Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    apachi rtr 150
    gecen hafta zincir dişli takimini değiştirmişdin dişli zincir takimini nerden nekadar a tedarik ettin bende filitrelerle beraber dişli zincir seti gazteli ve fren balatalari alicağim. kazasiz belasiz sürüşler herkeze.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hiç stator ile falan uğraşmaya gerek yok. Ben çözümü buldum

Alacaksın bundan 1 koli, serpiştireceksin motosikletin üzerine
    Traveler bunu beğendi.

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    dostlar arka çanta demiri alcam güvenilir bi satıcı önerebilir misiniz? birde yeni kasayla eski kasaların demirleri aynı mı?

Lastik PSI degerlerini kitapcigina gore mi uyguluyorsunuz? Artcili/artcisiz kullanim da hangi degerleri onerirsiniz? Tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Yeni lastik siparisimi verdim. Yarin taktirdikdan sonra performansi soylerim.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik PSI degerlerini kitapcigina gore mi uyguluyorsunuz? Artcili/artcisiz kullanim da hangi degerleri onerirsiniz? Tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Yeni lastik siparisimi verdim. Yarin taktirdikdan sonra performansi soylerim.
    Ben 28-32 (ön-arka) psi basıyorum havayı.Yalnız hatırlatmakta fayda var ; lastikler soğukken hava basın.
    Bu arada Traveler , yeni lastiklerle çok performanslı bir sürüş yapma hemen. Lastik rodajı denen birşey var
    Traveler ve fedora bunu beğendiler.

Tabi tabi 150-200 km rodaj suresi idi sanirim. Taktirirken ustaya sorarim. Ya ben bunlari nasil goturecem? ip veya agim da yok. Michelin Man gibi lastikleri belime mi dolasam? :D
    sailor33 bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Tabi tabi 150-200 km rodaj suresi idi sanirim. Taktirirken ustaya sorarim. Ya ben bunlari nasil goturecem? ip veya agim da yok. Michelin Man gibi lastikleri belime mi dolasam? :D
    Artçı olarak birini bulacaksın o tutacak sen kullanacaksın. Lastik rodajında genelde 500km baz alan çoğunlukta.
    Traveler bunu beğendi.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

WINDFORCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam , bir süredir Forumu ziyaretçi olarak takip ediyorum ve Rks Titanic 150 başta olmak üzere , Tvs Apache başlığından 100 sayfalık mesaj okudum.

İlk vitesli Motor deneyimim olacak , uzun süredir Bisiklet kullanıcısıyım.

Araştırmalarım sonucu İki motor'da aynı yumurta ikizi gibiler , aralarında uçurum yaratacak bir fark göremiyorum , ancak 2 motordan hangisini tavsiye etmeliyim ?

Bana Göre Rks Titanic 150'nin artı yanı : Kasa yapısı ve Titreşimin Apache'ye göre daha az olması.
    TVS Apache'nin artı yanı : Dijital Kilometre saati ve daha çok olumlu kullanıcı yorumu ve satış piyasası.

Siz ne diyorsunuz arkadaşlar ? Hangisini tercih etmeliyim ?

Ekleme : Yaş 21 , 1.75 Boy ve 67 kiloyum.Titanic 150'nin üzerine oturma şansı buldum , sanki benim için üretilmiş gibi rahattı

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı WINDFORCE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam , bir süredir Forumu ziyaretçi olarak takip ediyorum ve Rks Titanic 150 başta olmak üzere , Tvs Apache başlığından 100 sayfalık mesaj okudum.

Araştırmalarım sonucu İki motor'da aynı yumurta ikizi gibiler , aralarında uçurum yaratacak bir fark göremiyorum , ancak 2 motordan hangisini tavsiye etmeliyim ?

Bana Göre Rks Titanic 150'nin artı yanı : Kasa yapısı ve Titreşimin Apache'ye göre daha az olması.
    TVS Apache'nin artı yanı : Dijital Kilometre saati ve daha çok olumlu kullanıcı yorumu ve satış piyasası.

Ekleme : Yaş 21 , 1.75 Boy ve 67 kiloyum.Titanic 150'nin üzerine oturma şansı buldum , sanki benim için üretilmiş gibi rahattı
    Cevabı kendiniz vermişsiniz zaten. Kullanıcılar daha memnun ise gerisi teferruat. Rks yi yakından gördüm. Dediğiniz gibi çok benziyor. Ama parça kalitesi olarak tvs kadar mıdır bilemicem
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150

Rks Titanic 150 kullanıcısından alıntıdır.
    Motosikletin titreşim konusunda fena olmadığını okumuştum konuda. Ancak ben titreşimi hiç bu kadar beklemiyordum . Tvs Apachi ile aynı. Ya ben çok abartıyorum Ya da aldığım motosiklette sorun var. Bide o cızırtı bundada var, sanki önden geliyormuş gibi.
    Hayırlısı bakalım
    menşeyi ile ilgili alıntıdır.
    KEEWAY avrupa tescilli bir ÇİNLİ şirketler grubuna ait. bu grubun motosiklet ürünlerinin merkezi MACARİSTANDA. ülkemizdeki bazı modelleri, RKS ismi ile geliyor. yani RKS=KEEWAY= ÇİNLİ
    kısacası sözde balansör var seramik piston azot gazlı vs,vs,vs hepsi hikaye tvs den şaşma kafan rahat olsun...

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150

Rks markasının kalitesini bilmiyorum ama bence en önemlisi iki markanın ve dolayısıyla motosikletin kaletisini karşılaştırman lazım. Tvs de bi hondayla bi yamahayla yarışıyosa...

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150

dostum titreşim cızırtı falan bunları kafana takma... ülke şartlarında 4 - 5 bin TL ye alınan motorların verdiği keyfin yanında çok da önemli şeyler değil... rks de dıştan güzel kalıplı bir motor... ben de beğeniyorum onu ama hiç kullanmadığım için birşey diyemeyecem... ama tvsyi 11000 kmdir kullanıyorum sorunsuz makina... bakımını yap gerisi karışma... güven veriyor yani... en elektronik aksamı km saati... o da basınçlı suyla yıkarsan ve su kaçarsa bir iki gün sapıtıyo sonra kendine geliyor... tvs gözü kapalı al... ben cc büyütmek için satıyorum şu an inan kaç sefer ilandan indirdim kıyamadım o derece memnunum ama artık yaz bitmeden büyük cc ile dolaşayım diyorum... ben de 100 sayfa pulsar okudum ondaki sıkıntılardan birisi insanı canından edecek cinsten... bizim motorlarımızda böyle bir sıkıntı yok çok şükür... 150 cc motor... uzun yolu iyi öldürmüyor da güldürmüyor da... yani saatte 100-110 km hız ile bayır yukarı çıkarsın... şehir içi ataklığı iyi... tipi sivrisinek gibi değil aksine gören 300 cc 500 cc diyor... istersen çantala touring yap istersen çanta takma spor motor olsun... varsın titresin önemli değil... arıza çıkartıp yolda bırakmsın da... kaskını montunu eldivenini de düzgünce al keyfine bak...
    kdiner ve t.madde bunu beğendiler.

WINDFORCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum titreşim cızırtı falan bunları kafana takma... ülke şartlarında 4 - 5 bin TL ye alınan motorların verdiği keyfin yanında çok da önemli şeyler değil... rks de dıştan güzel kalıplı bir motor... ben de beğeniyorum onu ama hiç kullanmadığım için birşey diyemeyecem... ama tvsyi 11000 kmdir kullanıyorum sorunsuz makina... bakımını yap gerisi karışma... güven veriyor yani... en elektronik aksamı km saati... o da basınçlı suyla yıkarsan ve su kaçarsa bir iki gün sapıtıyo sonra kendine geliyor... tvs gözü kapalı al... ben cc büyütmek için satıyorum şu an inan kaç sefer ilandan indirdim kıyamadım o derece memnunum ama artık yaz bitmeden büyük cc ile dolaşayım diyorum... ben de 100 sayfa pulsar okudum ondaki sıkıntılardan birisi insanı canından edecek cinsten... bizim motorlarımızda böyle bir sıkıntı yok çok şükür... 150 cc motor... uzun yolu iyi öldürmüyor da güldürmüyor da... yani saatte 100-110 km hız ile bayır yukarı çıkarsın... şehir içi ataklığı iyi... tipi sivrisinek gibi değil aksine gören 300 cc 500 cc diyor... istersen çantala touring yap istersen çanta takma spor motor olsun... varsın titresin önemli değil... arıza çıkartıp yolda bırakmsın da... kaskını montunu eldivenini de düzgünce al keyfine bak...
    Çok açıklayıcı bir yorum olmuş hocam , teşekkür ederim.Bin lira fazladan verip kafanın rahat olması önemli.Rks'ye ne kadar sıcak baksamda , bir türlü güven duygusunu sağlayamadım motora karşı.Yeni kasa Tvs arayışına başlayacağım kısmet olursa.

emreengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    ARKADAŞLAR MOTORA 4'LÜ DÜĞMESİ YAPTIM ÇOK GÜZEL OLDU TAVSİYE EDERİM, YAPILIŞINIDA ANLATTIM PAYLAŞIYORUM BELKİ BİRİNE FAYDASI OLUR

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/150993-4%27lu-baglama.html

quattromeb bunu beğendi.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Dostlar üzülerek de olsa artık büyümek zamanı.... mantıklı pazarlık söz konusu olabilir... motor bakımlı insan motoru... eski mesajlarıma bakabilirsiniz... alan gerçekten pişman olmaz...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3102241/detay/

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    motorun arkasına çapraz bağla sıkıntı olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

7 aydır kullanıyorum +şekil +atik +yakıt tas. +piyasası +parça ucuz -100ün üzerine çıkınca basamaklardan kıpraştırmaya başlıyor
    gerçi eksi olaya çözüm bulanı görmüştüm forumda..
    Ön frene saygı duyuyorum

Merhaba arkadaşlar,

Lastik konusu bir çok kere geçti kusura bakmayın ama. 2012 Model eski kasa TVS için Metzeller ME22 Almak istiyorum. Tubeless olacak. Ölçüleri ne olmalı? Ayrıca nerden alabilirim?

Ayrıca motor 17000 km de şu an. dünden beri manifolt kısmından 5000 devir civarında bir zırıltı gelmeye başladı. Ara ara geliyor ses. Fikri olan varmı?

Teşekkürler.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı VaMpIrE181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Lastik konusu bir çok kere geçti kusura bakmayın ama. 2012 Model eski kasa TVS için Metzeller ME22 Almak istiyorum. Tubeless olacak. Ölçüleri ne olmalı? Ayrıca nerden alabilirim?

Ayrıca motor 17000 km de şu an. dünden beri manifolt kısmından 5000 devir civarında bir zırıltı gelmeye başladı. Ara ara geliyor ses. Fikri olan varmı?

Teşekkürler.
    http://www.motolastik.com/Metzeler-3...ME-22-pmu27183

http://www.motolastik.com/Metzeler-350-18-TT-RF-62P-ME-22-pmu27182

Taktırırken lastiklerin yönüne dikkat et. İnternetten de alabilirsin elden de. Ben elden Michelin aldım taktırma parası vermedim.

Zırıltı konusunda da büyük ihtimalle bir yerlerin vidası gevşemiştir. Veya sakal da yapıyor bazen zırıltı.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    15w50 motul deneyimim 200km oldu motora binemiyorm sadece işe gidip gelirken 5 km fln toplam.. haliyle motor isinmiyo bile nerdeyse stop ettigimde..
    Bana soracak olursaniz,şehir ici kisa mesafe yapiyosaniz 10w40 daha iyi.. 15w50de motor isinana kadar saçmaliyor gitmiyor.. ama isindiktan sonra uzun yolda daha iyi diye dusunuyorm.. kontak actiginizda 20km ustu yapmiyosaniz 15w50 şahsen tavsiye etmiyorm.. ^^
    sailor33 bunu beğendi.

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motolastik.com/Metzeler-3...ME-22-pmu27183

http://www.motolastik.com/Metzeler-350-18-TT-RF-62P-ME-22-pmu27182

Taktırırken lastiklerin yönüne dikkat et. İnternetten de alabilirsin elden de. Ben elden Michelin aldım taktırma parası vermedim.

Zırıltı konusunda da büyük ihtimalle bir yerlerin vidası gevşemiştir. Veya sakal da yapıyor bazen zırıltı.
    Teşekkür ederim. Bu iki linkteki üründe aynı gözüküyor. Ön arka lastik ebatları farklı diye biliyorum. Yanılıyormuyum?

Ayrıca zırıltı konusunda sürat motor egzoz içi dagılmış dedi. Egzozcuya yönlendirdi. Egzozcu ise sesi duyamayıp ses oldugunda gel bakalım dedi.
    Enteresan bir şekilde zırıltı yola cıktıktan 3-4 km sonra başlıyor ve durduktan 1-2 dk sonra kesiliyor.. gaz verdikçe zırıltı oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler