Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke öyle bir imkan olsa. Bende çok isterim. İşten güçten fırsat olsa Antalya'ya bile teker döner aslında
    geldiğinizde söylemezseniz günahı nebali boynunuza haa her daim başım üstüne yeriniz var.
    sailor33 ve t.madde bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirin gerecek yeri kalmadıysa, dişlilerin bıçak gibi olduysa değişim zamanı gelmiştir yoksa gerek yok..
    Karbürator eğer motor öksürme yapıyosa, gitmiyosa , hissediyosan motorun saçmaladığını o zaman baktırırsın yoksa gerek yok. Tahliye borusunun bağlı oldugu bi düz vida var.o gevşemiştir onu sıkarsan akmaz.
    debriyaj ve gaz telin iyice yumuşadıysa değiştir yoksa gerek yok,gerdiğn halde yumuşaksa kopmaya yakın demektır.. 20bın kmdır sorunsuz benım..
    eyv hacım bi bakayım dediklerine...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim Yoldaş 11000 oldu daha alalı bir yıl olmadı
    garanti den değişen parçalar
    arka amortusor ler 500 tl tahmini
    Hız sensör okuyucu 75 tl
    Km saati ve gösterge de degisecekti keyfe keder olduğundan kabul etmedim (km sifirlanacagi icin)

Onuda fiyata dahil etsek 1000 liraya yakın bir maliyet var ve benim daha bir yılı aşkın sürem var karar senin haa şunu da unutma gerçek servis sensin.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

benim Yoldaş 11000 oldu daha alalı bir yıl olmadı
    garanti den değişen parçalar
    arka amortusor ler 500 tl tahmini
    Hız sensör okuyucu 75 tl
    Km saati ve gösterge de degisecekti keyfe keder olduğundan kabul etmedim (km sifirlanacagi icin)

Onuda fiyata dahil etsek 1000 liraya yakın bir maliyet var ve benim daha bir yılı aşkın sürem var karar senin haa şunu da unutma gerçek servis sensin.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

quattromeb merhaba
    sen 160 km yolu ''hiç gaz kesmeden gidiyorum'' derken neyi kastediyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

http://i.hizliresim.com/rVg371.jpg
    http://i.hizliresim.com/VLl0mP.jpg
    http://i.hizliresim.com/4kLP4Y.jpg
    http://i.hizliresim.com/rVg3rz.jpg
    sailor33 seni kıskandım bende fotoğraf yukledim
    hacım aliağada çalıştırıyorum motoru menemene gelmeden otobana giriyorum gaziemire kadar yavaşlamak yok saatte ortalama 100-110 km hızla yani... sonra gaziemirden havaalanı kavşağına kadar nispeten yavaş gidip sonra ahmetbeyli sahile kadar yine hızlı gidiyorum... ahmetbeyli sahilden pamucak kavşağına kadar yaklaşık 8 kmlik keskin virajlı bir yol var... mıcır dökmüşler ortalama 40 km hızla gidiyorum... sonra yine hızlanıyorum... yani ışıklar haricinde hiç durmuyorum desem yeridir...

Bu aralar cok ilginc seyler dusunuyorum. Harley Davidson motorlarin da arka tekerden dolayi plakanin zincirin hemen arkasina konuldugunu biliyorsunuzdur, ben de boyle bir sey yapmayi dusunuyorum. Cafe Racer demek biraz fazla kacar ama kendi capim da dusuk butce ile motorum da farkliliklar yaratmak istiyorum. Sonucda cogumuz bu alete eglence icin biniyoruz.

Bugun tam da bu konu aklimdayken yolda onumdeki Chopper'in plakaligi gorunce "iste tam aradigim sey" dedim. Arka sol teker 22lik vidanin uzerine takiyorlar bunlari. Montaji gayet kolay ama aklim da iki soru var. Birincisi eger camurlugu cikarirsam camurluk gorevini yapamadigi icin ne gibi olumsuzluklar ile karsilasirim, ikincisi ise sinyaller nereye montajlanacak? Eger akliniza olusabilecek baska dogacak sorun geliyorsa paylasabilirsiniz.

Dedigim gibi modifiye isini cok severim. Eger projemi tamamlarsam cok guzel bi' goruntu olacagina inaniyorum. Hep teknik konulardan konusacak degiliz ya, biraz da isin eglencesine bakalim..

Motosikleti
    ybr 125-r25

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Alıntı tylerdurden1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri yok mu bana mı öyle geldi.. Koruma demiri sökülüyse hep şüphelenmişimdir sağa sola yattığını gizlemek için söktüklerini düşünüyorum. Bi de ekstraları var onlara göre de fiyatı uygun geldi bana yeni kasa olmasına rağmen..

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Motorun genel temizliğine(kaza v.s.) bir şey diyemem ama, fiyat olarak bence çok ucuz.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    ön jant yeni takılmış gibi duruyor. önden kazalı olma ihtimali var bence bir araştır derim.

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    motorun sol denge topuzu yok.emre cınar kardesımızın dedıgı gıbı ön jant çok yenı duruyor bu motor kazalı degılse bende bıse bılmıyon

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Kazası yok diyor ama vazgeçtim.Zaten İzmire gitmek zor gelirdi buradan bakayım birşeyler

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ön çamurlukta değişmiş sanırım. Şeritleri yok

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Ayak üstü dedektif de olduk anasını satiyim (aslında çaldıran gülücüğü koyacaktım ama telefondan yapamadım )

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    benim motoru 4100 TL ye vereyim sana... kazasız, ufak tefek çizikleri olan, ekstrasız ama ekstra bakımlı insan motoru...

Isiklandirma ne kadar yapilabiliyor Apache'ler de? Elektrik tesisati yeterli kaliyor mu? Kafa farina mercek far, yanlara iki adet sis fari ve iki adet ekstra aydinlatma takmak istiyorum. Arkaya da cakar far.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isiklandirma ne kadar yapilabiliyor Apache'ler de? Elektrik tesisati yeterli kaliyor mu? Kafa farina mercek far, yanlara iki adet sis fari ve iki adet ekstra aydinlatma takmak istiyorum. Arkaya da cakar far.
    O senin fantezi dünyana kalmış. Nasıl birşey istiyorsun ? Misal;

Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Yok abi pavyon tarzi degil :D 2-3 basit isiklandirma cok abarti seyler degil.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Yok abi pavyon tarzi degil :D 2-3 basit isiklandirma cok abarti seyler degil.
    Led ışıklar kullanacaksın o zaman küçük dokunuşlarla. Fazla abartmadan
    Traveler bunu beğendi.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Statoru guclendirmeden dedklerini yaparsan akun 2 gun dayanir farlar acik gezdigin surece ^^ apacheye gelmez fazla elektrigi zorlamak ..

Işe girdim 1 haftadir pek bakamiyorm eve cok geç geliyorm..yeni girdm daha okudm (: motorada pek binemiyorm.. Allah muhabbetinizi artirsin ^^
    Traveler bunu beğendi.

Ben de iki aydir issizim. :( Peki stator nasil guclendirilir, kisaca yapmam gereken adimlari anlatirmisiniz isiklandirma hakkinda?

Motosikleti
    apachi rtr 150
    herkeze kazasiz belasiz sürüşler. bana dişli zincir seti ve filitreleri tedarik edebileceğim yer adres web olabilir verebilirmi bilenler güvenilir.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Ben de iki aydir issizim. :( Peki stator nasil guclendirilir, kisaca yapmam gereken adimlari anlatirmisiniz isiklandirma hakkinda?
    Surat motordan 50tl verip ya statoru sokturup sargilari guclendirceksn yada yeni stator alcaksn 130tl duruma gore.. sonra takarsn xenonu rahatca.. yoksa 2 sisten fazla bisi takma zorlarsn.. bende xenon haric hepsi var ama surekli acik tutmuyorm..
    Traveler bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler