Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyete plakayı söyleyince kaydımı gördü Tescil kaydı Ahmet Payza - Motorsiklet olarak görünüyor dedi
    ee olay ne ozaman ne garip, ne saçma şeydir bu anlam veremiyorum bir türlü
    Aynısını benimde başıma gelmişti İşlem şu şekilde emniyet bütün bilgileri giriyor ve o dosyayı maliyeye gönderiyor normalde onların işi o dosyayı nakil vasıtalarına göndermek ama onlar götürmüyor sen emniyeti git ve dosyayı al sonra nakil vasıtalarına gidip kaydettir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs apache
    selam beyler ,
    Eksoza baya sardırmışınız son zamanlarda. Benim de merak ettiğim bir mevzu var acaba seleyi değiştiren kaplatan falan oldu mu. Kadıkoyde bir döşemeci rasgeldi sordum. Bizim sungerin ustune 2 3 milim sunger yapıştırırım kaplarım ama dedi yapışkan bir sure sonra tutmaz sıkıntı olur dedi. Özellikle daha rahat olması açısından bir uygulama yapan var mıdır acep.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabri kanka emre beni sever kirmaz alayim mi sana o egsozu 100liraya
    hemde tiger biliyosun
    Emre benim knkam önce ben alıcam Emre'den egzozu
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

japan_rules - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    25.000 km tecrübeden sonra birazda araba..
    arkadaşlar abiler merhabalar

fiyattan inmeyecektim ama bir taraftan da bi an önce arabaya spoiler almak geçti içimden verdim gitti. 270 liraya gönderdim.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı japan_rules adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar abiler merhabalar

fiyattan inmeyecektim ama bir taraftan da bi an önce arabaya spoiler almak geçti içimden verdim gitti. 270 liraya gönderdim.
    iyi fiyata vermişsin emre.. arabanda hayırlı olsun bu arada
    TRANSALP XL700

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    emre hayirli olsun araban
    kapisiriz artik

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    emre hayirli olsun araban
    kapisiriz artik
    naptın benim işi kaynakçı
    TRANSALP XL700

japan_rules - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    25.000 km tecrübeden sonra birazda araba..
    teşekkürler abilerim

Selami abi trafikte yakıt ortalamam 100 km de 5.4 yakıt konusunda yarışalım , senin motor 600lük olmuş

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı japan_rules adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler abilerim

Selami abi trafikte yakıt ortalamam 100 km de 5.4 yakıt konusunda yarışalım , senin motor 600lük olmuş

selaminin dobloyla kapışamazsın emre.. adam gırtlagına kadar doldurmuş, tekerde 140 hp veriyor. crazy doblocu selamiyle uğraşılmaz
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    crazy doblocu tabi kanka bizimkisi akil isi cilginlik

ama kanka senin.demiri bir yapmisim bir yapmisim hintliler gorse patentini isterler
    aksam.gel takalim hem kafayida cilalariz

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT

ama kanka senin.demiri bir yapmisim bir yapmisim hintliler gorse patentini isterler
    vaay eline sağlık kanka ama akşama müsait değilim yarın yada başka bi gün gelirim
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    KAWASAKİ-BAJAJ PULSAR 200NS 24HP
    Merhaba millet bende artık apache rtr 150 kullanıcısıyım eski motorum mondial kt125 di 10.000km kullanıp sattım apache motorumuda dün malatyadan ikinci el olarak aldım 2012 model 12500 km de 3100tl ye satın aldım bu motor hakkında çok önyargılıydım titreşimi olsun kalitesi filan ama motora bindikten sonra bütün önyargılar kayboldu motor umduğumdan kat kat güzel motoru gören herkes şekline bitiyor bizim akrabanın honda cbf250 si var yanyana park ettiğimizde millet cbf250 ye bakmıyor bile apache den gözünü alamıyorlar :D amcaoğlu tonla para verip aldı millet apachiyi görünce onunla dal geçiyor hakkaten güzel motorun fotoğraflarda göründüğünden daha güzel herkese tavsiye ederim beğenip aldım. yalnız benm motorda devir kesici erken devreye giriyor en son 118km yapabildim 9bin devirde kesiyor daha fazla gitmesine izin vermiyor nedendir acaba böyle olması iyimi yada bu bi sorun oluştururmu yorumlarınızı bekliyorum...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abi kayakçılık mı asıl meslek birkaç sorum olacak bu konuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Alıntı bayar123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba millet bende artık apache rtr 150 kullanıcısıyım eski motorum mondial kt125 di 10.000km kullanıp sattım apache motorumuda dün malatyadan ikinci el olarak aldım 2012 model 12500 km de 3100tl ye satın aldım bu motor hakkında çok önyargılıydım titreşimi olsun kalitesi filan ama motora bindikten sonra bütün önyargılar kayboldu motor umduğumdan kat kat güzel motoru gören herkes şekline bitiyor bizim akrabanın honda cbf250 si var yanyana park ettiğimizde millet cbf250 ye bakmıyor bile apache den gözünü alamıyorlar :D amcaoğlu tonla para verip aldı millet apachiyi görünce onunla dal geçiyor hakkaten güzel motorun fotoğraflarda göründüğünden daha güzel herkese tavsiye ederim beğenip aldım. yalnız benm motorda devir kesici erken devreye giriyor en son 118km yapabildim 9bin devirde kesiyor daha fazla gitmesine izin vermiyor nedendir acaba böyle olması iyimi yada bu bi sorun oluştururmu yorumlarınızı bekliyorum...

motorda devir kesici yok düz yolda gücü 9 bine kadar anca yetiyor yokuş aşağı 12 bin deviri görebilirsiniz

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi kayakçılık mı asıl meslek birkaç sorum olacak bu konuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

motorda devir kesici yok düz yolda gücü 9 bine kadar anca yetiyor yokuş aşağı 12 bin deviri görebilirsiniz
    devir kesici yoksa motor neden peki 118den yukarı çıkmadı. yokuş aşağı zorlamama rağmen tekleme yapıyor üzerine çıkmıyor motorun bütün bakımları da yapılı yağı yeni hava filtresi yağ filtresi filan hepsi yeni yapıldı neden 130 yapamıyorum herkes en az 130 yapabildiğini söylğyor bu arada dişliler de orjinal değişmedim

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bayar123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir kesici yoksa motor neden peki 118den yukarı çıkmadı. yokuş aşağı zorlamama rağmen tekleme yapıyor üzerine çıkmıyor motorun bütün bakımları da yapılı yağı yeni hava filtresi yağ filtresi filan hepsi yeni yapıldı neden 130 yapamıyorum herkes en az 130 yapabildiğini söylğyor bu arada dişliler de orjinal değişmedim
    onun birden çok nedeni olur hava filtresi tıkalıdır buji değişmemiştir çok yakar ama gitmez karbüratör ayarsızdır örneğin beni karbüratörüm ayarsız fakat iğne segmanı en aşağıda buda motorun torkunu arttırıyor ve düzde 9500 civarında gidebiliyor

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun birden çok nedeni olur hava filtresi tıkalıdır buji değişmemiştir çok yakar ama gitmez karbüratör ayarsızdır örneğin beni karbüratörüm ayarsız fakat iğne segmanı en aşağıda buda motorun torkunu arttırıyor ve düzde 9500 civarında gidebiliyor
    bu iğne nasıl ayarlanıyor biri de çıkıp ayrıntılı resimli anlatmamış anlatsa çok sevaba girer. peki bu iğne yakıt tüketimini arttırmaya sebep oluyormu yada herhangi bir zarara sebep oluyormu en son kaç yaptınız iğne ayarı öncesindeki ve sonrasındaki max hızınız ne oldu ciddi bi fark oldumu eğer ciddi bir fark varsa ve zararı yoksa ne yapıp edip bende yapmayı düşünüyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ayrıca bujiyi motoru alır almaz değiştirdim orjinal bujisi çift tırnaklıydı yeni buji tek tırnaktı ustaya sordum pek önemli olmadığını birşeyin fark etmeyeceğini söyledi doğru mudur bu acep

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    sonuç olarak nabıyoruz egzoz işini..

Motosikleti
    cagatay kayakcilik derken

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    iyi akşamlar dostlar motor gene yaptı güzelliğini gerçi daha evvel ki depolara nazaran 3-5kr fazla yakmış ama bu depoyu hep 2 kişi harcadım ve tüketim
    Alınan benzin: 63,00 tl
    Alınan Litre: 12,80 litre

1km'de tüketim: 0,112 kr
    100km'de tüketim: 11,19 kr

1 litre benzin ile 43,97 km
    100km'de 2,27 litre sarfiyat

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    selamlar dostlar,

ilerleyen zamanlarda yapacağım uzun yolculuklar için bugün motorumu bakıma soktum
    ilk durak irfan abinin düzenlediği Karamürseldeki iftar yemeği
    ikinci durak bayramda ayvalık
    üçüncü durak henüz belli değil kararlaştırıyoruz.

motorumun bakımı ve değişen parçalar şu şekilde:

1. shell 15 50 Yağ (ilk defa 15/50 deneyecegım)
    2. yag filtresi
    3. hava filtresi
    4. buji
    5. arka fren balatası ( balata daha bitmemişti ama ses yapıyor diye değiştirdim)
    6. 14 ön dişli
    7. ufak tefek yağlamalar, ayarlar temizlik vs

bu parçalar ve işçilik dahil 99tl tuttu. 100lira ödedim. çok bonkörüm

14 ön dişliyi uzun yol için taktırdım.her ne kadar uzun süre deneyemesemde serilik olarak çok da büyük bir fark göremedim. ben daha bi hantallık bekliyordum ama öyle olmadı. çok az bir fark var.ama motorun 5.viteste bayıldığı bir gerçek.. 110kmden sonra nazlana nazlana çıkıyor.4e atsan devir 10000leri buluyor..gerçi bugun çok rüzgar vardı. ilerleyen zamanlarda daha iyi bir karşılaştırma yapabilirim.

13 dişli ve 14 dişli ile yaptıgım devir ve hız degerleri şu şekilde:
    (tamamı 5. viteste denenmiştir)

13dişli
    5000 devir: 65 km
    6000 devir: 80 km
    7000 devir: 91 km
    7750 devir: 100 km
    8000 devir: 104 km

14dişli
    5000 devir: 70 km
    6000 devir: 84 km
    7000 devir: 98 km
    8000 devir: 112 km
    9000 devir: 126 km

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler