de aynı yani oda gitmiyo ve apachen oldugunda bunu çok iyi anlıcaksın ki bu iki sınıflada çok dalga gececeksin ve ben bunu cbf li nin direk agzından duydum apache bizi çok rahat geçiyor diye. rampa olayını dersen çok rahat tırmanıyo adeta titreşim dersen var ben 300 km yaptım bir günde ama öyle abartılacak kadar değil yani karar senin

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    reis büyük geçmiş olsun inşallah son kazan olur
    pek fazla giremiyorum artık nete herkese günaydın.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne adamsın Erol kendini acındırıyosun hemen. sen bu yazdığını cuma gecesi tv8 de BAY TAHMİN adlı programa yaz onlar sana banko maç versinler sonra kendine pc al. ne komik adamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamım sıkintı yok. Bi ayaklanayim o zaman dertlerinize derman olacağım.
    dönüşüm muhteşem olacak diyosun
    tektekerin dönüşü çift teker oldu
    senin biran evvel iyileşip bize motor hakkında yapılması gerkenleri anlatmanı bekliyoruz.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    selamun aleyküm arkadaşlar. ben alanyadan yunus. 6 gün önce aldım motoru, söylememe gerek yok heralde apache olduğunu anlamışsınızdır şimdi size sormak istediğim bikaç konu var. motoru ses yaptırmadan en iyi şekilde en az yakacak ama en hızlı ve uzun ömürlü olacak şekilde nasıl açarız? ben şuan 130 km deyim. devir 6000 i hiç geçirmedim. düz yolda birkaç saniyelik 70e çıktım ve hızımı geri düşürdüm. bide daha motoru yıkamadım dijital göstergeye falan su kaçmaz deyilmi yada başka yere? ben daha önce ybr kullandım 4 sene. tabi bu farklı daha teknolojik bu yüzden zarar vermek istemiyorum. şimdiden teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum. HERKEZE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER..

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm arkadaşlar. ben alanyadan yunus. 6 gün önce aldım motoru, söylememe gerek yok heralde apache olduğunu anlamışsınızdır şimdi size sormak istediğim bikaç konu var. motoru ses yaptırmadan en iyi şekilde en az yakacak ama en hızlı ve uzun ömürlü olacak şekilde nasıl açarız? ben şuan 130 km deyim. devir 6000 i hiç geçirmedim. düz yolda birkaç saniyelik 70e çıktım ve hızımı geri düşürdüm. bide daha motoru yıkamadım dijital göstergeye falan su kaçmaz deyilmi yada başka yere? ben daha önce ybr kullandım 4 sene. tabi bu farklı daha teknolojik bu yüzden zarar vermek istemiyorum. şimdiden teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum. HERKEZE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER..
    a.s hoşgeldin aramıza, hayırlı uğurlu olsun motosikletin
    ben 500 e kadar 50 yi geçmedim 700e kadar 65 civarı sonra kısa süreli tam gaz açıp kapattım. ama tek kişi bindim rampa çıkmadım uzun km yapmadım ve akşamları serin havada bindim.
    1000km ye kadar sıkıştırma , su kaçmaz göstergeye falan yıkayabilirsin, 500km de yada en geç 1000 de yağını ve filtresini değiştirirsin

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    hoşbulduk kardeşim sağolasın. ya ben kendime engel olamadım geçtim 50 yi. serviste usta birşey olmaz arada çık 70e 80 e dedi motoru hantal alıştırma dedi. bende isoto grup satış temsilcisi ile görüştüm. oda aynı şekilde basmamı söyledi. yanlış bilinen şeyler var bu motorun torku yüksek deviri yüksek tutmazsan tam yanma olmaz ve kurum yapar dedi. motorda bi teknolajiden bahsetti ama unuttum onu. şu teknolojiye göre yapıldu bu motor bas 70 e 80 e filan çık devir i yüksek tut biraz dedi. ne yapacağımı şaşırdım ya. motordan memnunum ama ses yaptırmaktan korkuyorum. senin motor şuan kaç km de? nasıl memnunmusun motordan yada grenajdan ses geliyormu

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşbulduk kardeşim sağolasın. ya ben kendime engel olamadım geçtim 50 yi. serviste usta birşey olmaz arada çık 70e 80 e dedi motoru hantal alıştırma dedi. bende isoto grup satış temsilcisi ile görüştüm. oda aynı şekilde basmamı söyledi. yanlış bilinen şeyler var bu motorun torku yüksek deviri yüksek tutmazsan tam yanma olmaz ve kurum yapar dedi. motorda bi teknolajiden bahsetti ama unuttum onu. şu teknolojiye göre yapıldu bu motor bas 70 e 80 e filan çık devir i yüksek tut biraz dedi. ne yapacağımı şaşırdım ya. motordan memnunum ama ses yaptırmaktan korkuyorum. senin motor şuan kaç km de? nasıl memnunmusun motordan yada grenajdan ses geliyormu
    benim ustamda 80 90 git bişey olmaz demişti ama ben kaiyapçığa uydum, mühendisler boşuna yazmamışlar
    forumda bi arkadaş vardı hatta bizim başlığada rodaj hakkında yazmıştı baya geriye dönüp bakarsan çok faydalı açıklamaları vardı yaz ayları gibi falan.
    bu arkadaş motosiklet testi rodajı gibi şeyler yapıyodu boş adam değildi yani tvs kullanmış adam.
    asıl rodaj 1500 de biter diyor ve dikkatli kullanılmalı yüksek devir kullanılmamalı diyordu. kim 500 kimi 1000 bu arkadaşta 1500 diyordu.
    benim bildiğim bi teknoloji yok bunlarda.
    benimkisi 7000 civarı olsa gerek memnunum, bazen kontaktan zırıltı geliyo çok az, amortisör yaylarından gelir ama onunda çevirerek halledebilirsin.
    gayet iyi keyif veren bi alet

Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    1500 km kadar 5000 devirleri geçme. Sonrası bas yoksa bidaha zor olur benimki 2500 km de aldım acana kadar baya uğraştım 110 u geçmiyordu 135 şuanda ilk yağ 500 km ikinci. 1500 sonra devam
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    aldığım gün uzun yola çıktım... 80 den aşşağı düşmedim.. 200 km civarındaydı acaba bu kaç yapar dedim 128 km ye kadar çıktım....

Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Vurdun kırbaçı yani banamısın dememistir
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    TVS RTR 150 vs. RKS Titanic 150
    Arkadaşlar ben MR 150 Vulture ile RTR 150 arasında sıkışıp kaldım. Hani belirlesem ona göre kredi falan araştıracağım. Hergün 20km kadar E-5 üstünden işe gidip geleceğim, iyice alıştıktan sonra arada artçımla orta mesafede yol almak istiyorum mesela İstanbul'dan kaptıracağım Çanakkale'ye, Edirne'ye yada Yalova'ya falan.. Bilemedim Artçıyı rahatsız ediyor mu.. MR 150 'de ve RTR 150'de 130 görenler mevcut. MR 150 biraz daha engin, 150 yazmasına karşın 162cc, km'de 15-16 kuruş mu ne yakıyormuş (sanıyorum), çekişi çok iyi deniliyor ve kendi topiğinde ciddi bir şikayetten bahsedilmiyor (gördüğüm kadarıyla uzun yolda selesi biraz rahatsızmış). Sizce ne yapmalı.. Öyle sanıyorum ki Apache 4500'e, Vulture 3300'e geliyor. Seçimim ilk motorum olacak bir el atın size zahmet.. Geçen de konu açıp sorduydum ama halen çelişkideyim. İkisini de kullanan biri yok mudur?

1500 km kadar 5000 devirleri geçme. Sonrası bas yoksa bidaha zor olur benimki 2500 km de aldım acana kadar baya uğraştım 110 u geçmiyordu 135 şuanda ilk yağ 500 km ikinci. 1500 sonra devam
    basarakmı son hızı artrdın Erol

Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Yokuş asaa fark etmez motor o hızı bı kere görünce unutmaz dans etmeye başlar yolda apache dansı ilk 3000 5000 arası abanıcan sonra basma bidaha su an eski apachem den farksız tam kıvamını buldu benzinde normal 13 kuruslara çektik arkads cbf beni geçiyordu deli oldum sağır zannetmistim değilmiş makinayı ama hıza takılmamak lazım çok sakat kolay kolay 90 100 seyrederım en güzeli baka baka

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

ne kadar hızlıyım yahuu bu sefer işte stop lambası su motorun taksıtı bıtsın alıcam bı macbook kartta lımıt yok napalım

kızım nasıl ama artcım olarak karamursele getırıcem de uygun ekıpman bulamadık

www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 38 kullanıcı var. (0 üye ve 38 misafir)

Bu Konudaki Etiketler