Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    arkadaşlar yarın inşallah haftalık iznimde kuşadası'na servis gidicem ilk bakım için önceden arayıp randevü falan almak lazım mıdır acep hiç aklıma gelmedi bugün bi arkadaş dedi var mıdır böyle bir vaziyet ?
    bu arada kuşadası'nda olanınız varsa da görüşebiliriz
    ne imzası beaaa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar motorumu dün öğlen aldım allaha şükür şuan 28km de kız gibi garajda yatıyor.ramço sana haber verecektim ama telfon falan yok internet kullanma imkanıda olmayınca haberleşemedik sen galiba pendik taraflardasın bende sultanbeylideyim yakınız yani bi ara buluşalım bi çay içelim hem bbenim motorun saatini ayarlayamadılar recep amcada ramçoya baktır oda yapamazsa problem var derse 500 bakımında değiştirelim dedi. ilk izlenimlere gelince daha bişey anlamadım sadece şu bariz ortada 500 bakımından önce motor tam anlamıyla oturmuyor şuan benim depo falan sallanıyor sağa sola arka frende baya boşluk var çok aşada kavrıyor falan gibi ayar isteyen şeyler var bunlar zamanla oturunca güzel olucak.şimdilik 28km de pek anlatabileceğim bişey yaşamadım motorumla.
    adamım apache ilk 1000 km sonra kendini sevdiriyor... km 5000 olduktan sonra tadından yenmiyor... buluşuruz yer mekan fark etmez çayda içeriz çorbada.........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motosikletle geçirdiğim iki günde çevremdeki insanları motosiklete bakışı.

-------------------------------
    A: Abi bu motosiklet ne kadar ?
    BEN: Ne kadarlık gibi görünüyor ?
    A: 6.000 veya 8.000 tl
    ------------------------------

------------------------------------------------
    B: OOO bu 250cc'lik dimi. İbreyi dayarsın 160-180
    BEN: Yok bu 150cc lik motosiklet.
    B: (SYSTEM ERROR!!!)
    -------------------------------------------------

-------------------------------------------------
    C: Çok yakar bu be...
    BEN: km'de 0.07 krş yakıyo.
    C: Ya yeme beni olum...
    --------------------------------------------------

Evet arkadaşlar yoldan geçerken birçok insanın motosiklete dikkatlice baktığını fark ediyorum 2 gündür.

Tabi yukarıdaki bu diyalogların ve bu bakışların sebebi, Motosikletteki ağır görüntüsü ve rengidir. Motor sesini hiç saymıyorum zaten...

Motosikleti
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HERKEZE GüNAYDIN..
    Bakıyorumda apache cilerin yüzü gülüyor valla
    evet arkadaşlar 500 km ye kadar hiçbir sesi, ayarsızlığı kafaya takmayın benim motor şuan 1800 küsür inanın motordan inesim gelmiyor ve tek ses egzos dan geliyor. Oda egzos sesi
    ben motorun bujisini değiştirdim ngk iridium yaptım. Motorun gürültülü çalışması kayboldu arkadaşlar. Honda cg de bir ses vardır biliyorsanız gaz verdikce civ civv yapar. Aynı ona benzer bi ses oldu çok hoşuma gidiyor. Motor gaz açtıkça gidiyor valla
    ngk nın tam olarak hangi bujisini taktın......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

koreay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 KIRMIZI
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamım en son ben tespit yaptım.. dedik karbüratörden hava alıyor o yüzden fazla yakıyor o yüzden bilimum parçaları değiştirdik ama 200-250 arasından aşşağıya düşmedi orjinal eğzostu ile.. en son yaptığım ayarlarla 180-200 arası diyordu.... benim apache şuan 0.090 yakıyor ..... ybr 0.12 yakıyor...
    benimki 2000 de daha 13 kurusun altına ınmedi yaaa ödemişte öle guvenecegim bir motorcu da yok baksa ayarlasa . hız olarak ta duzde tek kısı 115 km (ıkı kısı 110 ) uzerıne cıkamadım henuz
    35 ZUS 73

Motosikleti
    Alıntı koreay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki 2000 de daha 13 kurusun altına ınmedi yaaa ödemişte öle guvenecegim bir motorcu da yok baksa ayarlasa . hız olarak ta duzde tek kısı 115 km (ıkı kısı 110 ) uzerıne cıkamadım henuz
    143 km rampa aşşağı gördü.. düzde hop diye 125 km ye çıkıyor..........

koreay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 KIRMIZI
    110 a hop dıye cıkıyorda 110 da sonra gıtmemek ıcın dırenıyor sankı
    35 ZUS 73

Motosikleti
    Alıntı koreay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 a hop dıye cıkıyorda 110 da sonra gıtmemek ıcın dırenıyor sankı
    hava ve subab ayarlarını kontrol ettir... yuvacık gezisinde 130 ile baya bir süzüldük... hatta 131 e çıktığım oldu......

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yokuş aşağıya denemedim ama düzde 125i çok rahat görüyor hantallık olmuyor hiçbir devir aralığında

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni modellerin karbüratörünün neyi farklı acaba
    bildiğim kadarıyla vakumlu eskilerle aynı bir deli kuyuya taş atıyor 10 akıllı çıkaramıyor o misal bizim motor satıcılarıda

Motosikleti
    apache ile uzun yolculuklara uzanacağım..

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    ngk nın tam olarak hangi bujisini taktın......
    IRIDIUM IX kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

ramço senin ağzın ne söylüyor kardeşim sen bu motoru nasıl açtın gözünü seveyim? Benim motor 135 i geçmedi :\ sen 143 diyorsun. şu işin sırrını bizede ver gözünü seveyim

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Yanında cbf cb ybr felan kalmıyor yeter max 143 gördü 14 diş olmadan görmesi zor hatta imkan vermiyorum yada sapıtmıs vaziyette yokuş var mesela halıcıoglu na giden yokusta e5 den girerken orada 155 bile gören olur inanırım ama yokuş bitince nerde durur bilemem
    www.erkakurye.com

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Ramço abi rüzgar arkandan kasırga gibi esmiş olmalı 143 km
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramço abi rüzgar arkandan kasırga gibi esmiş olmalı 143 km
    siz hayal görüyorsunuz.. bu motor düzde 125 i çok rahat görüyor... rampa aşşağı ise 143 yaptım.. bak rampa aşşağı diyorum....

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    IRIDIUM IX kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

ramço senin ağzın ne söylüyor kardeşim sen bu motoru nasıl açtın gözünü seveyim? Benim motor 135 i geçmedi :\ sen 143 diyorsun. şu işin sırrını bizede ver gözünü seveyim
    ön dişli 13 yerine 14 olacak.. egzost subab ı biraz açık olacak... rüzgar olmayacak ve rampa aşşağı olacak....

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ön dişliyle oynayınca motor garanti dışı kalıyormu? gerçi değişecek olsamda rodajdan sonraya bırakırım motoru zorlamamak lazım şimdilik. ramço birde sana tel nomu yolladım buluşma falan olursa haberleşmek için

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

birde bi sorum olacak bu ön tekerden tık tık tık diye bi ses geliyo her turda eğilip baktım balatanın orda bi zamazingo açılıp kapanıyo kapanırken tık tık ediyo her turda o neyin zamazingosudur?

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    arkadaşlar büyük ihtimal yarın apachemle vedalaşacagım. bugün birisi gelip baktı anlaştık yarın sabah bir aksilik çıkmazsa satış verecegim.

şimdi kara kara düşünüyorum ne alsam diye. aslında scooter düşünüyorum fakat 3500 civarı ne alsam hem alırken hem kullanırken hemde satarken beni üzmez. daha önce 2008 dylan vardı. motor çok güzel fakat yedek parça fiyatları ürkütücü boyutta. temizini bulsam oda ayırdıgım bütçemin üzerinde olacak.

bir aklım diyor kymco super8 al fakat kymconun hiçbir modelini deneme şansım olmadı. yedek parça durumu nedir. ufak bir sıkıntıda motor yatarsa diye düşünüyorum.

birkaç model önerinde araştırayım. sezonda motorsuz kalmak zor olacak. en kısa zamanda almam gerekli.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön dişliyle oynayınca motor garanti dışı kalıyormu? gerçi değişecek olsamda rodajdan sonraya bırakırım motoru zorlamamak lazım şimdilik. ramço birde sana tel nomu yolladım buluşma falan olursa haberleşmek için

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

birde bi sorum olacak bu ön tekerden tık tık tık diye bi ses geliyo her turda eğilip baktım balatanın orda bi zamazingo açılıp kapanıyo kapanırken tık tık ediyo her turda o neyin zamazingosudur?
    rodajdan sonra değiştir dişliyi... şimdi baktım özel mesajlara yoktum öğleden sonra... 05432562354 numaram benim...
    ön tekerden gelen tık sesi olmaması lazım... bence km okuyucusu tam oturmamıştır büyük ihtimal... sökülüp ön teker yeniden takılmalı..

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    siz hayal görüyorsunuz.. bu motor düzde 125 i çok rahat görüyor... rampa aşşağı ise 143 yaptım.. bak rampa aşşağı diyorum....

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

ön dişli 13 yerine 14 olacak.. egzost subab ı biraz açık olacak... rüzgar olmayacak ve rampa aşşağı olacak....
    haaa şu mesele :O bende diyorum benim motordamı sorun var. Ben hemen değiştireyim öyleyse ön dişliyi

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar büyük ihtimal yarın apachemle vedalaşacagım. bugün birisi gelip baktı anlaştık yarın sabah bir aksilik çıkmazsa satış verecegim.

şimdi kara kara düşünüyorum ne alsam diye. aslında scooter düşünüyorum fakat 3500 civarı ne alsam hem alırken hem kullanırken hemde satarken beni üzmez. daha önce 2008 dylan vardı. motor çok güzel fakat yedek parça fiyatları ürkütücü boyutta. temizini bulsam oda ayırdıgım bütçemin üzerinde olacak.

bir aklım diyor kymco super8 al fakat kymconun hiçbir modelini deneme şansım olmadı. yedek parça durumu nedir. ufak bir sıkıntıda motor yatarsa diye düşünüyorum.

birkaç model önerinde araştırayım. sezonda motorsuz kalmak zor olacak. en kısa zamanda almam gerekli.
    kymco gayet kaliteli bi motor bende hala duruyor abim biniyor agility 125 komforsuz çok sağlam bi motor taş gibi makine zaten binince taşa oturmuş gibi hissediyosun parça sıkıntısı istanbulda yok kadıköyde aydın usta aydın motor kymcoda tek.. azcık sık kendinide xting 250lik var ona yapış derim

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sezer kymco dan korkma tereddütsüz alabilirsin..scooter segmentinde kymco nun yeri ayrıdır ;) bende düşündüm bir ara agılıty cıty 200i alacaktım..hiç düşünmeden alabilirsin..seramik kaplı silindir kullanan nadir scooterlardandır kymcolar ve taş gibilerdir..kaliteli ve seni üzmez..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler