Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    An itibarı ile ipone 10/40 yağımı 12 bin km de değiştirdim. Herhangi bir eksilme yoktu yağda. Şuan yine ipone un 15/50 sentetik yağını koydum. Herhangi bir sıkıntı yaşarsam buradan yazarım dostlar. (ulen o değilde tvs kardeşliği + 15/50 kardeşliğine döndü bizim olay )
    Aynen abi
    drej73 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Yağı değişip bi 15 20 km deneme turu attım.. Vites geçişlerim henüz tam düzelmedi Shell yağın etkisi devam ama motor çok çok rahatladı.. akıyo yine eskisi gibi motul 10w40 yada 15w50 ikiside harika yağlar.. 15w50 ile biraz zaman geçirmem lazım şuan için bi fark göremiyorum ^^
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Selamlar, disklerinize nasil bakim yapiyorsunuz acaba? Her yikamadan sonra zincir yaglamak gibi, motor yagini belirli araliklarda degistirmek gibi disklerin de bakimi nasil olmali? Motul P2 diye balata spreyi var, bundan kullanmak faydali midir? Yoksa diskler sadece balatalarin tutma oranlari dustugun de sprey ile mi temizlenir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Bir de yag filtresini degismek icin Surat Motor'dan orjinal yag filtresini aldim, degistirirken cikan filtre ile aldigim filtrenin disari bakan metal kisminin metalik rengi, yazilari farkli idi. Yan sanayi olabilir mi fikri geldi benim de aklima. Cikan filtreyi de ayni yer de degistirmistim halbuki. Meraktan sordum yoksa onemli degil..

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı değişip bi 15 20 km deneme turu attım.. Vites geçişlerim henüz tam düzelmedi Shell yağın etkisi devam ama motor çok çok rahatladı.. akıyo yine eskisi gibi motul 10w40 yada 15w50 ikiside harika yağlar.. 15w50 ile biraz zaman geçirmem lazım şuan için bi fark göremiyorum ^^
    İzmir de uzun yolda ortaya çıkıyor 15W50 nin farkı (:
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Arkadaşlar merhaba. Bende motoruma komple egzoz arıyorum krom. Bildiğiniz satan bir yer Yada uyacak başka model bi motorun egzozu var mı

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Bende motoruma komple egzoz arıyorum krom. Bildiğiniz satan bir yer Yada uyacak başka model bi motorun egzozu var mı
    al egzozu eline var sanayiye bırak kromcuya uğra ertesi gün olsun sana krom egzoz
    mozgur ve drej73 bunu beğendiler.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    nerden alıyorsunuz bu motul'u nekadara alıyorsunuz ben antepte 10 tane yağcıya gittim motorcuya gittim hepsi öyle bir yağmı var diyor daha önce kullanmıştım burda büyük bir motorcu vardı ondan almıştım şimdi ondada yok.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Abicim kullanışlı olur dimi eski rengine dönmez 😂

Apache abilerim sifir apache almayi dusunuyorum 2013 modeller 4950 tl almaya degermi bu paraya yakit performans nasildir taksitli alcam motoru 2013 le 2015 arasinda fark varmi

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Alıntı GYNK14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache abilerim sifir apache almayi dusunuyorum 2013 modeller 4950 tl almaya degermi bu paraya yakit performans nasildir taksitli alcam motoru 2013 le 2015 arasinda fark varmi
    Neye göre kime göre "değer mi" diye sorasım geldi?

Parasini hak eden bir motormu

ysf_joseph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2012
    Beyler motor yağsız kalmış. Bugün tamire götürdüm. Tamirci piston, egzantrik zinciri gömlek değişecek dedi en az. Daha da masraf çıkabilir dedi. Tabi artı olarak yağ ve işçilik var. Tahmini masraf ne kadar çıkar? Tecrübesi olanlardan yardım bekliyorum.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Parasini hak eden bir motormu
    Ataol Behramoğlu

Vites gostergesi varmi 2013 modellr 2015 model arasinda bir fark varmi

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    değer 13 le 15 arasında fark yok satacaksan 15 i daha kolay satarsın bide 13 ün vizesini seneye yaptıracan

vites göstergesi yok

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, disklerinize nasil bakim yapiyorsunuz acaba? Her yikamadan sonra zincir yaglamak gibi, motor yagini belirli araliklarda degistirmek gibi disklerin de bakimi nasil olmali? Motul P2 diye balata spreyi var, bundan kullanmak faydali midir? Yoksa diskler sadece balatalarin tutma oranlari dustugun de sprey ile mi temizlenir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Bir de yag filtresini degismek icin Surat Motor'dan orjinal yag filtresini aldim, degistirirken cikan filtre ile aldigim filtrenin disari bakan metal kisminin metalik rengi, yazilari farkli idi. Yan sanayi olabilir mi fikri geldi benim de aklima. Cikan filtreyi de ayni yer de degistirmistim halbuki. Meraktan sordum yoksa onemli degil..
    Takılma bu tür şeylere..

Arkadaşlar öğlen başladığım zincir dişli seti - Göbek rulmanları değişimi - lastik patlağı tamiri işini 1 saat önce fln bitirdim..
    yeni dişli ve zincirlerle motor resmen kendine geldi.. bilyeler iyi durumdaydı ama yinede değiştirdim her ihtimale karşı..temizledim yağladım zinciride..
    Yeni yağ ve dişli seti ile motor değişti , bambaşka oldu..
    Lastiğim de ufak bi patlak vardı 2 günde bi hava takviyesi istiyodu.. tekeri sökmüşken onuda yaptırayım dedim içerden sıcak yama yapıldı.. Bu işide hallettim çok şükür baya rahatladım..

07DFB18 Ercan abi tekrar teşekkür ederim.. Üşenmeyip benim için koşturup malzemeri aldığın, emek ettiğin ve üstelik kargo parasını bile ödediğin için.. Senin gibi güzel insanların olduğunu bilmek beni mutlu ediyor.. İyiki varsın (: Beni çok büyük rahatlattın.. Montaj aşamasında bile telefonla destek oldun (:

Eski ve yeni durum..

sailor33, 07DFB18, Apices ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı omerfari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değer 13 le 15 arasında fark yok satacaksan 15 i daha kolay satarsın bide 13 ün vizesini seneye yaptıracan

vites göstergesi yok
    Hocam 2013 le 2014 arasinda 400 tl var 2015 model ise 5800 lerde ozellik tip olarak 2013 le farkli yoksa onu almak daha mantikli degilmi

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Takılma bu tür şeylere..

Arkadaşlar öğlen başladığım zincir dişli seti - Göbek rulmanları değişimi - lastik patlağı tamiri işini 1 saat önce fln bitirdim..
    yeni dişli ve zincirlerle motor resmen kendine geldi.. bilyeler iyi durumdaydı ama yinede değiştirdim her ihtimale karşı..temizledim yağladım zinciride..
    Yeni yağ ve dişli seti ile motor değişti , bambaşka oldu..
    Lastiğim de ufak bi patlak vardı 2 günde bi hava takviyesi istiyodu.. tekeri sökmüşken onuda yaptırayım dedim içerden sıcak yama yapıldı.. Bu işide hallettim çok şükür baya rahatladım..

07DFB18 Ercan abi tekrar teşekkür ederim.. Üşenmeyip benim için koşturup malzemeri aldığın, emek ettiğin ve üstelik kargo parasını bile ödediğin için.. Senin gibi güzel insanların olduğunu bilmek beni mutlu ediyor.. İyiki varsın (: Beni çok büyük rahatlattın.. Montaj aşamasında bile telefonla destek oldun (:

Eski ve yeni durum..
    http://www.imgim.com/11756514_102077...26182066_n.jpg
    http://www.imgim.com/11756460_102077...20161723_n.jpg
    http://www.imgim.com/11774594_102077...56147883_n.jpg
    lafı bile olmaz Enes kardeşim elimizden geldiği kadarıyla yakınlarımıza yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bizlere...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim kullanışlı olur dimi eski rengine dönmez ��
    hangi şehirde olduğunu bilmediğimden adam gibi bir yere yaptırırsan egzozun boğaz kısmı hariç 2 yıl sıkıntısız kullanırsın...
    EneS_Turker ve t.madde bunu beğendiler.

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Hocam 2013 le 2014 arasinda 400 tl var 2015 model ise 5800 lerde ozellik tip olarak 2013 le farkli yoksa onu almak daha mantikli degilmi
    satmayacaksan mantıklı bende 13 de 12 model almıştım 700 tl aşağıya

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Joseph abi, Bizim abi yaptırdı abicim sürat motorda. Silindir Değişti 180 cc falan Yaptık demişler. Motoru getirdi motordan ses gelmeye başladı. Üst kapak kısa gelmiş vuruntu sesi geliyordu. Sonra egzantrik zinciri koptu. 1mm'lik conta kestirip falan tekrar Yaptılar. Hepsi 750 tl'ye maloldu Demişti. Sana tavsiyem cc büyütmek için aklına girmesinler. Orjinal olmuyor silindir orjinal olmayınca da herşey sıkıntı. Ama Şuan motor canavar gibi o ayrı 😂😂😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Alıntı ysf_joseph adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler motor yağsız kalmış. Bugün tamire götürdüm. Tamirci piston, egzantrik zinciri gömlek değişecek dedi en az. Daha da masraf çıkabilir dedi. Tabi artı olarak yağ ve işçilik var. Tahmini masraf ne kadar çıkar? Tecrübesi olanlardan yardım bekliyorum.

Joseph abi, Bizim abi yaptırdı abicim sürat motorda. Silindir Değişti 180 cc falan Yaptık demişler. Motoru getirdi motordan ses gelmeye başladı. Üst kapak kısa gelmiş vuruntu sesi geliyordu. Sonra egzantrik zinciri koptu. 1mm'lik conta kestirip falan tekrar Yaptılar. Hepsi 750 tl'ye maloldu Demişti. Sana tavsiyem cc büyütmek için aklına girmesinler. Orjinal olmuyor silindir orjinal olmayınca da herşey sıkıntı. Ama Şuan motor canavar gibi o ayrı 😂😂

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler